Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post Reply
drug bevc
Posts: 346
Joined: 15/04/2010 12:18

#1 hapsenje cace i ostalih

Post by drug bevc »

na danasnji dan je uhapsen caco, pa sarajlije ko se sjeca tih dana nek tefteri jer mi iz unutrasnjosti znamo samo ono sto mediji plasiraju.
drug bevc
Posts: 346
Joined: 15/04/2010 12:18

#2 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by drug bevc »

Tog 26. oktobra prije 17 godina poginulo je 14 pripadnika Armije
RBiH i policije. Me|u policajcima nastradali su Admir Hebib, Elvir [ov~i}, Jasmin^amd`ija, Hamid Humi},Izet Kar{i}, Kemal Koji},Dragan Miljanovi}, SlavenMarke{i} i Sr|an Bosilj~i}.
drug bevc
Posts: 346
Joined: 15/04/2010 12:18

#3 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by drug bevc »

niko nista nije vidio , ni cuo....
hehehe omerta na bih način :thumbup:
majstorina
Posts: 219
Joined: 26/01/2010 15:27

#4 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by majstorina »

Jeli istina da je neki Pelko likvidirao Cacu?
romulirem
Posts: 96
Joined: 07/09/2010 18:39
Location: negdje na zapadu

#5 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by romulirem »

Nije omerta,mnogi ni dan danas nisu rascistili s tim ko je bio Caco,po meni zlocinac,al s druge strane napravili mu dzenazu ko najvecem heroju,i niko se nije ni pocesao.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#6 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by Nekako s proljeća »

Tanka je linija što spaja i razdvaja...

Mišljenja sam da je završio svoj život kako je i zaslužio.Ubijen je od pripadnika svog naroda, što govori da se pripadnici Armije BiH mogu identificirati i sa nekim drugim profilima boraca a ne samo sa njim i onim kao što je on.
Istina je i da je Topalović bio hrabar borac i da je dao veliki doprinos u odbrani Sarajeva u zoni odgovornosti brigade kojoj je komandovao. Dakle od samog početka (?) pa do ranjavanja -samoranjavanja .I za doprinos u tom periodu je bez dileme kod mene zaradio respekt, pa to i naglašavam. Međutim, prešao je liniju koja ga je odvajala od onih protiv kojih smo se borili i čijih smo se nedjela gnušali .
Image

Uploaded with ImageShack.us

O hronologiji i igrama dijela '' obavještajnog sistema '' ka Topaloviću i ''ostalim'' nemam volje jer nema smisla .A naročito ako bi to neko shvatio kao pravdanje ili opravdanje za ono što je počinio sa jednim dijelom svojih saboraca. Prema ljudima prije svega...
Image


A svi smo prije svega ljudi?!

Tanka je linija što spaja i razdvaja....
Last edited by Nekako s proljeća on 11/11/2010 12:20, edited 2 times in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by Chmoljo »

Nekako s proljeća wrote:Tanka je linija što spaja i razdvaja...

Mišljenja sam da je završio svoj život kako je i zaslužio.Ubijen je od pripadnika svog naroda, što govori da se pripadnici Armije BiH mogu identificirati i sa nekim drugim profilima boraca a ne samo sa njim i onim kao što je on.
Istina je i da je Topalović bio hrabar borac i da je dao veliki doprinos u odbrani Sarajeva u zoni odgovornosti brigade kojoj je komandovao. Dakle od samog početka (?) pa do ranjavanja -samoranjavanja .I za doprinos u tom periodu je bez dileme kod mene zaradio respekt, pa to i naglašavam. Međutim, prešao je liniju koja ga je odvajala od onih protiv kojih smo se borili i čijih smo se nedjela gnušali .

O hronologiji i igrama dijela '' obavještajnog sistema '' ka Topaloviću i ''ostalim'' nemam volje jer nema smisla .A naročito ako bi to neko shvatio kao pravdanje ili opravdanje za ono što je počinio sa jednim dijelom svojih saboraca. Prema ljudima prije svega...

A svi smo prije svega ljudi?!

Tanka je linija što spaja i razdvaja....
a i zašto bi? milion puta je ispričana ta priča. uglavnom u okviru nekih drugih tema. ono što je meni najodvratnije jeste da se Cacin slučaj najviše koristi za politizaciju (svi su ubijali, svi su genocidaši).

kada se (i ako se) napravi ozbiljan spisak žrtava koje su ubijene u Sarajevu od strane Armije i kada taj broj bude minoran u odnosu na ono što se spočitava, tada će nastupiti razočarenje kod pojedinaca (kamo sreće da ih je više, pomisliće). zabol nekoga za žrtvom, važna je samo kad ih je puno. i kad koriste u dnevnoj politici.

to daje i odgovor na pitanje zašto se 15 godina poslije rata manipulira brojem ubijenih ljudi.

