Stimulansi za učenje

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
MadridiisTa
Posts: 122
Joined: 30/03/2014 18:48

#1 Stimulansi za učenje

Post by MadridiisTa »

Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#2 Re: Stimulansi za učenje

Post by Fuzzy Dunlop »

Može li se nabaviti Adderall kod nas?
User avatar
ferratilis
Posts: 7266
Joined: 25/11/2013 16:48

#3 Re: Stimulansi za učenje

Post by ferratilis »

MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
Radi sklekove i zgibove dok ti se ne zamanta, idi na rekreaciju, igraj neki sport, radi nešto pametno, nemoj puno masturbirat (to je neprijatelj br. 1 koncentracije), jedi zdravo koliko možeš i mani se hemije i tih kojekakvih "kako zapamtit 100 riječi s jednom tabletom" i sličnih mamipara, kako su prije ljudi učili bez problema a spavali na podu i jeli šta stignu i kad stignu i opet postizali odlične rezultate

i da, kažu preporučljivo je imat aktivan seksualni život al to ti neću stavljat kao obavezno, nemam ga ni ja, teško je to u ovakvoj krizi :D
User avatar
Violet Love
Posts: 70
Joined: 02/11/2013 13:38

#4 Re: Stimulansi za učenje

Post by Violet Love »

Fuzzy Dunlop wrote:Može li se nabaviti Adderall kod nas?
Ne, ima u Hrvatskoj Concerta, ali ti treba recept psihijatra/neuropsihijatra, može privatnik. I nema neki wow efekat. 500 kuna je 30 tableta.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#5 Re: Stimulansi za učenje

Post by Stoner »

Piracetam treba cekati sedmicu dvije da pocne djelovati i nakon toga ga je potrebno koristiti jos neko vrijeme zbog "build up-a" da bi bio efikasniji.

Adderral ne mozes nabaviti ovdje. Od njega se kita dize pa kontas evo ga sad cu uciti citavu noc i popamtiti sve pa na kraju zavrsis gol u krevetu drkas dok se ne onesvijestis.

Ja sam koristi svakakve budalastine s namjerom da ucim ali nema ti neke fajde od toga.

Pola sata vjezbe dnevno, dobar san i zdrava ishrana su najbolji za koncentraciju i memoriju. I stres izbjegavati.

I ne moze te tableta stimulisati da ucis.
MadridiisTa
Posts: 122
Joined: 30/03/2014 18:48

#6 Re: Stimulansi za učenje

Post by MadridiisTa »

PreLetach wrote:
MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
Medicina pretpostavljam
Mala kolicina spida
Kod svakog bolje opremljenog dilera
ma ne koristi mi se spid, prije ću sjesti i štrebati cijelu noć nego to da koristim :D
MadridiisTa
Posts: 122
Joined: 30/03/2014 18:48

#7 Re: Stimulansi za učenje

Post by MadridiisTa »

ferratilis wrote:
MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
Radi sklekove i zgibove dok ti se ne zamanta, idi na rekreaciju, igraj neki sport, radi nešto pametno, nemoj puno masturbirat (to je neprijatelj br. 1 koncentracije), jedi zdravo koliko možeš i mani se hemije i tih kojekakvih "kako zapamtit 100 riječi s jednom tabletom" i sličnih mamipara, kako su prije ljudi učili bez problema a spavali na podu i jeli šta stignu i kad stignu i opet postizali odlične rezultate

i da, kažu preporučljivo je imat aktivan seksualni život al to ti neću stavljat kao obavezno, nemam ga ni ja, teško je to u ovakvoj krizi :D
hvala ali nemam volje to da radim... da imam volju to da radim onda bih imao volju i da učim :D hemija me zanima :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8 Re: Stimulansi za učenje

Post by Chmoljo »

imaju li kakve tablete da nađem sebi dobar posao?

