STILOM A NE SILOM! Protest iz svog doma.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#51

Post by Skyfox »

Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#52

Post by Skyfox »

Image


Image


Image
valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#53

Post by valter071 »

Neka crvena boja i crvena "Ruža Sarajeva" budu boja i simbol Sarajeva - prolivene krvi nedužnika ovog krvavog Valentinova. Hajde da se u ovome ne razilazimo i da se odazovemo u velikom broju.

Toliko se stvari zakuhalo odjednom ovih dana da je možda na pomolu neka katarza Sarajeva. Hajde da to usmjerimo na jednu pozitivnu stranu, na jedan dobar sentiment, na jednu solidarnost, jedan dobar osjećaj. Da budemo poslije ponosni na sami sebe i ovu "elegantnu revoluciju", sa stilom , a ne sa silom.

Svaki je grad slavan i poznat po nečemu. Holivud ima svoju slavu i svoj film i svoje zvijezde, a Sarajevo ima svoju slavu i svoj film i svoje ruže.

Image

Image
Last edited by valter071 on 15/02/2008 13:46, edited 1 time in total.
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#54

Post by delightful »

Image
valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#55

Post by valter071 »

Pridružite se akciji.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#56

Post by pape »

delightful wrote:Image
Ima li sta od ove akcije? Pridruzite se, ... :roll:
valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#57

Post by valter071 »

Ja evo molim i preklinjem, ali izgleda da su ovi iz KS u pravu:
Denisa smo prebrzo zaboravili i ispolitizirali smo slučaj. Konzumirali smo početni zanos u dokazivanju sebe, a ne pokazivanju srca i duha grada.

Žalosno.


:(
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#58

Post by Tesssa »

Valtere, ljudi ne znaju za ovo, ovaj forum cita ogranicen broj ljudi, a ovaj podforum jos manje...to je problem.

Osim toga, ljudi nisu u stanju izaci na ulicu, a kamoli otici i kupiti crveno platno i staviti ga na prozor (jer crveno platno rijetko ko ima u kuci).
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#59

Post by alica.k »

prije subote, cemo u javnom saopstenju forumasa objavit i ovo :D pa ce valjda neko cut

nestou fazonu: molimo gradjane koji ne mogu da nam se pridruze da nas podrze bla bla bla...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#60

Post by delightful »

pa ne mora biti komad platna, moze biti bilo sta - kuhinjska krpa, komad stare odjece... ako nista, crvena kesa :-) moze se staviti i komad crvenog papira ili kartona na prozor... bitno je da se prosiri, da bude nesto sto ce probuditi duh zajednistva... mozda se moze provuci kroz neke medije da je to znak podrske protestima :)
valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#61

Post by valter071 »

Na to sam i mislio kada sam predložio komad crvenog platna - dakle bilo koju tkaninu crvene boje: peškir, jastučnicu, majicu....
Može i karton, i papir. Mogao bi se i čitav jedan prozor zacrveniti, pa da i po noći ima efekta.

Bilo bi lijepo da se ova inicijativa proširi, ali da se veže za Denisa, za nasilje, a i za Valentinovo kada je zvanično počeka acija u kojoj Sarajeva poklanja Denisu simbolično crvenu ružu Sarajeva ili srce Sarajeva kao simbol stradanja nevinih građana.

Ja bih to uvezao da se Sarajevo podsjeti na ono što bi ono u svijetu trebalo značiti i poručivati, ne samo drugima, već i sebi. Za mene je ono prijestonica čovječanstva, upravo radi zločina nad čovječanstvom koji je obilježio u Sarajevu čitav dvadeseti vijek, od atentata i nevinih žrtava supruge prijestolonasljednika i fetusa u njoj, pa na kraju do opsade. Nije Sarajevo samo "filmski grad."

Zato sam uporedio zvijezde u Holivudu sa ružama.

Hajde da to pokrenemo na širem planu u ovom kontekstu. Da ne poprima druge političke konotacije.
Locked