Stolarija- pomoc

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#1 Stolarija- pomoc

Post by liberal »

Jedna molba.
Trebao bi izmjenjat prozore i vrata u kuci pa me interesuje dali znate firme koje se time bave. Nema veze dali je drvena ili PVC samo me interesuje da je kompletan posao od mjerenja do ugradjnje .
Svaka preporuka dobrodosla
Hvala
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2

Post by Qler »

meni je upravo gradiliste u stanu zato i nemam kuci neta :) mjenjao sam prozore tj stari je to sredjivao mislm da su najpovoljniji bili neki dole u hrasnici u krugu famosa. stari je uzeo 4 ponude dolazile 4 firme mjerile to sve i eto ti su kao ispali najpovoljniji, ne najjeftiniji.. PVC je i ima jedno 8m prozora... oko 3200KM me je doslo
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#3

Post by liberal »

Qler wrote:meni je upravo gradiliste u stanu zato i nemam kuci neta :) mjenjao sam prozore tj stari je to sredjivao mislm da su najpovoljniji bili neki dole u hrasnici u krugu famosa. stari je uzeo 4 ponude dolazile 4 firme mjerile to sve i eto ti su kao ispali najpovoljniji, ne najjeftiniji.. PVC je i ima jedno 8m prozora... oko 3200KM me je doslo
pitanje
samo prozore ili su i vrata tu u pitanju, vakum stakla?
telefon mozda ?
hvala na brzini
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4

Post by chuchumbamayumbe »

Raspitaj se u Kontinentalu, odmah poslije Kiseljaka. Ja sam tamoradio drvenu stolariju, imaju veliki izbor svega sto mozes zamisliti za dom (od stolarije), vema su profesionalbni i ekspeditivni.
Imaju i stranicu, ali ne znam koja je, imas u Super oglasima, ili malo proguglaj, naci ces ih.
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#5

Post by liberal »

chuchumbamayumbe wrote:Raspitaj se u Kontinentalu, odmah poslije Kiseljaka. Ja sam tamoradio drvenu stolariju, imaju veliki izbor svega sto mozes zamisliti za dom (od stolarije), vema su profesionalbni i ekspeditivni.
Imaju i stranicu, ali ne znam koja je, imas u Super oglasima, ili malo proguglaj, naci ces ih.
ok malo je tesko kad si preko bare da skontas sta je ok a sta je prodavanje magle ali probat cu da nadjem
zato sam i pitao za licne preporuke
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6

Post by Qler »

liberal wrote:
Qler wrote:meni je upravo gradiliste u stanu zato i nemam kuci neta :) mjenjao sam prozore tj stari je to sredjivao mislm da su najpovoljniji bili neki dole u hrasnici u krugu famosa. stari je uzeo 4 ponude dolazile 4 firme mjerile to sve i eto ti su kao ispali najpovoljniji, ne najjeftiniji.. PVC je i ima jedno 8m prozora... oko 3200KM me je doslo
pitanje
samo prozore ili su i vrata tu u pitanju, vakum stakla?
telefon mozda ?
hvala na brzini
samo prozori i vakum stakla. firma je elox ali evo veceras sam vidio da mi se jedan prozor malo teze otvara "na kant" sutra ih zovem pa vam javim kako su usluzni u kakva im je usluga... ;)
Vincent Vega
Posts: 73
Joined: 06/05/2006 01:17

#7

Post by Vincent Vega »

Cuo sam pohvale za ANS-Drive i nisu losi.
Ali,preporuka iz licnog iskustva,Kontinental-Kiseljak.
Ako bas zelis,mogu ti na PM poslat adresu,site ili broj telefona.
Dovoljno je reci da imaju predstavnistva u cijelom regionu a i po nekim zapadno-evropskim zemljama.
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#8

Post by liberal »

nema problema svaka informacija je od pomoci
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#9

Post by Hendrix »

http://www.senam-trocal.ba/

PVC stolarija , meni na kući , nemam nikakvih primjedbi.
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#10

Post by Zavatoni »

