STILOM A NE SILOM! Protest iz svog doma.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#1 STILOM A NE SILOM! Protest iz svog doma.

Post by valter071 »

Pozivam sve građane da na svojim prozorima ili balkonima izvjese komad crvenog platna, simbol prolivene krvi nedužnih. Neka ova crvena tkanina bude znak protesta protiv nasilja i korupcije, protiv bratoubilaštva, protiv mraka i haosa u kojem se čitava zemlja, država i društvo nalaze.
Neka u ovom protestu uzmu učešće naročito građani koji iz zdravstvenih ili drugih razloga nisu u stanju napustiti svoj dom i priključiti nam se na ulicama.

Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#2 Re: STILOM A NE SILOM! Protest iz svog doma.

Post by Skyfox »

valter071 wrote: Image

:thumbup:
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#3

Post by jasminasab »

Odlicna ideja, svaka cast! Samo je treba prosiriti, jer nesto sumnjam da ce je mnogi procitati...
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4

Post by Truba »

ajde ba mislit će da ste komunjare :D

neka druga boja molim :oops:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#5

Post by Skyfox »

:oops: :oops: :oops:

crvena je najupecatljivija:)

:oops: :oops: :oops:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#6

Post by Dori »

komi wrote:ajde ba mislit će da ste komunjare :D

neka druga boja molim :oops:
:roll:

Fino je rekao
simbol prolivene krvi nedužnih
Koja bi boja jos mogla simbolisati krv? :?
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#7

Post by cartman »

Zelena :D :D



Ps. Podrzavam ideju... tonBe
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#8

Post by Comrad »

Vec vidim na vijestima Nove TV - "U Sarajevu se javlja komunisticki duh građana". :D
Zezam se, odlicna ideja. :thumbup:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#9

Post by suncica24 »

Ja predlazem bijelu.
Bijela je boja nevinosti. A i bijeli komad materijala je lakse naci :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#10

Post by homo_sapiens »

suncica24 wrote:Ja predlazem bijelu.
Bijela je boja nevinosti. A i bijeli komad materijala je lakse naci :D

Podržavam BIJELU boju
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#11

Post by Ergot »

Ma jebo to, hajmo mi malo bacati flase i kamenje, pod vodstvom urbane elite, angaziranih mladih metropoljaca i boraca za ljudska prava :roll: :roll: :roll:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#12

Post by in33sa »

Ergot wrote:Ma jebo to, hajmo mi malo bacati flase i kamenje, pod vodstvom urbane elite, angaziranih mladih metropoljaca i boraca za ljudska prava :roll: :roll: :roll:
Sta , jel ti to zao zgrade kantonalne vlade?
Ibrahimovski
Posts: 117
Joined: 04/12/2007 23:48

#13

Post by Ibrahimovski »

suncica24 wrote:Ja predlazem bijelu.
Bijela je boja nevinosti. A i bijeli komad materijala je lakse naci :D
Šta, da bijele gaće izvisim, u znak predaje. Koja kokošija svijest!
Crvena boja je simbol protesta, napretka, svake revolucije. Komunizam je samo slučajan u tome.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#14

Post by Ergot »

in33sa wrote:
Ergot wrote:Ma jebo to, hajmo mi malo bacati flase i kamenje, pod vodstvom urbane elite, angaziranih mladih metropoljaca i boraca za ljudska prava :roll: :roll: :roll:
Sta , jel ti to zao zgrade kantonalne vlade?
Nije, nego mi se gade debili koji su sebi umislili da su nekakva avangarda i da znaju razlikovati vlastitu guzicu od glave.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#15

Post by in33sa »

A ti znas konkretno ko je i zasto bacao kamenje?

Zanimljivo, to je kantonalnim vlastodrscima doslo kao kec na desetku, da okrenu pricu sa stvarnih problema na pricu o napadu na zgradu vlade.

Zanimljivo, zaista... kao da su ovi bacaci kamenja njih (vladu) pitali sta ce i kako se ponasati na prosvjedima.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#16

Post by Ergot »

in33sa wrote:A ti znas konkretno ko je i zasto bacao kamenje?

Zanimljivo, to je kantonalnim vlastodrscima doslo kao kec na desetku, da okrenu pricu sa stvarnih problema na pricu o napadu na zgradu vlade.

Zanimljivo, zaista... kao da su ovi bacaci kamenja njih (vladu) pitali sta ce i kako se ponasati na prosvjedima.
Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#17

Post by -LIBERO- »

Ergot wrote:
in33sa wrote:A ti znas konkretno ko je i zasto bacao kamenje?

Zanimljivo, to je kantonalnim vlastodrscima doslo kao kec na desetku, da okrenu pricu sa stvarnih problema na pricu o napadu na zgradu vlade.

