Štrajk prosvjetih radnika

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 17314
Joined: 31/03/2019 14:56

#326 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vjeshalica »

azurna_obala wrote: 24/04/2024 14:58
vjeshalica wrote: 24/04/2024 13:21
azurna_obala wrote: 24/04/2024 13:17


ti baš pojma nemaš,
Imas li neki konkretan argument osim ubijedivanja da neko pojma nema. Ti bi svoju nesposobnost za obavljanje posla, kanalisala na beneficirani staz.
Nesto kao kad bi coravom covjeku dao profesiju vozaca, pa on zbog svojih okolnosti trazi beneficiju jer mu je tesko obavljati isti.
Neću se spuštati na tvoj nivo i raspravljati se s tobom. Ionako s tobom svaka rasprava nema smisla. Misli šta hoćeš.
Vidim to je sve sto imas reci. Jedno te ista prica "spustanje na nivo i rasprave" kao oblik nedostatka argumenata. N
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#327 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

Haris.ba wrote: 24/04/2024 14:43
Laplace wrote: 24/04/2024 14:37 Šta će nam?

Objasnimo učenicima lekcije. Mogu pitati što god im nije jasno. Mogu pratiti ili ne pratiti, biti na časovima ili ne. Na kraju im od znanja pokazanog a eksternim provjerama ovisi gdje će dalje. Pa neka vrše pritisak na koga hoće i neka traže prosjeke 5,0 od uprave vodovoda.
Mozda ti tako razmisljas. Ali, si u velikoj manjini.
Moguće. Ja sam to prije pet-šest godina diskutovao sa kolegama, nekoliko nas - svi su se složili da bi tako bilo najbolje.
suspect_zero
Posts: 25886
Joined: 11/10/2008 21:45

#328 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by suspect_zero »

Truba wrote: 24/04/2024 13:16 ima li katolika bošnjaka u razredu :D
Ima.
suspect_zero
Posts: 25886
Joined: 11/10/2008 21:45

#329 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by suspect_zero »

Laplace wrote: 24/04/2024 13:38
vjeshalica wrote: 24/04/2024 13:27
Laplace wrote: 24/04/2024 13:17

Neki dan je bilo da četiri mjeseca ne radimo sa djecom, sad se povećalo na pet mjeseci. Još koji dan pa će biti da nikako ne radimo sa djecom.

Da bi komentarisala na temu, pristojno bi bilo da znaš poneštood osnova. Na primjer, koliko traje nastavna godina a koliko školska godina.

Na kraju, mkoj otac je radio i u predratne prosvjetne radnike a radio je i poslije rata. Iz godine u godinu mu je bilo sve teže i teže raditi, sjećam se kako se žalio kako su djeca (a u posljednje vrijeme i roditelji) sve gora i gora. Dakle, iz prve ruke znam da je danas mnogo teže raditi u prosvjeti nego u bivšoj Jugoslaciji. Štaviše, danas je mnogo teže raditi nego 1999. godine, kad sam počeo raditi u prosvjeti. Neuporedivo teže.
Pristojno bi bilo kad mene upucujes da saznajem sta je skolska/nastavna godina, da ja tebe uputim da ti ako i odes na posao kad djece nema u skoli,nemas ometajuceg faktora ili je i to toliko stresno? Kad saberes i oduzmes cijelu kalendarsku godinu, sve neradne danr doci ces do fascinantne cifre da mozda ne radis ni 6 mjeseci aktivno.
Danas jeste raditi teze u prosvjeti, ali ne zelite da priznate da nemate vise adekvatno obrazovanje,niste modernizovali ucenje,do juce je bilo sasvim normalno imati 50 udzbenika neuskladjenih,kriteriji itd, a o pedagoskom vaspitnom standardu da ne govorim. O uticajima na radnom mjestu i svemu ostalom sto vrijeme nosi a cemu se niste prilagodjavali, jer to necete promijeniti izmedju ostalog beneficiranim stazom.
Znas li uopce sta je beneficirani staz i zasto ste postali toliko osjetljivi na ometajuce faktore kojima ocito ne mozete da stanete u kraj iz vama poznatih razloga?
Poredili bi se sa ljudima koji rade u industrijama,teskim fizickim poslovima,radu sa opasnim materijama,masinama i nemaju beneficiju na posao koji daleko teze posljedice ostavlja i sakati ljude?

