stitnjaca i problemi sa njom

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#1 stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by d2 »

ne znam ali znam da je kolegica imala problem sa stitnjacom, nakon operacije odstranjen je dio stitnjace, pojavili su se problemi u vidu opadanja kose ali se to ubrzo regulisalo uz koristenje nekih prirodnih losiona ... u svakom slucaju da kucnem u drvo, danas je super i vise nikada koliko znam nije imala problema...
saniisani
Posts: 76
Joined: 05/05/2008 22:34

#3 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by saniisani »

ROKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori mi na slijedeca pitanja!!!!!

1. da li se pretjerano znojis?
2. da li se nikako ne znojis? - a ako se pochnes znojiti da li je to brzo i mnogo ili sporo i malo
3. da li ti se slucajno povecao broj stopala ( ili broja cipela) ... ako jeste koliko i odkada...
4. da li imash IKAKVIH (cak i najmanjih) problema sa LIBIDOM ili erekcijom...???
5. da li ti se desava da ti se nesvjesti?
i na kraju
6. da li ti se ikada desava da imas (pa makar i na trenutak) pomuchen vid... (ili da u jednom trenutku ne vidis uopste)...


ODGOVORI OVA PITANJA STO PRIJE... ako ti je nezgodno posalji PM...

vjeruj mi znam za sto ovo pitam....


Zivio!!!
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#4 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

saniisani wrote:ROKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori mi na slijedeca pitanja!!!!!

1. da li se pretjerano znojis?
2. da li se nikako ne znojis? - a ako se pochnes znojiti da li je to brzo i mnogo ili sporo i malo
3. da li ti se slucajno povecao broj stopala ( ili broja cipela) ... ako jeste koliko i odkada...
4. da li imash IKAKVIH (cak i najmanjih) problema sa LIBIDOM ili erekcijom...???
5. da li ti se desava da ti se nesvjesti?
i na kraju
6. da li ti se ikada desava da imas (pa makar i na trenutak) pomuchen vid... (ili da u jednom trenutku ne vidis uopste)...


ODGOVORI OVA PITANJA STO PRIJE... ako ti je nezgodno posalji PM...

vjeruj mi znam za sto ovo pitam....


Zivio!!!
1.Mislim da da.Znam da mi je uvijek vruce,jal zimi jal ljeti.Doslovno nekad gorim.
2.znaci znojim se
3.ne
4.ne
5.ne
5.to mi se desava ali mislim da je do dioptrije.nevidim dobro na daljinu pa ponekad moram skiljiti.
dodao bih da sam postao jako zaboravan.
saniisani
Posts: 76
Joined: 05/05/2008 22:34

#5 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by saniisani »

Dragi ROKI....


obolio si jaro...

Znam da ce ti biti shock ali evo da ti ovako kazem... sto je prije moguce otidji do apoteke ili ambulante (samo nagadjam gdje da ides jer ja zivim u Americi pa zato pojma nemam oko ambulanti)...

i odmah trazi da ti izmjere SECER u krvi....

1. ako nemas secer, onda je 70% do stitne zlijezde.... stina je jako zajebana zlijezda jer ima funkciju oslobadjanja metabolizacijucih hormona...

2. ako IMASH secer ODMAH kod doktora... tu ti je situacija slijedeca
a.) obolio ti je pankreas (Gushteracha)
b) imas takozvani tumor na hipofizi - obicno su na hipofizi tzv MAKRO-adenome odnosno VELIKI tumori

JA sam imao tumor velichine limuna na hipofizi... nakon operacije od 8 sati, radijacije 30 dana (sva kosa opadne) i trece operacije radioaktivnom laserom (GAMMA KNIFE) mnogo sam bolje....

Ja samo kazem, ne znam te, ali ne d'o Bog da ti je tumor na hipofizi...

stoga Roki pravac na pregled i nemoj Balkanske politike "ma nije meni nista".... ta "politika" je dovela mene u situaciju gdje sam totalno obolio....

Nadam se da ce sve to biti dobro i bezazleno...

Zivio ...

i javljaj sta se deshava!!!!!
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#6 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

nisi me prepao sa ovim.secer sam vadio 4.7
planiram vaditi hormone vec 1 godinu ali mi se neda.nema se vremana.Definitivno idem ovih dana,samo jos neznam gdje je najbolje u sarajevu to obaviti.
i zamolio bih obrazlozenje tvog zakljucka u kratkim crtama
saniisani
Posts: 76
Joined: 05/05/2008 22:34

#7 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by saniisani »

ROKI DRUZE...
odgovoricu ti u sutra oko 13-14h...

