Stav

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#1 Stav

Post by huxley »

Jučer slučajno naletim na ovo - jako interesantno glasilo: dobro lektorisano, solidan kvalitet fotografija, afirmativni člani (za razliku od klasičnog pljuvanja i crne hronike kojoj su podlegli svi, od Klixa do Avaza). Pisano na bosanskom (lahko, mehko...), čini se da ima malo i uticaja stranke, oglašivači su super jaki (Ziraat i Turkish airlines), ali u svakom slučaju, za sve pro-Bosance jako dobro glasilo.

Vjerujem da će dežurni seratori naći mana, ali je u svakom slučaju za mene pozitivna promjena u odnosu na sva ova sranja koja se fokusiraju samo na negativne stvari u ovoj ionako izjebanoj zemlji.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2 Re: Stav

Post by It_is_a_Leclerc »

huxley wrote:Jučer slučajno naletim na ovo - jako interesantno glasilo: dobro lektorisano, solidan kvalitet fotografija, afirmativni člani (za razliku od klasičnog pljuvanja i crne hronike kojoj su podlegli svi, od Klixa do Avaza). Pisano na bosanskom (lahko, mehko...), čini se da ima malo i uticaja stranke, oglašivači su super jaki (Ziraat i Turkish airlines), ali u svakom slučaju, za sve pro-Bosance jako dobro glasilo.

Vjerujem da će dežurni seratori naći mana, ali je u svakom slučaju za mene pozitivna promjena u odnosu na sva ova sranja koja se fokusiraju samo na negativne stvari u ovoj ionako izjebanoj zemlji.
:roll: K'o da je bosanski jezik samo - "mehko, lahko".

I da "Stav" je printana verzija Faktora, a Faktor, sa Ivanom Marić i društvom, je SDA glasilo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3 Re: Stav

Post by _BataZiv_0809 »

Senahid i njegov jezik :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4 Re: Stav

Post by Ned071 »

imali su nedavno jednu od najboljih prica u zadnjih mjesec dana. momak koji je zadacu radio u autu i o kojem niko ne pise... za mene heroj... njega niko ne zna a puni portali i novine onih sto se motaju oko bandera...

smrdim/porodica-puhalo-jedini ... raka-foto/
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#5 Re: Stav

Post by Eleonora »

Pokreće se i dnevna novina Faktor-Stav?!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

ako će biti kao portal e to će biti nešto kao informer u Srbiji
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#7 Re: Stav

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#8 Re: Stav

Post by Eleonora »

Prolaznik wrote:Stav je politički projekat iza kojeg stoji malo jača ekipa.

Sve je krenulo prije nekoliko godina kada je Erdogan uz pomoć Bakira Izetbegovića pokušao da kupi TV1 i pretvori ga u njihov politički medij u BiH. To se pokušalo ostvariti putem kompanije Cengiz koja je u to vrijeme radila autoput do Tarčina. Novac je uplaćen i turska ekipa došla da preuzme urednišvo ali zbog nekih nerješenih računa taj je projekat propao ali ambicija Erdogana i Bakira da naprave sebi privatni medij, nije.

Pokretanjem portala Faktor i ovog Stava je njihov drugi pokušaj. To je klasični stranački bilten SDA uz financiranje iz Turske pa ne treba da čude "jaki" sponzori Turkish Ziraat banka i Turkish Airlines.

Ambicizan projekat izdašno finansiran iz Turske ima za zadatak da ovlada medijskim prostorom promovišući zajedničku politiku Erdogana i Bakira i kompenzira udarac koji dolazi od Avaza. Problem je što taj bilten nije ostvario ono što je trebao. Masovno se dijeli članovim unutra SDA ali ni oni to ne čitaju jer znaju da je sve skupa propaganda koja ima određene ciljeve.

