STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

Sto se tvojih dionicara tice, neka provjere u BH Telecomu gdje su im pare...

Par godina su sami od sebe ljudima otvarali transakcijske racune u banci koja im dadne najbolju ponudu na tenderu, pa im svima tamo uplacivali, bez obzira dal' ljudi i znaju da im je npr. u Unicredit-u otvoren ziro-racun za dividendu, iako ga nikad tamo nisu imali... Mislim da je jedne godine bila i ProCredit banka, Unicredit sigurno...

Zadnju godinu-dvije, mislim da su trazili u BH Telecomu da im ljudi dostave brojeve racuna na koje hoce da im se uplati...
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#27 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by vade_mecum »

drndalo wrote:Tako da ako ima profita u toj godini npr. 1.000.000 KM, a sve dotadasnje dionice su nominalne vrijednosti npr. 1 KM, taj milion profita uloze u emisiju povecanjem ukupne dionicke mase firme za milion dionica, vrijednih po tu 1 KM... A te nove dionice podijele starim dionicarima u skladu s njihovim brojem dionica, pa npr. ja dobijem novih 38 komada, pa da umjesto 470 kom. imam 508...

A kompletna masa dionica firme je npr. porasla sa 100.000.000 kom, na 101.000.000 kom...
hvala na odgovoru :D :sax:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#28 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

enx wrote:U domacu banku!!!
Ili kupi dionice BH telecom, garantovana isplata tromjesečno, a uvijek ih možeš prodati po toj cijeni.
---------------------------
čega isplata tromjesečno.
enx
Posts: 352
Joined: 01/02/2010 18:02

#29 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by enx »

drndalo wrote:Sto se tvojih dionicara tice, neka provjere u BH Telecomu gdje su im pare...

Par godina su sami od sebe ljudima otvarali transakcijske racune u banci koja im dadne najbolju ponudu na tenderu, pa im svima tamo uplacivali, bez obzira dal' ljudi i znaju da im je npr. u Unicredit-u otvoren ziro-racun za dividendu, iako ga nikad tamo nisu imali... Mislim da je jedne godine bila i ProCredit banka, Unicredit sigurno...

Zadnju godinu-dvije, mislim da su trazili u BH Telecomu da im ljudi dostave brojeve racuna na koje hoce da im se uplati...
Hvala na sugestiji. Prije par godina su dobijali na žiro račun, i to čak tromjesečno, a danas su mi rekli da godinama nisu dobili ništa, sad ću im reći da provjere. Ako to nije neko prebacio na "svoj" žiro račun, možda i ja popijem piće u to ime.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#30 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

Ma to se ne bi smjelo desiti, samo su mesetarili s ovim glupostima tipa uplate ti nesto negdje gdje ni ne znas da su ti uplatili... :evil:
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#31 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by talić »

BH telecom je za 2007. vršio uplatu na Pro credit banku po spiskovima a za 2008 i 2009. na račun koji im dostaviš. Treba pratiti informacije i berzu. Neće vam niko donijeti dividendu kući. Trebalo je dostaviti kopiju lične karte sa potvrdom o broju žiroračuna na koji će isplatiti dividendu. Što se tiče pitanja kako znam da će u narednih tri godine vrijednost dionica Telekoma, Cementare Kakanj, IKB Zenica, EP BiH rasti minimalno 50%. Trgovina nije trenutno unosan posao kao što je bila, kamate u banci su relativno niske i gdje da ulože novac oni koji ga imaju,. naravno u dionice firmi koje su stabilne i posluju pozitivno (Bh Telekom i cementaraq Kakanj) ili firmi čija je kapitalna vrijednost daleko ispod tržišne (IKB Zenica i EP BiH) . Trenutna cijena dionice IKB Zenica je 75 KM a kapitala imaju za 125 KM/dionici. Dakle kupuješ 1KM žive love u IKB Zenica za 0,60 KM. Struja poskupljuje 1.7. i EP će u budućnosti pozitivno poslovati. Sadašnja cijena je 33 KM/ dionici a kapitalna vrijednost je 71 KM/ dionica.
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#32 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by Vilenjak Lego »

enx wrote:Neki isplaćuju tromjesečno, ali evo zadnji provjeren podatak da BH Telecom nije u zadnjih par godina nikako isplaćivao dividendu, ali u svakom slučaju raste im cijena, pa ti tu pare ne mogu propasti.
Bosnalijek npr, ne isplaćuje dividendu ali ti daje na kraju godine dodatne dionice.
Cijene nekih dionica konstantno rastu posljednjih godina.
A domaća banka iz razloga što država garantuje isplatu potraživanja u iznosu od najmanje 5.000,00KM, a u slučaju nekih nepredviđenih okolnosti, možeš ih uganjati sudski. Već smo se jednom opekli na "stranim" bankama.

