Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#1 Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Zviz »

Evo vako, daljni rodjo iz SA, vec duze vrijeme me zapitkiva ako mu mogu skociti u pomoc, i ako vremena i zivaca za tako nesto nemam, mislim sto on trazi. A morao bi nekoga mu ovdje nacin pouzdanog da mu pomogne pri dostavi markirane odjece koja je je ili nosena ili ima neku fabricku manu. Inace nebi pitao, da ne znam da su mu do sada svi biznisi propali neki brzo neko malo kasnje ali sve je na kraju sa nekim dugovima zavrsilo. Sad jel u BiH ima nekog prosperitete za ovaj 2nd Hand ili robu sa greskom, ili on to samo tako uvelicava? Ovdje jedna vreca sa 30-50 artikala markirane (Adidas, Lacoste itd.) odjece kosta oko 100KM (+/- 10%), ko on trvdi ako ga "poguram" da bi mogao prodavati tu jednu vrecu u BiH za 350-500KM.

Sta ja znam, ali mi nekako zvuci pre optimisticno.

Nebi rado da mu kupim odvje 20 vreca a da on dole se sa njima slika :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by O'zone »

Ima toga hejbet. Iskreno više se zatvorilo nego otvorilo mada kiljentele ima to se poreći ne može. Zavisi od kvalitete robe a bogami i cjene jer svi u SH dolaze da uzmu nešto do cca 5 KM.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by klaki »

Ne znam za radnje vala da ih ima, ali znam jednu osobu koja od kuce prodaje i javlja raji kada dodje roba.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by O'zone »

klaki wrote:Ne znam za radnje vala da ih ima, ali znam jednu osobu koja od kuce prodaje i javlja raji kada dodje roba.
Još bolja opcija. Nema troškova prostora, poreza, nameta, primeta, čegavećne...

Stranica na FB i opleti
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#5 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by muminovic »

O'zone wrote:
klaki wrote:Ne znam za radnje vala da ih ima, ali znam jednu osobu koja od kuce prodaje i javlja raji kada dodje roba.
Još bolja opcija. Nema troškova prostora, poreza, nameta, primeta, čegavećne...

Stranica na FB i opleti
Nemas ni penzije, ni zdravstvenog.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#6 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Zviz »

O'zone wrote:Ima toga hejbet. Iskreno više se zatvorilo nego otvorilo mada kiljentele ima to se poreći ne može. Zavisi od kvalitete robe a bogami i cjene jer svi u SH dolaze da uzmu nešto do cca 5 KM.
Ma ovdje ti roba sa greskom ili tri sezona strara roba se prodaje na nekim zatvorenim outletima, jer bi ljudi tu kupovali a ne u prodavnici. A drugi trik je ti koji to tako prodaju, nekako tamo u porezu dobiju povrat za ne prodano a onda vamo na "crno" liferuju saki ljudi - obicno dogovor izmedju nekoliko ovih ne lancanih prodavnica. Pa tako da stvarno mozes za bagatelu dobiti robu koja je npr. bila u modi prije godinu godinu i po.

A ovo secon hand po starninarnicama je haman isti princip samo sto to je nosano pa dato u 2nd hand i sad je to stvar ukusa.

Sve u svemu ovdje odjece ima za dzaba skoro.

Sta ja znam, da mu sad dam do 3.000KM dostavim jedno 20 vreca a da on od tog jos napravi dug :D kaki je baksuz - previse bi bilo.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#7 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by muminovic »

Takva roba stara 2-3 godine se u BiH prodaje u normalnim radnjama, po full punoj cijeni.

Ja u jednoj radnji u BBI gledam svake godine gleznjace ROSSI isti model 550 KM inace, kad prodje sezona iste se snize na 450 KM, i tako vec 3 godine.

