Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#176 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Edin H. »

doktor78 wrote:Sjeća li se neko slične najave iz '98., mislim da je Slobodna Bosna to bila objavila, k'o lafo u Skenderiji treba da nastupe Iron Maiden i Bajaga :mrgreen:
Kombinacija u pm
Sta ima veze, Motorheadu u Zetri su Partybreakersi bili predgrupa.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#177 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by doktor78 »

Edin H. wrote:
doktor78 wrote:Sjeća li se neko slične najave iz '98., mislim da je Slobodna Bosna to bila objavila, k'o lafo u Skenderiji treba da nastupe Iron Maiden i Bajaga :mrgreen:
Kombinacija u pm
Sta ima veze, Motorheadu u Zetri su Partybreakersi bili predgrupa.
Pa dobro, ipak mislim da su po stilu blizi Partibrejkersi Motorheadu nego sto je Bajaga Maidenu
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#178 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by saibaba »

Njanjavi wrote:Whitesnake sigurno nije nijednom od ovih uzor, garantujem :D
Btw, ja nit rekoh kome da je balavac a reche lik da jesam, a nit pljuvah te smecare.
Ja popljuvah ljude koji se furaju da su nesta posebno jer slušaju whitesnake, acdc, bon jovi i slicne smecare iz osamdesetih a furaju se da je to neki extra kvalitet naspram ovih danas mutavaca.
A nidje veze.
Ja kralju ne krivim ni whitesnake ni acdc ni ikog od tih plitkih mutavaca bez truna ukusa vec narod koji masovno to slusa i jos pokušava ostale uvjerit da je to aman zaman kvalitet.

PoslaTo dimnim signalima sa stabla jagode :)
pakujes u isti paket bon Jovija i AcDc ? Ne gotivis Keith Richards a a furas se na Noela ?
Keith Richards je covjece izmislio rokenrol.. Noel je jedan prosjecni gitarista .. ja sam odrastao na BritPop u ali treba biti realan ..
Ono sto si ti napisao da slusas je totalni žanrovski bučkuriš..
Isto kao kad bi napisao da slusas : Magazin, Nove fosile, Lajbah, SCH i Petra Grašu .. Nidje veze...
Savjetujem ti da se malo vise informises o bendovima koje pljujes izuzev Bon Jovija njega pljuj slobodno : )
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#179 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Laertes »

A šta vam smeta Bon Jovi?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#180 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

So What! wrote:
supercali wrote:Ma znam da je bio party al nije svirao il on il neki drugi uglavnom nije bio taj koji je najavljen
Opet miješaš, trebao biti Carl Cox, pa izbila eksplozija onog vulkana, letovi svi bili odgođeni, pa je tu noć bio besplatan party umjesto Coxa, a on posloa video poruku.

A zatim je tri mjeseca stigao, kako je i obećao i napunio Skenderiju.

Nije fazon da mi smetaš ili tako nešto, zaista ne. Nego je problem ovog forum generalno, da čovjek evo kao što si ti da izjavnu rečenicu i hladno demantuje nekoga, a i da ne provjeri informacije, i pravi te glupim.



Alo ba na partije idem od 97-e i znam dobro sta se desavalo
Ako sam pobrkao jednog ili 2 dj jbg onda idi pisi lektorske radove
Nije ni ti meni da smetas al smeta kad neko sa visoka gleda kao ti i znam sigurno da neko ko je najavljen nije bio nikad u sa e sad jel to bio tiesto pero peric treci nebitno nismo na kvizu da moramo pogoditi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#181 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by _BataZiv_0809 »

Ne pises ako nesto ne znas i sve 5.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#182 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

_BataZiv_0809 wrote:Ne pises ako nesto ne znas i sve 5.
A ti nikad ne pomijesas nesto?
Daj ba toliko partija sam obisao da vise ne znam ni na kojem sam sve bio i kao trebao bih se sjecati bas svakog ko je svirao?