Da ne bude zabune, prica o beneficiji je samo nadovezivanje moje na konstataciju forumasa, a ne diskusija kompletna. Da ne ode tema u pogresnom smjeru
1. Kako rekoh, sad je već broj došao na šest mjeseci. U sljedećem komentaru očekujem sedammjeseci. Ili da odmah skočiš na 10?

2. Znači, sa istom diplomom i istim stručnim ispitom i ja i otac smo 2000. imali adekvatno obrazovanje a 2020. nemamo? Šta to treba, biti doktor nauka da naše prinčeve i princeze nečemu naučiš?

3. Sa kime sam ja ikoga poredio? Jesam li tražio beneficije? Naprotiv, napisao sam da od toga nema ništa.

Znaš, malo si dosadan sa tim "prinčevima I princezama"....ne stavlja svaki roditelj dijete na tron i ne okreće se oko njega k'o oko Meke.
Koliko roditelji prave mezimče toliko je i dosta vas to spremno napraviti iz nekoliko razloga: dijete problematično, de povlađuj mu jer fali djece u razredu, djeca krimosa koji vedre i oblače u razredu a vi šutke gledate jer ne smijete se kačiti a i na poklone niste gadljivi, primjeti se i rivalitet među vama gurate nazor prosjek ocjena samo da vaš razred bude za pohvalu (muka mi je kada počne rečenica ukupan prosječna ocjena je 4.5 i onda kaže hajde jedan aplauz).
Moje je da ga odgajam i pravim insanom, vaše da ga učite ali prc Milojka, radim oboje i opet kažem ne znaš više od tri, jer buljiš u plafon dok ja objašnjavam.
Nije mi princ, aga, šah, padišah....samo mi je dijete.
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#330 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

suspect_zero wrote: 25/04/2024 00:51
Laplace wrote: 24/04/2024 13:38
vjeshalica wrote: 24/04/2024 13:27

Pristojno bi bilo kad mene upucujes da saznajem sta je skolska/nastavna godina, da ja tebe uputim da ti ako i odes na posao kad djece nema u skoli,nemas ometajuceg faktora ili je i to toliko stresno? Kad saberes i oduzmes cijelu kalendarsku godinu, sve neradne danr doci ces do fascinantne cifre da mozda ne radis ni 6 mjeseci aktivno.
Danas jeste raditi teze u prosvjeti, ali ne zelite da priznate da nemate vise adekvatno obrazovanje,niste modernizovali ucenje,do juce je bilo sasvim normalno imati 50 udzbenika neuskladjenih,kriteriji itd, a o pedagoskom vaspitnom standardu da ne govorim. O uticajima na radnom mjestu i svemu ostalom sto vrijeme nosi a cemu se niste prilagodjavali, jer to necete promijeniti izmedju ostalog beneficiranim stazom.
Znas li uopce sta je beneficirani staz i zasto ste postali toliko osjetljivi na ometajuce faktore kojima ocito ne mozete da stanete u kraj iz vama poznatih razloga?
Poredili bi se sa ljudima koji rade u industrijama,teskim fizickim poslovima,radu sa opasnim materijama,masinama i nemaju beneficiju na posao koji daleko teze posljedice ostavlja i sakati ljude?

Da ne bude zabune, prica o beneficiji je samo nadovezivanje moje na konstataciju forumasa, a ne diskusija kompletna. Da ne ode tema u pogresnom smjeru
1. Kako rekoh, sad je već broj došao na šest mjeseci. U sljedećem komentaru očekujem sedammjeseci. Ili da odmah skočiš na 10?

2. Znači, sa istom diplomom i istim stručnim ispitom i ja i otac smo 2000. imali adekvatno obrazovanje a 2020. nemamo? Šta to treba, biti doktor nauka da naše prinčeve i princeze nečemu naučiš?

