STRANE BANKE U BIH OGROMNE PUMPE ZA IZVLACENJE OGROMNE LOVE

Post Reply
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#1 STRANE BANKE U BIH OGROMNE PUMPE ZA IZVLACENJE OGROMNE LOVE

Post by Sting »

Ova banka proglasena bankom sa najvecom aktivom, ova banka najbolja u ovome ili onome medjutim sve te banke rade samo jedno:

ISPUMPAVAJU LOVU OD BIH GRADJANA U INOSTRANSTVO, I ONDA TIM ISTIM GRADJANIMA BIH DAJU KREDITE SA OGROMNIM KAMATAMA I TAKO ZADUZUJU BIH

NE RADI SE o milionima Eura nego o milijardama. Sta BiH dobiva zauzvrat? Sipak. U Rumuniji jedna strana banka finansira izgradnju autoceste. U Zagrebu druga strana banka, gradi ogromni business centar. Obadvije banke su prisutne u BiH vjerojatno kao poslovnice neke zagrebacke kcerke banke iz inostranstva.

Talijanska banka UNICREDITO ulaze u bivsu Zagrebacku banku ogromnu lovu i onda ulazi na trziste BiH kao zagrebacka banka. Ne, njima nije palo na pamet otvoriti ovdje banku koja bi bila tzv. kcerka banka UNICREDITO, nego ce ipak poslovnici iz BiH majka banka biti u Zagrebu.
Tako je i sa DT i njihovim Eronetom. Njemackom DT ne pada na pamet otvoriti kcerku firmu u BIH nego opet se ide na posao u BiH kojem ce centrala biti u Zagrebu.


Cak su im i sjedista banaka neugledna i bezveze. Ali i sto bi kad imaju blesana koji ce ulagati svoju lovu.

Uglavnom po stranom businessu u koji se treba uloziti samo nesto love i onda ima ogroman profit kao sto je bankarski sustav ili telekomunikacije BiH je izgleda poslovnica Zagreba.

Mislim da bi stanovnistvo trebalo voditi racuna o tome ako to vec ne radi vlada.

Inace ce i dalje sa BiH lovom se finansirati projekti izvan BiH, a u BiH ce dobivanje kredita za business i stanovnistvo biti naucna fantastika.

Uzmi lovu u BiH prebaci je u centralu izvan BiH i onda zaduzi zemlju tako sto ces izdavati kredite po ogromnoj kamati.

Ne radi se o milionima Eura nego o milijardama. BiH ni nema svoje banke koja bi bila konkurent stranima bankama. Da mnogi ce reci sigurna mi je lova u stranoj banci. Medjutim zar nije dosta sto su BiH gradjani finansirali Sloveniju pa smo sad presli malo sjevernije ili cak juznije?

AKO VEC I MORATE STAVLJAJTE LOVU U STRANU BANKU KOJA JE NAJVISE ULOZILA U BIH I KOJA JE ULOZILA DOSTA LOVE U SVOJE SJEDISTE I KOJA JE OTVORILA S TIM DOSTA RADNIH MJESTA. ONE STRANE BANKE KOJE NISU CAK ULOZILE VELIKU LOVU U SVOJA SJEDISTA TREBA BOJKOTIRATI.
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#2 ulaganja

Post by margareta »

Ja mogu jedino uložiti bubrežni kremenat i pulmo katran za asvfaltiranje
neke rupe na ulici.

PS - jedino to mi mogu ispumpati
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#3

Post by bosniaque »

koje su nase bosanske banke, imal toga u opste! :?
Kokos palma
Posts: 34
Joined: 19/08/2004 00:15
Location: Istrazivac

#4

Post by Kokos palma »

NE RADI SE o milionima Eura nego o milijardama. Sta BiH dobiva zauzvrat? Sipak. U Rumuniji jedna strana banka finansira izgradnju autoceste. U Zagrebu druga strana banka, gradi ogromni business centar. Obadvije banke su prisutne u BiH vjerojatno kao poslovnice neke zagrebacke kcerke banke iz inostranstva.

Talijanska banka UNICREDITO ulaze u bivsu Zagrebacku banku ogromnu lovu i onda ulazi na trziste BiH kao zagrebacka banka.
Zakon kapitala. Ne ulaze se u "drzavu" u kojoj su sudije korumpirane i glavni nosioci korupcije. A vi kao pali sa mjeseca pa ne znate nista?
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5

Post by Truba »

da uložim pare u našu banku pa da za tri dana dođem i ividim da je tu buregdćžinica a gazda banke otišao na havaje

a kada pitam gazdu buregdžinice dje je banka on me zaganja satarom :x
Post Reply