Strajk GRASovaca

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#76

Post by neutral »

Ne razumijem ja vas nikako…znam pitate se zasto?... Pa evo…

U Grasu postoje dvije struje:

Jedna je cisti Sandzak I oni nisu za strajk , oni su I pokusali raditi danas (vjerovatno je to ona polovina koja je itekako hajrovala od svojih predpostavljenih, ili koji su bliza I dalja rodbina direkotrima I sl.))

A druga predstavlja normalan radni narod (nevezano jesu li bosanci ili sandzaklije ) kojijma je vise pun k….. kradje I lopovluka njihovih glavesina…

Ljudi su izasli na strajk , a vas stav prema tome???? …
E sad sam zbunjena jer…pa zar I vama nije DOSTA svih lopovluka koji dolaze iz direkcije Grasa…
Zar ne bi I VI trebali da se solidarisete sa tim jadnim radnicima koji ce kako rekose veceras na Tv biti sankcionisani zbog njihovog pokusaja da kazu gradjanstvu Sarajeva da je krajnje vrijeme da se nesto promjeni… da je DOSTA
Ali neeee… briga Vas ..lako je sjediti u toplim kancelarijama I sobama za PC-iem I naprdjivati treba ovako ili onako…lako je otici pred skupstinu I biti IN… kao nesto pokusavate…(mada svaka cast na pokusaju)…
ali kad treba nesto konkretno onda ste svi postali misevi…oooo Boze bas mi je zao sto ste morali ici malo pjeske ili platiti taxi…
A da imate bar malo suosjecanja I zelje da nesto konkretno uraditi pridruzili bi ste se radnicima koji vise ne mogu gledati nepravdu, jer vise nemaju ni od cega zivjeti…pokrali su ih…. A kradu I nas…
Bas zalosno kako ste svi ispali tako kratkovidi u ovom trenutku…
Da ima pravde na ovom j….svjetu ( a nema je) I sutra biste isli pjeske na posao, taxisti bi vozili bar upola cjene, oni koji imaju auta bi kupili I usputne pjesake… postati jedno u ovoj borbi koja je (bar se nadam ) pocela …
Ljudi moji zar nije DOSTA…
Dragi moji intelektualci radnici su krenuli…a VI?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

neutral wrote:Ne razumijem ja vas nikako…znam pitate se zasto?... Pa evo…

U Grasu postoje dvije struje:

Jedna je cisti Sandzak I oni nisu za strajk , oni su I pokusali raditi danas (vjerovatno je to ona polovina koja je itekako hajrovala od svojih predpostavljenih, ili koji su bliza I dalja rodbina direkotrima I sl.))

A druga predstavlja normalan radni narod (nevezano jesu li bosanci ili sandzaklije ) kojijma je vise pun k….. kradje I lopovluka njihovih glavesina…

Ljudi su izasli na strajk , a vas stav prema tome???? …
E sad sam zbunjena jer…pa zar I vama nije DOSTA svih lopovluka koji dolaze iz direkcije Grasa…
Zar ne bi I VI trebali da se solidarisete sa tim jadnim radnicima koji ce kako rekose veceras na Tv biti sankcionisani zbog njihovog pokusaja da kazu gradjanstvu Sarajeva da je krajnje vrijeme da se nesto promjeni… da je DOSTA
Ali neeee… briga Vas ..lako je sjediti u toplim kancelarijama I sobama za PC-iem I naprdjivati treba ovako ili onako…lako je otici pred skupstinu I biti IN… kao nesto pokusavate…(mada svaka cast na pokusaju)…
ali kad treba nesto konkretno onda ste svi postali misevi…oooo Boze bas mi je zao sto ste morali ici malo pjeske ili platiti taxi…
A da imate bar malo suosjecanja I zelje da nesto konkretno uraditi pridruzili bi ste se radnicima koji vise ne mogu gledati nepravdu, jer vise nemaju ni od cega zivjeti…pokrali su ih…. A kradu I nas…
Bas zalosno kako ste svi ispali tako kratkovidi u ovom trenutku…
Da ima pravde na ovom j….svjetu ( a nema je) I sutra biste isli pjeske na posao, taxisti bi vozili bar upola cjene, oni koji imaju auta bi kupili I usputne pjesake… postati jedno u ovoj borbi koja je (bar se nadam ) pocela …
Ljudi moji zar nije DOSTA…
Dragi moji intelektualci radnici su krenuli…a VI?
nagovori se ti nama...i sve tople sobe...ispred svog PCa....
neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#78

