Strana rata o kojoj se ne prica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#76 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by zijancer »

mene čudi jedna sasvim suprotna pojava..kako se normalnom čovjeku može desiti pa dopusti da ga ubiju, bez ikakvog otpora
a zna da ide u smrt
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#77 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Jara »

Cyber-harambashica wrote:ipak mi niko nije odgovorio.

Ako kaze, mi moramo fino sa cetnicima...misli one koji su klali i ubijali?? Oni bezbedno hodaju kao da nista nije bilo?

Ili misli sa "cetnici" srbe ?

Mogu ja, ljubavi (ko to ono rece) sve da podnesem.
Evo, ja ću...Odgovor na boldirano - da, jer su mnogi koji su to radili imali četničke simbole, slavili četničke vođe ( saveznike onih koji, između ostalog, pobiše i onu dječicu u Kragujevcu), pjevali četničke pjesme i tjerali svoje žrtve da ih pjevaju a i sami se nazivali ( nazivaju) četnicima.
Odgovor na podvučeno - ne ( ne kod većine ljudi, a neki koji bi odgovorili sa "da" - nisu ništa bolji od onih na koje se odnosi boldirano).
User avatar
Madamme Dieudonne
Posts: 9
Joined: 01/08/2010 21:59

#78 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Madamme Dieudonne »

Zbog rata ja imam babu koji se ne smije, kojeg moras moliti za rijec. Hvala Uzvisenom pa ga imam. Svakoj osobi, iole normalnoj, koja je okusila bar malo rata, prorade sjecanja a kome je potrebno i savjest. Samo sto neki "trpaju u sebe", neki su dobri glumci a neki su nasli taj ispusni ventil kroz pricu. Svako se bori sa tim momentima na svoj nacin. :)
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#79 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Zox »

fixer wrote:
metronom wrote:Zamisli, ima vojnika koji u ratu i ubijaju :lol:
Inace se samo gledaju s brda na brdo i dobacuju zgodne dosjetke :D
Kazu da odlucnost da ubije ovisi od razdaljine. Puno lakse ubijaju oni koji se nalaze daleko, pa ne vide direktno konsekvence svog nedjela. U II Sv. ratu je samo 15 posto vojnika pucalo da upuca, a sad je americka vojska uspjela da dostigne procenat od 95%. Ucinili su to raznim vjezbama, ali te vjezbe ti samo pomognu da ubijes, ali ti ne mogu pomoci da se nosis sa svojim djelima poslije. Vecina ljudi koja je podvrgnuta tom treningu, a imala je iskustva bitaka sa posljedicama, kazu to. Vjezbe funkcionisu na principu refleksa. Ja znam da je tema teska, ali takodjer je rijec o temi koja se izbjegava.
Jako dobro objasnjenje.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#80 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Zox »

high_volume wrote:
fixer wrote:
Rat je posebno psihološko stanje za sve stanovnike ratnog područja, posebno za one koji se nalaze na borbenim položajima, u situacijama u kojim ubijanje protivnika znači sopstveno preživljavanje. Rat je borba za teritorij, rat je borba za hranu, rat je borba za dominaciju koja sve to zajedno znači, ne samo svojstvena čovjeku, već i životinjama...
Rat je surovost koju svako biće na planeti nosi u sebi, rat je u našim genima...ubijanje je u našim genima.
I ovo je, na zalost, jako jako dobro objasnjenje.Dugo ne procitah bolje, sa koristenjem upravo najprikladnijih rijeci. Teritorij, hrana, dominacija, covjek, zivotinja, geni.
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#81 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by anonimni clan »

Ocigledno je tebe rat obiljezio. A je li s vremenom lakse?
Kazes da si trazio opravdanje za tog jednog ... Nekako me to "trazio" zbunjuje... Kao da jos sa tim nisi sasvim cist?
Izvini fkt ako sam te bilo cime uznemirio.
Rat nas je sve obiljezio.I one koji smo bili u njemu a na jedan drugi nacin i one koji nisu bili neposredni sudionici.
Svi mi nosimo tragove tog jebenog rata i nosicemo ih dok smo zivi.

