Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by Truba »

Kiki_Musampa wrote: 13/08/2021 13:48
Black swan wrote: 13/08/2021 12:31 Jebe mi se za privatne firme

Poslije propasti hidrogradnje nicija me sudbina nije bitna

Nek sve propadne
Vranica :sax:
Za hidrogradnju im svima jebem sto majki kroz majki

Kad je hidrogradnja strajkovala liberalni forumasi...prednjacio je onaj tuzlanski pakas neolibetalni kapitalista da se salje policija na radnike hidrogradnje koji su strajkovali...i da de poso da privatnim gtafjevinskim firmama da se cesta zavrsi

Nek sve propadne necu se pocesat
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by _BataZiv_0809 »

@Black swan +1
izvrsni direktor
Posts: 9134
Joined: 20/12/2018 16:11

#28 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by izvrsni direktor »

homar wrote: 13/08/2021 11:58 Čudi me da se niko ne oglašava, radi se o firmi od strateškog značaja za BIH. Mi koji smo bili za vrijeme agresije u Sarajevu, znamo šta je Klas značio za građane Sarajeva. Čudime i to da niti jedan medij nije istražio o čemu se radi a već mjesec dana ne može se naći klasov hljeb u prodavnicama. Nadam se da će nas klix informisati o čemu se radi, unaprijed hvala.
Privatna firma od strateskog znacaja za citqvu drzavu?
1 jesi li jebo majku onome ko je privatizovao firmu od strateskog znacaja?
2. Jesi li jebao majku onome ko je ostavio drzavu da mu privatna firma bude od stratrskog znacaja?
Kukala nam majka ako je Klas strateska firma.
Last edited by izvrsni direktor on 13/08/2021 15:07, edited 1 time in total.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#29 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by TheGodfather001 »

Ako je Klas strateška firma (u trenutnom stanju), onda Gjuraj Feta treba dobiti Nobelu nagradu za pekarstvo. A tek kada dođu ostale "strateške firme" poput Sarajevo-osiguranja, Bosnalijeka po milost kod Šemse.
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by mk ultra »

Da izvines Bosnalijek se jos dobro drzi

Meni niko ne vjeruje kad kazem istinu o dosta tesanjskih kompanija i horuk/kamiondzijskom nacinu poslovanja
Nije ovo 1996 da ide eurokrem sa kamiona ko halva
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#31 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by preselio na ahiret »

Cudi me kako se ovi nisu ranije raspali,kako je rat zavrsio poceli su zabusavat sa hljebom,bolji bio u ratu :lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#32 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by STARx »

Ima u klasu u administrativi jedna koka, gori..
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#33 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by preselio na ahiret »

Cuo sam da jako malo sarajlija radi tu sve neke doslje.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by STARx »

Nista ne reci. Nisu nam ni studenti nista bolji. Kakanj dominira.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by Truba »

preselio na ahiret wrote: 14/08/2021 13:58 Cudi me kako se ovi nisu ranije raspali,kako je rat zavrsio poceli su zabusavat sa hljebom,bolji bio u ratu :lol:
Donacije bajo
A i nismo bili zahtjevni
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#36 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by McGradySA »

AS grupacija robovlasnička bagra koja usere sve čega se dohvati.Ispade pod Selimovićima bolje bilo :-)
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#37 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by kritikos »

Zastarjela tehnologija, produktivnost ne prati utorasak energije i radne snage, obicne jace pekare slicnu produktivnost postizu, silosi imaju svoj vijek trajanja, valja odrzavati postrojenje, format ne zadovoljava nove standard3 i potrebe itd. KLAS ogromnu povrsinu zauzima na dobrom placu u lijepom dijelu grada, pruga je postala besmislena, a globalno jednoj fabrici nije mjesto u takvom dijelu grada koji se razvija. U sustini, zastarjelo, dobar plac i dobra cijena za investicije stambeno-poslovnog dijela vode KLAS ka reformi, djelom i stecaju i otpustanju viska radnika. Dobrodosli u kapitalizam gdje ono sto valja se zadrzava i preoblikuje, a lose unistava i gasi.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#38 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by Tesla Edison »

