Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by insomnia78 »

Metalikama voda ne treba oni se svakako ne plaču
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#52 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by insomnia78 »

Ti bgm ko djete malo. Eto bio je taj famozni U2 pa sta se nakon toga promjenilo? Imas u Srbiji i Hr pun kurac poznatih imena pa opet im Merlin puni stadiJone. Cojk bi reko da ce RS svojim koncertom rjesiti sve probleme
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#53 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by FreakyStyley »

Pa u Beogradu je svirala Amy Winehouse npr, a u Zagrebu Stonsi, Peppersi, Arctic Monkeys, Noel Gallager, pa sta sad? Opet im sve dvorane pune Dino Merlin, Haris Dzinovic i Karleusa. Ko da to ikakve veze ima. tbjrb :-)
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#54 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum »

salu na stranu, nije pitanje hoce li se moci napuniti livada ili stadion ako odluce doci, ili ima ili nema publike niti koliko ce biti para biti ulaznica. osnovni problem je sto za ovo ne postoji domaci promotor koji bi mogao nesto ovako izgurati do kraja. cisto sumnjam da ce i jedna banka dati garanciju na lijepe oci.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#55 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by drndalo »

Niko ne kaze da ce to ostaviti druge bez hljeba/kruha... Ali takvo nesto dize ocekivanja, i Dino kada nastupa tamo, i Toni, i Dugme moraju biti na visem nivou nego prije tamo gdje su ljudi vidjeli bolje i skuplje stvari... Inace ce misliti da su karte preskupe za pruzeno, pa nece ici...

U2 u SA je pomogao jednoj generaciji koja nikad nista nije vidjela osim sranja, da vidi da koncert Mjesecara u CDA nije VRH, nego da ima dalje... Ja licno znam u svom okruzenju 7-8 kom. te generacije kojima sam pricao kako je to prije rata izgledalo vani, pa im je bilo drago sto su to i sami relativno jeftino dozivili... Nisu svi rokeri sada, ali imaju VISE REPERE od prosjeka, i traze vise...

Domaci promotor? Sto mora biti domaci?
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#56 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum »

pa zato sto strani promotor sigurno nije lud da pravi koncert u sarajevu. prije ce ga napraviti u beogradu ili zagrebu...onako realno
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Truba »

nisam ni na u dva isao
:sax:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#58 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dale cooper »

insomnia78 wrote:Ti bgm ko djete malo. Eto bio je taj famozni U2 pa sta se nakon toga promjenilo? Imas u Srbiji i Hr pun kurac poznatih imena pa opet im Merlin puni stadiJone. Cojk bi reko da ce RS svojim koncertom rjesiti sve probleme
Jebiga ti vazda kontraš, ponekad mislim da ti je to samo po sebi cilj. Vazda neki skeptik, cinik.
Ko ba kaže da će Rolling Stonesi promijeniti BiH ako dođu svirati. Naravno da neće, ali će
makar ljudi imati priliku čuti i vidjeti vrhunsku muziku i spektakularan show. Nije da nam se
to dešava stalno ovdje.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#59 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by FreakyStyley »

Black swan wrote:nisam ni na u dva isao
:sax:
A kod Age, u Guru? :D
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#60 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum »

dale cooper wrote:
insomnia78 wrote:Ti bgm ko djete malo. Eto bio je taj famozni U2 pa sta se nakon toga promjenilo? Imas u Srbiji i Hr pun kurac poznatih imena pa opet im Merlin puni stadiJone. Cojk bi reko da ce RS svojim koncertom rjesiti sve probleme
Jebiga ti vazda kontraš, ponekad mislim da ti je to samo po sebi cilj. Vazda neki skeptik, cinik.
Ko ba kaže da će Rolling Stonesi promijeniti BiH ako dođu svirati. Naravno da neće, ali će
makar ljudi imati priliku čuti i vidjeti vrhunsku muziku i spektakularan show. Nije da nam se
to dešava stalno ovdje.
mislim da i ako dodje do organizacije koncerta da nece biti organizovan za prosjecnog sarajliju/bosanca jer ce karte biti do 100 ojra pa navise.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#61 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by KB9 »

novo poglavlje za kulturu doce narkomani epskih proporcija da sviraju

jadni smo mi onda totalno ako je ovo novo poglavlje nase kulture
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#62 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum »

MickeyPierce wrote:Za deset posto para se na bjelasnici moze organizovat turbofolk woodstock ... Zamisli krenes u petak popodne sa canom kemalom mitrom amelom sinanom pa onda vece haris halid jasar ipce hologram ... Pa subota saban stoja ljuba dzej zoriva toma hologram ... Pa onda nedelja tozovac miroslavindira seka djani ... Pa to bi jedinstven dogadjaj u svijetu bio ... Da ne kazem koliko bi se profitiralo na rakiju janjetinu svinjetinu suho meso pivu prodavaci kineske robe itd ...organizovana tombola borba ulicnih pascadi itd. :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :izet:
a jos ti ne treba bankovna garancija ni za jednog izvodjaca. :D dobro sve ali toma hologram :lol: :lol: :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#63 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by pustopoljina »

drndalo wrote:Dabogda kceri da te Aga uzme... Mada to ne bi bilo lose... Po vise osnova...