Ma ne mozes ti mene uznemiriti.
O trazenju opravdanja...........
Pa pitao si na pocetku........o cemu razmisljas kad povlacis obarac,
Moras imati razlog.
Kontas?
Ne mozes pucati iz zayebancije u covjeka.
Cak ni i u ratu.
Last edited by anonimni clan on 24/08/2010 13:50, edited 1 time in total.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#82 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fakat »

Pucati u jeku borbenih dejstava na neprijateljskog vojnika je stvar prezivljavanja i instiktne reakcije, okolnosti su nepredvidive. S druge strane, upasti u stan uplasenih ljudi, pljackati i silovati je mizerno i nema opravdanja ni na ovome ni na onome svijetu. Nazalost, najtuznije od svega jeste sto od savijesti izgleda boluju jedino oni prvi.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#83 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by GOLFER »

moj otac je bio u Armiji BiH i pucao je, obisao je mnoga ratista i ne prica mnogo o tome, tezak je to period... ali najvece flesbakove ima od mrtvih tijela njegovih suboraca, prijatelja i mnogih koji su ginuli pored njega... nocne more ima od konstantne borbe i neizvjesnosti da li ce prezivjeti dan i sta ce biti sa nama, njegovom djecom i zenom, ima nocne more od tuge porodica i djece njegovih drugova koji su ubijeni itd... kakva bolesna tema, kakva glupa pitanja, kakav perfidan put u relativiziranje...
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#84 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by felipe kajetano »

Dajte ljudi, lako je iz danasnje perspektive diskutovati o tome, ono su bila druga vremena, ludilo, tu zdravog razuma i nije bilo....pola ih je bilo van pameti od gudre, alkohola, oni i nisu bili nesto opasni.Kritican je bio onaj broj ljudi koji su bili ludjaci sami od sebe, kojima je rat prestavljao izduvni ventil, to su ovi sto su skidali uniforme, cizme, gledali poginulim po novcanicima, trazili bilo kakve suvenire i sl.Izivljavali se na mrtvima, kasnije se poslije razmjena imao utisak da su ljudi zivi muceni, uglavnom nisu, jer su u vecini slucajeva masakrirani mrtvi, oguljeni od vozanja po cesti i sl.(najveca supljaca je prica " da je licno ispred mene to radio, to bi mu bilo zadnje u zivotu" :-) )
Znam nekolicinu likova koji su to radili, sad su uglavnom na margini drustva kao sto su bili i prije rata, alkoholicari, jednostavno je kraj rata za njih bio prekid jedne divne price u kojoj su se osjecali k'o ribe u vodi.

Uvijek je bilo likova koji su stavljali recke na kundak, naravno vecina ljudi se trudi da neke stvari zaboravi, tada nije bilo puno vremena za filozofske rasprave i kontanje o ubistvima i smrti neprijatelja, jedino si mogao zaliti nesretnika, tretirati ga i mrtvog kao insana...sta da mu radis uostalom?
P.S. Case Cizme
Jedno vrijeme posebna "atrakcija" bile su cizme do koljena, ovdje su ih zvali "ustaske"...to je bio suvenir prve klase, NATO-jakne ako je bilo srece da je raniji vlasnik ostao u jednom komadu.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#85 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by high_volume »

felipe kajetano wrote:Dajte ljudi, lako je iz danasnje perspektive diskutovati o tome, ono su bila druga vremena, ludilo, tu zdravog razuma i nije bilo....pola ih je bilo van pameti od gudre, alkohola, oni i nisu bili nesto opasni.Kritican je bio onaj broj ljudi koji su bili ludjaci sami od sebe, kojima je rat prestavljao izduvni ventil, to su ovi sto su skidali uniforme, cizme, gledali poginulim po novcanicima, trazili bilo kakve suvenire i sl.Izivljavali se na mrtvima, kasnije se poslije razmjena imao utisak da su ljudi zivi muceni, uglavnom nisu, jer su u vecini slucajeva masakrirani mrtvi, oguljeni od vozanja po cesti i sl.(najveca supljaca je prica " da je licno ispred mene to radio, to bi mu bilo zadnje u zivotu" :-) )....
Pjevaču, nisu svi ratni uglovi isti, neki su oštriji, neki tuplji, kao tvoj iz kojeg posmatraš prošlost.

