Stolačka panorama

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#26

Post by tech10 »

Evo ga jos jedan poceo da se uvaljuje Phii. :D
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#27

Post by Guento »

Ma kako me prokuži tako!!! Garant si polomio zube... :D :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by Phia »

tech10 wrote:Evo ga jos jedan poceo da se uvaljuje Phii. :D
Još jedan pored koga?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by Phia »

Guento wrote:Odlicno, phia, odlicno! Jesi li ovo sve uslikala na izletu u Stolac, ili si iz Stoca? U Stocu sam bio samo jednom, kod prof. Rizvanbegovića da vidim kako izgleda koliko-toliko obnovljena begovina, ali sad vidim da sam propustio mnogo. Prelijep je to grad, pravi biser prirode i historijske ostavstine, steta sto fasist-nacionalisti njime vladaju pa ne moze naprijed. Od bijelih kamenih munara u Stocu (i Mostaru) staje dah, posebno je interesantna ona kvadratne osnove džamije u Dabrici, a Stolac mi je jos drazi zbog Radimlje jer su mi stecci inspiracija. Steta zbog austrijskih cesmi. Dodje mi da ostavim svoj posao i odem sam obnavljat' sve te ljepote kad niko nece... Tuga.
Polu-stočanka sam, toliko mogu reći. :D :-)
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#30

Post by Phia »

Stolački graffiti :-)

Image
Image
Image
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#31

Post by tech10 »

Phia wrote:
tech10 wrote:Evo ga jos jedan poceo da se uvaljuje Phii. :D
Još jedan pored koga?
Sogana :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#32

Post by Phia »

tech10 wrote:
Phia wrote:
tech10 wrote:Evo ga jos jedan poceo da se uvaljuje Phii. :D
Još jedan pored koga?
Sogana :D
Eh ja ne volim nešto luk. :) :-)
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by Phia »

Careva (Čaršijska) džamija

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#34

Post by tech10 »

Izvanredne fotografije i prava turisticka propaganda Stoca. Nazalost, jos nisam nikada posjetio Stolac (nekako je "off" ovih puteva prema moru) ali su me ove slike potakle da to uradim cim mi se pruzi prilika.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by Phia »

tech10 wrote:Izvanredne fotografije i prava turisticka propaganda Stoca. Nazalost, jos nisam nikada posjetio Stolac (nekako je "off" ovih puteva prema moru) ali su me ove slike potakle da to uradim cim mi se pruzi prilika.
Bujrum navrati. :)
Ako ti ne smeta hladnija voda možeš se i u Bregavi okupati umjesto u moru za promjenu. :-D ;)
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#36

Post by Sogan »

Phia wrote:
tech10 wrote:Izvanredne fotografije i prava turisticka propaganda Stoca. Nazalost, jos nisam nikada posjetio Stolac (nekako je "off" ovih puteva prema moru) ali su me ove slike potakle da to uradim cim mi se pruzi prilika.
Bujrum navrati. :)
Ako ti ne smeta hladnija voda možeš se i u Bregavi okupati umjesto u moru za promjenu. :-D ;)
hebem ga ja Tech, smotan si k'o sajla :D Steta, imam osjecaj za filing da ste vas dvoje k'o stvoreni jedno za drugo :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#37

Post by tech10 »

Mi samo radimo na zastiti okoline i zivotinja i to nam je prevashodna preokupacija. Trebao bi nam biti zahvalan.
Greenpeace brother. :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by Phia »

Jao djeco :D uništiste mi temu :roll:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#39

Post by tech10 »

Sogan wrote: hebem ga ja Tech, smotan si k'o sajla :D Steta, imam osjecaj za filing da ste vas dvoje k'o stvoreni jedno za drugo :D
Phia, molim te da se ne osvrces na ove Soganove rijeci. Njemu je tesko shvatiti da nas ima na ovom forumu koji ovdje ne dolazimo da bi se skontavali, zbarivali, izmjenjivali pp sa skakljivim sadrzajem, nego da nas ima i koji vode ozbiljne diskusije ukljucujuci kako sacuvati ovu divnu ljepotu koju si nam ti ovdje pokazala, ovu planetu, covjecanstvo i sav zivi svijet u nasem, i interesu buducih generacija. Mozda ga treba i razumjeti, taj dugogodisnji zivot na socijali ga je potpuno deformisao i njegov glavni cilj je da flertuje obradi socijalnu radnicu da mu poveca pomoc koju ce on zdusno potrositi, kupiti mesa (jadna zivotinja :( ), baciti na rostilj, zaliti gajbom pive (prazne flase nikad ne odvaja od ostalog smeca :roll: ) i izvaliti se na zelenu travu parka a ni ne pomisliti hoce li ta trava dogodine biti zelena i hoce li je uopste biti. :D :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by Phia »

tech10 wrote:
Sogan wrote: hebem ga ja Tech, smotan si k'o sajla :D Steta, imam osjecaj za filing da ste vas dvoje k'o stvoreni jedno za drugo :D
Phia, molim te da se ne osvrces na ove Soganove rijeci. Njemu je tesko shvatiti da nas ima na ovom forumu koji ovdje ne dolazimo da bi se skontavali, zbarivali, izmjenjivali pp sa skakljivim sadrzajem, nego da nas ima i koji vode ozbiljne diskusije ukljucujuci kako sacuvati ovu divnu ljepotu koju si nam ti ovdje pokazala, ovu planetu, covjecanstvo i sav zivi svijet u nasem, i interesu buducih generacija. Mozda ga treba i razumjeti, taj dugogodisnji zivot na socijali ga je potpuno deformisao i njegov glavni cilj je da flertuje obradi socijalnu radnicu da mu poveca pomoc koju ce on zdusno potrositi, kupiti mesa (jadna zivotinja :( ), baciti na rostilj, zaliti gajbom pive (prazne flase nikad ne odvaja od ostalog smeca :roll: ) i izvaliti se na zelenu travu parka a ni ne pomisliti hoce li ta trava dogodine biti zelena i hoce li je uopste biti. :D :D
E baš ti hvala na tom objašnjenju..Ja već pomislih ovdje svi muški perverznjaci. :-)
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#41

Post by ins »

@Phia

Odlican album, o gradu iz kojeg se rijetko slike vide.