odvratno.
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#8 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by branimir stulic »

u pocetku heroj, nakon toga narkoman i ratni zlocinac. Skoncao kako skoncavaju ljudi takvog tipa. Ali problem je sto nije bio sam... Imao je nekoga ko mu je naredjivao i nekoga kome je davao naredbe... Zao mi je samo sto je sahranjen na Kovacima.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by chuchumbamayumbe »

Baš me interesuje koliko bi ljudi bilo na Mušanovoj dženazi da se ona kojim slučajem desila danas, manje ili više.
Ima li neko Avaz, da li i ove godine pored smrtovnice ovog zločinca stoji slika Admira Hebiba kojeg je izmasakrirao?
Ovo se može desiti jedino u Bosni i nigdje više!
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#10 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by poznanik »

branimir stulic wrote:u pocetku heroj, nakon toga narkoman i ratni zlocinac. Skoncao kako skoncavaju ljudi takvog tipa. Ali problem je sto nije bio sam... Imao je nekoga ko mu je naredjivao i nekoga kome je davao naredbe... Zao mi je samo sto je sahranjen na Kovacima.
Da nema muslimansko ime, ne bi nikad tamo bio sahranjen, možda mu se ni grob ne bi mogao prepoznati... :oops:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#11 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by respo »

majstorina wrote:Jeli istina da je neki Pelko likvidirao Cacu?
nije
ubio ga avdo hebib otac ovog amlog hebiba kojeg je caco ubio


a za pogibiju tih mladica je kriv onaj ko je njih poslao da ga uhapse
jbt svi imali max 20 godina i oni satro da ga uhapse
plus poslali da ruzno ne svuzi pravoslavca da ga hapsi
a ova budala kad je cula naravno odmah poceo pucati da ih sve ubije

i da meni je zao sto su oni zakopani u parku
jeli to znaci da su oni nesto uber bolji od svih boraca koji su poginuli za bih
ako su sehidi nek se kopaju na kovacima a ne u velikom parku
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#13 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by jazzer »

respo wrote:ubio ga avdo hebib otac ovog amlog hebiba kojeg je caco ubio
Odakle ti ovo? Ako nemas dokaze ili njegovo priznanje djela, ne mozes ovako nesto samo tako napisati,
bez ikakve odgovornosti.
bingulesku
Posts: 249
Joined: 08/09/2010 09:48

#14 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by bingulesku »

Oni su zloupotrijebili MUP za razračun sa nepodobnim Cacom i Ćelom. Njima Caco nije pasao od samog poćetka i njegova brigada je bila sabotirana kao i Caco sam od kada se formirala.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#15 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by poznanik »

jazzer wrote:
respo wrote:ubio ga avdo hebib otac ovog amlog hebiba kojeg je caco ubio
Odakle ti ovo? Ako nemas dokaze ili njegovo priznanje djela, ne mozes ovako nesto samo tako napisati,
bez ikakve odgovornosti.

O akterima ovog ubistva "grad" je pričao već nekoliko sati od događaja, manje-više ovo je javna tajna :oops:

Da li je MUP ikada sproveo istragu, to je pitanje koje neće dobiti odgovor sve dok su na odgovornim pozicijama saučesnici...Pred zakonom bi svi trebali biti jednaki.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#16 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by respo »

jazzer wrote:
respo wrote:ubio ga avdo hebib otac ovog amlog hebiba kojeg je caco ubio
Odakle ti ovo? Ako nemas dokaze ili njegovo priznanje djela, ne mozes ovako nesto samo tako napisati,
bez ikakve odgovornosti.
ko ce priznati da je ubio nekoga?
ne moze ni on ubiti nekoga bez ikakve odgovornosti pa je uradio to bez da snosi posljedice
zato jazzer sssssssssssss
User avatar
alcho
Posts: 1465
Joined: 31/08/2006 09:08

#17 Re: hapsenje cace i ostalih

Post by alcho »

respo wrote:
jazzer wrote:
respo wrote:ubio ga avdo hebib otac ovog amlog hebiba kojeg je caco ubio
Odakle ti ovo? Ako nemas dokaze ili njegovo priznanje djela, ne mozes ovako nesto samo tako napisati,
bez ikakve odgovornosti.
ko ce priznati da je ubio nekoga?
ne moze ni on ubiti nekoga bez ikakve odgovornosti pa je uradio to bez da snosi posljedice
zato jazzer sssssssssssss
De nam samo reci odakle ti to znas i mene zivo zanima. Naravno ne zanimaju me dokazi tipa "pa ko ce drugi" i "svi znaju da je on". Da li bi bio spreman da svjedocis na sudu o tome?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18 Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by aldinjo »