Sad imam nekog posla pa ti se javim...

Zivio
moon78
Posts: 48
Joined: 02/04/2008 13:02

#8 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by moon78 »

saniisani wrote:obolio si jaro...
mislim da nije trazio dijagnozu vec info za privatnu ordinaciju i cijenu. bilo je u poliklinici odobasic na dobrinji 50 KM, provjeri da nije sada nesto skuplje. sretno i vjerovatno nije nista. ustvari se jako puno ljudi osjeca ovako kako si opisao ;)
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#9 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by Borej »

saniisani wrote:Dragi ROKI....


obolio si jaro...

Znam da ce ti biti shock ali evo da ti ovako kazem... sto je prije moguce otidji do apoteke ili ambulante (samo nagadjam gdje da ides jer ja zivim u Americi pa zato pojma nemam oko ambulanti)...

i odmah trazi da ti izmjere SECER u krvi....

1. ako nemas secer, onda je 70% do stitne zlijezde.... stina je jako zajebana zlijezda jer ima funkciju oslobadjanja metabolizacijucih hormona...

2. ako IMASH secer ODMAH kod doktora... tu ti je situacija slijedeca
a.) obolio ti je pankreas (Gushteracha)
b) imas takozvani tumor na hipofizi - obicno su na hipofizi tzv MAKRO-adenome odnosno VELIKI tumori

JA sam imao tumor velichine limuna na hipofizi... nakon operacije od 8 sati, radijacije 30 dana (sva kosa opadne) i trece operacije radioaktivnom laserom (GAMMA KNIFE) mnogo sam bolje....

Ja samo kazem, ne znam te, ali ne d'o Bog da ti je tumor na hipofizi...

stoga Roki pravac na pregled i nemoj Balkanske politike "ma nije meni nista".... ta "politika" je dovela mene u situaciju gdje sam totalno obolio....

Nadam se da ce sve to biti dobro i bezazleno...

Zivio ...

i javljaj sta se deshava!!!!!

reci covjeku obolio si i objasnjenje mu dati 12 sati poslije je bolesno.....
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#10 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

moon78 wrote:
saniisani wrote:obolio si jaro...
mislim da nije trazio dijagnozu vec info za privatnu ordinaciju i cijenu. bilo je u poliklinici odobasic na dobrinji 50 KM, provjeri da nije sada nesto skuplje. sretno i vjerovatno nije nista. ustvari se jako puno ljudi osjeca ovako kako si opisao ;)
da,vecina se ljudi ovako osjeca.medutim ja sam prije bio u top kondiciji,aktivno se bavio sportom,i onda me je presjeklo.zbog toga sam i napustio sport,sto nisam mogao da podnesem obicno zagrijavanje.
Nasao sam ordinaciju u UNITIC-u,sad idem pa cu vidjeti sta je.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#11 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by Loulou »

roki wrote:Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?
Umor, izmedju ostalog može biti znak poremećaja rada štitne žlijezde, ali je obično praćen i drugim simptomima, karakterističnih za taj poremećaj. Možeš i prije vadjena nalaza hormona štitnjače uraditi i UZ (ultra-zvuk). Odmah ćeš znati postoje li promjene u strukturi. Ili najbolje, otidji ljekaru opće prakse, pa se s njim dogovori. :)

I jos nesto, neobjašnjih umor može biti i simptom hepatitisa. Ne badiram nikoga, ali najnoviji podaci govore da 5 od 6 osoba zaraženih virusom hepatitisa ne zna da je zaraženo1 :!:
*mima*

#12 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by *mima* »

saniisani wrote:Dragi ROKI....


obolio si jaro...

Znam da ce ti biti shock ali evo da ti ovako kazem... sto je prije moguce otidji do apoteke ili ambulante (samo nagadjam gdje da ides jer ja zivim u Americi pa zato pojma nemam oko ambulanti)...

i odmah trazi da ti izmjere SECER u krvi....

1. ako nemas secer, onda je 70% do stitne zlijezde.... stina je jako zajebana zlijezda jer ima funkciju oslobadjanja metabolizacijucih hormona...

2. ako IMASH secer ODMAH kod doktora... tu ti je situacija slijedeca
a.) obolio ti je pankreas (Gushteracha)
b) imas takozvani tumor na hipofizi - obicno su na hipofizi tzv MAKRO-adenome odnosno VELIKI tumori

JA sam imao tumor velichine limuna na hipofizi... nakon operacije od 8 sati, radijacije 30 dana (sva kosa opadne) i trece operacije radioaktivnom laserom (GAMMA KNIFE) mnogo sam bolje....