Kiki_Musampa wrote: 13/08/2021 13:48
Black swan wrote: 13/08/2021 12:31 Jebe mi se za privatne firme

Poslije propasti hidrogradnje nicija me sudbina nije bitna

Nek sve propadne
Vranica :sax:
Energoinvest TAT :bih:
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#39 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by zigzag »

kritikos wrote: 15/08/2021 09:40 Zastarjela tehnologija, produktivnost ne prati utorasak energije i radne snage, obicne jace pekare slicnu produktivnost postizu, silosi imaju svoj vijek trajanja, valja odrzavati postrojenje, format ne zadovoljava nove standard3 i potrebe itd. KLAS ogromnu povrsinu zauzima na dobrom placu u lijepom dijelu grada, pruga je postala besmislena, a globalno jednoj fabrici nije mjesto u takvom dijelu grada koji se razvija. U sustini, zastarjelo, dobar plac i dobra cijena za investicije stambeno-poslovnog dijela vode KLAS ka reformi, djelom i stecaju i otpustanju viska radnika. Dobrodosli u kapitalizam gdje ono sto valja se zadrzava i preoblikuje, a lose unistava i gasi.

A "radnička prava", a sindikat, a kurirke, žurnalistice, krađa brava,česmi i ostalog sitnog inventara iz firme. Šta fali da tako ostane, mi ćemo štrajkovati.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#40 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by redhat »

kritikos wrote: 15/08/2021 09:40 Zastarjela tehnologija, produktivnost ne prati utorasak energije i radne snage, obicne jace pekare slicnu produktivnost postizu, silosi imaju svoj vijek trajanja, valja odrzavati postrojenje, format ne zadovoljava nove standard3 i potrebe itd. KLAS ogromnu povrsinu zauzima na dobrom placu u lijepom dijelu grada, pruga je postala besmislena, a globalno jednoj fabrici nije mjesto u takvom dijelu grada koji se razvija. U sustini, zastarjelo, dobar plac i dobra cijena za investicije stambeno-poslovnog dijela vode KLAS ka reformi, djelom i stecaju i otpustanju viska radnika. Dobrodosli u kapitalizam gdje ono sto valja se zadrzava i preoblikuje, a lose unistava i gasi.
Apsolutno tačno uz dodatak jednog bitnog elementa, tzv. "privredni tigrovi" bez ikakve vizije poslovanja sa apsolutnim nepoznavanjem svega što ima veze sa razvojem posla uz veliki stepen arogancije po principu "ja sve znam ta će oni". Drugim riječima moderni bošnjački poslovni izričaj, bahato, bez smisla i ideje i samo na silu uz prijetnje, ucjene. Proći će još puno vode dok se ne skonta da su jedini pravi dugoročni kapital svake firme radnici i da bez zadovoljnog radnika nema dobre firme.
U problemu firma koja pravi i prodaje namirnicu koju svako mora/hoće da ima tri puta dnevno na stolu a koja se sastoji od brašna i vode? U problemu firma koja prodaje lijekove? Ma hajde !
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#41 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by Tesla Edison »

Bolje da nema klasovog hljeba, nego da bude onakav kakv je bio. Isto opanak, ni okusa, ni čega.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#42 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by DaffyDuck »