Bio sam tamo, pocetkom 80-ih, imao 10-11 godina i dan danas se sjecam nevjerovatno zelene rijeke i nevjerovatne bjeline cijelog grada. Sjecam se da smo sjedili na terasi Hotela Bregava.... :thumbup:

Prosao sam pocetkom godine, nije bilo vremena za zadrzavanje, ali nekako imam utisak da su Stolac najvise zaboravili sami Stocani, koji se nekako i ne trude da svoj grad pokrenu. Cudno je, ali sada tamo kuce kupuju i obnavljaju ljudi koji nisu imali nikakvog dodira sa Stocem prije rata, a sada sve svoje vrijeme, energiju i pare trose na obnovu, ne zeleci da ga prepuste sudbini koja mu je bila namijenjena, dok sami Stocani olako prodaju te iste kuce i zadovoljavaju se zivotom od danas do sutra u Sa ili Mo.... :?
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#42

Post by Sogan »

Phia wrote:
tech10 wrote:
Sogan wrote: hebem ga ja Tech, smotan si k'o sajla :D Steta, imam osjecaj za filing da ste vas dvoje k'o stvoreni jedno za drugo :D
Phia, molim te da se ne osvrces na ove Soganove rijeci. Njemu je tesko shvatiti da nas ima na ovom forumu koji ovdje ne dolazimo da bi se skontavali, zbarivali, izmjenjivali pp sa skakljivim sadrzajem, nego da nas ima i koji vode ozbiljne diskusije ukljucujuci kako sacuvati ovu divnu ljepotu koju si nam ti ovdje pokazala, ovu planetu, covjecanstvo i sav zivi svijet u nasem, i interesu buducih generacija. Mozda ga treba i razumjeti, taj dugogodisnji zivot na socijali ga je potpuno deformisao i njegov glavni cilj je da flertuje obradi socijalnu radnicu da mu poveca pomoc koju ce on zdusno potrositi, kupiti mesa (jadna zivotinja :( ), baciti na rostilj, zaliti gajbom pive (prazne flase nikad ne odvaja od ostalog smeca :roll: ) i izvaliti se na zelenu travu parka a ni ne pomisliti hoce li ta trava dogodine biti zelena i hoce li je uopste biti. :D :D
E baš ti hvala na tom objašnjenju..Ja već pomislih ovdje svi muški perverznjaci. :-)
Phia, ja se ispricavam i sramim radi sirenja dezinformacija :oops: ocigledno je moj pokvareni um projektovao svoje perverzije na Techa :D Za razliku od mene on ne gleda zivotinje kao hodajuce prehrambene artikle :D a kad popije juice od organski uzgajanih pomarandzi sa oznakom "fair-trade" kojim je zalijevao polovicu rucka jer je prethodno dio porcije pruzio jednom beskucniku :D on odvoji plasticni cep od papirnog pakovanja bas kao sto detaljno sortira sav ostali otpad :D I iako radi full-time kao pedijatar u bolnici otvorenoj za socijalno ugrozene kategorije bez zdravstvenog osiguranja :D te vikendima volontira za PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) :D on ipak nadje vremena da se prikljuci na ovaj forum te vodi ozbiljne diskusije ukljucujuci kako sacuvati ovu divnu ljepotu koju si nam ti ovdje pokazala, ovu planetu, covjecanstvo i sav zivi svijet u nasem, i interesu buducih generacija. :D

Slozices se da to majka vise ne radja :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#43

Post by tech10 »

Sogan wrote: on odvoji plasticni cep od papirnog pakovanja bas kao sto detaljno sortira sav ostali otpad :D
Zaboravio si reci da prvo pogledam u cep da provjerim da li sam dobio na nagradnoj igri i da se nagrade redovito odreknem u korist Human Society. :-D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#44

Post by Phia »

Baš mi je drago..za obojicu.. :-)
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#45

Post by Phia »

Image
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#46

Post by Nihad_27 »

Odlicne slike. Imas li nekih slika oklonih sela?
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#47

Post by Nihad_27 »

elsasemsa
Posts: 22
Joined: 05/04/2008 01:20

#48 Re:

Post by elsasemsa »

tech10 wrote:Predivno. Hvala sto si ovo podijelila sa rajom.
JEST LIJEPO VIDJETU TU LJEPOTU PONOVO,STOLAC KO STOLAC NAMA LIJEPI UVJEK CE BITI .HVALA NA LIJEPOJ PANORAMI OD STOCANA _CEKRE POZDRAV
User avatar
alen_zenica
Posts: 428
Joined: 23/01/2008 17:33
Location: zenica
Contact:

#49 Re: Stolačka panorama

Post by alen_zenica »

Image
Image
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#50 Re: Stolačka panorama

Post by Toto »

+1
Post Reply