3. Sa kime sam ja ikoga poredio? Jesam li tražio beneficije? Naprotiv, napisao sam da od toga nema ništa.

Znaš, malo si dosadan sa tim "prinčevima I princezama"....ne stavlja svaki roditelj dijete na tron i ne okreće se oko njega k'o oko Meke.
Koliko roditelji prave mezimče toliko je i dosta vas to spremno napraviti iz nekoliko razloga: dijete problematično, de povlađuj mu jer fali djece u razredu, djeca krimosa koji vedre i oblače u razredu a vi šutke gledate jer ne smijete se kačiti a i na poklone niste gadljivi, primjeti se i rivalitet među vama gurate nazor prosjek ocjena samo da vaš razred bude za pohvalu (muka mi je kada počne rečenica ukupan prosječna ocjena je 4.5 i onda kaže hajde jedan aplauz).
Moje je da ga odgajam i pravim insanom, vaše da ga učite ali prc Milojka, radim oboje i opet kažem ne znaš više od tri, jer buljiš u plafon dok ja objašnjavam.
Nije mi princ, aga, šah, padišah....samo mi je dijete.
Koliko god sam ja vama dosadan s time, vi ste meni joiš dosadniji sa komentarisanjem nečega o čemu ne znate ništa.

Za skoro 25 godina rada u prosvjeti ni od učenika ni od roditelja nisam primio niti jedan poklon - vjeruj ili ne vjeruj, svejedno mi je.

Ne znam za tvoje dijete, ali danas na bankomatu završavam i iza čujem opraštanje majke od djeteta koje šalje u školu: to cmakanje, to izjavljivanje beskrajne ljubavi i šta sve već ne, to traje... Sa manje patetike su majke nekad sinove slale u rat nego ona na par časova u nižem razredu osnovne škole.

Treća stvar: niko nikoga ne može da nauči. Kad je već @vješalica spomenula stručno usavršavanje, u savremenom obrazovanju nastavnik nije neko ko će dijete da nauči, on je samo pomagač koji će učeniku pomoći u učenju. Bez aktivnosti učenika nema usvojenog znanja. To što današnju djecu ništa ne zanima osim njihovog virtuelnog svijeta i to što su navikla da sve dobijaju bez imalo truda nije krivica nastavnika.

Dakle, koliko god da sam ti dosadan ostajhem pri kvalifikaciji "prinčevi i princeze".

Na kraju, kako vi generalizujeteza nastavnike tako i ja za roditeljle i učenike. Nemate ekskluzivno pravo na generalizacije i stereotipe.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17314
Joined: 31/03/2019 14:56

#331 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vjeshalica »

Strucno usavrsavanje, da se znate nositi sa poteskocama i rjesavati iste, a u vezi sa poslom, i da se ucite novim pristupima obrazovanju djece.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17314
Joined: 31/03/2019 14:56

#332 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vjeshalica »

suspect_zero wrote: 25/04/2024 00:51 Znaš, malo si dosadan sa tim "prinčevima I princezama"....ne stavlja svaki roditelj dijete na tron i ne okreće se oko njega k'o oko Meke.
Koliko roditelji prave mezimče toliko je i dosta vas to spremno napraviti iz nekoliko razloga: dijete problematično, de povlađuj mu jer fali djece u razredu, djeca krimosa koji vedre i oblače u razredu a vi šutke gledate jer ne smijete se kačiti a i na poklone niste gadljivi, primjeti se i rivalitet među vama gurate nazor prosjek ocjena samo da vaš razred bude za pohvalu (muka mi je kada počne rečenica ukupan prosječna ocjena je 4.5 i onda kaže hajde jedan aplauz).
Moje je da ga odgajam i pravim insanom, vaše da ga učite ali prc Milojka, radim oboje i opet kažem ne znaš više od tri, jer buljiš u plafon dok ja objašnjavam.
Nije mi princ, aga, šah, padišah....samo mi je dijete.
Cijeli su zivot uglavnom selektivno ocjene dijelili, nema to pretjerano veze sa novokomponovanim siledzijama sa parama. Uvijek je bilo favorizovanja djece od kolega i nekih supcica, nisu se znali nositi sa profesijom i izazovima, al im nije padalo na pamet da nesto promijene ili jednostavno se prekvalifikuju. Ono, kao da nisu znali tokom skolovanja da im je stresan posao i izazovan. Bitno je sigurna plata i sistem "ko ga jebe" namlatim lekciju i preko vrata.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#333 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by dr_Evil »

User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#334 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 25/04/2024 13:56 Strucno usavrsavanje, da se znate nositi sa poteskocama i rjesavati iste, a u vezi sa poslom, i da se ucite novim pristupima obrazovanju djece.
Eto, da to nisi napisala ja ne bih znao za to. Niti bih se znao nositi sa teškoćama da nema seminara u stilu "bakica je pošla u Ameriku".