redhat wrote: 16/08/2021 09:42
kritikos wrote: 15/08/2021 09:40 Zastarjela tehnologija, produktivnost ne prati utorasak energije i radne snage, obicne jace pekare slicnu produktivnost postizu, silosi imaju svoj vijek trajanja, valja odrzavati postrojenje, format ne zadovoljava nove standard3 i potrebe itd. KLAS ogromnu povrsinu zauzima na dobrom placu u lijepom dijelu grada, pruga je postala besmislena, a globalno jednoj fabrici nije mjesto u takvom dijelu grada koji se razvija. U sustini, zastarjelo, dobar plac i dobra cijena za investicije stambeno-poslovnog dijela vode KLAS ka reformi, djelom i stecaju i otpustanju viska radnika. Dobrodosli u kapitalizam gdje ono sto valja se zadrzava i preoblikuje, a lose unistava i gasi.
Apsolutno tačno uz dodatak jednog bitnog elementa, tzv. "privredni tigrovi" bez ikakve vizije poslovanja sa apsolutnim nepoznavanjem svega što ima veze sa razvojem posla uz veliki stepen arogancije po principu "ja sve znam ta će oni". Drugim riječima moderni bošnjački poslovni izričaj, bahato, bez smisla i ideje i samo na silu uz prijetnje, ucjene. Proći će još puno vode dok se ne skonta da su jedini pravi dugoročni kapital svake firme radnici i da bez zadovoljnog radnika nema dobre firme.
U problemu firma koja pravi i prodaje namirnicu koju svako mora/hoće da ima tri puta dnevno na stolu a koja se sastoji od brašna i vode? U problemu firma koja prodaje lijekove? Ma hajde !
1. brža i lakša zarada na nekretninama, i jedino se tu vrti ozbiljna lova kod nas. Plus politika, naravno.
2. Da radnici, ALI. Svi hoce velike plate, a niko nece povecanje cijena. Eno kukaju u HR pizza 25 KM na moru, a ne prigovaraju kad konobar nece da radi ispod 1000 EURA. Pa treba to sve pokriti.
Ranici- vecina kod nas, kakva i jeste (slika i prilika društva) bi posao, al da ne rade. Il da su na bolovanju. Ili da kukaju... A kad rade, efektivno radno vrijeme je 2 od 8 radnih sati. ČAST IZUZETCIMA kojih ima u svim segmentima drustva, pa i na budzetu. Ali, ali, ali, jako malo je normalnih ljudi ostalo ovdje.
3. privatizacija politicki podobnim likovima koji su spremni odredjeni % proslijedjivat gdje im se kaze i kad im se kaze. Igra s djavolom.
NediM17
Posts: 21500
Joined: 05/11/2009 11:49

#43 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by NediM17 »

To se sve seli u Sprind u Rajlovcu, na mjestu Klasa ide stambena izgradnja. :bih:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#44 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by suspect_zero »

Za Klas se brzo može naći alternativa, privatnih pekara na svakom ćošku.
Očekivati je bilo da će onaj prostor biti nešto drugo, samo što je to za AS prevelik zalogaj.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#45 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by jednonogi_Jack »

NediM17 wrote: 16/08/2021 11:58 To se sve seli u Sprind u Rajlovcu, na mjestu Klasa ide stambena izgradnja. :bih:
Hoćeš reći da se Klas ukida?
NediM17
Posts: 21500
Joined: 05/11/2009 11:49

#46 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by NediM17 »

jednonogi_Jack wrote: 16/08/2021 12:17
NediM17 wrote: 16/08/2021 11:58 To se sve seli u Sprind u Rajlovcu, na mjestu Klasa ide stambena izgradnja. :bih:
Hoćeš reći da se Klas ukida?
Realno, ne znam, ali mi se cini da sve tendira ka tome, kupi, unisti, preprodaj.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#47 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by redhat »

