Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#26 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by mahalik »

koja je bolja šta mislite
Image
ili
Image
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#27 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by kazo »

Prva definitivno, ako vec nisi uzeo.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#28 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by kox »

Koristio sam i jednu i drugu, donja je meni puno, puno bolja. Koristio sam je na poslu i onda kupio jednu za kući. Medjutim, kolege koje koriste iste takve stolice nisu zadovoljne, tako da je to individualno. Ako možeš probaj obje pa odluči.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#29 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by kazo »

Zavisi gdje uzimas, u jysku ova druga nije kvalitetna. Mozda je kod njih bas od tamo :D
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#30 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by kox »

Ove na poslu su dijelom kupljene polovne a dijelom nove u Jysku. Ova moja kućna je takodje iz Jyska. Treba paziti prilikom sklapanja, šarafi su različite dužine i ako se pogriješi neki dijelovi ostanu olabavljeni i lako se odvaljuju. Npr. meni je jedan naslonjač za ruku ostao olabavljen ali mi je pegla bilo da je rasklapam i tražim pravi šaraf, služi svrsi i ovako :D
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#31 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by saga »

Prvu nisam probala, drugu necu nikad vise :)
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#32 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by mahalik »

kupio sam ovu prvu bila je 450KM za 160KM i uz neki kupon od 10KM za 150KM
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#33 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by relevantan »

Kupio donju krajem prošle godine u Jysku. Bila na akciji 75 kermi i odlična je za te pare.
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#34 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by Running »

Kupio i ja skoro u FEF-u, bila malo jace od 800KM. To je najjeftinije bilo, a da zadovoljava moje kriterijume. Tu radnju u robotu nisam gledao, sumnjam da su bolje stolice nego u FEFu.

http://www.fef.ba/uredske-stolice/ergon ... e/model-j/
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#35 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by Nokian808 »

Nakon sto sam pohabao i unistio 2 yisk stolice u 4 godine (prva plus serija a druga tobožnje gold serija) odlucio sam nesto malo kvalitetnije uzeti...ima li ista pristojnije od yiska do 400 KM. Zbog cijene FEF otpada?
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#36 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by Tabijat »

Ja sam posla da kupim u jysku pa mi je prodavačica (koju čak i ne znam) išaretom rekla jok.

Kupila sam onda neku skupu talijansku na sniženju ali je jedared stari sjeo na nju i "izdušio" onaj mehanizam. Zna li iko gdje se to može popraviti? Znam da u srbiji ima kupiti tih cilindara, nisu ni skupi, ali ne znam kako bi to ugradila.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#37 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by MarlboroGold »

Nokian808 wrote:Nakon sto sam pohabao i unistio 2 yisk stolice u 4 godine (prva plus serija a druga tobožnje gold serija) odlucio sam nesto malo kvalitetnije uzeti...ima li ista pristojnije od yiska do 400 KM. Zbog cijene FEF otpada?
IKEA... malo su skuplje, ali se nećeš pokajati. Imam stolicu sličnu drugoj na slici i već traje preko 5 godina.
Naravno, kod njih je sve u sastavnim dijelovima, pa sam sebi postavljaš. Odeš u Zagreb ili Beograd, uzmeš sve što ti treba, a možeš i naručiti preko nekih agencija koje tamo idu i isporuče ti na adresu (naravno plaća se dostava), ali sam ja lično išao kad mi je nešto trebalo.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#38 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by Mea_parvitas »

Svima sve preporuke za ovu stolicu, robusna, cvrsta, udobna, ma top... Ja je koristim vec 2 godine, nije se pomakla a imam 100 kg :D moze se i fino zaleci a i ucvrstiti gore

https://www.olx.ba/artikal/26649511/kan ... doo-tuzla/

Image

Ako neko u Sarajevu zeli istu, dovuci cu je za 20 KM :D :D :D
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#39 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by pizarro »

stolica s tuznim pogledom :D
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by pizarro »

MarlboroGold wrote:
Nokian808 wrote:Nakon sto sam pohabao i unistio 2 yisk stolice u 4 godine (prva plus serija a druga tobožnje gold serija) odlucio sam nesto malo kvalitetnije uzeti...ima li ista pristojnije od yiska do 400 KM. Zbog cijene FEF otpada?
IKEA... malo su skuplje, ali se nećeš pokajati. Imam stolicu sličnu drugoj na slici i već traje preko 5 godina.
Naravno, kod njih je sve u sastavnim dijelovima, pa sam sebi postavljaš. Odeš u Zagreb ili Beograd, uzmeš sve što ti treba, a možeš i naručiti preko nekih agencija koje tamo idu i isporuče ti na adresu (naravno plaća se dostava), ali sam ja lično išao kad mi je nešto trebalo.
ikea :thumbup: :D
https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40103100/
imam ovu, isto tako oko 5 godina i odlicno sluzi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by MarlboroGold »