Da se ne znam nositi sa teškoćama ne bih preživio 25 godina u prosvjeti, ali eto nema me tome nauči neko ko nikad nije ni radio u razredu.
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#335 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

Ma, eto, sve ste u pravu. Mi ne radimo ništa, samo kafe ispijamo po zbornici, roditelji nam uče djecu i za to nam daju brda poklona, italijanska mafija i Bill Gates nam zavide. A čim nas pogodi i najmanji stres odmah padamo u komu.

U redu je, biće sve to dobro.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17314
Joined: 31/03/2019 14:56

#336 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 25/04/2024 16:15
vjeshalica wrote: 25/04/2024 13:56 Strucno usavrsavanje, da se znate nositi sa poteskocama i rjesavati iste, a u vezi sa poslom, i da se ucite novim pristupima obrazovanju djece.
Eto, da to nisi napisala ja ne bih znao za to. Niti bih se znao nositi sa teškoćama da nema seminara u stilu "bakica je pošla u Ameriku".

Da se ne znam nositi sa teškoćama ne bih preživio 25 godina u prosvjeti, ali eto nema me tome nauči neko ko nikad nije ni radio u razredu.
Zasto osjecas svaku rijec da je okidac i potreba da branis iste one na koga se komentar odnosi, ako si ispravan??????
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#337 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 25/04/2024 16:19
Laplace wrote: 25/04/2024 16:15
vjeshalica wrote: 25/04/2024 13:56 Strucno usavrsavanje, da se znate nositi sa poteskocama i rjesavati iste, a u vezi sa poslom, i da se ucite novim pristupima obrazovanju djece.
Eto, da to nisi napisala ja ne bih znao za to. Niti bih se znao nositi sa teškoćama da nema seminara u stilu "bakica je pošla u Ameriku".

Da se ne znam nositi sa teškoćama ne bih preživio 25 godina u prosvjeti, ali eto nema me tome nauči neko ko nikad nije ni radio u razredu.
Zasto osjecas svaku rijec da je okidac i potreba da branis iste one na koga se komentar odnosi, ako si ispravan??????
Zato što generalizujete. Ne kažete "neki" nego "svi". Odnosno, ako ne naglasite da to rade neki, podrazumijeva se da rade svi. Mrzim generalizacije i na njih reagujem.
vernes81
Posts: 1613
Joined: 25/04/2011 23:04

#338 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vernes81 »

Jbt. Zivot ispade lakse bit rudar nego prosvjetni radnik
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#339 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

vernes81 wrote: 25/04/2024 16:31 Jbt. Zivot ispade lakse bit rudar nego prosvjetni radnik
A ko je to napisao?
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#340 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

Jedan forumaš napiše "a zašto se ne žalite?".

Neko se požali.

Napadne ga nekoliko forumaša i na kraju sarkastično "ispade da je lakže biti rudar nego nastavnik".

Ko god se požali na uslove rada ili platu, odmah ga poklope i nađu nekoga kome je teže. I tako od devedesetih. Zato nam i jeste ovako,zato nam poslodavci i jesu robovlasnici. Jer, uvijek ima neko kome je gore i šta se ti sad imaš žaliti i kukati?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#341 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by dr_Evil »

Laplace wrote: 25/04/2024 16:35
vernes81 wrote: 25/04/2024 16:31 Jbt. Zivot ispade lakse bit rudar nego prosvjetni radnik
A ko je to napisao?
Napisao je Boris u kolumni koju ti postavih :)

Btw jedan od najboljih bh kolumnista
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#342 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

dr_Evil wrote: 25/04/2024 17:08
Laplace wrote: 25/04/2024 16:35
vernes81 wrote: 25/04/2024 16:31 Jbt. Zivot ispade lakse bit rudar nego prosvjetni radnik
A ko je to napisao?
Napisao je Boris u kolumni koju ti postavih :)

Btw jedan od najboljih bh kolumnista
To su njegove riječi, ne moje. Nikad nisam tvrdio da je naš posao najgori/najteži, ali nije ni najbolji/najlakši.

A (ne)rad kolega kritikujem uživo. Evo, već sat i pol kritikujem likove koji su spremni da ih djeca doslovno jašu i rade šta im naumpadne samo da bi manje radili. Ja to ne bih trpio ni pola minute, oni mogu cijeli čas.