Zanimljivo, zaista... kao da su ovi bacaci kamenja njih (vladu) pitali sta ce i kako se ponasati na prosvjedima.
Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
Preuzet cemo odgovornost,kada i vlast preuzme odgovornost!!!!!! :zzzz:
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#18

Post by elSaik »

Ergot wrote: Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
Kada oni koji vladaju preuzmu odgovornost, preuzet će i građani. A do tada... kamen u ruke... :oops:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#19

Post by in33sa »

Ma dobro, da se ne raspravljamo previse, sutili ste danima i sad ste se uhvatili kamenja i napada na zgradu vlade.

Zalosno, zaista.

To su najveci problemi u ovoj drzavi?

Da se mene pita, sve bi ja njih izbacio kroz prozor, od kantonalne, preko federalne do drzavne vlade. Skupa sa predsjednistvom.
Pa neka im narod presudi, od Spirica do Silajdzica, svakom po zaslugama.

A sad, sto se neki prave englezi pa najveci problem u drzavi smatraju napad kamenjem na zgradu vlade, sta da se radi... znam ja da je neko i glasao za ovu kriminalnu elitu sto su na vlasti.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#20

Post by gold'n'brown »

Ergot wrote:
in33sa wrote:A ti znas konkretno ko je i zasto bacao kamenje?

Zanimljivo, to je kantonalnim vlastodrscima doslo kao kec na desetku, da okrenu pricu sa stvarnih problema na pricu o napadu na zgradu vlade.

Zanimljivo, zaista... kao da su ovi bacaci kamenja njih (vladu) pitali sta ce i kako se ponasati na prosvjedima.
Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
Iza ove bitke nema generala. Zbrisali. Ko Karadjordje iz Srbije.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#21

Post by suncica24 »

Ibrahimovski wrote:
suncica24 wrote:Ja predlazem bijelu.
Bijela je boja nevinosti. A i bijeli komad materijala je lakse naci :D
Šta, da bijele gaće izvisim, u znak predaje. Koja kokošija svijest!
Crvena boja je simbol protesta, napretka, svake revolucije. Komunizam je samo slučajan u tome.
Ne moras bas gace. :D
Nego, vec su se danas po skupstini maltili tim da su opet komunisti ovo organizovali, da su se urotili iz Banja Luke, Beograda... sad kad jos uvedemo crvenu boju... :?
A, po meni, bijela je jaca od crvene.
A i lakse ju je naci (bakama, dedama, bolesnim... nece bas ici u prodavaonicu po komad crvenog platna)...zar to i nije svrha svega?
Last edited by suncica24 on 13/02/2008 23:31, edited 1 time in total.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#22

Post by Ergot »

elSaik wrote:
Ergot wrote: Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
Kada oni koji vladaju preuzmu odgovornost, preuzet æe i graðani. A do tada... kamen u ruke... :oops:
Ma bravo! Kad predjete iz kamenog u broncano doba mozda i izaberete neku vlast koju necete morati kamenovati.
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#23

Post by baxus »

Ergot wrote:
elSaik wrote:
Ergot wrote: Pa, kad ste se znali igrati gradjanske neposlusnosti znate valjda i preuzeti odgovornost. Ili se ja zestoko varam?
Kada oni koji vladaju preuzmu odgovornost, preuzet će i građani. A do tada... kamen u ruke... :oops:
Ma bravo! Kad predjete iz kamenog u broncano doba mozda i izaberete neku vlast koju necete morati kamenovati.
a koji si to ti a koji smo to mi?
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#24

Post by nesvjesna »

suncica24 wrote:
Ibrahimovski wrote:
suncica24 wrote:Ja predlazem bijelu.
Bijela je boja nevinosti. A i bijeli komad materijala je lakse naci :D
Šta, da bijele gaće izvisim, u znak predaje. Koja kokošija svijest!
Crvena boja je simbol protesta, napretka, svake revolucije. Komunizam je samo slučajan u tome.
Ne moras bas gace. :D
Nego, vec su se danas po skupstini maltili tim da su opet komunisti ovo organizovali, da su se urotili iz Banja Luke, Beograda... sad kad jos uvedemo crvenu boju... :?
A, po meni, bijela je jaca od crvene.
A i lakse ju je naci (bakama, dedama, bolesnim... nece bas ici u prodavaonicu po komad crvenog platna)...zar to i nije svrha svega?
bijeli nam se čaršafi svaki dan vijore s balkona... ne bi uopšte bilo efektno.
a valjda svi imaju makar jednu crvenu majicu u kući? a to da nas proglašavaju komunistima... :-) :-) :-) zar nismo vandali i anarhisti :lol:
Ibrahimovski
Posts: 117
Joined: 04/12/2007 23:48

#25

Post by Ibrahimovski »

Čuj, bijela. Pa bijela se i ne vidi. Crvena ubija u oči.
I u kur_u kur_a, neka nas nazvijau komunistima. To je jedino iole dobro što se desilo na ovim prostorima ikada.
Locked