Dok je na jednoj strani neko odrvtao svoje ventile (valjda decenijama zatvorene :oops: ) i praveći se luđakom, u borbi ko će prije, skupljao suvenire za pijacu na Kalemegdanu, ili iživljavao vožnjom po cesti (nisam ni znao za ovakav psihološki tretman :( ), dotle se na drugoj strani neko doslovno borio za goli život.

Pogrešno je relativizirati blisku ratnu prošlost i njene aktere, nije pošteno. Potrebno je, naravno, sve prizemljiti, ali i uvijek biti svjestan činjenice da čovjek razmišlja i kad je pijan ili drogiran, da je koliko-toliko svjestan. Jedino su mu tada muda veća, ništa više... :oops:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#86 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer »

high_volume wrote:
felipe kajetano wrote:Dajte ljudi, lako je iz danasnje perspektive diskutovati o tome, ono su bila druga vremena, ludilo, tu zdravog razuma i nije bilo....pola ih je bilo van pameti od gudre, alkohola, oni i nisu bili nesto opasni.Kritican je bio onaj broj ljudi koji su bili ludjaci sami od sebe, kojima je rat prestavljao izduvni ventil, to su ovi sto su skidali uniforme, cizme, gledali poginulim po novcanicima, trazili bilo kakve suvenire i sl.Izivljavali se na mrtvima, kasnije se poslije razmjena imao utisak da su ljudi zivi muceni, uglavnom nisu, jer su u vecini slucajeva masakrirani mrtvi, oguljeni od vozanja po cesti i sl.(najveca supljaca je prica " da je licno ispred mene to radio, to bi mu bilo zadnje u zivotu" :-) )....
Pjevaču, nisu svi ratni uglovi isti, neki su oštriji, neki tuplji, kao tvoj iz kojeg posmatraš prošlost.

Dok je na jednoj strani neko odrvtao svoje ventile (valjda decenijama zatvorene :oops: ) i praveći se luđakom, u borbi ko će prije, skupljao suvenire za pijacu na Kalemegdanu, ili iživljavao vožnjom po cesti (nisam ni znao za ovakav psihološki tretman :( ), dotle se na drugoj strani neko doslovno borio za goli život.

Pogrešno je relativizirati blisku ratnu prošlost i njene aktere, nije pošteno. Potrebno je, naravno, sve prizemljiti, ali i uvijek biti svjestan činjenice da čovjek razmišlja i kad je pijan ili drogiran, da je koliko-toliko svjestan. Jedino su mu tada muda veća, ništa više... :oops:
Istrazivanja govore da je droga, a posebno LSD negativna po odlucnost ljudi. Ona covjeka smiri, pa su Amerikanci pokusavali da pronadju nacin da nadrogiraju protiivnike. Naravno, to nikad nisu uspjeli.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#87 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer »

GOLFER wrote:moj otac je bio u Armiji BiH i pucao je, obisao je mnoga ratista i ne prica mnogo o tome, tezak je to period... ali najvece flesbakove ima od mrtvih tijela njegovih suboraca, prijatelja i mnogih koji su ginuli pored njega... nocne more ima od konstantne borbe i neizvjesnosti da li ce prezivjeti dan i sta ce biti sa nama, njegovom djecom i zenom, ima nocne more od tuge porodica i djece njegovih drugova koji su ubijeni itd... kakva bolesna tema, kakva glupa pitanja, kakav perfidan put u relativiziranje...
O ovom prolemu raspravljaju sve vojske svijeta, samo kod nas je ovo glupa tema. Glupa tema, a velik broj ljudi ima posljedice nakon sto su ucinili/dozivili nesto sto je ova glupa tema obradila. To sto je tesko pricati o ovome ne govori da je glupo i nepotrebno. Ovi sto pricaju o reltiviziranju - neka pronadju malo primjereniji nacin da se plase. Ganjanje i zena u srednjem vijeku radi vjesticarenja je imalo vese osnove od spominjanja da se ovom temom relativizira. A oboje je apsurd zatucanih mozgova.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#88 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by high_volume »