Ne znam šta mi neki pokušavaju dokazati, ali ja bolje od vas znam koliko je truhlo među nastavnicima u školama. Pri tome ne treba zanemariti da ipak ima i onih koje ta trulež nije zahvatila.
vernes81
Posts: 1613
Joined: 25/04/2011 23:04

#343 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vernes81 »

Laplace wrote: 25/04/2024 16:35
vernes81 wrote: 25/04/2024 16:31 Jbt. Zivot ispade lakse bit rudar nego prosvjetni radnik
A ko je to napisao?
Probaj se fokusirati na podvuceno
User avatar
vjeshalica
Posts: 17314
Joined: 31/03/2019 14:56

#344 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 25/04/2024 17:18
dr_Evil wrote: 25/04/2024 17:08
Laplace wrote: 25/04/2024 16:35

A ko je to napisao?
Napisao je Boris u kolumni koju ti postavih :)

Btw jedan od najboljih bh kolumnista
To su njegove riječi, ne moje. Nikad nisam tvrdio da je naš posao najgori/najteži, ali nije ni najbolji/najlakši.

A (ne)rad kolega kritikujem uživo. Evo, već sat i pol kritikujem likove koji su spremni da ih djeca doslovno jašu i rade šta im naumpadne samo da bi manje radili. Ja to ne bih trpio ni pola minute, oni mogu cijeli čas.

Ne znam šta mi neki pokušavaju dokazati, ali ja bolje od vas znam koliko je truhlo među nastavnicima u školama. Pri tome ne treba zanemariti da ipak ima i onih koje ta trulež nije zahvatila.
Ako vec znas i sam koja je truhlez, sto se iziritiras kad neko napise nesto realno i imas potrebu da advokatiras da sebe pravdas?
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#345 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by HelaS »

HelaS wrote: 17/04/2024 14:16
corei3 wrote: 17/04/2024 13:20 Prosvjetni radnici traže sljedeće, copy/paste:

U saopćenju, koje se dostavilo roditeljima i učenicima, navode se i zahtjevi prosvjetnih radnika, a ti su:

1. Stavljanje van snage Pedagoških standarda i normativa kojima su ugrožena prava prosvjetnih radnika,
2. Ostavku ministrice za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo koja je ugrozila prava prosvjetnih radnika,
3. Zaustavljanje administrativnih reformi koje od prosvjetnih radnika prave obične pisare,
4. Bolje propise, nastavne planove i programe i udžbenike koji će se kontinuirano prilagođavati i unaprijeđivati u skladu sa potrebama modernog obrazovanja, a posebno potrebama djece, učenika, radnika, tržišta rada i najnovijih tehnologija uz obavezno učešće i uvažavanje stavova radnika, poslodavaca i poduzetnika.
Štrajk u BiH ima svoja pravila. Mora biti najavljen poslodavcu min. 10 dana prije, u pisanoj formi. Štrajk je dozvoljeno organizirati tek nakon pokušaja provođenja mirnog rješavanja spora, i sindikat ima pravo pozvati na štrajk i provesti ga radi zaštite i ostvarivanja ekonomskih i socijalnih prava i interesa svojih članova. Šta je ispunjeno od ovih osnovnih postulata štrajka?

Dalje, meni se čini nelegitimnim ovaj štrajk. Ugrožena prava ne štite se štrajkom već sudskom odlukom. Dakle, ugrožena strana trebala je pokrenuti sudski spor i tužbenim zahtjevom zatražiti svoja prava, odnosno zatražiti ukidanje osporenih odluka poslodavca, za koje smatra da joj ugrožava prava.

Bolji propisi, nastavni planovi i programi, itd, ne postižu se štrajkom, već pregovorima. Ili dugotrajnim pregovorima, dok se štrajk provodi radi zaštite i ostvarivanja ekonomskih i socijalnih prava i interesa svojih članova, i to ne u formi ucjene, i to ne u formi činjenja štete drugoj strani, ili društvu u cjelini.

Image

https://www.klix.ba/vijesti/bih/opcinsk ... /240425171
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#346 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by dr_Evil »

Laplace wrote: 25/04/2024 17:18
To su njegove riječi, ne moje. Nikad nisam tvrdio da je naš posao najgori/najteži, ali nije ni najbolji/najlakši.