Problem foruma je sto su svi bezgresni kao i sve znaju a da nije interneta o zivotu pojma ne bi imali kad se prica o necemu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#183 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by _BataZiv_0809 »

supercali wrote: A ti nikad ne pomijesas nesto?
Daj ba toliko partija sam obisao da vise ne znam ni na kojem sam sve bio i kao trebao bih se sjecati bas svakog ko je svirao?

Problem foruma je sto su svi bezgresni kao i sve znaju a da nije interneta o zivotu pojma ne bi imali kad se prica o necemu
Naravno da pomijesam, ali ne insistiram da sam upravu i kad to uvidim. Ili u tvom slucaju pomjeranje teme na neku skroz lijevu tangentu.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#184 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by karanana »

Svi ovi nabrojani na prethodnoj stranici koji su nastupali nakon u2 su pichkini dimovi. Realno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#185 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:Svi ovi nabrojani na prethodnoj stranici koji su nastupali nakon u2 su pichkini dimovi. Realno.
Osim Erosa.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#186 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

_BataZiv_0809 wrote:
supercali wrote: A ti nikad ne pomijesas nesto?
Daj ba toliko partija sam obisao da vise ne znam ni na kojem sam sve bio i kao trebao bih se sjecati bas svakog ko je svirao?

Problem foruma je sto su svi bezgresni kao i sve znaju a da nije interneta o zivotu pojma ne bi imali kad se prica o necemu
Naravno da pomijesam, ali ne insistiram da sam upravu i kad to uvidim. Ili u tvom slucaju pomjeranje teme na neku skroz lijevu tangentu.
Pa citas li ti sta ja uopste pisem
Kad sam vidio da sam pomijesao tiesta rekoh da sam siguran da je neko bio najavljen a nije nastupio
Bio sam siguran da je tiesto al eto pogrijesio ko je bio ne bih se mogao sjetiti i nagadjati dalje jer bi opet bilo e vidis da grijesis a to znam i sam jer nisam siguran sada ko je

Nema tu nigdje skretanja nego ti moram crtati jbt sta sam pisao i objasnjavati kao da si neki iz obdanista
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#187 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

karanana wrote:Svi ovi nabrojani na prethodnoj stranici koji su nastupali nakon u2 su pichkini dimovi. Realno.
Vidis zavisi od ukusa meni su svi pickin dim i prije i poslije jamiroquai-a
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#188 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by karanana »

Jesi pomjesao tijesto?

Mesaj mesaj, nece da ti shkodi!
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#189 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Lakat Jebić »

karanana wrote:Jesi pomjesao tijesto?

Mesaj mesaj, nece da ti shkodi!
slobodno otpjevaj ono sto si i krenuo, mesaj do sase matica :D :D :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#190 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by KENJAC »

Kaze " Stonesi u Sarajevu" ! Ako pises na stranom jeziku " stones" onda ne mozes mnozinu izvoditi iz orginala!
Dakle ili " Stonsi" u Sarajevu ili " Stones" u Sarajevu !
Eto toliko.
Mada bi ja prije na Miroslava iz Mrcajevaca !
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#191 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by So What! »

_BataZiv_0809 wrote:
supercali wrote: A ti nikad ne pomijesas nesto?
Daj ba toliko partija sam obisao da vise ne znam ni na kojem sam sve bio i kao trebao bih se sjecati bas svakog ko je svirao?

Problem foruma je sto su svi bezgresni kao i sve znaju a da nije interneta o zivotu pojma ne bi imali kad se prica o necemu
Naravno da pomijesam, ali ne insistiram da sam upravu i kad to uvidim. Ili u tvom slucaju pomjeranje teme na neku skroz lijevu tangentu.
Eh baš, ko iz topa opalio nije bila Tiesta, bez provjere ikakve. I neko ko čita može se informisati pogrešno.

U Sarajevu dok je Prodavnica Zvuka harala ipak, bilo je mnogo otkazanih eventa, ali niko od ovih velikana.

S druge strane James Blunt je u vakat u kojem je nastupao bio nešto kao Ed Sheeran trenutno. Sepultura bila rasprodata, oborila je rekord Sloge mislim.

Iggy Pop je recimo otkazao koncert, zbog slabog interesa. Ipak da je malo bolji interes bio ne sumnjam da bi to bio spektakl rame uz rame sa U2.