fixer wrote:
GOLFER wrote:moj otac je bio u Armiji BiH i pucao je, obisao je mnoga ratista i ne prica mnogo o tome, tezak je to period... ali najvece flesbakove ima od mrtvih tijela njegovih suboraca, prijatelja i mnogih koji su ginuli pored njega... nocne more ima od konstantne borbe i neizvjesnosti da li ce prezivjeti dan i sta ce biti sa nama, njegovom djecom i zenom, ima nocne more od tuge porodica i djece njegovih drugova koji su ubijeni itd... kakva bolesna tema, kakva glupa pitanja, kakav perfidan put u relativiziranje...
O ovom prolemu raspravljaju sve vojske svijeta, samo kod nas je ovo glupa tema. Glupa tema, a velik broj ljudi ima posljedice nakon sto su ucinili/dozivili nesto sto je ova glupa tema obradila. To sto je tesko pricati o ovome ne govori da je glupo i nepotrebno. Ovi sto pricaju o reltiviziranju - neka pronadju malo primjereniji nacin da se plase. Ganjanje i zena u srednjem vijeku radi vjesticarenja je imalo vese osnove od spominjanja da se ovom temom relativizira. A oboje je apsurd zatucanih mozgova.

"Oni koji pričaju o relativiziranju" pokušavaju razdvojiti načine i pristupe tim stranama rata o kojima se ne priča, pokušavaju razvrstati njihove psihologije na one uvijek krvožedne, bio rat ili ne, na one koji bez imalo savjesti ili protoka krvi kroz mozak skidaju čizme s mrtvih smrdljivih nogu ili odsijecaju prst zbog grama zlata, kundakom vade zlatni zub itd, i na one koji samo žele ponovo vidjeti svoje dijete ili suprugu, majku, oca tamo negdje ostavljene u strahu i nemoći, jer nadrogirani napadaju....koji ubiju da bi preživjeli.

Mladiću, pokušaj se pretpostaviti u ratu nasuprot neprijatelju, ti ili on... Tebi se nada tvoja djevojka, njemu njegova... Idi razmisli pa se vrati, bez straha.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#89 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by photo »

bio sam vojnik. pucao sam jer su pucali na mene. jesam li koga ubio, nebitno. i nemam nikakvih problema s tim. spavam odlicno (osim kada gledam filmove do kasno navece pa sutra moram rano na posao), savjest mi je cista. i ne razmisljam o tome.

znam momka koji je snajperom skinuo dvojcu cetnika kod oslobodjenja kada su krenuli u napad. njegov komentar je bio: njihov problem sto su krenuli.

sto se tice cizmi, skinuo bih mu i ja da sam bio tamo. neko ranije spomenu nesto kao "ja u tenama na minusu." to vam sve kaze. kakva savjest? njemu vise ne trebaju, meni su trebale. i njegov pistolj, pancir, municija ili hrana koju je imao sa sobom. i nemam nikakvih problema s tim.

rat je borba prezivljavanja. u svakom pogledu. oruzanom, psiholoskom, prirodnom.