Ista stvar i sa Geox-om gleznjacama 350 KM, sa snizenjem 299 - svake godine vec 3 godine isti model.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Nisrin »

Zviz wrote:Evo vako, daljni rodjo iz SA, vec duze vrijeme me zapitkiva ako mu mogu skociti u pomoc, i ako vremena i zivaca za tako nesto nemam, mislim sto on trazi. A morao bi nekoga mu ovdje nacin pouzdanog da mu pomogne pri dostavi markirane odjece koja je je ili nosena ili ima neku fabricku manu. Inace nebi pitao, da ne znam da su mu do sada svi biznisi propali neki brzo neko malo kasnje ali sve je na kraju sa nekim dugovima zavrsilo. Sad jel u BiH ima nekog prosperitete za ovaj 2nd Hand ili robu sa greskom, ili on to samo tako uvelicava? Ovdje jedna vreca sa 30-50 artikala markirane (Adidas, Lacoste itd.) odjece kosta oko 100KM (+/- 10%), ko on trvdi ako ga "poguram" da bi mogao prodavati tu jednu vrecu u BiH za 350-500KM.

Sta ja znam, ali mi nekako zvuci pre optimisticno.

Nebi rado da mu kupim odvje 20 vreca a da on dole se sa njima slika :D

Prosperiteta ima, u Brckom, Cazinu, Tuzli cvjeta posao, cvjetao bi u Sarajevo da nije sve SMRDLJIVO SMECE- fino sam opisala. jer nabacaju nesto sto se nosilo prije otprilike 100 godina, sto niko nece, a sve sto je dobro odvoje svojoj familiji i prijateljima i na to sve nabiju cijene...gdje god udjes u SC u Sarajevu smrdi na vlagu, na starine...dok recimo u BRCKOM ima bas sredjenih SCova, mirisnih, zene peru odjecu, cak i opeglaju, lijepo slozeno itd...

I najgore od svega su cijene, ljudi ocekuju da nadju svasta po 2.3KM, najvise do 10KM ako bas vrijedi, ali kod nas na nesto iznoseno, blijedo stave cifru 20-30KM...sto je van pameti! Ali to je nasa logika- ulozi min, izvuci 1000% zarade!
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#9 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Hakiz »

muminovic wrote:
O'zone wrote:
klaki wrote:Ne znam za radnje vala da ih ima, ali znam jednu osobu koja od kuce prodaje i javlja raji kada dodje roba.
Još bolja opcija. Nema troškova prostora, poreza, nameta, primeta, čegavećne...

Stranica na FB i opleti
Nemas ni penzije, ni zdravstvenog.

Uplaćuješ sam sebi.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by vjesticanametli »

muminovic wrote:Takva roba stara 2-3 godine se u BiH prodaje u normalnim radnjama, po full punoj cijeni.

Ja u jednoj radnji u BBI gledam svake godine gleznjace ROSSI isti model 550 KM inace, kad prodje sezona iste se snize na 450 KM, i tako vec 3 godine.

Ista stvar i sa Geox-om gleznjacama 350 KM, sa snizenjem 299 - svake godine vec 3 godine isti model.
Bas htjedoh i ja ovo napisati hahahhaha kod nas 10 sezona staro prodaju po divljackim cijenama....ja neki dan u deichman u stutgart kad cizms 6 eur i ja na kasu pitam tetu jel se neko zajebaje hahhahah kaze ona ne vec su od prosle god. I 36 broj hahahha taman meni ......inace nove robe nema a cijene uzas.....ono sto tamo zavrsi u outletu ovde je novo hahahhaha......prije 2 god. Esprit outlet bremen kupila nekih haljina i tako jel noham ih kad neki dan kolegica auuuuu i ja kupila to neki dan 130 km hahhahah :-) pa jadna ne bila hahahhaha bila haljina 10 eura hahahah
Lm zviz salji te vrece da vidimo i ako mozes upakuj prnja za teretanu i jedan jednodijelni kupaci adidas moze i sa 2 cize :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by KB9 »

vala te radnje su propast svijeta
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#12 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Ommadawn »

Oo đes Zviz legendo :) Dobar? K'o mlijeko u prahu.
Pošto imam iskustva sa propalim biznisima rođaka i prijatelja evo ti par savjeta:
- raspitaj se gdje je rođo mislio to otvoriti - lokacija, prostor, koštanje prostora itd.
- ako te hoće za finansijera, postavi uslov - svaki mjesec 10% od posuđenog novca da ti vrati dok ti dug ne isplati.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#13 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Zviz »

Ommadawn wrote:Oo đes Zviz legendo :) Dobar? K'o mlijeko u prahu.
Pošto imam iskustva sa propalim biznisima rođaka i prijatelja evo ti par savjeta:
- raspitaj se gdje je rođo mislio to otvoriti - lokacija, prostor, koštanje prostora itd.
- ako te hoće za finansijera, postavi uslov - svaki mjesec 10% od posuđenog novca da ti vrati dok ti dug ne isplati.

