Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#826 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

I ja sam se naježio. Od užasnog CGI. :oops:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#827 Re: Star Wars

Post by Idemedosumom »

Bloo wrote:
Idemedosumom wrote:Tek odgledah ovaj Rogue One, mnogo mi se svidio :thumbup:

Od zadnje scene sam se naježio :)

A imao sam nekakvu negativnu predrasudu prije gledanja.
:thumbup:
Ako nisi gledao Last Jedi, onda sve što ti mogu reći je da zadržiš predrasudu :D
Gledao sam, onako, bilo je moćnih scena, ali mi se ne sviđa smjer u kojem idu, pogotovo šta uradiše s Luke-om.

@ExNihilo
Pogledaj kako Dany bježi iz fighting pits-a na Drogonovim leđima, to je pravi CGI 8)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#828 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

ExNihilo wrote:Flop'o. Nek' je.

Smrt marvelizaciji Star Warsa.
volim te :oops:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#829 Re: Star Wars

Post by pici »

Rogue One :thumbup: ovo ostalo diznilend
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#830 Re: Star Wars

Post by yoda82 »

Ne loš ovaj Solo. nije vrh, ali je ok. :thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#831 Re: Star Wars

Post by Idemedosumom »

Drago mi je :thumbup:

Ja ću pričekati kakav pristojan snimak.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#832 Re: Star Wars

Post by Idemedosumom »

Image

:lol: :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#833 Re: Star Wars

Post by KB9 »

bloo kakav je ovaj novi solo? :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#834 Re: Star Wars

Post by Bloo »

KB9 wrote:bloo kakav je ovaj novi solo? :mrgreen:
Partial spoilers ahead.





Film o čovjeku iza mita
Puno bolji nego sam očekivala. Kao što sam već objašnjavala drugom forumašu, pravi akcioni popcorn fun.
Osjećaj kao da gledaš čudni combo westerna i Apollo 13 , samo u Star Wars univerzumu.
Dobri momenti su što su data objašnjenja za neke stvari - ipak je ovo origin movie - porijeklo imena, posjedovanje Falcona.
Harleson standardno zajebantski dobar sa vječno shifting moralom.
Mother of all dragons je trebala da se drži daleko od ovog filma. Tako jednodimenzionalan, loše odglumljen lik da je bolno gledati. Sam lik je bitan je igra značajnu ulogu u formiranje ličnosti samog Hana, ali glumica je totalni promašaj. Neuvjerljiva, pekava i meljava. Žena od Woodija je dead pan i isto nedorađen karakter.
Svjetlosnim godinama je šiju jedan ženski L3 i ginger rebellion girl.
Alden Ehrenreich ima to nešto Hanovsko u sebi (osim izgleda), te je donekle uspio da dočara mladog Hana kakvog smo uvijek i zamišljali da bi mogao da bude - neustrašivi, reckless zajebant sa moralnim kodom jednog junaka i srcem i idealima romantičnog pjesnika.
Još jedan film i biće dobar kao Harrison :mrgreen:

Btw, jesam li spomenula da su L3 i ginger rebellion girl awesome? :mrgreen: Najbolji momenti u filmu.
Osim par nelogičnosti (vagoni koji sadrže coaxium padaju u bezdan i nema nikakve reakcije?), film je podnošljiv. Moglo se malo pažnje posvetiti i samom moralnom kodu i kulturi Wookieea, jer je Chewbacca nedovoljno razrađen kao karakter u OVOM filmu. Šta pogoni njegove postupke, zašto odlučuje da pomogne Hanu, da li Wookiji imaju code of honor...itd.


Jedini stvarni Star Wars momenat je na samom kraju. U tom momentu se naježiš jer shvatiš da je nešto veliko počelo da se rađa. Revolucija. Obrati pažnju na tu scenu sa ginger rebellion girl, vrijedi film odgledati samo zbog toga.


Sve u svemu, pogledaj otvorenog uma, neloš je film.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#835 Re: Star Wars

Post by So What! »

Soloa još nisam gledao, ali eto stigao sam da odgledam Posljednjeg džedaja i vala koliko su se posrali na Lukea Skywalkera i ovaj film generalno, ja sam očekivao katastrofu, a dobio pristojan film.