Ja sam to radio prije dvije godine. Stanje i cijene na trzistu se stalno mjenju. Naprimjer, firma koja je po svim informacijama bila dobra i povoljna do tada mi je spucala cijenu 500-600KM vecu od ostalih (poslije saznao da su u tom trenutku imali pravo puno posla pa kontali ako se ulovi ulovi).
Najprije se trebas odluciti drvo ili PVC. Ja sam se odlucio za PVC i odusevljen sam sa stolarijom.
Ako se odlucis za PVC, onda se moras odluciti za koji profil. Po mom misljenju Trocal i Komerlling su ti najbolji.
Najbolje ti je naci 5-6 firmi, a ima ih dosta koji se time, nadjes njihove fax-ove, i profaksas im zahtjev za ponudu. Tu trebas opisati sta zelis, skicirati prozore i vrata sa dimenzijama i folove tipa, koje se krilo kako otvara (glavni otvor, pomocni otvor, na kant i sl.). Svi ce ti vrlo brzo vratiti ponudu, dati cijene, popuste, rabate, garancije, radove itd.
Klasicni tender. Ovako ces dobiti najbolje ponude. A sto se tice imena firmi, evo ti par: Senam, Saplast, Intergeos,..
Ja sam recimo nazvao Troplast Zivinice koji su glavni dobavljaci profila za BiH, i kod kojih svi nabavljaju profile. Oni su mislim cak i odgovorni Trocalu i Komerlingu za kvalitet izvedbe, tako da ti oni mogu preporuciti firme u Sarajevu, sa kojima rade i ciji kvalitet stolarije kontrolisu.
Eto ukratko :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#11

Post by skojotovski »

chuchumbamayumbe wrote:Raspitaj se u Kontinentalu, odmah poslije Kiseljaka. Ja sam tamoradio drvenu stolariju, imaju veliki izbor svega sto mozes zamisliti za dom (od stolarije), vema su profesionalbni i ekspeditivni.
Imaju i stranicu, ali ne znam koja je, imas u Super oglasima, ili malo proguglaj, naci ces ih.
izostala je rijec: zara! :D
trokal, selekta, elox, ugarak...sve je to u pet deka.
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#12

Post by liberal »

hvala puno svima
poslao sam par poruka pa cu da vidim sta ce odgovorit
Jovano Drum
Posts: 67
Joined: 01/02/2007 23:13
Location: Banglades

#13

Post by Jovano Drum »

Eh, dilema... U Domaviji prodaju nekakvu PVC stolariju koja je jako jeftina, mozda i 40% jeftinija od ostalih. Da li neko ima iskustva, isplati li se to kupiti
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#14

Post by and »

Hendrix wrote:http://www.senam-trocal.ba/

PVC stolarija , meni na kući , nemam nikakvih primjedbi.
imam i ja trokal i prezadovoljan sam
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#15

Post by Better Man »

chuchumbamayumbe wrote:Raspitaj se u Kontinentalu, odmah poslije Kiseljaka. Ja sam tamoradio drvenu stolariju, imaju veliki izbor svega sto mozes zamisliti za dom (od stolarije), vema su profesionalbni i ekspeditivni.
Imaju i stranicu, ali ne znam koja je, imas u Super oglasima, ili malo proguglaj, naci ces ih.
Preporučujem Kontinental, jer su veoma kvalitetni i ljubazni. Dođu ti kući uzmu mjere i naoprave ti prozore po idealnim mjerama.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#16

Post by amrica »

saplast vrhunski profesionalci, i pored izmejrenog otvora prozora u 0,1 mm dosli da provjere, skidanje jednog prozora, ugradnja novog PVC i odnosenje starog trajalo cca 35 min. Prasine stalo u pola lopatice za smece. Mislim da su malo skuplji od ostalih na prvi pogled jer ostali daju osnovnu cijenu prozora, pa plus 10% ugradnja, pa jos nesto % odnosenje starog, ....
Osim njih dobro izgledaju Trocal na Stupu, ali presao ih novi vlasnik energoinvestovog prostora, ne da musterijama da dodju do prodavnice autom, a pjeske 15-20 min.
I osim njjih Balkan primus pravi dobre prozore, radi po mjeri, sve kao nisu skupi, ali ono sto sam napisala % + % kao ne vidi se, ali kad se sabere, u 5 deka, kao sto neko rece.
Jovano Drum
Posts: 67
Joined: 01/02/2007 23:13
Location: Banglades

#17

Post by Jovano Drum »

Jovano Drum wrote:Eh, dilema... U Domaviji prodaju nekakvu PVC stolariju koja je jako jeftina, mozda i 40% jeftinija od ostalih. Da li neko ima iskustva, isplati li se to kupiti
pojilo
Posts: 22
Joined: 16/08/2006 10:51

#18 ALUPLAST

Post by pojilo »

Da li neko ima iskustva sa Aluplast-om? Naletih na firmu

http://www.aluplast-inzinjering.biz/con ... 4/lang,hr/

Ima raznih traceva da je PVC stetan za zdravlje, sto je po meni glupost cista. Jedino prilikom proizvodnje moze biti bitan ekoloski fakor, zato je bitno potraziti uPVC....


iskustva?
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#19 Re: Stolarija- pomoc

Post by saibaba »