Rizik od kupovine dionica uvijek postoji, ali i od propadanja banaka. Tako da bih ja uvijek radije u dionice,
Ili nekretnine.
Svaka ti čast majstore !!
Pročitaj šta si ti sve napisao i razmisli o tome.
"evo zadnji provjeren podatak da BH Telecom nije u zadnjih par godina nikako isplaćivao dividendu" - Netačno, nepovjereno i neozbiljno

"Bosnalijek npr, ne isplaćuje dividendu ali ti daje na kraju godine dodatne dionice." netačno, neprovjereno.

BH Telekom isplaćuje dividendu godišnje i do sada je svake godine isplaćivao. Ne zan kako si došao do "zadnjeg" i "provjerenog" podatka.
Bosnalijek jesamo jedan put umjesto akumulirane dividende emitirao dionice, a za 2009. je isplatio dividendu.

Itd., itd.
Forum nije mjesto gdje će se citirati izvori, ali ne treba ni psiati i reći da je provjereno :run:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#33 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by vozač »

i šta bi na kraju, odlučil se ti gdje ćeš s parama
evo imam i ja nekih para, hoću da kupim dionice elektroprivrede, kako da to obavim i koliko će me koštati usluga, konkretan odgovor, ako može
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

zonbirile wrote:
drndalo wrote:Ma to se ne bi smjelo desiti, samo su mesetarili s ovim glupostima tipa uplate ti nesto negdje gdje ni ne znas da su ti uplatili... :evil:
--------------------------------------
daj bolan ne valjaj gluposti i ne smaraj neuki svijet.
Izvini molim te, ali otkud tebi pravo da mi kazes da valjam gluposti, kad ti ne znas ni sta pricas ? Jesi li dionicar BH Telecoma ? Od kada ? Koliko si puta dobio dividendu ? Na koliko racuna i u koliko banaka ??? Znam da mi je stari bar 2 godine dizao dividendu iz 2 razlicite banke, a sada dobija tamo gdje je on njima javio da mu uplacuju...

Kako rece Talic:
talić wrote:BH telecom je za 2007. vršio uplatu na Pro credit banku po spiskovima a za 2008 i 2009. na račun koji im dostaviš.
Ja pricam gluposti, i nije istina da je isplacivano preko PreCredit banke...? Kao sto sam ja rekao ??? Da se vratim na temu, odakle pravo BH Telecomu da npr. meni otvori racun u ProCredit banci da bi mi na taj nacin isplatili npr. mojih 700 KM ??? Ko im je dao to odbrenje, ako ja imam samo 1 racun u npr. XY Banci, i necu da imam ni u jednoj drugoj osim toj, a posebno ne u ProCreditu, ili nekoj drugoj koja je njima dala najpovoljniju ponudu za isplatu 254.984 dionicara...??? I da se ja moram za*ebavati sa "salterasima" u toj banci da mi ne mogu naplatiti 10 KM zatvaranje racuna, jer ga nisam ni otvorio... Itd...