@ harambasica: sama kazes da si srpkinja. ako ti, kao srpkinja, ne znas razliku izmedju srba i cetnika, kako onda mislis je shvatis bez obzira sto bi ti iko od nas ovdje napisao??
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#90 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer »

high_volume wrote:
fixer wrote:
GOLFER wrote:moj otac je bio u Armiji BiH i pucao je, obisao je mnoga ratista i ne prica mnogo o tome, tezak je to period... ali najvece flesbakove ima od mrtvih tijela njegovih suboraca, prijatelja i mnogih koji su ginuli pored njega... nocne more ima od konstantne borbe i neizvjesnosti da li ce prezivjeti dan i sta ce biti sa nama, njegovom djecom i zenom, ima nocne more od tuge porodica i djece njegovih drugova koji su ubijeni itd... kakva bolesna tema, kakva glupa pitanja, kakav perfidan put u relativiziranje...
O ovom prolemu raspravljaju sve vojske svijeta, samo kod nas je ovo glupa tema. Glupa tema, a velik broj ljudi ima posljedice nakon sto su ucinili/dozivili nesto sto je ova glupa tema obradila. To sto je tesko pricati o ovome ne govori da je glupo i nepotrebno. Ovi sto pricaju o reltiviziranju - neka pronadju malo primjereniji nacin da se plase. Ganjanje i zena u srednjem vijeku radi vjesticarenja je imalo vese osnove od spominjanja da se ovom temom relativizira. A oboje je apsurd zatucanih mozgova.

"Oni koji pričaju o relativiziranju" pokušavaju razdvojiti načine i pristupe tim stranama rata o kojima se ne priča, pokušavaju razvrstati njihove psihologije na one uvijek krvožedne, bio rat ili ne, na one koji bez imalo savjesti ili protoka krvi kroz mozak skidaju čizme s mrtvih smrdljivih nogu ili odsijecaju prst zbog grama zlata, kundakom vade zlatni zub itd, i na one koji samo žele ponovo vidjeti svoje dijete ili suprugu, majku, oca tamo negdje ostavljene u strahu i nemoći, jer nadrogirani napadaju....koji ubiju da bi preživjeli.

Mladiću, pokušaj se pretpostaviti u ratu nasuprot neprijatelju, ti ili on... Tebi se nada tvoja djevojka, njemu njegova... Idi razmisli pa se vrati, bez straha.
Joj ti kao da si necim ogranicen. Ja nisam pristupio ovome sa nivoa sukoba dvije vojske, nego na individualnoj osnovi. Ti i onaj neko. Mene interesuje i to kako se ljudi nose poslije toga. Da si vojnik vilenjaka, a ne vojske, kad ubijes nije ti lako. Da si vojnik bilo koje vojske u ovom ratu, sumnjam da ce ti poslije biti lako, osim u slucaju da nisi psihopata. Posljedica ima, pa taman bile tesko uocljive ili potisnute.
Voda, komsija
Posts: 24
Joined: 02/07/2010 11:09

#91 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Voda, komsija »

Pa Fixeru, velika vecina je skontala sta je cilj ove kretenske teme.
Jedno je ubiti covjeka Fixeru,sigurno da bi to svakokme bila trauma, ali nije valjda da ti ovu cetnicko-koljacku stoku svrstavas u ljude ?
Ili si mozda i ti jedan od te ekipe, sve mi mirise na to ?
Vec ti rekoh, ne kajemo se sto smo branili svoje porodice i to nam ne predstavlja nam nikakav teret.
Zivimo lijepo, u slobodi za koju smo se krvavo izborili i ne moze nas niko s ulice odvesti u logor .
Imamo mirne i lijepe snove, cak sta vise ponosni smo i samozadovoljni sto smo se uspjeli odbraniti.
Moram ti reci da nam je najteze palo kad smo na pocetku rata morali ubiti bijesnog psa, jer je izujedao cijeli komsiluk.
On nas je vise nasekirao nego svi mrtvi cetnici, cak se i plakalo ...sad mi je zao sto jadnog cuku i poredim sa zvijerima.
Ti si jedan obicni provokator, vrlo perfidno i smisljeno relativiziras, ustvari ti samo provociras.
Ali i to je nasa velicina, to sto sada slobodno lajete po forumu, hodate po ovom lijepom gradu i jedete se sami, onako lagano, jer sad ipak zivite po raznim palama, bratuncima, cajnicima i ostalim jazbinama...i vjerovatno se spremate za novu kampanju klanja i silovanja.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#92 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by fixer »