SENAM TROCAL. Preporučujem! Pošteni i korektni ljudi. Malo su skuplji ali vrijedi. Pogotovo kod ugradnje, imaju iskusne majstore.Zvučna izolacija fantastična.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20 Re: Stolarija- pomoc

Post by PipiDugaDevetka »

Trocal Hadžići=ŠALABAJZERI-oprez!
Famos-gradnja, u krugu FAMOS-a su upravitelji u mojoj zgradi. :x Izgleda, dobro rade stolariju (Drvo) kada hoće, ali kao upravitelji=iz očiju kradu!
Dokaz: Naplaćuju zatezne kamate za osiguranje od požara i obavezno osiguranje, a mi u zgradi plaćali redovno sve,...Nema razloga da zatežu kamate.Nikakvog objašnjenja. Napuhali ugradnju interfona za oko 450KM,...etc.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#21 Re: Stolarija- pomoc

Post by saibaba »

Kao sto rekoh ja sa Trocalom u Hadžićima imam pozitivno iskustvo. Ljudi su dosli, izmjerili prozore, završili prije roka, ugradnja je trajala pola radnog dana. Sve u svemu jedina stvar kojom sam bio zadovoljan na kraju renoviranja stana su prozori. Poznajem i još neke ljude kojima su radili i koji su bili zadovoljni.
Senam Trocal - Trocal Hadžići jel govorimo uopste o istoj firmi ?
Da nisam upao na forum na kojem se prepucavaju neki PVC stolarski lobi :-D ?
Govorim iz vlastitog iskustva i nebi htio dalje da u tome ucestvujem.
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#22 Re: Stolarija- pomoc

Post by Big Boy »

Nikako ne ici u Primus - Maglaj !

Imam uzasna iskustva s njima... jedno urade, drugo pokvare. I nikad ih istjerati iz kuce... njihovi majstori su sve osim majstori.


Najveca moja greska je sto sam usao kod njih da kupim stolariju... :cry:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#23 Re: Stolarija- pomoc

Post by amrica »

najjeftinije je u zaklopaci, ali ne znam kakav je kvalitet i da li oni ugradjuju.
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#24 Re: Stolarija- pomoc

Post by accent »

PVC=POLIVINILKARBONAT
surfanjem po netu (ukucate gugl i PVC) dodjoh do saznanja da PVC zarci nesta kancerogeno tokom decenja. tako da svi zapadno evropski strucnjaci savjetuju da se na ugradjuje PVC solarij, ili da se postojeca izvadi i zamjeni Alu ili drvenom stolarijom

otud meni doje odgovor otkud onoliko PVC stolarije na sutpu

a postoji jos jedna stvar za PVC stolariju. ako se ona ugradi u stanu u kojemu se tepm. frasticno mijenja, prozori ce poceti rositi. ko god kaze drugacije laze. zanci PVC stolarija se uglavnom postavlja gdje ima centalno grijanje (ovo je savjet strucnjaka).

uglavnom pare diktijraju sta staviti. bolje je malo ustedjeti i staviti kvalitetno drvo (koje samo po sebi "dise") nego PVC, a ako imate para onda definitivno uzmete Alu stolariju.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#25 Re: Stolarija- pomoc

Post by saibaba »

Hajde da se malo uozbiljimo. Posude, ambalaza hrane, šprice, kese u kojima se skladišti krv za transpantaciju,auto dijelovi,igračke ... ne znam sta mi još pada napamet sve je to proizvedeno od PVC a. Pa da je to tako već bi svi odavno bolovali od raka.
Zavisi kakav je PVC i na koji način se dobiva, PVC koji dolazi iz zemalja evropske unije je sigurno "Zdrav" inace bi ta proizvodnja bila odavno zatvorena. Mislim onako realno ko bi pustio u Njemačkoj da se prodaje nešto kancerogeno pogotovo za medicinske svrhe.

Vec uvoz jeftine robe ( igračaka, prozora, ambalaze.) iz Kine, Rusije,Turske ili Njemačke ( proizvoda koje ne zadovoljavaju njihove standarde pa ih prodaju u istočnoevropskim zemljama)... to je druga priča.
Na kraju krajeva da li to iko kontroliše prilikom uvoza.
Predlažem prilikom kupovine samo pogledati stranice fabrika koje proizvode prozore u EU po kojem sistemu rade i koje profile koriste, takve fabrike traziti u BiH. Recimo Rehau,Trocal, Tysen oni imaju partnere pogledati koji sistem primjenjuju i sigurno je provjeren. Konkretno ja sam išao na Trocal.at i pogledao koje profile njihove firme partneri koriste.
He he centralno grijanje i kondenz kakve su ovo gluposti informišite se malo o termodinamici pobogu :x :x !
Post Reply