Ima lokal, odnosno prijateljovi, kojeg poznam, starci imaju lokal na Dolac Malti. I oni su od propalog biznisa pa po njegovoj prici kao lokal bi ustupili na 1 god. uz 200km i 20% od obrta mjesecno.

O tih 10%, sto bi on vraco, i ne razmisljam toliko, jer i nesto nisam ubjedjen da bi mogao. Postavimo racunicu vako: ko bi npr. kupovo vrece? Znaci da plati vrecu plus transport. A sad postavimo racunicu gdje on ima troska 500km plus 20% obrta mjesecno. Lako je smisljati biznis kad ce drugi placati, a tjesit se nekim 10% iz BiH i to samo da ti dug vrati. Jos pogotovo kad je u bitanju Baksuz Rodjo :mrgreen: Jer nek svaka vreca ima 40 artikala te nek je prosjecna cijena 5km, znaci 200km vreca. Sad je pitanje jel moze prodati 10 veca mjesecno odnosno nekih 400 artikala po 5km u prosjeku. Jer u tom primjeru bi imao troska 500km plus 400 na % znaci 900km a od ostalog dok plati struju, porez ono ovo. I naravno da pocne sam kupovati robu. Ono na papiru zvuci divno, prodas u roku od 30 dana 20 vreca sa prosjekom od 40 artikala na vrecu po 5KM u prosjeku i imas obrt od 4000KM. Pitanje je potraznja.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#14 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Nisrin »

Zviz wrote:
Ommadawn wrote:Oo đes Zviz legendo :) Dobar? K'o mlijeko u prahu.
Pošto imam iskustva sa propalim biznisima rođaka i prijatelja evo ti par savjeta:
- raspitaj se gdje je rođo mislio to otvoriti - lokacija, prostor, koštanje prostora itd.
- ako te hoće za finansijera, postavi uslov - svaki mjesec 10% od posuđenog novca da ti vrati dok ti dug ne isplati.

Ima lokal, odnosno prijateljovi, kojeg poznam, starci imaju lokal na Dolac Malti. I oni su od propalog biznisa pa po njegovoj prici kao lokal bi ustupili na 1 god. uz 200km i 20% od obrta mjesecno.

O tih 10%, sto bi on vraco, i ne razmisljam toliko, jer i nesto nisam ubjedjen da bi mogao. Postavimo racunicu vako: ko bi npr. kupovo vrece? Znaci da plati vrecu plus transport. A sad postavimo racunicu gdje on ima troska 500km plus 20% obrta mjesecno. Lako je smisljati biznis kad ce drugi placati, a tjesit se nekim 10% iz BiH i to samo da ti dug vrati. Jos pogotovo kad je u bitanju Baksuz Rodjo :mrgreen: Jer nek svaka vreca ima 40 artikala te nek je prosjecna cijena 5km, znaci 200km vreca. Sad je pitanje jel moze prodati 10 veca mjesecno odnosno nekih 400 artikala po 5km u prosjeku. Jer u tom primjeru bi imao troska 500km plus 400 na % znaci 900km a od ostalog dok plati struju, porez ono ovo. I naravno da pocne sam kupovati robu. Ono na papiru zvuci divno, prodas u roku od 30 dana 20 vreca sa prosjekom od 40 artikala na vrecu po 5KM u prosjeku i imas obrt od 4000KM. Pitanje je potraznja.

NE MOZES prodati jer sve sto valja proslijedit ce nekom svom, a ostatak ce prodavati po smijesnim cijenama, a uzmimo u obzir da je pola stvari demode i nenosivo...ipak i nasi ljudi prate trendove...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Ommadawn »

Nisrin wrote:
NE MOZES prodati jer sve sto valja proslijedit ce nekom svom, a ostatak ce prodavati po smijesnim cijenama, a uzmimo u obzir da je pola stvari demode i nenosivo...ipak i nasi ljudi prate trendove...
Oni koji prate trendove kupuju novo, makar da sutra ni za kiflu nemaju. Oni kojima je svejedno će naravno kupovati. Moja drugarica iz Tuzle na buvljaku prodavala neke stvari, koje su možda bile stare šest mjeseci, godinu. Otišlo ko halva..
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#16 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by bumerangss »

muminovic wrote:
O'zone wrote:
klaki wrote:Ne znam za radnje vala da ih ima, ali znam jednu osobu koja od kuce prodaje i javlja raji kada dodje roba.
Još bolja opcija. Nema troškova prostora, poreza, nameta, primeta, čegavećne...