ili barem neke pilule dobru štelu? platio bih, naravno...
User avatar
jao_situacije
Posts: 17944
Joined: 29/03/2014 19:20

#9 Re: Stimulansi za učenje

Post by jao_situacije »

binauralne frekvencije, znaš li za to ?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Stimulansi za učenje

Post by spreca »

Chmoljo wrote:imaju li kakve tablete da nađem sebi dobar posao?

ili barem neke pilule dobru štelu? platio bih, naravno...
Ozeni kcerku sestru nekog politicara ili direktora...uspjeh zagarantovan :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#11 Re: Stimulansi za učenje

Post by vješalica »

MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)

trebao bi tražiti oikamid u apoteci koja ti neće tražiti ljekarski recept ili naruči preko interneta nešto bolje od toga,neću pisati o čemu se radi,sam traži
ako misliš preko noći i od jednog uzimanja,varaš se,to ne ide tako
cijena oikamida je oko 10KM barem znam u istočnom komšiluku :wink:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#12 Re: Stimulansi za učenje

Post by Officer Crabtree »

1. Pravilna ishrana
2. Tjelovježba
3. Regularan san
4. Plansko učenje
5. Planska relaksacija

mani se tableta
dragonz
Posts: 1786
Joined: 20/09/2008 13:12

#13 Re: Stimulansi za učenje

Post by dragonz »

Officer Crabtree wrote:1. Pravilna ishrana
2. Tjelovježba
3. Regularan san
4. Plansko učenje
5. Planska relaksacija

mani se tableta
1.Manje jesti(manje masnoća)
2.Raniji odlazak na spavanje
3.Rano ustajanje barem 30 minuta prije izlaska sunca jer je tada organizam najodmorniji i rijetko gdje ima zvukova koji ometaju prilikom učenja
4.izbjegavanje muzike i televizije jer imaju previše sadržaja koji uzmiruju mozak
5.fizička aktivnost8šetnje, trčanje i sl.)
6.Sex izbjegavati jer zadovoljstvo treba da dođe kada završiš sa ciljem svoga učenja - diplomiranje.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#14 Re: Stimulansi za učenje

Post by kritichar »

motka.
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#15 Re: Stimulansi za učenje

Post by bella_ciao »

ferratilis wrote:
MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
Radi sklekove i zgibove dok ti se ne zamanta, idi na rekreaciju, igraj neki sport, radi nešto pametno, nemoj puno masturbirat (to je neprijatelj br. 1 koncentracije), jedi zdravo koliko možeš i mani se hemije i tih kojekakvih "kako zapamtit 100 riječi s jednom tabletom" i sličnih mamipara, kako su prije ljudi učili bez problema a spavali na podu i jeli šta stignu i kad stignu i opet postizali odlične rezultate

i da, kažu preporučljivo je imat aktivan seksualni život al to ti neću stavljat kao obavezno, nemam ga ni ja, teško je to u ovakvoj krizi :D
hahaha cuj nemoj masturbirat, kvari koncentraciu :lol: :lol: al imaj aktivan seksualni zivot :lol: zato ste vi klinci tako isfrustrirani, ne jebete, ne drkate, mora vam na nesto izaci
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#16 Re: Stimulansi za učenje

Post by bella_ciao »

sto se tice ovih preparata za koncentraciju i sl, to su sve amfetamini, znas sta je jos amfetamin, speed.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#17 Re: Stimulansi za učenje

Post by ExNihilo »

dragonz wrote:
Officer Crabtree wrote:1. Pravilna ishrana
2. Tjelovježba
3. Regularan san
4. Plansko učenje
5. Planska relaksacija

mani se tableta
6.Sex izbjegavati jer zadovoljstvo treba da dođe kada završiš sa ciljem svoga učenja - diplomiranje.
Ništa goozit dok se ne diplomira, aa? :lol:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#18 Re: Stimulansi za učenje

Post by Officer Crabtree »

hajde brate nismo na ETFu :D
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#19 Re: Stimulansi za učenje

Post by bella_ciao »

Sve askete neke jebem ti :lol:

Ni meso jest dok ne diplomiras, alkohol zaboravi, zene ne gledaj, tv ne gledaj. Odes u planinu sam i ucis, kad diplomiras mozes se vratiti normalnom zivotu.