Ja samo kazem, ne znam te, ali ne d'o Bog da ti je tumor na hipofizi...

stoga Roki pravac na pregled i nemoj Balkanske politike "ma nije meni nista".... ta "politika" je dovela mene u situaciju gdje sam totalno obolio....

Nadam se da ce sve to biti dobro i bezazleno...

Zivio ...

i javljaj sta se deshava!!!!!

:shock: Nevjerovatno da neko moze ovako nesta da napise.......... :shock:
*mima*

#13 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by *mima* »

roki wrote:Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?

Vidim da si dole napisao da ides na pregled. Javi nam rezultate. Sretno.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#14 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

Loulou wrote:
roki wrote:Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?
Umor, izmedju ostalog može biti znak poremećaja rada štitne žlijezde, ali je obično praćen i drugim simptomima, karakterističnih za taj poremećaj. Možeš i prije vadjena nalaza hormona štitnjače uraditi i UZ (ultra-zvuk). Odmah ćeš znati postoje li promjene u strukturi. Ili najbolje, otidji ljekaru opće prakse, pa se s njim dogovori. :)

I jos nesto, neobjašnjih umor može biti i simptom hepatitisa. Ne badiram nikoga, ali najnoviji podaci govore da 5 od 6 osoba zaraženih virusom hepatitisa ne zna da je zaraženo1 :!:
procackao sapo netu o hepatitisu.On unistava jetru,sto se odmah odrazava na nalaze bilirubina u urinu,koji je meni negativan.
@mima-javim nalaze svakako
*mima*

#15 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by *mima* »

roki wrote:
procackao sapo netu o hepatitisu.On unistava jetru,sto se odmah odrazava na nalaze bilirubina u urinu,koji je meni negativan.
@mima-javim nalaze svakako

Ja sam operisala stitnu......i mogu ti rec da svi ti simptomi ....a bili su grozni....poslije operacije nestanu kao da ih nikad nije ni bilo. A i nema svako iste simptome i nisu sve stitne iste.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#16 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

nalazi su sljedeci:
FT4 14,0 pmol/l
FT3 5,5 pmol/l
TSH 3,0 mlU/l

po referentnim vrijednostima nalazi su uredu
saniisani
Posts: 76
Joined: 05/05/2008 22:34

#17 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by saniisani »

Znas sta mi pravo ide na neku stvar....


DEBILI koji ne postuju VRIJEME koje sam ja proveo pishuci Rokiju objasnjenje njegove situacije ....

nista drugo nego DEBILI...

Ja samo hocu covjeku da pomognem, a to sto sam rekao da cu se javiti za 12 sati je radi toga sto zivim u USA....

ROKI ako zelis da nastavis komunikaciju sa mnom ucini to preko PM-a...

tvoji rezultati krvi mi nista ne znace jer mjere u Evropi i u Chemerici nisu iste (ovdje je sve naopako ) a nisam se susretao sa Krvnim razultatima iz BH...


Vozdra svim PODLACIMA I KRKANIMA....

ROKI + Normalni ljudi --- Zivjeli!!!!
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#18 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by roki »

vjerujem ti,ali naprosto neznam odakle da pocnem.ovi nalazi su mi samo pokazatelj da stitnjaca nije skroz "stradala" a nalazi mi jesu u donjoj granici.dok nevidim zasto sam umoran necu prestati.
Samo je jedini problem kome da se obratim.Doktorica na studentskoj poliklinici mi je dala da izvadim nalaze krvi i urina.kada sam joj odnio uredne nalaze ona je rekla da je sve OK.Dobro,reko,to vidim i ja,ali sam ja i dalje umoran!? na sta je ona slegla ramenima
*mima*

#19 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by *mima* »

saniisani wrote:Znas sta mi pravo ide na neku stvar....


DEBILI koji ne postuju VRIJEME koje sam ja proveo pishuci Rokiju objasnjenje njegove situacije ....

nista drugo nego DEBILI...

Ja samo hocu covjeku da pomognem, a to sto sam rekao da cu se javiti za 12 sati je radi toga sto zivim u USA....

ROKI ako zelis da nastavis komunikaciju sa mnom ucini to preko PM-a...

tvoji rezultati krvi mi nista ne znace jer mjere u Evropi i u Chemerici nisu iste (ovdje je sve naopako ) a nisam se susretao sa Krvnim razultatima iz BH...


Vozdra svim PODLACIMA I KRKANIMA....

ROKI + Normalni ljudi --- Zivjeli!!!!