pizarro wrote:
MarlboroGold wrote:
Nokian808 wrote:Nakon sto sam pohabao i unistio 2 yisk stolice u 4 godine (prva plus serija a druga tobožnje gold serija) odlucio sam nesto malo kvalitetnije uzeti...ima li ista pristojnije od yiska do 400 KM. Zbog cijene FEF otpada?
IKEA... malo su skuplje, ali se nećeš pokajati. Imam stolicu sličnu drugoj na slici i već traje preko 5 godina.
Naravno, kod njih je sve u sastavnim dijelovima, pa sam sebi postavljaš. Odeš u Zagreb ili Beograd, uzmeš sve što ti treba, a možeš i naručiti preko nekih agencija koje tamo idu i isporuče ti na adresu (naravno plaća se dostava), ali sam ja lično išao kad mi je nešto trebalo.
ikea :thumbup: :D
https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40103100/
imam ovu, isto tako oko 5 godina i odlicno sluzi.
E baš tu imam sa providnim platnom. Čak nemam problema ni sa leđima kad sjednim na njoj, a inače se znam ukočiti kad sjedim negdje drugo. :D
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#42 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by Nokian808 »

Čuo sam i od drugih za tu Marcus ali Ikea mi nije blizu pa eto ako neko bude išao iz Zagreba ili od nekud drugdje gdje ima Ikea rado platim dogovoreni premium...
User avatar
nagibSA
Posts: 895
Joined: 19/10/2017 01:21

#43 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by nagibSA »

Imas na OLX-u ovih sto dovlace iz IKEA-e u BiH. Kazu za te pare da je Markus dobar. Meni djeluje kao malo kvalitetnija jyskara. Ovaj tip stolica nije Bog zna sta udoban. :) Ispod 400-500€ nazalost nema ergonomske stolice.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#44 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by MarlboroGold »

Ikea u Hrvatskoj - Osijek. Ne možeš pogriješiti.

Već godinama koristim skoro istu kao ova:

Razlika je samo što je i ispod platno. Stabilna je, možeš se izvaliti kao čojk... sjećam se da sam je platio oko 300 KM.

edit - tek sad viđe da sam već ranije ostavio post u vezi izgleda...
Last edited by MarlboroGold on 31/12/2018 17:09, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#45 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by MarlboroGold »

djryback wrote:Da li isporucuju u BiH? Koliko je shipping?
Imaš nekoliko firmi koji vrše dostavu njihovih proizvoda u BiH, ali nisu direktno ljudi od Ikea.

https://www.facebook.com/pg/Ikea-dostav ... e_internal

Evo imaš ove iz Čitluka. Možeš im se javiti i preko face-a. Meni je to buraz sredio, pa sam samo platio. Ne sjećam se za shipping.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#46 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by maliq53 »

Je li ko imao iskustva sa gejmerskim stolicama kao npr. ova : https://www.olx.ba/artikal/31779106/gam ... a-fotelja/

Dobra stvar je sto se moze skrzo zavaliti dole ovaj dio za ledja tako da gotovo mozes spavat sto mi je dobra stvar tokom duzih sjedenja za kompom da se ispruzim malo... Jedino sto me brine je kvalitet ovakvih stolica, imam osjecaj da ce se ovi gadgeti pokvariti prilicno brzo :lol: . Imam losa iskustva sa evo vec dvije stolice, jednu u jysku kupiju, drugu u FIS-u ja mislim... Nisu nesto ni skupe bile malo jace od 100 KM pa vjerovatno se ne moze ni ocekivati bolji kvalitet... Npr ova u FIS-u sto sam uzeo pukla ova sa strane drska za ruku, evo sad ovu trenutno sto imam jysko-ovu ovaj centrali dio sto se sa nogama spaja tj. dio odma ispod gdje ulazi u spuzvu gdje sjedim, bio se poceo odvajati pa sam morao intervenisati zavarivanjem sto je pomoglo ali vec pomalo pocinje slabiti tako da ne vjerujem da ce potrajati jednom kad to krene gotovo je... Sad sam kontao da izvalim ako treba i vece pare ali da vise valja... Jedino je problem sto ne znam kvalitet ovih skuplji stolica, ne mora nuzno znaciti da su sto skuplje i kvalitetnije :D
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#47 Re: Stolica za kompjuterski/pisaci sto

Post by kazo »

1. Za par stotina vise dobijes puno bolju i poznatiju stolicu
https://www.olx.ba/artikal/27715914/sto ... na-zelena/ (na ovom profilu imas i drugih modela pa pogledaj)

2. https://www.olx.ba/artikal/31903808/kan ... ler-aeron/
Hermanove stolice su 1000+ KM, vjerovatno spadaju u TOP 3 po kvaliteti i nisam vidio da ih ima kod nas kupiti, ako je ova u stvarno dobrom stanju isplati se definitivno kupiti.
Post Reply