A (ne)rad kolega kritikujem uživo. Evo, već sat i pol kritikujem likove koji su spremni da ih djeca doslovno jašu i rade šta im naumpadne samo da bi manje radili. Ja to ne bih trpio ni pola minute, oni mogu cijeli čas.

Ne znam šta mi neki pokušavaju dokazati, ali ja bolje od vas znam koliko je truhlo među nastavnicima u školama. Pri tome ne treba zanemariti da ipak ima i onih koje ta trulež nije zahvatila.
Ne znam cemu pravdanje, ja se slazem sa Borisom, mes cini mrsko ti bilo da procitas kolumnu :)

Nemam pojma o cemu se vi raspravljate, jedini komentar koji sam ti ja dao bio je onaj oko SDA zaposlenja(iza cega stojim). Vas posao je prevazan, a drustvo vas je srozalo na samo dno.
User avatar
Truba
Posts: 81889
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#347 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Truba »

Veliki je problem nedavanje oflaska u wc
Zbog 2 3 fakina svi ispastaju

Kolko sam ja imao u osnovnoj problema zbog kenjanja cujem i danas ne daju u wc
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#348 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 25/04/2024 18:32
Laplace wrote: 25/04/2024 17:18
dr_Evil wrote: 25/04/2024 17:08

Napisao je Boris u kolumni koju ti postavih :)

Btw jedan od najboljih bh kolumnista
To su njegove riječi, ne moje. Nikad nisam tvrdio da je naš posao najgori/najteži, ali nije ni najbolji/najlakši.

A (ne)rad kolega kritikujem uživo. Evo, već sat i pol kritikujem likove koji su spremni da ih djeca doslovno jašu i rade šta im naumpadne samo da bi manje radili. Ja to ne bih trpio ni pola minute, oni mogu cijeli čas.

Ne znam šta mi neki pokušavaju dokazati, ali ja bolje od vas znam koliko je truhlo među nastavnicima u školama. Pri tome ne treba zanemariti da ipak ima i onih koje ta trulež nije zahvatila.
Ako vec znas i sam koja je truhlez, sto se iziritiras kad neko napise nesto realno i imas potrebu da advokatiras da sebe pravdas?
Zato što izjednačavate ono malo dobrih radnika i tu trulež. Time potičete širenje truleži.
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#349 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

dr_Evil wrote: 26/04/2024 07:43
Laplace wrote: 25/04/2024 17:18
To su njegove riječi, ne moje. Nikad nisam tvrdio da je naš posao najgori/najteži, ali nije ni najbolji/najlakši.

A (ne)rad kolega kritikujem uživo. Evo, već sat i pol kritikujem likove koji su spremni da ih djeca doslovno jašu i rade šta im naumpadne samo da bi manje radili. Ja to ne bih trpio ni pola minute, oni mogu cijeli čas.

Ne znam šta mi neki pokušavaju dokazati, ali ja bolje od vas znam koliko je truhlo među nastavnicima u školama. Pri tome ne treba zanemariti da ipak ima i onih koje ta trulež nije zahvatila.
Ne znam cemu pravdanje, ja se slazem sa Borisom, mes cini mrsko ti bilo da procitas kolumnu :)

Nemam pojma o cemu se vi raspravljate, jedini komentar koji sam ti ja dao bio je onaj oko SDA zaposlenja(iza cega stojim). Vas posao je prevazan, a drustvo vas je srozalo na samo dno.
Ne znam za KS, kod nas u ZDK se drugačije štima to ko će biti primljen. Kriteriji za prijemr adnika se mijenjaju kako neko kroz politiku izlobira, a komisije koje boduju kandidate za posao rade po timkriterijima. U ZDK direktor nema ni teoretsku mogućnost da utiče na izbor radnikaa da ne prekrši zakon i rizikuje tužbu (još gore: poštujući istete kriterije rizikuje tužbu jer su kriteriji protivustavni).
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#350 Re: Štrajk prosvjetih radnika

Post by Laplace »

Truba wrote: 26/04/2024 07:45 Veliki je problem nedavanje oflaska u wc
Zbog 2 3 fakina svi ispastaju

Kolko sam ja imao u osnovnoj problema zbog kenjanja cujem i danas ne daju u wc
Uništavanje školskih toaleta je posebna priča.
Post Reply