Voda, komsija wrote:Pa Fixeru, velika vecina je skontala sta je cilj ove kretenske teme.
Jedno je ubiti covjeka Fixeru,sigurno da bi to svakokme bila trauma, ali nije valjda da ti ovu cetnicko-koljacku stoku svrstavas u ljude ?
Ili si mozda i ti jedan od te ekipe, sve mi mirise na to ?
Vec ti rekoh, ne kajemo se sto smo branili svoje porodice i to nam ne predstavlja nam nikakav teret.
Zivimo lijepo, u slobodi za koju smo se krvavo izborili i ne moze nas niko s ulice odvesti u logor .
Imamo mirne i lijepe snove, cak sta vise ponosni smo i samozadovoljni sto smo se uspjeli odbraniti.
Moram ti reci da nam je najteze palo kad smo na pocetku rata morali ubiti bijesnog psa, jer je izujedao cijeli komsiluk.
On nas je vise nasekirao nego svi mrtvi cetnici, cak se i plakalo ...sad mi je zao sto jadnog cuku i poredim sa zvijerima.
Ti si jedan obicni provokator, vrlo perfidno i smisljeno relativiziras, ustvari ti samo provociras.
Ali i to je nasa velicina, to sto sada slobodno lajete po forumu, hodate po ovom lijepom gradu i jedete se sami, onako lagano, jer sad ipak zivite po raznim palama, bratuncima, cajnicima i ostalim jazbinama...i vjerovatno se spremate za novu kampanju klanja i silovanja.
Maj... glupi, po cijenu bana - ti koje si ubijao bez problema su ubijali i mene. I ja sam rat proveo u okruzenju bas kao i ti, na istoj strani kao i ti, cak i u istom naselju kao i tvoji. Samo sto si ti toliki bolid da u svemu vidis cetnika. Eto ti posljedice. Kud ces vece? Apsolutno si izgubio kompas i postao si potpuno dezorijentisan. U nekoj sasvim obicnoj raspravi ti vidis cetnike, a u ratu je moj otac stajao pored tebe. Samo sto si ljudski mis. S utvarom kao sto si ti vise necu pricati. Uzivaj u svojoj zlobi.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#93 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by HAVANA »

Voda, komsija wrote:Pa Fixeru, velika vecina je skontala sta je cilj ove kretenske teme.
Jedno je ubiti covjeka Fixeru,sigurno da bi to svakokme bila trauma, ali nije valjda da ti ovu cetnicko-koljacku stoku svrstavas u ljude ?
Ili si mozda i ti jedan od te ekipe, sve mi mirise na to ?
Vec ti rekoh, ne kajemo se sto smo branili svoje porodice i to nam ne predstavlja nam nikakav teret.
Zivimo lijepo, u slobodi za koju smo se krvavo izborili i ne moze nas niko s ulice odvesti u logor .
Imamo mirne i lijepe snove, cak sta vise ponosni smo i samozadovoljni sto smo se uspjeli odbraniti.
Moram ti reci da nam je najteze palo kad smo na pocetku rata morali ubiti bijesnog psa, jer je izujedao cijeli komsiluk.
On nas je vise nasekirao nego svi mrtvi cetnici, cak se i plakalo ...sad mi je zao sto jadnog cuku i poredim sa zvijerima.
Ti si jedan obicni provokator, vrlo perfidno i smisljeno relativiziras, ustvari ti samo provociras.
Ali i to je nasa velicina, to sto sada slobodno lajete po forumu, hodate po ovom lijepom gradu i jedete se sami, onako lagano, jer sad ipak zivite po raznim palama, bratuncima, cajnicima i ostalim jazbinama...i vjerovatno se spremate za novu kampanju klanja i silovanja.