U2 je u Sarajevu izgubio novac u praksi, ali dobio mnogo na vlastitoj promociji kao humanitaraca. Koncert jeste bio legendaran, ali vjerujem da su oni izforsirani.

I dalje ne može se taj koncert uzimati ni u kakav parametar, jer U2 I DJ BoBo su prvi stranci koji su održali mega koncerte u BiH. I DJ BoBo nije uopšte tolika zvijezda, ali nakon 4 godine rata je bio kao Ricky Martin.

O U2 da ne govorim, zvijezde su bili sigurno, ali ulaznice za njihov koncert su bile smiješne u odnosu na ostatak turneje. Kamioni sa opremom samo vozeći se po bosanskim kozijim stazama izgubiili brdo novca.

I dalje treba da razumijete, koncert U2 nije bio komercijalni, već više humanitarni. Koncert Rolling Stonesa bi ako se održi bio komercijalne prirode i pravi ispit za Sarajevo, ali i za BiH.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#192 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

So What! wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
supercali wrote: A ti nikad ne pomijesas nesto?
Daj ba toliko partija sam obisao da vise ne znam ni na kojem sam sve bio i kao trebao bih se sjecati bas svakog ko je svirao?

Problem foruma je sto su svi bezgresni kao i sve znaju a da nije interneta o zivotu pojma ne bi imali kad se prica o necemu
Naravno da pomijesam, ali ne insistiram da sam upravu i kad to uvidim. Ili u tvom slucaju pomjeranje teme na neku skroz lijevu tangentu.
Eh baš, ko iz topa opalio nije bila Tiesta, bez provjere ikakve. I neko ko čita može se informisati pogrešno.

U Sarajevu dok je Prodavnica Zvuka harala ipak, bilo je mnogo otkazanih eventa, ali niko od ovih velikana.

S druge strane James Blunt je u vakat u kojem je nastupao bio nešto kao Ed Sheeran trenutno. Sepultura bila rasprodata, oborila je rekord Sloge mislim.

Iggy Pop je recimo otkazao koncert, zbog slabog interesa. Ipak da je malo bolji interes bio ne sumnjam da bi to bio spektakl rame uz rame sa U2.

U2 je u Sarajevu izgubio novac u praksi, ali dobio mnogo na vlastitoj promociji kao humanitaraca. Koncert jeste bio legendaran, ali vjerujem da su oni izforsirani.

I dalje ne može se taj koncert uzimati ni u kakav parametar, jer U2 I DJ BoBo su prvi stranci koji su održali mega koncerte u BiH. I DJ BoBo nije uopšte tolika zvijezda, ali nakon 4 godine rata je bio kao Ricky Martin.

O U2 da ne govorim, zvijezde su bili sigurno, ali ulaznice za njihov koncert su bile smiješne u odnosu na ostatak turneje. Kamioni sa opremom samo vozeći se po bosanskim kozijim stazama izgubiili brdo novca.

I dalje treba da razumijete, koncert U2 nije bio komercijalni, već više humanitarni. Koncert Rolling Stonesa bi ako se održi bio komercijalne prirode i pravi ispit za Sarajevo, ali i za BiH.
Pa bio sam siguran da je tiesto pogrijesio i sta sad da idem u cosak?
Jbt bas ste nekad pegle zesce kad idete toliko u detalje
Za ostale nisam siguran ko bi mogao biti taj koji je otkazan
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#193 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by So What! »

supercali wrote: Pa bio sam siguran da je tiesto pogrijesio i sta sad da idem u cosak?
Jbt bas ste nekad pegle zesce kad idete toliko u detalje
Za ostale nisam siguran ko bi mogao biti taj koji je otkazan
Ne bolan, nego potvrđuješ stereotip ovog foruma. Gomial ljudi ovdje često daje informacije, za koje ne ponudi ama baš nijedan dokaz, argument i slično.

Najčešće forumi i jesu jedini izvori informacija za neke događaje i upravo zato sam spomenuo to.