Bilo bi regionalnih turista mashala, samo bi morali vodovod popraviti barem 50%... Da se ljudi nakon koncerta mogu plaknut...

Sto se kulture tice, ne bi to mnogo promijenilo, ali kao neko ko je 3x isao po raznim evropskim destinacijama na njihov koncert( ZG, Bec, Prag), znam da vrijedi kao iskustvo, posebno nekome ko nikad tako nesto nije gledao... Zato je i U2 na Kosevu bio vazan, da "djeca" vide kako to svjetske tata-mate rade, pa im nakon toga vise niko Dina, ili Zdravka, ili Mirislava, ili Acu moze prodati kao VRH... Vidio si nesto bolje, vece, znas sta moze, i teze ti je prodati M za B...

3 autobusa tehnicara s njima? Pomnozi sa 5... Slepera koji binu i ostalu skalameriju vuku bude 70-100 kom... Ako se dobro sjecam, skalamerija koju je U2 dovukao za Lemon turneju je bila min. 70 slepera opreme, i mislim 12-14 autobusa tehnicara... Sto nije cudno, konstrukcija bude po 8 spratova visoka, sirine cijelog stadiona, plus ozvucenje, svjetla, mimo same konstrukcije bine... U Becu u neka doba nestade Dzegera, a pjesma pocinje, kad nakon minut svirke, pocinje da pjeva, sa samog vrha bine, svjetla ga obasjase, izlazi iz lifta... Kao neko ko zna da makar i prirucni lift nije zajebancija, pocnes kontati kako i sta je tu sve ulozeno... Pa onda vatrene kugle na samom vrhu te konstrukcije, oko tog balkona gdje je pjevao 1 pjesmu... Mislim, produkcija = Haj' zdravo...

Nakon toga mi Brega vise nije mogao prodavati mega-spektakluke...

Nek' bi 1000 djece iz cijele BiH i regije time dobilo alternativu Darama Sisamarama, vrijedilo bi... Valjda bi i neko ko slusa Sergeja Cetkovica ili Al Dina rekao aferim, necu promijeniti svoje navike, ali Vauuuuu, sto djedovi prase... A marketingasi pakuju...I to se moze napraviti pristojno na Kosevu, ima prostora...
jer naravno, neko ko slusa i aldina, nikad nije bio na koncertu rolling stonesa.
haj' pokrij se, matereti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by insomnia78 »

I poslije kazu dzigera problem [emoji23]
Nismo mi u problemu zbog muzike koju slusamo
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#65 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by mayab »

MickeyPierce wrote:Za deset posto para se na bjelasnici moze organizovat turbofolk woodstock ... Zamisli krenes u petak popodne sa canom kemalom mitrom amelom sinanom pa onda vece haris halid jasar ipce hologram ... Pa subota saban stoja ljuba dzej zoriva toma hologram ... Pa onda nedelja tozovac miroslavindira seka djani ... Pa to bi jedinstven dogadjaj u svijetu bio ... Da ne kazem koliko bi se profitiralo na rakiju janjetinu svinjetinu suho meso pivu prodavaci kineske robe itd ...organizovana tombola borba ulicnih pascadi itd. :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :izet:
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#66 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by uglavnomja »

pustopoljina wrote:
drndalo wrote:Dabogda kceri da te Aga uzme... Mada to ne bi bilo lose... Po vise osnova...

Bilo bi regionalnih turista mashala, samo bi morali vodovod popraviti barem 50%... Da se ljudi nakon koncerta mogu plaknut...

Sto se kulture tice, ne bi to mnogo promijenilo, ali kao neko ko je 3x isao po raznim evropskim destinacijama na njihov koncert( ZG, Bec, Prag), znam da vrijedi kao iskustvo, posebno nekome ko nikad tako nesto nije gledao... Zato je i U2 na Kosevu bio vazan, da "djeca" vide kako to svjetske tata-mate rade, pa im nakon toga vise niko Dina, ili Zdravka, ili Mirislava, ili Acu moze prodati kao VRH... Vidio si nesto bolje, vece, znas sta moze, i teze ti je prodati M za B...