@vozac

Bilo koja brokerska kuca, potpises s njima ugovor, das im nalog koliko para, koje dionice, po/oko koje cijene zelis, oni ti kazu svoje troskove... Cijene budu 1-1.5-2% od transakcije, ali npr. min. 10-20-30 KM za manje transakcije...
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#35 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by vozač »

@ drndalo
hvala, zanima me najviše koji je to procenat koji platiš na uslugu
malo se zabavljam u smislu da vidim koliko je to isplativo,
jbg ... nekad skontaš da u banci dobiješ 2,5 % bez ikakve zajebancije, a ako ću kupiti dionice pa čekati isplatu, pa plaćati provizije, pa još neke dodatne usluge i onda na kraju skontaš da si se zajebavao radi razlike od 1%, uz rizik ... pa onda haj prodaji dionice kad ti pare zatrebaju, kome ćeš ih prodati, još to vagam, šta i kako

inače, mislim da je najisplativije kupovati EP dionice, to ne može propasti, nema šanse
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#36 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by talić »

vozač wrote:@ drndalo
hvala, zanima me najviše koji je to procenat koji platiš na uslugu
malo se zabavljam u smislu da vidim koliko je to isplativo,
jbg ... nekad skontaš da u banci dobiješ 2,5 % bez ikakve zajebancije, a ako ću kupiti dionice pa čekati isplatu, pa plaćati provizije, pa još neke dodatne usluge i onda na kraju skontaš da si se zajebavao radi razlike od 1%, uz rizik ... pa onda haj prodaji dionice kad ti pare zatrebaju, kome ćeš ih prodati, još to vagam, šta i kako

inače, mislim da je najisplativije kupovati EP dionice, to ne može propasti, nema šanse
Nije to tako veliki problem,
prvo ne kupuj dionice emitenata čije se dionice rijetko trguju.
Dionice EPBiH, Telekoma, Cementare Kakanj, FDS Sarajevo, Bosnalijeka, ... možeš svaki dan prodati samo je pitanje cijene.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#37 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by vozač »

talić wrote:
vozač wrote:@ drndalo
hvala, zanima me najviše koji je to procenat koji platiš na uslugu
malo se zabavljam u smislu da vidim koliko je to isplativo,
jbg ... nekad skontaš da u banci dobiješ 2,5 % bez ikakve zajebancije, a ako ću kupiti dionice pa čekati isplatu, pa plaćati provizije, pa još neke dodatne usluge i onda na kraju skontaš da si se zajebavao radi razlike od 1%, uz rizik ... pa onda haj prodaji dionice kad ti pare zatrebaju, kome ćeš ih prodati, još to vagam, šta i kako

inače, mislim da je najisplativije kupovati EP dionice, to ne može propasti, nema šanse
Nije to tako veliki problem,
prvo ne kupuj dionice emitenata čije se dionice rijetko trguju.
Dionice EPBiH, Telekoma, Cementare Kakanj, FDS Sarajevo, Bosnalijeka, ... možeš svaki dan prodati samo je pitanje cijene.
jebi ga i FDS je sletio posljednjih godina i to drastično, pričao mi čovjek, stari radnik koji ima dionice, kad mi je rekao šta je mogao uzeti para svijevremeno, a lojo mu reko neka pusti prodaju, od tada im vrijednost opala nekoliko puta, čovjek je izgubio preko 100 milja u odnosu na ono što je nekad vrijedilo ... pošto kupio priču, po to je i prodajem

doduše, ne mogu se porediti oni koji su se naklepali dionica budzašto, u nekakvim transakcijama u kojima su samo oni učestvovali kad se dijelilo, kao bivši radnici u pojedinim firmama, sa nekim ko kreće od nule i kupuje svojim parama
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#38 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

@vozac, nije to neka lova, tipa kupujes za 3000 KM dionica npr. EP BiH, to ti je po danasnjim cijenama nekih 90 dionica... Na tih cca. 3000 KM prometa kojim kupujes dionice, moras platiti brokerima jos npr. 1.5% za transakciju, znaci nekih oko 45 KM... S vecom trgovinom, provizija u % je manja... Pa ako budes kupovao za npr. 1 mil. KM :wink: provizija ti moze biti i 0.75%...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#39 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

drndalo wrote:
zonbirile wrote:
drndalo wrote:Ma to se ne bi smjelo desiti, samo su mesetarili s ovim glupostima tipa uplate ti nesto negdje gdje ni ne znas da su ti uplatili... :evil:
--------------------------------------
daj bolan ne valjaj gluposti i ne smaraj neuki svijet.
Izvini molim te, ali otkud tebi pravo da mi kazes da valjam gluposti, kad ti ne znas ni sta pricas ? Jesi li dionicar BH Telecoma ? Od kada ? Koliko si puta dobio dividendu ? Na koliko racuna i u koliko banaka ??? Znam da mi je stari bar 2 godine dizao dividendu iz 2 razlicite banke, a sada dobija tamo gdje je on njima javio da mu uplacuju...