Stranica na FB i opleti
Nemas ni penzije, ni zdravstvenog.
Zdravstveno ima na birou a ko jos danas misli na penziju jer ce je malo ko docekati a i kad je doceka ona je 320km i to je socijalna pomoc a dok ja stasam za penzije tad ce ili biti bolje pa ce pomoc za socijalno ugrozene biti dobra ili ce biti treci svijetski rat ili smak svijeta ili ce nas isil pobiti ili ili.... tako da moj je savjet ne misliti na buducnost jer je neizvjesna, nego zivi sad svaki trenutak i daj ti meni sad a sutra novi dan nova nafaka :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#17 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Nisrin »

Ommadawn wrote:
Nisrin wrote:
NE MOZES prodati jer sve sto valja proslijedit ce nekom svom, a ostatak ce prodavati po smijesnim cijenama, a uzmimo u obzir da je pola stvari demode i nenosivo...ipak i nasi ljudi prate trendove...
Oni koji prate trendove kupuju novo, makar da sutra ni za kiflu nemaju. Oni kojima je svejedno će naravno kupovati. Moja drugarica iz Tuzle na buvljaku prodavala neke stvari, koje su možda bile stare šest mjeseci, godinu. Otišlo ko halva..

Nisam mislila bukvalno na trendseterice...nego po Sarajevu u SC radnjama je stvarno sve smece koje nece niko, cak i oni kojima je bitno samo da je udobno...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#18 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by KB9 »

pa zato sto je smece, sta mislis prodat sve polovno sto uzmes, pa u prodavnicama se ne proda sve novo :lol:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#19 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Drinski »

ma ako je to kvalitetno, otici ce kao halva, pa uporedite kineske pamucne majice ili kosulje ili recimo patike koje su ovdje nude i one na zapadu...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#20 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Ommadawn »

Nisrin wrote:
Ommadawn wrote:
Nisrin wrote:
NE MOZES prodati jer sve sto valja proslijedit ce nekom svom, a ostatak ce prodavati po smijesnim cijenama, a uzmimo u obzir da je pola stvari demode i nenosivo...ipak i nasi ljudi prate trendove...
Oni koji prate trendove kupuju novo, makar da sutra ni za kiflu nemaju. Oni kojima je svejedno će naravno kupovati. Moja drugarica iz Tuzle na buvljaku prodavala neke stvari, koje su možda bile stare šest mjeseci, godinu. Otišlo ko halva..

Nisam mislila bukvalno na trendseterice...nego po Sarajevu u SC radnjama je stvarno sve smece koje nece niko, cak i oni kojima je bitno samo da je udobno...
Iskoristiš situaciju: staretinarnice u Sarajevu nude smeće, Kinezi nekvalitet - aha, evo ja ću kvalitetnije i ljepše stvari po nižoj cijeni ;)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#21 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Zviz »

Nisrin wrote:
NE MOZES prodati jer sve sto valja proslijedit ce nekom svom, a ostatak ce prodavati po smijesnim cijenama, a uzmimo u obzir da je pola stvari demode i nenosivo...ipak i nasi ljudi prate trendove...