Loših stvari ima i moglo je možda bolje, ali nova triologija čak ima i smisla sa ovim filmom i svakako je bolja od prequel triologije.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#836 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Matori i nadrkani Luke je meni najbolja stvar u Last Jediju. Lik sa kojim se mogu poistovječiti. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#837 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

Od prequela ništa nije bolje

https://www.reddit.com/r/PrequelMemes/

blago
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#838 Re: Star Wars

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Matori i nadrkani Luke je meni najbolja stvar u Last Jediju. Lik sa kojim se mogu poistovječiti. :mrgreen:
Ono milkanje me dotuklo :|
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#839 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Matori i nadrkani Luke je meni najbolja stvar u Last Jediju. Lik sa kojim se mogu poistovječiti. :mrgreen:
Ono milkanje me dotuklo :|
:lol:

Jedna od najčudnijih i najsmješnijih scena u čitavom filmu. I to nenamjerno smješnih. :mrgreen: Ali stvarno...Hamill je bio sjajan
u novom filmu. Ja bih napravio stand alone film sa njim samim na onom otoku. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#840 Re: Star Wars

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:Matori i nadrkani Luke je meni najbolja stvar u Last Jediju. Lik sa kojim se mogu poistovječiti. :mrgreen:
Ono milkanje me dotuklo :|
:lol:

Jedna od najčudnijih i najsmješnijih scena u čitavom filmu. I to nenamjerno smješnih. :mrgreen: Ali stvarno...Hamill je bio sjajan
u novom filmu. Ja bih napravio stand alone film sa njim samim na onom otoku. :mrgreen:
Dobra ideja.
Kako provodi dane tersajuci... :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#841 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
:lol:

Jedna od najčudnijih i najsmješnijih scena u čitavom filmu. I to nenamjerno smješnih. :mrgreen: Ali stvarno...Hamill je bio sjajan
u novom filmu. Ja bih napravio stand alone film sa njim samim na onom otoku. :mrgreen:
Dobra ideja.
Kako provodi dane tersajuci... :mrgreen:
Image

Taj rad. :mrgreen:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#842 Re: Star Wars

Post by soha96 »

Toliko godina se trazi cuveni Luke Skywalker i konacno dolazi do susreta, ocekujes neku mudrost iz usta najveceg dzedaja ikad i oni ustvari naprave parodiju od toga. DIsney fuj :-) :(
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#843 Re: Star Wars

Post by Better Man »

Dobar Solo. Fin film za pogledat. Naravno orginalna triologija je bez premca, ali ima dobrih moneta i u ovim poslije filmovima.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#844 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

soha96 wrote:Toliko godina se trazi cuveni Luke Skywalker i konacno dolazi do susreta, ocekujes neku mudrost iz usta najveceg dzedaja ikad i oni ustvari naprave parodiju od toga. DIsney fuj :-) :(
Ne nego pronađeš čovjeka kojem je pun kurac biti "najveći džedaj ikada" i očekivanja koja prozilaze iz te titule. :mrgreen: I mislim da je to bio
dobar potez od strane Riana Johnsona. Sviđa mi se što je postao matori čangrizavi cinik, a ne neki instant mudrac koji usput i razvaljuje
lightsaberom po stare dane što su haman fanovi očekivali. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#845 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

Pa sam Hamill je popljuvao sve što je Dizni napravio od njegovog lika :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#846 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Velkoski wrote:Pa sam Hamill je popljuvao sve što je Dizni napravio od njegovog lika :mrgreen:
A opet je to sve sjajno odradio na filmu. Možda je kanalisao bijes koji je osjećao prema Dizniju? :mrgreen:
Može se što šta spočitati Poslednjem Džedaju, ali razvoj lika Lukea Skywalkera nije jedna od tih stvari. Možda jedan od rijetkih
hrabrih poteza koje je Dizni napravio do sada što se tiče nekog lika u Star Wars franšizi. Definitivno nije bio safe potez što se vidi iz ovog
outragea fanova. :D Doduše, Star Wars fanove je teško zadovoljiti. Sad kad bi objavili da se tata Lucas vraća u igru sa novom trilogijom
počela bi kuknjava. :D
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#847 Re: Star Wars

Post by So What! »

Ne znam, u ovom vremenu kada je maltene već sve viđeno, neki šablonski, romantičarski mudrac ne bi bio zanimljiv.

Ovako pomalo ogorčeni i satirični Luke Skywalker je bio sasvim solidan, a fanovima niko živ neće udovoljiti.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#848 Re: Star Wars

Post by KB9 »

Bloo wrote:
KB9 wrote:bloo kakav je ovaj novi solo? :mrgreen:
Partial spoilers ahead.