DaffyDuck wrote: 16/08/2021 11:49
redhat wrote: 16/08/2021 09:42

Apsolutno tačno uz dodatak jednog bitnog elementa, tzv. "privredni tigrovi" bez ikakve vizije poslovanja sa apsolutnim nepoznavanjem svega što ima veze sa razvojem posla uz veliki stepen arogancije po principu "ja sve znam ta će oni". Drugim riječima moderni bošnjački poslovni izričaj, bahato, bez smisla i ideje i samo na silu uz prijetnje, ucjene. Proći će još puno vode dok se ne skonta da su jedini pravi dugoročni kapital svake firme radnici i da bez zadovoljnog radnika nema dobre firme.
U problemu firma koja pravi i prodaje namirnicu koju svako mora/hoće da ima tri puta dnevno na stolu a koja se sastoji od brašna i vode? U problemu firma koja prodaje lijekove? Ma hajde !
1. brža i lakša zarada na nekretninama, i jedino se tu vrti ozbiljna lova kod nas. Plus politika, naravno.
2. Da radnici, ALI. Svi hoce velike plate, a niko nece povecanje cijena. Eno kukaju u HR pizza 25 KM na moru, a ne prigovaraju kad konobar nece da radi ispod 1000 EURA. Pa treba to sve pokriti.
Ranici- vecina kod nas, kakva i jeste (slika i prilika društva) bi posao, al da ne rade. Il da su na bolovanju. Ili da kukaju... A kad rade, efektivno radno vrijeme je 2 od 8 radnih sati. ČAST IZUZETCIMA kojih ima u svim segmentima drustva, pa i na budzetu. Ali, ali, ali, jako malo je normalnih ljudi ostalo ovdje.
3. privatizacija politicki podobnim likovima koji su spremni odredjeni % proslijedjivat gdje im se kaze i kad im se kaze. Igra s djavolom.
Apsolutno tačno, stari Selimović/SDA recept...obezvrijedi kupi jeftino, izvuci što više para, nekretnine stavi pod hipteku i digni kredit, pare kanališi na druge stvari i guraj dok može. Kad ne mogne, pusti bankama da se namire iz nekretnina i proglasi stečaj. Kapitalizam na bošnjački način.
što se tiče radnika tu se ne slažem sto posto jer većina radnika hoće da rade ali ne da rade za 500 KM jer ruku na srce jedino fanatik ili budala može raditi za 500 KM u društvu gdje je potrošačka korpa 2.000 KM. Ja čak tvrdim da nas ta trpeljivost i politika "šuti samo nek ne puca" ili još gore "plata jeste mala ali je barem redovna" ubiše. Treba sebe cijeniti i biti i glasniji na plate tog tipa.
Kvalitetni kadrovi su davno otišli odavde ko god je mogao to se slažem.
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 16/08/2021 11:58 To se sve seli u Sprind u Rajlovcu, na mjestu Klasa ide stambena izgradnja. :bih:
Pa i jeste glupo da imaju dvije firme koje se bave slicnim poslom,...AS -ov promašaj od početka,..
AS se ponaša k'o da ima mogucnosti Mondeleza... :-)
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#49 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by redhat »

konektovan wrote: 16/08/2021 16:31
NediM17 wrote: 16/08/2021 11:58 To se sve seli u Sprind u Rajlovcu, na mjestu Klasa ide stambena izgradnja. :bih:
Pa i jeste glupo da imaju dvije firme koje se bave slicnim poslom,...AS -ov promašaj od početka,..
AS se ponaša k'o da ima mogucnosti Mondeleza... :-)
Sprind je kokuzna varijanta klasa ako je nešto takvo uopšte moguće. Za klasu lošiji u svemu od klasa, ako je i to uopšte moguće
hahahah
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50 Re: Strajk u KLAS-u a niko da reaguje

Post by _BataZiv_0809 »

Nedavno se nadjoh u istom drustvu sa nekim Tesnjacima, ljudi brane AS grupaciju kao da su neka sekta jbt. Sta kaze u Tesnju se niko ne zali na njih :lol: sve su kaze stekli teskim radom, preuzet ce sad i Bosnalijek :lol:

Kasnije saznam da svi ti sto su hvalili AS nit rade tamo, nit su tamo djecu zaposlili, nit zive u Tesnju, sve se Sarajeva uhvatilo :lol:

Gdje god AS udje tu trava ne raste, to je valjda jasno ko dan...
Post Reply