:shock: :-)
Voda, komsija
Posts: 24
Joined: 02/07/2010 11:09

#94 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Voda, komsija »

Nije ovo sasvim obicna rasprava nego vrlo perfidna provokacija, svi su te vec skontali, tri dana seres
Ti se nasao da komentarises kakve ko posljedice ima i da proglasavas heroje psihopatama
Pa jel ti onda po tome sto je bio u vojsci i tata psihopata ili si samo ti u porodici kreten ?
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#95 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by kv99 »

Bilo je na forumu svakavih tema ali je ovo jedan od najgorih do sada.

Onaj koji je ubio a ima problema sa tim nece se javiti na ovaj forumu pa ovdje rjesvavati svoje probleme.
Onaj koji je ubio a nema problema ova mu tema nije ni potrebna.
Jedino je potrebna da se od nekih "dokaze " kako su "svi" ubice i da su "svi " isti : psihopate , manijaci, sadisti itd.

Znaci bilo kako bilo temu pod katanac a ako nekoga zanima kako je ubicama neka slobodno posjeti forume ili klubove gdje se okupljaju oni koji su sijali smrt po redovima za vodu i ubijali snajperima djecu.
User avatar
Garden of illusion
Posts: 262
Joined: 16/02/2010 15:52

#96 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Garden of illusion »

E vala izvrnuli ste čovjeku temu ma malo je reči naopako. Ja zaista niti u jednom njegovom postu nisam vidjela da izjednačava četnike i borce koji su branili svoju zemlju, porodicu i na kraju krajeva goli život. Ko može i hoće neka ispriča kako se sada osjeća, ima nas zaista puno koji bi to voljeli znati. Mogu samo zamisliti kroz kakav su pakao ti ljudi prošli, pa ako će nekome možda pomoći da podjeli to sa nekim, zašto to ne bi uradio? U temi zaista ne vidim nikakvu skrivenu namjeru, već zaista ono što je postavljač teme i pitao , kako vam je ljudi dragi danas nakon svega i kako se nosite sa svim, pa šta god ko da je uradio, odbranili su ovu zemlju i ovaj narod.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#97 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Ti perfidni perfidu. ĐŽES TI BIO DEVEDESETIDRUGE
ti tu perfidno najperfidnije izjednacavas BORCE I ČETNIKE . JUNDUČE JEDAN.
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#98 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by GAU 8 »

Koga zanimaju iskustva, potrazite knjigu:

"Sjecanja bez Reda" pisca, borca, covjeka koji je zabiljezio svoja iskustva, pod pseudonimom "Hardin Horion"

Nije za osjetljive, i ima mnogo potresnih prica.

http://sjecanjabezreda.atspace.com/
User avatar
Garden of illusion
Posts: 262
Joined: 16/02/2010 15:52

#99 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by Garden of illusion »

---------------
Last edited by Garden of illusion on 25/08/2010 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#100 Re: Strana rata o kojoj se ne prica

Post by exliberal »

Bio sam u ratu, nisam nikog ubio ....jesam imao zelju (i mogucnost) da roknem jednog drota sto me marisao na pocetku ali nisam i drago mi je sto nisam......ipak ljudski zivot je nemjerljiv. Sto se tice posljedica, ja sanjam rat, nekad dosta cesto nekad se desi da nedodje u san par mjeseci...valjda kad me trenutni stres slomi dodje mi rat u san ali kao sto rekoh ranije uvijek me ganjaju svabe ( iz WWII) nikad nije rat sto sam prezivio.
Ko kaze da nema posljedica...ima ih svako , neko vise neko manje ali nemozes pobjec od njih....i dan danas imas vojnike iz WWII koji sanjaju rat. Sreo sam neke kanadske mirotvorce , one sto su se posopali sa hrvatima u medackom djepu....skoro svaki od njih ima problema .....nije rat gadjanje prackama pa da se tako lako zaboravi
Locked