Pa sto onda ne kaze da mu treba odjece :D Ako ce tako poslovati, mislim ako je to ta zaraza kad se neko ovim bavi u BiH, onda i ne vidim neke poente.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#22 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by hrle1976 »

Tetka u Tuzli ima sekendhendaru. Kucu obnovili te jos ove godine kod Makarske kupili nekretninu. S muzeve strane ima nekog u Njemackoj, te preko njih u talu prodaju vec punih deset godina. Hvali se kako roba ide ko halva.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#23 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Ommadawn »

hrle1976 wrote:Tetka u Tuzli ima sekendhendaru. Kucu obnovili te jos ove godine kod Makarske kupili nekretninu. S muzeve strane ima nekog u Njemackoj, te preko njih u talu prodaju vec punih deset godina. Hvali se kako roba ide ko halva.
Jarane, moja prijateljica finih para zaradi prodajući isključivo dječiju odjeću i to na buvljaku. Ima odjeće koju djeca obuku jednom ili nijednom.
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#24 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by bumerangss »

Da se ne lazemo i u Sarajevu ima dosta ljudi koji lose zive ili ono "prosjecno" i znam ih dosta koji se oblace od glave do pete u sh a priznajem da i ja uzmem po neku majicu ili duxericu dok vec obucu zbog zdravlja kicme uzimam u radnji a i panalone i farmerice ili u radnji ili na pijaci novo jer ipak mislim da se to razvuce prema necijem obliku tijela ili koljena "ispadnu" :D

Moj ti je savjet da mozes pokusati jer znam da raja uzima ali znam nekoliko sh koji su se nakon par mjeseci zatvorili jer su bili negdje zavuceni, u pasazu... pa su imali los promet ali oni koji su na iole prometnom mjestu oni rade punom parom kao npr onaj na Ilidzi na terminalu pa onaj na obali malo prije Latinske cuprije i onaj drugi s lijeve strane Latinske cuprije preko puta taxista, ima ih par na otoci i alipasinom... samo treba upratiti kad im dolazi roba ili navracati sto cesce jer ono dobro i veci brojevi brzo i ode. Znam doktoricu iz moje mahale koja se nosi ko prava dama a 95% krpica na njoj je iz sh jer sam je ulovio par puta u njima kako rovi po odjeci a kad joj kazem "hocel to doktorko" ona se zacrveni i pocne pricu u stilu da je tu dosla da kupi nesta svojoj maci, pa drugi put kupuje posteljinu da zastiti namjestaj kad kreci, pa treci put kupuje odjecu svojoj tetki koja zivi sama od penzije... uglavnom nikad sebi a ona sva markirana :D
Suzie Q
Posts: 1339
Joined: 08/04/2010 10:54

#25 Re: Starinarnice ili 2nd hand u BiH?

Post by Suzie Q »

prije par godina sam se zaletila u iste poslove, i sad mi se roba povlači po kući. markiranu robu s greškom u većoj količini izravno u tvornici sam morala u Njemačkoj odmah iskeširati, dopremili ovamo, otvorili radnju sve regularno. cijene ti formiraju troškovi, a isto tako je toliko lažnjaka na našem tržištu da ne možeš ni spustiti krajnje nisko jer ljudi neće vjerovati da se radi o originalu pogotovo što neke stvari neće imati originalnu etiketu. mi smo npr džempere koji koštaju u prodavnici po 200 eura prodavali za 40-50 maraka, hlače isto tako, a da ne spominjem jakne mantile i sl.

prvo, problem je što svaki pojedinačni komad moraš dobro pregledati da nađeš grešku ako je ima, mnogo toga se može i popraviti a ima i nepopravljivog što ćeš baciti. drugo, imaš mušterije koji ti vjeruju i koji će ti stalno dolaziti a ima i onih kojima je bitno da ih se vidi u elitnoj trgovini bez obzira na cijene pa da mogu reći da su to kupili tu i tu, a takvi će tebe zaobilaziti. treće, imaš raznovrsnu ponudu ali od jednog modela možda samo jednu veličinu i treba potrefiti baš takvu mušteriju. rijetko gdje se povuče cijela serija pa da imaš širu ponudu.

i naravno tu je i kupovna moć naših građana, kad Jordies npr napravi akciju odijelo, košulja i kravata za 150 KM džaba ti je što kod tebe kvalitetno odijelo od 1000km mogu kupiti za iste pare. mene je duša bolila kad sam džempere od čistog kašmira prodavala za 20-30 maraka samo da izbijem bilo šta, a na pijaci je sintetika skuplja.

jedino dobro u svemu je što se uža i šira familija te bliski prijatelji nisu morali trošiti na garderobu pošto smo dijelili džaba samo da se riješimo. ovo što mi je ostalo, a nije mala količina, nije htio uzeti ni Caritas kad su bile poplave jer im ne treba odjeće.
Post Reply