Znaci da nema debila u USA?
*mima*

#20 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by *mima* »

roki wrote:vjerujem ti,ali naprosto neznam odakle da pocnem.ovi nalazi su mi samo pokazatelj da stitnjaca nije skroz "stradala" a nalazi mi jesu u donjoj granici.dok nevidim zasto sam umoran necu prestati.
Samo je jedini problem kome da se obratim.Doktorica na studentskoj poliklinici mi je dala da izvadim nalaze krvi i urina.kada sam joj odnio uredne nalaze ona je rekla da je sve OK.Dobro,reko,to vidim i ja,ali sam ja i dalje umoran!? na sta je ona slegla ramenima
Uradi ultra zvuk stitne.......Tako se najbolje vidi rad stitnjace.
User avatar
Pikova-dama
Posts: 161
Joined: 30/04/2008 08:48
Location: U jednom vrtu medju cvijecem...

#21 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by Pikova-dama »

Moja mama je vadila desni rezanj stitnjace i sad se puno bolje osjeca. Rez je sasvim mali, profesionalno uradjen (ne izgleda kao kod nekih ljudi kao da te neko zaklao:)). Radio joj je doktor Erol Kapetanovic, glandularno odjeljenje na Kosevu! Sretno!
doblo
Posts: 10
Joined: 06/06/2008 15:35

#22 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by doblo »

igrom slucaja imao sam priliku da se upoznam sa dr Zelijom Velijom.Jedna predivna osoba i kao karakter i kao ljekar.Jedna moja dobra prijateljica imala je problema sa stitnjacom.Lijecili su je razni "cuveni" ljekari,medjutim nije bilo efekta.Dobili smo preporuku za pomenutu doktoricu,od tada kada je pocela da je lijeci dr Zelija,njen zivot je preporodjen.Inace smo se kasnije raspitali o njoj i stitnjaci i ono sto ljudi brkaju oko endokrinologije.Endokrinologija je grana interne medicine koja se bavi zlijezdama sa unutrasnjim lucenjem,te zlijezde su inace zeznuta stvar,ako se narusi funkcija bilo koje,ako doktor nije strucan,tesko ih vraca u normalu."Djelokrug" endokrinologa koliko smo mi shvatili ,a sto je za nas bitno, stitna zlijezda,hipofiza,gusteraca(secer),polne zlijezde,nadbubrezne...Kazu da je pomenuta doktorica jedina koja se bavi endokrinologijom u BiH i koju priznaju u evropi i cak po radovima u svijetskim razmjerama.Amerikanac na forumu zna sta znaci imati pet godina americku licencu za rad doktora kod njih,ali zbog drugih razloga nije htjela u Ameriku.Ko hoce da bude pravilno tretiran i lijecen,trazi dr Zeliju.Kod nje u endokrinoloskom savjetovalistu se ceka po tri mjeseca,ali je ona skoro u Kolodvorskoj(gdje i vecina doktora ima ordinaciju) otvorila Internisticko-endokrinolosku ordinaciju,pa nema problema oko termina pregleda.Ovo je iskustvo moje prijateljice i naseg zajednickog raspitivanja za stitnjacu.Zaboravio sam reci,da je u cijelom podrucju endokrinologije vrh!!!Za sve smo se uvjerili licno,a za ostalo su nam potvrdili ljudi.Imalo bi jos dosta toga da se prica o dr Zeliji,ali mislim da je dovoljno informacija.
User avatar
S.T.H
Posts: 30
Joined: 12/06/2008 21:06

#23 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by S.T.H »

Hmmmm tvoji simptomi me pravo podsjecaju na ono kako sam se ja osjecala...ja sam stalno bila umorna ... ali taj umor nije bio onaj klasicni umor gdje se malo naspavas i super ... ja sam se umorna budila ...uzas.... i ja sam mislila da je stitna bla bla ali se ispostavilo da je moj nivo vitamina B12 ispod normale :)..... B12 je glavni za energiju ... Sada fino svaki dan popijem 50mcg vitamina B12 a imas ga u svim mulitivitaminima... i ruku na srce osjecam se puno puno bolje... naravno iz predostroznosti popricaj sa nekim specijalistom

puno srece


caos
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#24 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by pesak »

a mene kolje u vratu, kao da imam knedlu u grlu, stalno nesto radim, nisam umorna, imam nesanice i debela sam i malokrvna. lupa mi srce preterano.
eto. :mrgreen:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#25 Re: stitnjaca i problemi sa njom

Post by pesak »

Kako da proverim ? Gde ? Kome da se javim za proveru svih zlezda ? Mislim, jel endokrinologu ili kome ?
Nisam ja uopste umorna. Ne bih spavala uopste da mogu. Ako nisam na kompu, stalno nesto radim ili negde idem. Ne mirujem.
Post Reply