Post by neutral »

Draga mIRCerka ti si jedna od rijtekih ovdje cije postove citam … znas ono kao da sam ih ja pisala…pa mi nekako nije jasno kako si I ti otisla u pogresnu stranu u stavu prema ovom strajku…
A sto se tice mog komentara iz tople sobe…da… u pravu si ali moja soba je moj svijet… necu ti objasnjavati razlog jer bilo bi ti neprijatno zbog tvoje opaske na moj post…
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#79

Post by valterbranisarajevo »

Ako je cilj ovih ljudi, kao sto govore, da smijene Bimu Jusufranica, onda imaju moju punu podrsku. Danas sam u oslobodjenju citao izjavu jednog od radnika da to sandzacko kopile cak placa covjeka da se brine o njegovom psu :x

Na zalost na dnevniku su javili da je vlada Kantona Sarajevo odlucila da na radnike posalje policiju koja bi trebala prekinuti strajk.

A sto se tice kolapsa u gradu, e pa da su Ljilja Sakic i kompanija svojevremeno pustili Centrotrans da prevozi ljude u gradu i time razbiju monopol GRAS-a sada bi ti problemi bili mnogo manji.

I upravo ce to sto su morali jutros pjesice ici na posao , na zalost, privuci gradjane Sarajeva na Jusufranicevu stranu.

Ali kazu nicija nije do zore gorila pa nece ni njegova.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#80

Post by mIRCerka »

neutral wrote:Draga mIRCerka ti si jedna od rijtekih ovdje cije postove citam … znas ono kao da sam ih ja pisala…pa mi nekako nije jasno kako si I ti otisla u pogresnu stranu u stavu prema ovom strajku…
A sto se tice mog komentara iz tople sobe…da… u pravu si ali moja soba je moj svijet… necu ti objasnjavati razlog jer bilo bi ti neprijatno zbog tvoje opaske na moj post…
cuj neutral, kontam ja sta ti hoces reci, ali tvoja opaska da idemo tamo jer smo IN...e jebi ga....
sto se strajka tice, ja nisam otisla ni tamo ni vamo....
ja podrzavam strajk ako je u pitanju pravedan cilj....
od ljeta jos svako malo pominjem poljoprivrednike....i njihov strajk...bez obzira sto sad dobijaju pare, i dalje imaju moju podrsku...

a GRAS...pa rekose da imaju fine plate, hoce povisicu, ali mislim da je u pitanju nesto mnogo dublje...
sprema se privatizacija jos nekih 40ak firmi i onda idu velika drzavna preduzeca...moguce je da bi radnici izvisili i da se sada dizu ali nece da pricaju previse...makar ne sad....a policija nece smjeti koristiti silu...jer tek onda nastupa belaj....
ionako su nam razni proroci rekli da ce 2006 biti godina socijalnih nemira...ali ce polako sve doci na svoje..
ne trebas unaprijed osudjivati neki pokusaj na propast.... dolazi ljepse vrijeme, bice nas vise na platou...
PS opet kazem, pretpostavljam kakvo je stanje, pa izvini ako si se nasao/la uvrijedjen/a jer razumijem kako je to...been there.... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#81

Post by mIRCerka »

jebem ti evo se isplakah....
u pravu su TREBA JEDNOM OVO PRESJECI....
evo na TVSA prilog.... sad ce uzivo...

"metla za cistacicu je 25KM komad, saraf 50 KM"...uh....
nece ovo na dobro...
jedan iz sindikata , ovog novog, se izvinjava gradjanima....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#82

Post by mIRCerka »

evo gradonacelnica salje ostar apel strajkacima...bla bla....
lako je njoj, ona ima vozaca :D:D:D:D

joj ovo je picvajz pravi...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#83

Post by mIRCerka »

70% anketiranih kaze NEKA SU, NEK SE IZBORE ZA SVOJA PRAVA I ZASTO NE PUSTE CENTROTRANS DA VOZI, CEMU OVAJ MONOPOL BEZ KONKURENCIJE bla bla...
nisam ja za dopisnika, izvinite...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#84