Prema tome, ne nasjedajte na kvazi probosanki jezik sa mehko i lahko. To nije, niti će ikada biti službeni bosanski jezik a o uredničkoj politici da ne pričamo.
Hm...jako dobro objašnjeno....
samo, koji bi konkretno ciljevi mogli biti?
U kuloarima se priča da se ovom mediju ili medijima daje rok od 2-3 godine, kao propast će... ne mogu se održati...
hmm...a tek dnevna novina...mislim da je to hrabar i rizičan potez...
da se vratim...koji su tačno ciljevi? raskrintati Avaz i Fahru?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#9 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Naravno da ce propasti
Eno recimo nekadašnji novinari klix koji su tamo cvjetaju od bosnjastva
Kako je lako i za sitnu paru kupiti novinare kod nas
Žalosno
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#10 Re: Stav

Post by Eleonora »

a tek novinari Avaza :mrgreen:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#11 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Eleonora wrote:a tek novinari Avaza :mrgreen:
To ne svrstavam u ljudski rod jer to da bi radio tamo nikakve ljudske karakteristike ne smiješ posjedovati
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#12 Re: Stav

Post by Eleonora »

StupskaBitanga, slažem se.

Ali mi je bilo smiješno, krajnje licemjerno gledati kako neki zadrti avazovci hrle u Faktor...
Ne znam zašto, al zaudara meni i ovaj Stav i Faktor..ono baš zaudara. :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Osililo se pravo
User avatar
Lokman
Posts: 885
Joined: 28/02/2014 13:00

#14 Re: Stav

Post by Lokman »

StupskaBitanga wrote:Osililo se pravo
Tebi je svaki autonomni pokušaj emancipacije SDA u medijskom prostoru problematičan. Svaki medij treba da ima svoju političku opciju a ne da glume nezavisnost i objektivnost kao Avaz ili najgori medij od svih Federalna TV i Duška Jurišić. Ako ti se ne sviđa nemoj kupovati Stav, kao što ja nikada neću platiti pretplatu za federalnu televiziju koja je bastion komunizma i korupcije.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#15 Re: Stav

Post by Ned071 »

Eleonora wrote:StupskaBitanga, slažem se.

Ali mi je bilo smiješno, krajnje licemjerno gledati kako neki zadrti avazovci hrle u Faktor...
Ne znam zašto, al zaudara meni i ovaj Stav i Faktor..ono baš zaudara. :roll:
nisam u toku bas.. sta zaudara u stavu?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#16 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Lokman wrote:
StupskaBitanga wrote:Osililo se pravo
Tebi je svaki autonomni pokušaj emancipacije SDA u medijskom prostoru problematičan. Svaki medij treba da ima svoju političku opciju a ne da glume nezavisnost i objektivnost kao Avaz ili najgori medij od svih Federalna TV i Duška Jurišić. Ako ti se ne sviđa nemoj kupovati Stav, kao što ja nikada neću platiti pretplatu za federalnu televiziju koja je bastion komunizma i korupcije.
Ako je u redu kršiti zakon to vise govori o vama i političkoj opciiji koju forsirate
User avatar
Lokman
Posts: 885
Joined: 28/02/2014 13:00

#17 Re: Stav

Post by Lokman »

StupskaBitanga wrote:
Lokman wrote:
StupskaBitanga wrote:Osililo se pravo
Tebi je svaki autonomni pokušaj emancipacije SDA u medijskom prostoru problematičan. Svaki medij treba da ima svoju političku opciju a ne da glume nezavisnost i objektivnost kao Avaz ili najgori medij od svih Federalna TV i Duška Jurišić. Ako ti se ne sviđa nemoj kupovati Stav, kao što ja nikada neću platiti pretplatu za federalnu televiziju koja je bastion komunizma i korupcije.
Ako je u redu kršiti zakon to vise govori o vama i političkoj opciiji koju forsirate