Kako rece Talic:
talić wrote:BH telecom je za 2007. vršio uplatu na Pro credit banku po spiskovima a za 2008 i 2009. na račun koji im dostaviš.
Ja pricam gluposti, i nije istina da je isplacivano preko PreCredit banke...? Kao sto sam ja rekao ??? Da se vratim na temu, odakle pravo BH Telecomu da npr. meni otvori racun u ProCredit banci da bi mi na taj nacin isplatili npr. mojih 700 KM ??? Ko im je dao to odbrenje, ako ja imam samo 1 racun u npr. XY Banci, i necu da imam ni u jednoj drugoj osim toj, a posebno ne u ProCreditu, ili nekoj drugoj koja je njima dala najpovoljniju ponudu za isplatu 254.984 dionicara...??? I da se ja moram za*ebavati sa "salterasima" u toj banci da mi ne mogu naplatiti 10 KM zatvaranje racuna, jer ga nisam ni otvorio... Itd...

@vozac

Bilo koja brokerska kuca, potpises s njima ugovor, das im nalog koliko para, koje dionice, po/oko koje cijene zelis, oni ti kazu svoje troskove... Cijene budu 1-1.5-2% od transakcije, ali npr. min. 10-20-30 KM za manje transakcije...
---------------------
lupaš u dijelu kada kažeš da se dijeli dividenda svaka 3 mjeseca,za banke si u pravu.I cementara je uplatila prošli put za 3g,sada je tražila dokumente
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#40 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by talić »

vozač wrote:
talić wrote:
vozač wrote:@ drndalo
hvala, zanima me najviše koji je to procenat koji platiš na uslugu
malo se zabavljam u smislu da vidim koliko je to isplativo,
jbg ... nekad skontaš da u banci dobiješ 2,5 % bez ikakve zajebancije, a ako ću kupiti dionice pa čekati isplatu, pa plaćati provizije, pa još neke dodatne usluge i onda na kraju skontaš da si se zajebavao radi razlike od 1%, uz rizik ... pa onda haj prodaji dionice kad ti pare zatrebaju, kome ćeš ih prodati, još to vagam, šta i kako

inače, mislim da je najisplativije kupovati EP dionice, to ne može propasti, nema šanse
Nije to tako veliki problem,
prvo ne kupuj dionice emitenata čije se dionice rijetko trguju.
Dionice EPBiH, Telekoma, Cementare Kakanj, FDS Sarajevo, Bosnalijeka, ... možeš svaki dan prodati samo je pitanje cijene.
jebi ga i FDS je sletio posljednjih godina i to drastično, pričao mi čovjek, stari radnik koji ima dionice, kad mi je rekao šta je mogao uzeti para svijevremeno, a lojo mu reko neka pusti prodaju, od tada im vrijednost opala nekoliko puta, čovjek je izgubio preko 100 milja u odnosu na ono što je nekad vrijedilo ... pošto kupio priču, po to je i prodajem

doduše, ne mogu se porediti oni koji su se naklepali dionica budzašto, u nekakvim transakcijama u kojima su samo oni učestvovali kad se dijelilo, kao bivši radnici u pojedinim firmama, sa nekim ko kreće od nule i kupuje svojim parama
u tome i jeste poenta, kada svi prodaju i kad je cijena niska onda kupuješ i nećeš izgubiti.
Last edited by talić on 04/03/2011 11:54, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#41 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