Post by daduli_sa »

mIRCerka wrote:evo gradonacelnica salje ostar apel strajkacima...bla bla....
lako je njoj, ona ima vozaca :D:D:D:D

joj ovo je picvajz pravi...
Ona bolje da se prihvati metle te od 25KM... uspjesnija bi bila... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

idem da se smrzavam...ne smijem radijator upaliti...odrace me elektroprivreda....
lijep pozdrav i citamo se sutra....
a vidjecemo ujutro sta ce biti....isplatice se ranije ustati i gledati jutarnje programe...
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#86

Post by senada »

Tufo :shock:
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#87

Post by lejlasa »

Policija jos nije usla u GRAS, niko od zvanicnika Vlade nije se tamo danas pojavljivao
I dalje je neizvjesno hoce li se strajk nastaviti i sutra
Na razgovor s radnicima veceras su dosli nacelnik opcine Novi Grad Damir Hadzic i Marin Ivanisevig iz Gradskog vijeca
Niko drugi
Vidjecete da ce i sutra strajkovati, ako policija ne uleti negdje oko ponoci
Ovo je uzas
misha
Posts: 107
Joined: 13/06/2005 13:32

#88

Post by misha »

Samo me jedna stvar fascinira u cijeloj ovoj priči....kako je moguće da glavni grad jedne države 24 sata bude bez gradskog prevoza a da zbog toga niti jedan nadležni ministarčić prometa bilo kojeg nivoa (ima ih milijardu) za početak ne podnese - ostavku. Ministar prometa i komunikacija koji dozvoli da se ovako nešto desi i da hiljade ljudi ide pješke na posao i gubi novac (a neki možda i zaposlenje jer svakojakih šefova ima, briga njih za štrajk, ti si zakasnio!) i ne da automatski ostavku na svoje mjesto pa taj može biti ministar samo u BiH!
A taxisti su još jednom pokazali kakvi su lešinari jer su danas naplaćivali trostruke cijene od uobičajenih i to po glavi....
Ma sjajno...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#89

Post by Prenj »

lejlasa wrote:Policija jos nije usla u GRAS, niko od zvanicnika Vlade nije se tamo danas pojavljivao
I dalje je neizvjesno hoce li se strajk nastaviti i sutra
Na razgovor s radnicima veceras su dosli nacelnik opcine Novi Grad Damir Hadzic i Marin Ivanisevig iz Gradskog vijeca
Niko drugi
Vidjecete da ce i sutra strajkovati, ako policija ne uleti negdje oko ponoci
Ovo je uzas
Sto bi rekli, tek je pocelo ...
Ovo je dobar test i za nase novinarstvo: Kako ce o svemu ovome izvjestavati sutrasnje novine, na ciju ce se stranu staviti, ...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#90

Post by taxi_driver »

ne diraj mi taxiste.pa moramo i mi od necega ziviti,a sve poskupilo.neka strajkuju jos par dana,da napunim frizider. :lol:
misha
Posts: 107
Joined: 13/06/2005 13:32

#91

Post by misha »

ma jasno je meni da nije ni taxistima lako ali meni je to tipični primjer bosanske NEsolidarnisti, kad svji j... narod , haj i ja ću!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#92

Post by Prenj »

misha wrote:ma jasno je meni da nije ni taxistima lako ali meni je to tipični primjer bosanske NEsolidarnisti, kad svji j... narod , haj i ja ću!
Davno je proslo vrijeme kad su taksisti bili ljudi.
Olovku u ruke, i cim vas neko preveze mimo propisa, zapisuj broj, salji prijavu.
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#93

Post by sudnjidan »

Neki se zgrazavaju sto je glavni grad drzave 24 sata bez javnog prevoza, ali u svijetu su sasvim normalni strajkovi radnika javnih sluzbi. Druga je stvar sto saobracaj u Sarajevu ne moze funkcionisati bez Grasa a to je zasluga Sakicke koja je, to svi znaju, godinama u "talu" sa Bimom. Logicno da ce ova "cafirka iz SDA" (jedna od 11 "uglednih" osoba nebosnjacke nacionalnosti koje su se prosle godine uclanile u najvecu bosnjacku stranku, navodno da bi doprinijeli njenom "multietnickom karakteru" a zapravo da bi zadrzali svoje pozicije pred najezdom daizica i amidzica) zajedno sa ratnim dezerterom Zvizdicem poslati policiju da "uvede red" u Gras jer ako padne Bimo padaju i oni.
Za mene je "hit-dana" kratki ali ubjedljivi nastup "gradonacelnice" Borovac zbog cije se elokvencije i inteligencije stidim sto zivim u Sarajevu. "Uputila sam ostar apel" i "treba osigurati alternativni smjestaj...prevoz" :) :sad: Emerik Blum i Anto Sucic bi se u grobu okretali kada bi vidjeli ko ih je naslijedio na mjestu gradonacelnika.
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#94