Mislim da je vakat da se ta tradicija na Klixu ukida pomalo. :sax:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#194 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

Vakat je da se gledaju svoja posla a ne da svako gleda sta drugi rade
Jebem ga ja kome je forum jedini izvor
To moze biti tacno jedino za tv i novine i zo stariji ljudi svi koji koriste internet imaju bar 3 izvora informacija
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#195 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by muha_sa »

supercali wrote:Vakat je da se gledaju svoja posla a ne da svako gleda sta drugi rade
Jebem ga ja kome je forum jedini izvor
To moze biti tacno jedino za tv i novine i zo stariji ljudi svi koji koriste internet imaju bar 3 izvora informacija
samo da ti ovdje javnem :D otišo trabant za 9 cenera
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#196 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

muha_sa wrote:
supercali wrote:Vakat je da se gledaju svoja posla a ne da svako gleda sta drugi rade
Jebem ga ja kome je forum jedini izvor
To moze biti tacno jedino za tv i novine i zo stariji ljudi svi koji koriste internet imaju bar 3 izvora informacija
samo da ti ovdje javnem :D otišo trabant za 9 cenera
Meni ga bilo drago vidjeti da sam znao ja bi ga kupio jbt
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#197 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vicious »

Kako se usuđujete da preskočite Kelly Family!
[emoji38]
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#198 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Njanjavi »

saibaba wrote:
Njanjavi wrote:Whitesnake sigurno nije nijednom od ovih uzor, garantujem :D
Btw, ja nit rekoh kome da je balavac a reche lik da jesam, a nit pljuvah te smecare.
Ja popljuvah ljude koji se furaju da su nesta posebno jer slušaju whitesnake, acdc, bon jovi i slicne smecare iz osamdesetih a furaju se da je to neki extra kvalitet naspram ovih danas mutavaca.
A nidje veze.
Ja kralju ne krivim ni whitesnake ni acdc ni ikog od tih plitkih mutavaca bez truna ukusa vec narod koji masovno to slusa i jos pokušava ostale uvjerit da je to aman zaman kvalitet.

PoslaTo dimnim signalima sa stabla jagode :)
pakujes u isti paket bon Jovija i AcDc ? Ne gotivis Keith Richards a a furas se na Noela ?
Keith Richards je covjece izmislio rokenrol.. Noel je jedan prosjecni gitarista .. ja sam odrastao na BritPop u ali treba biti realan ..
Ono sto si ti napisao da slusas je totalni žanrovski bučkuriš..
Isto kao kad bi napisao da slusas : Magazin, Nove fosile, Lajbah, SCH i Petra Grašu .. Nidje veze...
Savjetujem ti da se malo vise informises o bendovima koje pljujes izuzev Bon Jovija njega pljuj slobodno : )
Noel moze bit prosjecan gitarista, to je i sam priznao x puta, ali je zato jedan od najboljih textopisaca nase generacije, i to mu se ne moze osporit ni sekunde :roll:
I na kraju krajeva zasto je negativna stvar ako slusam od reggae do rocka, trip hopa, hip hopa sve redom?
Otkad je to postalo nepozeljno?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#199 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Tomahawk11 »

Generalno smarate sa pricom sta ko slusa.
To mi je bas jedan vid kompleksa.
Vid' seljaka, slusa turbo folk!
Vid' drogerasa, slusa rok, tehno, bla bla...
Nek slusa ko sta hoce. Imas svoje, slusas sta ti se svidja.
Nisam nikakav muzicki analiticar, kompozitor, sta vec...
Ali hajde, to je dio nase kulture :roll:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#200 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by zforumas »

Tomahawk11 wrote:Generalno smarate sa pricom sta ko slusa.
To mi je bas jedan vid kompleksa.
Vid' seljaka, slusa turbo folk!
Vid' drogerasa, slusa rok, tehno, bla bla...
Nek slusa ko sta hoce. Imas svoje, slusas sta ti se svidja.
Nisam nikakav muzicki analiticar, kompozitor, sta vec...
Ali hajde, to je dio nase kulture :roll:
Ili tip koji slusa sve i svasta pocne da pametuje kako je jedan bend smece :mrgreen:
Post Reply