3 autobusa tehnicara s njima? Pomnozi sa 5... Slepera koji binu i ostalu skalameriju vuku bude 70-100 kom... Ako se dobro sjecam, skalamerija koju je U2 dovukao za Lemon turneju je bila min. 70 slepera opreme, i mislim 12-14 autobusa tehnicara... Sto nije cudno, konstrukcija bude po 8 spratova visoka, sirine cijelog stadiona, plus ozvucenje, svjetla, mimo same konstrukcije bine... U Becu u neka doba nestade Dzegera, a pjesma pocinje, kad nakon minut svirke, pocinje da pjeva, sa samog vrha bine, svjetla ga obasjase, izlazi iz lifta... Kao neko ko zna da makar i prirucni lift nije zajebancija, pocnes kontati kako i sta je tu sve ulozeno... Pa onda vatrene kugle na samom vrhu te konstrukcije, oko tog balkona gdje je pjevao 1 pjesmu... Mislim, produkcija = Haj' zdravo...

Nakon toga mi Brega vise nije mogao prodavati mega-spektakluke...

Nek' bi 1000 djece iz cijele BiH i regije time dobilo alternativu Darama Sisamarama, vrijedilo bi... Valjda bi i neko ko slusa Sergeja Cetkovica ili Al Dina rekao aferim, necu promijeniti svoje navike, ali Vauuuuu, sto djedovi prase... A marketingasi pakuju...I to se moze napraviti pristojno na Kosevu, ima prostora...
jer naravno, neko ko slusa i aldina, nikad nije bio na koncertu rolling stonesa.
haj' pokrij se, matereti.

:-)
e jest ti poredjenje - slusati al dina i ici na koncert rs

svako ko ne slusa al dina je bio na rs-ima :mrgreen: jer naravno rs-i imaju koncert svakog petka u domu mladih




ako se desi (a cisto sumnjam) ici ma koliko kostalo.
to je prilika koja se ne smije propustiti


ako zanemarimo klasicno supljiranje i prodavanje magle "vlasti" , ostaje cinjenica da bi to trebalo biti za par mjeseci. Ni jedna velika grupa ne pravi koncerte (i to na drugom kontinentu) na ho ruk, obicno se godinu unaorijed zna kada i gdje ce biti i svirati.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#67 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by uglavnomja »

drndalo :thumbup:

a sisamaru kradem :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#68 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by _BataZiv_0809 »

FreakyStyley wrote:Pa u Beogradu je svirala Amy Winehouse npr, a u Zagrebu Stonsi, Peppersi, Arctic Monkeys, Noel Gallager, pa sta sad? Opet im sve dvorane pune Dino Merlin, Haris Dzinovic i Karleusa. Ko da to ikakve veze ima. tbjrb :-)
Vala bas :-)

Vazda ista prica da jedno nuzno iskljucuje drugo. O cemu god da se prica, uvijek krajnosti :-)

Volio bih da Stonesi dodju. Ako se to uklopi sa festivalom, mogla bi biti zanimljiva prica :thumbup:
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#69 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by sandzokan »

Koliko ce nas, porezne obveznike, to kurcenje SDA Stonsima kostati?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#70 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by pustopoljina »

ma ja kad imas petnaest godina i ukupno 3 grupe koje slusas, naravno da neke stvari prevazilaze kapacitet poimanja.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#71 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by pustopoljina »

uglavnomja wrote:
pustopoljina wrote:
drndalo wrote:Dabogda kceri da te Aga uzme... Mada to ne bi bilo lose... Po vise osnova...

Bilo bi regionalnih turista mashala, samo bi morali vodovod popraviti barem 50%... Da se ljudi nakon koncerta mogu plaknut...

Sto se kulture tice, ne bi to mnogo promijenilo, ali kao neko ko je 3x isao po raznim evropskim destinacijama na njihov koncert( ZG, Bec, Prag), znam da vrijedi kao iskustvo, posebno nekome ko nikad tako nesto nije gledao... Zato je i U2 na Kosevu bio vazan, da "djeca" vide kako to svjetske tata-mate rade, pa im nakon toga vise niko Dina, ili Zdravka, ili Mirislava, ili Acu moze prodati kao VRH... Vidio si nesto bolje, vece, znas sta moze, i teze ti je prodati M za B...

3 autobusa tehnicara s njima? Pomnozi sa 5... Slepera koji binu i ostalu skalameriju vuku bude 70-100 kom... Ako se dobro sjecam, skalamerija koju je U2 dovukao za Lemon turneju je bila min. 70 slepera opreme, i mislim 12-14 autobusa tehnicara... Sto nije cudno, konstrukcija bude po 8 spratova visoka, sirine cijelog stadiona, plus ozvucenje, svjetla, mimo same konstrukcije bine... U Becu u neka doba nestade Dzegera, a pjesma pocinje, kad nakon minut svirke, pocinje da pjeva, sa samog vrha bine, svjetla ga obasjase, izlazi iz lifta... Kao neko ko zna da makar i prirucni lift nije zajebancija, pocnes kontati kako i sta je tu sve ulozeno... Pa onda vatrene kugle na samom vrhu te konstrukcije, oko tog balkona gdje je pjevao 1 pjesmu... Mislim, produkcija = Haj' zdravo...