Interesuje me koje su se sve brigade 1. Korpusa ARBiH nalazile na ovom području i koje su sve zone odgovornosti pokrivali za vrijeme rata? Neke stvari znam ali ovdje na forumu vjerovatno ima onih koji su bili na linijama u Starom Gradu i bolje su upoznati sa istim. A nije se nešto puno pisalo o ovom području.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#19 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by Woody »

Po mom "crnom rokovniku", teritoriju opštine S. Grad pod kontrolom ARBiH su pokrivale: 2.BBr pod komandom S. Puške (istočni i sjeveroistočni dio - Hladivode, Borije, Lapišnica...); 10. BBr. pod komandom M. Topalovića - Cace; (Bistrik, Širokača, Toka-Džeka, Mahmutovac do Soukbunara koji je u opštini Centar...), 1. BBr. pod komandom M. Zulića (jugo-istočni dio - podnožje Trebevića, Čolina Kapa...); i 9. BBr pod komandom R. Delalića - Ćele (dio Sedrenika do 7 Šuma - Pašino Brdo...). Plus, manevarske jedinice Prvog korpusa, MUP i Specijalna RBiH i CSB Sarajevo koji su uskakale kada je "hala gorila"

Naravno, kasnijim preustrojem te jedinice se omasovljavaju i gube svoje nazive.

Image

Nema na čemu!
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#20 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by sparky »

meni je strasno zao sto se malo vise ne pise o starom gradu. ima se sta napisati. sve ratne price se vezu za period rjesavanja unutrasnjeg pitanja, preustroja armije i mupa. nazalost...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#21 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by aldinjo »

sparky wrote:meni je strasno zao sto se malo vise ne pise o starom gradu. ima se sta napisati. sve ratne price se vezu za period rjesavanja unutrasnjeg pitanja, preustroja armije i mupa. nazalost...
Upravo zbog toga sam i postavio ovu temu. ;-)
Last edited by aldinjo on 23/04/2017 00:59, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#22 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by KatarinaKosaca »

aldinjo wrote:Interesuje me koje su se sve brigade 1. Korpusa ARBiH nalazile na ovom području i koje su sve zone odgovornosti pokrivali za vrijeme rata? Neke stvari znam ali ovdje na forumu vjerovatno ima onih koji su bili na linijama u Starom Gradu i bolje su upoznati sa istim. A nije se nešto puno pisalo o ovom području.
Od HVO na Mejtašu koji je granica SG, iako im je tu bio samo stožer, a ne linija djelovanja, do Cacine brdske, Muje Zulića koja je smještena u kasarni na Bistriku, Ne računam hotel Bosnia, bivši Beograd, to je općina Centar. Juka prolazio isto, nije bio stalno na sG.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#23 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by dječak sa šibicama »

10. brdska je do Jevrejskog imala zonu odgovornosti.

Konkretno gore Vranjace, Debelo brdo, citav taj potez ispod Zlatista. Lijevo su se naslanjali na Zulica.

Uloga policije ogromna, posebno pocetkom rata, takodje uloga Jove Divjaka nemjerljiva, da nije tako dobro ukopao linije skolski sto bi se reklo, pitanje je kako bi se branile pojedine tacke. Recimo ispod Osmica ili trebevicke ceste, bilo je rovova u koji su cetnici odozgo mogli pljunuti maltene.
E sad, ko je to sve iskopao, tolike transeje i zemunice, bolje ne potezati temu.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#24 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by Woody »

dječak sa šibicama wrote:...E sad, ko je to sve iskopao, tolike transeje i zemunice, bolje ne potezati temu.
A što? Meni bi to baš bilo interesantno ;-)

Image

Pozdrav domovini
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#25 Re: Stari Grad u periodu 1992.-1995.

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

dječak sa šibicama wrote:10. brdska je do Jevrejskog imala zonu odgovornosti.

Konkretno gore Vranjace, Debelo brdo, citav taj potez ispod Zlatista. Lijevo su se naslanjali na Zulica.

Uloga policije ogromna, posebno pocetkom rata, takodje uloga Jove Divjaka nemjerljiva, da nije tako dobro ukopao linije skolski sto bi se reklo, pitanje je kako bi se branile pojedine tacke. Recimo ispod Osmica ili trebevicke ceste, bilo je rovova u koji su cetnici odozgo mogli pljunuti maltene.
E sad, ko je to sve iskopao, tolike transeje i zemunice, bolje ne potezati temu.
Eh ko? Pa, nejac iskopala...prije nego sto bi ih pojeli lavovi. :oops: :roll:

Ne potezi prozvakanu pricu (jedna je tema vec zakljucana). Kopao sam ih i ja, kao i hiljade drugih gradjana Sarajeva. Nisu svi bili dobrovoljci...nisam ni ja, ali rat je bio, grad se morao braniti i odbraniti. Tacka.

PS Jbga, kopali su ih i oni koji su vjerovali u "oslobadjanje" Sarajeva za par sedmica, al' se zahebali. :P
Post Reply