Ne podržavam SDA nego demokratsko pravo da razbiju medijsku blokadu koju su nametnuli islamofobi i mafijaši po sarajevskim "nezavisnim" redakcijama. Šta je za tebe idealna medijska scena? Da SDA ovisi od medijskog reketa Fahre Radončića i Bakira Alispahića ili samilosti tipova poput Duške Jurišić i Bakira Hadžiomerovića? Ovo je logički način da se razbije sarajevska medijska mafija koja ima jedini politički cilj satanizacije SDA.
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#18 Re: Stav

Post by Eleonora »

Ned071,

nisu garant strogo plemeniti razlozi u pitanju...jašta su... :wink:
pa samim time što je ciljani projekat u pitanju, dobro plaćen, ima nešto više od plemenite Bošnjačke misije...a vidjet ćemo šta...
pokušaj da se od Baketa napravi novi Erdogan, ili šta?
i kontradiktorni su dosta, zašto su uposlili sve same novinare koji su otvoreno ili između redova do jučer pljuvali sve vezano za Bošnjaštvo...ima tu još dosta stvari, ne bih i ne smijem ovako...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#19 Re: Stav

Post by Ned071 »

Eleonora wrote:Ned071,

nisu garant strogo plemeniti razlozi u pitanju...jašta su... :wink:
pa samim time što je ciljani projekat u pitanju, dobro plaćen, ima nešto više od plemenite Bošnjačke misije...a vidjet ćemo šta...
pokušaj da se od Baketa napravi novi Erdogan, ili šta?
i kontradiktorni su dosta, zašto su uposlili sve same novinare koji su otvoreno ili između redova do jučer pljuvali sve vezano za Bošnjaštvo...ima tu još dosta stvari, ne bih i ne smijem ovako...
i dalje ne ne kontam sta konkretno zaudara. gledam imena ljudi koji rade, bas ne znam da su pljuvali bosnjastvo. urednik im je urednik zagrebackog behara, pa mahir sokolija, pa irham ceco, pa nihada hasic.. pratim medijsku scenu, kad su oni pljuvali bosnjastvo? i sta to uopce znaci? fulas debelo...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Svasta cu ovdje pročitati da se satanizuje SDA a njoj i SDAovcima nije bilo krivo i mrsko kada su sve gore pobrojani duvali u SDA jedro
Ako si imalo upućen znao bi da je Duska vas igrač
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#21 Re: Stav

Post by It_is_a_Leclerc »

Iako su evidentno pro-SDA-ovski, moram priznati da mi se dopada. Konačno jedan list koji prevashodno obrađuje bošnjačke nacionalne teme. :thumbup: Dosta mi je više raspalih "multi-kulti" beogradskih "umjetnika", nebitnih ekonomista, pametnjakovića, klero-komunjara i sličnih, koji drže predavanje u Danima.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#22 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

A nista saff ili preporod ili novo vrijeme
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23 Re: Stav

Post by Ned071 »

StupskaBitanga wrote:A nista saff ili preporod ili novo vrijeme
saff? de makar ti znas ozbiljno razgovarat...
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#24 Re: Stav

Post by artime »

Nisu loši, ima pismenih članaka i uopšte mi ne smeta niti se osjeti, po mom mišljenju bošnjaštvo. Čitala sam par pozitivnih priča i to mi je super. Želim ih vidjeti za godinu-dvije pa onda rasuditi.
Moramo svi na kliniku za odvikavanje od depresivno-negativinih-crno-hroničnih vijesti koje nas bombarduju. Ne kažem da je to Stav, treba vidjeti. Inače, kao što ste rekli, ne čitajte ako vam se ne čita. Prosto.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25 Re: Stav

Post by StupskaBitanga »

Ne zaista koji je ovo put da SDA pokušava sa medijskom invazijom
Bošnjačka televizija pa Ljiljan pa šta je tu sve bilo više čovjek ne može zapamtiti
Šta je sa Latićima i još uvijek Behar televizijom iako bi ono davno trebalo izgubiti dozvolu za emitovanje programa to se još uvijek emituje
Post Reply