Nakon toga mi Brega vise nije mogao prodavati mega-spektakluke...

Nek' bi 1000 djece iz cijele BiH i regije time dobilo alternativu Darama Sisamarama, vrijedilo bi... Valjda bi i neko ko slusa Sergeja Cetkovica ili Al Dina rekao aferim, necu promijeniti svoje navike, ali Vauuuuu, sto djedovi prase... A marketingasi pakuju...I to se moze napraviti pristojno na Kosevu, ima prostora...
jer naravno, neko ko slusa i aldina, nikad nije bio na koncertu rolling stonesa.
haj' pokrij se, matereti.

:-)
e jest ti poredjenje - slusati al dina i ici na koncert rs

svako ko ne slusa al dina je bio na rs-ima :mrgreen: jer naravno rs-i imaju koncert svakog petka u domu mladih





ako se desi (a cisto sumnjam) ici ma koliko kostalo.
to je prilika koja se ne smije propustiti


ako zanemarimo klasicno supljiranje i prodavanje magle "vlasti" , ostaje cinjenica da bi to trebalo biti za par mjeseci. Ni jedna velika grupa ne pravi koncerte (i to na drugom kontinentu) na ho ruk, obicno se godinu unaorijed zna kada i gdje ce biti i svirati.
to sam i ja mislila prije sigurno vise od 15 god, ne sjecam se je li bila 98 ili 99 tako nesto, da mozda sviraju zadnji put :-) da sad ili nikad :lol:
a ovi ce nadzivjeti i milenijalse.
sad ne bih, ako nije u radijusu do 350 kilometara ni za koga potegla taj put, a i u tom radijusu bih dvaput razmislila.
al' neka se drugi raduju, neka me nocas ne oplakuju... bolje i metuzalemi rnr, nego ova stalna postava.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#72 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by apsidejzi »

Banksy wrote:

Uz ove planove, potrebno je dobiti i bankovnu garanciju koju traži menadžment „Rolling Stonesa“, a koja iznosi pet miliona eura.
U gradu bez urednog vodosnabdijevanja.
Kako sad onih Merlinovih 250k izgleda malo? :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#73 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by ¤ jelena ¤ »

Njanjavi wrote:
vade_mecum wrote:
Njanjavi wrote:Naslov teme :lol: :lol: :lol:
Shvatite ljudi, da nema, ali NEMA mjesta, objekta, stadiona, u Sarajevu koji bi mogao ekonomsku racunicu podmirit za takve koncerte.
livada u cevljanovicima? :D taman se i okvirni datum poklapa sa koridom :D :D
:lol: :lol: :lol:
Nemre to, plaho brdovito i strmo (nije bitno kako znam) :lol:
:lol: :lol:

... :meza1: :D



A što se Stounsa tiče....bolje mi je da šutim. :D
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#74 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by doktor78 »

vade_mecum wrote: mislim da i ako dodje do organizacije koncerta da nece biti organizovan za prosjecnog sarajliju/bosanca jer ce karte biti do 100 ojra pa navise.
Deep Purple u Zetri bio 30 KM
Iron Maiden u Splitu i Beogradu cca 70 KM
Judas Priest i Whitesnake zajedno u Beogradu cca 70 KM

Zasto bi Stonesi bili 100 eura? Cijene takvih koncerata se ipak prilagode standardu domace publike
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#75 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by doktor78 »

Kupili smo karte Muki, ja i Jose
krenuli smo busom sa Cickom na Stonese
ponijeli smo cuge i opijate lake
sofer je diskretno odvrn'o narodnjake
gurali smo bus, protegli smo noge
na granici su nas rovili zbog droge

Na hipodromu kad smo ugledali masu
prepasmo se, daleko smo, vidjet cemo racku
lakat tamo, lakat 'vamo
put ne bjese lagan
probismo se blizu bine
kad pocne uragan

Dozivjeh satisfaction od vjecnih mladica
osjetih tad ludi trans i vlagu picica

Ja cu kad porastem biti isti kao Stonesi
iskren, posten u muzici
da me mladost voli
ovi stari ljudi spoznali su radost
u muzici otkrili su neku novu mladost

To ne bjese svjetlost
od lightshowa jakog
neka druga struja drmnula je svakog
vidjeh Mekku, Jeruzalem i Papine dvore
nekad davno kad sam iso
sa Cickom na Stonese

:)
Post Reply