@talić

e tako mi zamišljamo burzu,pa dođoše fanti iz Poteze,Kmečke družbe i ostala bratija i unerediše ljude.Sve te nebuloze o vračanju na kvote iz 2007g su pokazatelj neozbiljnosti i neshvatanja o čemu se radi.Kao prvo po Buffetu,nije cijena dionice ta i isključivo ta sila koja opredjeljuje kupnju,sem toga nema tržišta na osnovu upisanih papirića zvanih certifikati,treće poslije kraha treba samo pogledati najoptimističnije tražene cijene/procjene za pojedine kompanije i uporediti sa tržišnom kapitalizacijom i skontatiti koja je to ubleha.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#42 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

zonbirile wrote:lupaš u dijelu kada kažeš da se dijeli dividenda svaka 3 mjeseca,za banke si u pravu.I cementara je uplatila prošli put za 3g,sada je tražila dokumente
Ja rekao da se dijeli svaka 3 mjeseca ? Hajd' ti bogati malo prelistaj temu, procitaj fino ko je sta napisao, i onda mi reci da lupam... :x
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#43 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

vozač wrote:@ drndalo
hvala, zanima me najviše koji je to procenat koji platiš na uslugu
malo se zabavljam u smislu da vidim koliko je to isplativo,
jbg ... nekad skontaš da u banci dobiješ 2,5 % bez ikakve zajebancije, a ako ću kupiti dionice pa čekati isplatu, pa plaćati provizije, pa još neke dodatne usluge i onda na kraju skontaš da si se zajebavao radi razlike od 1%, uz rizik ... pa onda haj prodaji dionice kad ti pare zatrebaju, kome ćeš ih prodati, još to vagam, šta i kako

inače, mislim da je najisplativije kupovati EP dionice, to ne može propasti, nema šanse
----------------------
imaš Bor banku 5%,a Privredna daje 5,7%.Što se tiče rejtinga i sigurnosti,ako popušiš recimo sa nekom od ovih "malih" banaka,možeš se nadati parama iz osiguranja depozita,ko dođe u situaciju da to ganja pri padu "velikih" banaka,znači da je sve otišlo u qurac i to je samo bajka da bi svaki deponent dobio svojih bar 30.000KM
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#44 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

drndalo wrote:
zonbirile wrote:lupaš u dijelu kada kažeš da se dijeli dividenda svaka 3 mjeseca,za banke si u pravu.I cementara je uplatila prošli put za 3g,sada je tražila dokumente
Ja rekao da se dijeli svaka 3 mjeseca ? Hajd' ti bogati malo prelistaj temu, procitaj fino ko je sta napisao, i onda mi reci da lupam... :x
--------------------
naklon do poda,nekad je zadovoljstvo priznati svoju grešku,u pitanju je @enx
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#45 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by drndalo »

Uh, sto me sekiras... :-)
enx
Posts: 352
Joined: 01/02/2010 18:02

#46 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by enx »

zonbirile wrote:
drndalo wrote:
zonbirile wrote:lupaš u dijelu kada kažeš da se dijeli dividenda svaka 3 mjeseca,za banke si u pravu.I cementara je uplatila prošli put za 3g,sada je tražila dokumente
Ja rekao da se dijeli svaka 3 mjeseca ? Hajd' ti bogati malo prelistaj temu, procitaj fino ko je sta napisao, i onda mi reci da lupam... :x
--------------------
naklon do poda,nekad je zadovoljstvo priznati svoju grešku,u pitanju je @enx
Da da ja sam u pitanju.
Evo sad da završim sa ovim mojim dioničarima BH telecom-a.
Epilog je ovakav.
Prije par godina dobivali su čak i tomjesečno dividendu. I to na račun u ZB.
2007 /08/09 nisu ništa dobili.
Otišli danas u BH Telecom.
Rečeno im da im nisu isplaćivali nikako za te godine jer nemaju vlastitu bazu podataka i da je trenutno prave.
Isplatiće im za sve godine kad bude gotova baza podataka!?
Do tada su navodno dobivali od Agencije podatke, a kad su se "neki" dioničari pobunili zbog takvog načina isplate (misli se na otvaranje računa a da čovjek i ne zna da su mu uplatili) onda su stopirali isplatu!!!!

Ja ipak popih kafu unaprijed!

@drndalu hvala, informacija nije bila šuplja. Sve je onako kako je rekao.