Pa jebem mu ljudi, kad ces guzit i zajebavat se ako neces u dvadesetim.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20 Re: Stimulansi za učenje

Post by spreca »

bella_ciao wrote:
ferratilis wrote:
MadridiisTa wrote:Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti u BiH (po mogućnosti Tuzla) :)
Radi sklekove i zgibove dok ti se ne zamanta, idi na rekreaciju, igraj neki sport, radi nešto pametno, nemoj puno masturbirat (to je neprijatelj br. 1 koncentracije), jedi zdravo koliko možeš i mani se hemije i tih kojekakvih "kako zapamtit 100 riječi s jednom tabletom" i sličnih mamipara, kako su prije ljudi učili bez problema a spavali na podu i jeli šta stignu i kad stignu i opet postizali odlične rezultate

i da, kažu preporučljivo je imat aktivan seksualni život al to ti neću stavljat kao obavezno, nemam ga ni ja, teško je to u ovakvoj krizi :D
hahaha cuj nemoj masturbirat, kvari koncentraciu :lol: :lol: al imaj aktivan seksualni zivot :lol: zato ste vi klinci tako isfrustrirani, ne jebete, ne drkate, mora vam na nesto izaci
drkat se moze.......ali je pozeljno mijenjati ruke da ne dobijete upalu misica
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#21 Re: Stimulansi za učenje

Post by SmokingMan »

Officer Crabtree wrote:1. Pravilna ishrana
2. Tjelovježba
3. Regularan san
4. Plansko učenje
5. Planska relaksacija

mani se tableta
I zainteresiranost prilikom učenja,sve gore navedeno su bitni faktori.
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#22 Re: Stimulansi za učenje

Post by kucniljubimac »

dragonz wrote:
Officer Crabtree wrote:1. Pravilna ishrana
2. Tjelovježba
3. Regularan san
4. Plansko učenje
5. Planska relaksacija

mani se tableta
1.Manje jesti(manje masnoća)
2.Raniji odlazak na spavanje
3.Rano ustajanje barem 30 minuta prije izlaska sunca jer je tada organizam najodmorniji i rijetko gdje ima zvukova koji ometaju prilikom učenja
4.izbjegavanje muzike i televizije jer imaju previše sadržaja koji uzmiruju mozak
5.fizička aktivnost8šetnje, trčanje i sl.)
6.Sex izbjegavati jer zadovoljstvo treba da dođe kada završiš sa ciljem svoga učenja - diplomiranje.
:lol: a gdje je zar studentskog zivota onda.
Ako nemas "privatne" razloge da ucis ili te ne zanima to, mijenjaj fakultet, nadji nesto sto te interesuje na kraju krajeva ne moras ni studirati.
P.S. od svih ovih primjera spid ti je najkonrketniji :D :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#23 Re: Stimulansi za učenje

Post by vješalica »

bella_ciao wrote:sto se tice ovih preparata za koncentraciju i sl, to su sve amfetamini, znas sta je jos amfetamin, speed.

:lol: :lol:
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#24 Re: Stimulansi za učenje

Post by Zeljoooo »

Sad pogledah imam par kutija piracetama pod nazivom SMART. Valjda svaka tableta ima 800mg. To mi djed koristio, imao mozdani.

Sad cu na nos da ih uvucem :oops:
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#25 Re: Stimulansi za učenje

Post by Zeljoooo »

Chmoljo wrote:imaju li kakve tablete da nađem sebi dobar posao?

ili barem neke pilule dobru štelu? platio bih, naravno...
Imaju. Zovu se euri.
Post Reply