Film o čovjeku iza mita
Puno bolji nego sam očekivala. Kao što sam već objašnjavala drugom forumašu, pravi akcioni popcorn fun.
Osjećaj kao da gledaš čudni combo westerna i Apollo 13 , samo u Star Wars univerzumu.
Dobri momenti su što su data objašnjenja za neke stvari - ipak je ovo origin movie - porijeklo imena, posjedovanje Falcona.
Harleson standardno zajebantski dobar sa vječno shifting moralom.
Mother of all dragons je trebala da se drži daleko od ovog filma. Tako jednodimenzionalan, loše odglumljen lik da je bolno gledati. Sam lik je bitan je igra značajnu ulogu u formiranje ličnosti samog Hana, ali glumica je totalni promašaj. Neuvjerljiva, pekava i meljava. Žena od Woodija je dead pan i isto nedorađen karakter.
Svjetlosnim godinama je šiju jedan ženski L3 i ginger rebellion girl.
Alden Ehrenreich ima to nešto Hanovsko u sebi (osim izgleda), te je donekle uspio da dočara mladog Hana kakvog smo uvijek i zamišljali da bi mogao da bude - neustrašivi, reckless zajebant sa moralnim kodom jednog junaka i srcem i idealima romantičnog pjesnika.
Još jedan film i biće dobar kao Harrison :mrgreen:

Btw, jesam li spomenula da su L3 i ginger rebellion girl awesome? :mrgreen: Najbolji momenti u filmu.
Osim par nelogičnosti (vagoni koji sadrže coaxium padaju u bezdan i nema nikakve reakcije?), film je podnošljiv. Moglo se malo pažnje posvetiti i samom moralnom kodu i kulturi Wookieea, jer je Chewbacca nedovoljno razrađen kao karakter u OVOM filmu. Šta pogoni njegove postupke, zašto odlučuje da pomogne Hanu, da li Wookiji imaju code of honor...itd.


Jedini stvarni Star Wars momenat je na samom kraju. U tom momentu se naježiš jer shvatiš da je nešto veliko počelo da se rađa. Revolucija. Obrati pažnju na tu scenu sa ginger rebellion girl, vrijedi film odgledati samo zbog toga.


Sve u svemu, pogledaj otvorenog uma, neloš je film.
thanks a lot, gurl :kiss:

valja probat nac vremena za kino :skoljka:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#849 Re: Star Wars

Post by klixoris »

Tek sinoć pogledah "The last Jedi" (čekao da na torrentu naleti super ultra snimak sa full surroundom :mrgreen: ) i razočarao se pravo...
Bukvalno copy/paste priče koju smo ranije gledali između Wadera i Skywalkera. "Džojn mi and vi šel rul tugeder", pružanje ruke, vaganje između svjetla i tame... hocu necu, kme kme
Jedino mi se svidio onaj detalj kada je vajs-admiralka usmjerila brod prema neprijateljskoj floti, složila pun gas i pocijepa im brod ko Fočak rodni list :mrgreen: (dobro je zvučalo na surroundu, a i uvijek me kopkalo kako bi mogao izgledati sudar svemirskih brodova pri svjetlosnoj brzini :mrgreen: )
I one ptice sa tužnim okama što su naselile Millenium Falcon, mislim WTF...
Last edited by klixoris on 02/07/2018 15:40, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#850 Re: Star Wars

Post by Bloo »

klixoris wrote:Tek sinoć pogledah "The last Jedi" (čekao da na torrentu naleti super ultra snimak sa full surroundom :mrgreen: ) i razočarao se pravo...
Bukvalno copy/paste priče koju smo ranije gledali između Wadera i Skywalkera. Džoin mi, pružanje ruke, vaganje između svjetla i tame...
Jedino mi se svidio onaj detalj kada je vajs-admiralka usmjerila brod prema neprijateljskoj floti i složila pun gas :mrgreen: (dobro je zvučalo na surroundu, a i uvijek me kopkalo kako bi mogao izgledati sudar svemirskih brodova pri svjetlosnoj brzini :mrgreen: )
I one ptice sa tužnim okama što su naselile Falcon-a, mislim WTF...
A scena milkanja? A?a? :mrgreen:
Dok si jos pod dojmom odgledaj Solo :lol:
Post Reply