Što se tiče Bosnalijeka, ipak su za prošlu godinu dobili dionice, umjesto dividende. Iz koje mase dionica ne znam. Možda imaju neke rezervne ili nešto drugo... ne ulazim u to. Uglavnom nisu povećevali masu dionica.
I @zombirle nije lijepo reći kolegi da lupa gluposti, ljepše je reći da neko nema dobre informacije ili nešto slično.
Nema potrebe za vrijeđanjem. Niko se nije naučen rodio. A ne možemo svi baš sve znati ni pročitati.
Ali zato možemo ispraviti i priznati grešku kad nas neko upozori na to.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#47 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by talić »

Ne znam gdje ti kupiš informacija ali ja kao da živim u drugoj zemlji.
BH telekom je isplatio dividendu za 2008. (koliko se sjećam u augustu 2009.) i isplatio je dividendu za 2009. (prošle godine u oktobru mjesecu). Bosnalijek je za 2007. isplatio dividendu u dionicama a za 2008. je od 10 miliona dobiti isplatio 2 miliona što je bilo 0,28 KM/dionici. Dobit iz 2009. je ostala u firmi tako da nije bilo ni dionica ni dividende, jednostavno dobit je preknjižena na rezerve i investicije.
windows11
Posts: 27
Joined: 15/02/2010 13:51

#48 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by windows11 »

talić wrote:Ne znam gdje ti kupiš informacija ali ja kao da živim u drugoj zemlji.
BH telekom je isplatio dividendu za 2008. (koliko se sjećam u augustu 2009.) i isplatio je dividendu za 2009. (prošle godine u oktobru mjesecu). Bosnalijek je za 2007. isplatio dividendu u dionicama a za 2008. je od 10 miliona dobiti isplatio 2 miliona što je bilo 0,28 KM/dionici. Dobit iz 2009. je ostala u firmi tako da nije bilo ni dionica ni dividende, jednostavno dobit je preknjižena na rezerve i investicije.
Potvrdujem sve sto je kolega napisao.Uplate su i meni otprilike legle kako je gore navedeno i nikakvih problema nije bilo.Za 2007 je uplata isla preko ProCredit banke ( uplata je bila dvije godine preko njih) a kasnije je svako mogao da bira gdje zeli da mu pare legnu.Nikakvih tromjesecnih uplata i slicnih gluposti nije bilo za sve ove godine otkad oni isplacuju dividendu.Takode nije ni bilo nikakvih troskova prilikom isplate.ProCredit banka je trazila druge godine prilikom isplate da se ostave odredena sredstva na racunu za takozvano vodenje racuna i tad sam ih lagano otkacio i presao u UniCredit banku i ne naplacuju mi nikakvu proviziju.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#49 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by zonbirile »

@enx

nikad se nije dobijala tromjesečna dividenda,sem toga nema,ne postoji obračun na 3.mjesečnom nivou.Drug ti ipak ne znaš mnogo o tome i nemoj biti uporan.Banke se jesu mjenjale i to je tačno.
enx
Posts: 352
Joined: 01/02/2010 18:02

#50 Re: STEDNJA - orocenje novca- koja banka???

Post by enx »

talić wrote:Ne znam gdje ti kupiš informacija ali ja kao da živim u drugoj zemlji.
BH telekom je isplatio dividendu za 2008. (koliko se sjećam u augustu 2009.) i isplatio je dividendu za 2009. (prošle godine u oktobru mjesecu). Bosnalijek je za 2007. isplatio dividendu u dionicama a za 2008. je od 10 miliona dobiti isplatio 2 miliona što je bilo 0,28 KM/dionici. Dobit iz 2009. je ostala u firmi tako da nije bilo ni dionica ni dividende, jednostavno dobit je preknjižena na rezerve i investicije.
Ovo mi liči na gluhe telefone. Ha ha.
Ja ne kupim informacije, samo pričam šta je bilo sa dionicama koje nisu isplaćene mojoj rodbini prethodnih godina.
2007 /08/09 nisu ništa dobili.
Otišli danas u BH Telecom.
Rečeno im da im nisu isplaćivali nikako za te godine jer nemaju vlastitu bazu podataka i da je trenutno prave.
Isplatiće im za sve godine kad bude gotova baza podataka!?
Do tada su navodno dobivali od Agencije podatke, a kad su se "neki" dioničari pobunili zbog takvog načina isplate (misli se na otvaranje računa a da čovjek i ne zna da su mu uplatili) onda su stopirali isplatu!!!!
Eto to je bio odgovor koji su dobili DANAS u Telecomu kao razloge zašto im nisu isplatili dividendu za posljednje tri godine.
Post Reply