Post by morti »

Pratim događanja cijeli dan...Koristio sam taxi,noge,ruke,itd...
Znamo svi vrlo dobro u kakvom sranju živimo i kakav nas svijet okružuje!
Ja,recimo,ne znam pravi razlog štrajka,nit ga iko od nas zna(bar ako mislim)!
Pratio sam press konferenciju - ismijao sam se od žalsti...komedija...
Sve se nekako napinje,a i ja postajem nervozan!
Al ne mogu zamisliti njihovu nervozu!
Sutra će mi biti potreban GRAS!
Ako ne budu vozili,yebi ga...
Definitivno je neka nepravda nad njima učinjena...
Ukoliko im je postupak opravdan,kako sami kažu,neka ne voze koliko god bude potrebno!
Možda ovo završi hapšenjem tih ljudi,možda završi u njihovu korist(sumnjam),a možda se nađe zlatna sredina...
Radikalna situacija zahtijeva radikalne postupke...
Sa našim papcima za foteljama se ne može na fin način - potvrđeno više hiljada puta!
Šta ako je ovo jedini način?
Biti spontan?

Šta ako je ovo,nažalost jedini put?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#95

Post by DaysleepeR »

Veceras na press konferenciji smo lijepo vidjeli kako ministrica u Kantonu Sarajevo staje na stranu korumpiranog rukovodstva GRAS-a.

Vidjeli smo predsjednika sindikata koji ne predstavlja nikog kako se znoji i nece da prizna da je velika vecina u strajku.

Juce je ministrica izjavila a danas u novinama izaslo kako se radi o jednoj grupici ljudi koji nemaju mogucnost da izazovu obustavu saobracaja.

Najtuznije je sto se nista nece promjeniti, policija ce silom otvoriti kapije i opet sve po starom.

Nemamo mi demokratsku svijest i narod smo sa teskim kompleksom jednog vodje koji ce nas voditi.

Jutros su se trebali pridruziti svi nezadovoljni u drzavi pa blokirati drzavu dok se sve stvari ne izvedu na cistac.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#96

Post by daduli_sa »

DaysleepeR wrote: Jutros su se trebali pridruziti svi nezadovoljni u drzavi pa blokirati drzavu dok se sve stvari ne izvedu na cistac.
Dobar ti nick... 8-)
Ma ne znam, podrzavam ih skroz, ako ce to dovesti do bilokakve promjene nabolje u ovom "nasem" GRAS-u onda je ovo danasnje i eventualno sutrasnje tabananje imalo smisla!
A to da ih mogu silom natjerati da voze... pa ako je zaista vecina radnika u strajku onda nema sanse da proradi saobracaj... jedino da nam se ministrica i gospon direktor zacas namnoze u par stotina primjeraka... sto malo teze ide 8-)
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#97

Post by flora.sa »

ja se samo nadam da je ovo inicijalna kapisla za javno izrazavanje nezadovoljstva radnika u drugim firmama...

vrijeme je da se krene...

eh da su studenti, i uopce mladi ljudi slozniji... :roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#98

Post by Prenj »

Fino rece neka zena na Dnevniku: "Neka strajkuju, umjesto sto cekaju da im neko drugi rijesi probleme".
To je sustina.
Strajkaci, uz vas smo!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#99

Post by Vingo »

Jusufranic podnio ostavku. :D Od jutros sve radi...
Bravo majstori! Pocelo je.
Ako gdja Sakic ima imalo mozga i morala (u sta iskreno sumnjam) i ona ce.
Drage kolege novinari, sad je red na vas za hvalospjeve strajkacima. :-?
Ili da pricekate da se ostavka verifikuje...Nikad se ne zna s Bimom....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#100

Post by Prenj »

Bravo!!!
:bih:
Post Reply