Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#676 Re: Star Wars

Post by DancingKing »

Čudan osjećaj. Gledao sam ga prije sedam dana ali još uvijek slažem utiske. Inicijalno sam mu dao 6/10.

Film ima velike ideje, čak revolucionarne što se tiče ostatka serijala, sviđa mi se što subvertira sva očekivanja, ali je realizacija zakazala. Bezrazložno je predug i na momente je izrazito dosadan; najmanje pola sata je moglo biti isječeno. Par bespotrebnih, da ne kažem glupih scena koje ne vode nikuda (čitav "Dubrovnik"), likovi za koje bi gledalac kao trebao mariti i suosjećati s njima, a uopšte nisu razvijeni (između ostalih, Holdo koja bi trebala biti kao neki wow lik a prvi put je vidiš/čuješ za nju i Finn koji u teoriji predstavlja užase rata i uticaj koji on ima na psihu, a i dalje ga se svodi na comic relief), i vrlo, vrlo loš, često neukusan i djetinjast humor, koji se proteže i na negativce. Jedine stvari koje izvlače film su scene sa Lukeom, Rey, Kylo Renom i Snokeom.

Film je baš podijelio publiku i kritiku, posebno se da primijetiti po padu u zaradi između prve i druge sedmice prikazivanja -- poređenja radi, pad kod "The Force Awakens" je bio 33%, kod "Rogue One" 48%, a kod "The Last Jedi" čak 69%. Izgleda da nisu samo fanovi nezadovoljni, već i ostatak publike.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#677 Re: Star Wars

Post by corolla02 »

Nisam još gledao ovaj zadnji; čekam limunadu sta li :-D

Prethodna dva sam pregledo, ali nekako Star Wars bez Harrison Forda ili Darth Vader nekako mi i nije Star Wars

A vala i bas ih moraju ovako brzo stanjcati, ovako svake godine; bojim se da vise gledaju broj već kvalitet

Tako da nekako mi gubi smek...
User avatar
vicious
Posts: 6860
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#678 Re: Star Wars

Post by vicious »

Meni je vala ovaj Driver totalno usro dozivljaj. Lik Kylo Rena je dobro napisan, ali ovaj sa svojom sluntavom facom mi ne da nikako da povjerujem da je to neki ober zajebani negativac. Još kad izbaci sise :lol:
Helem, meni je on totalna fula u castingu.
Sam film mi je ok, dovoljno zabavno da se ubiju 2,5 sata.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#679 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

vicious wrote:Meni je vala ovaj Driver totalno usro dozivljaj. Lik Kylo Rena je dobro napisan, ali ovaj sa svojom sluntavom facom mi ne da nikako da povjerujem da je to neki ober zajebani negativac. Još kad izbaci sise :lol:
Helem, meni je on totalna fula u castingu.
Sam film mi je ok, dovoljno zabavno da se ubiju 2,5 sata.
Fazon je u tome što on to i ne treba da bude.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#680 Re: Star Wars

Post by pici »

upravo odgledo... moze se ubit dva i po saHata al usrase sa djecijim scenama i folovima... mada u kinima je vise od pola djecije publike a i diznijeva produkcija... imamo novog imperatora imamo nove pobunjenike et i zenMska djedaj, luk ode u havu itd, moja ocjena 7/10

Benicio Del Toro :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#681 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Imam velika očekivanja od nastavka (ne ovog što će sad na početku 2018 o Solou, što pretpostavljam da će biti klasična avantura), već nastavak ove sage.
Razumijem ljude kojima se ne sviđa Last Jedi, ali meni se sviđa jer je napravio jedan duboki cut u mitologiji koja se previše zapetljala u samu sebe.
Nadam se da će nastaviti u smjeru sa manje mitologije, s obzirom da nema više jedija, niti apprentices - već samo čisti antagonizam između Rey i Kyla.
Ostala je Leia, kao neki antagonizam starih vremena i možda će ima ključnu ulogu u nekom novom poretku koji će nastati.
Kylo nosi teret kulta ličnosti Vadera i teško da će se priča razvijati u pravcu da će on postati novi Vader, što i ne treba da bude, već jedan duševno rastrzani mladi polunegativac koji na plećima nosi teret prošlosti svoje familije.

Rey je po meni mali omaž liku Skywalkera koji je prvobitno u jednoj od verzija zamišljen kao žena.Excalibur je predan novoj generaciji i ostaje da se vidi koliko se sjebati stvar. :D

Kao neko ko je pasionirani ljubitelj Star Warsa, mogu reći da je LAst Jedi, dobar, mada ne izvrstan film (Rogue One je nemjerljivo kvalitetniji). Mogao je trajati 30 minuta kraće.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#682 Re: Star Wars

Post by arzuhal »

Eki nema više džedaja...


Jeeeedi buurek, jeeedi bureeeek, mraleeeeeee :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#683 Re: Star Wars

Post by Bloo »

arzuhal wrote:Eki nema više džedaja...


Jeeeedi buurek, jeeedi bureeeek, mraleeeeeee :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne znam šta ću sad, ja se na popisu stanovništva izjasnila kao Jedi :lol: :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#684 Re: Star Wars

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
arzuhal wrote:Eki nema više džedaja...


Jeeeedi buurek, jeeedi bureeeek, mraleeeeeee :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne znam šta ću sad, ja se na popisu stanovništva izjasnila kao Jedi :lol: :lol: :lol:
Ne'š ništa, pusti ba pesimiste :thumbup:

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#685 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Jah....

*srk*
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#686 Re: Star Wars

Post by Pandakonda »

I da, zašto su ubili lika čiji je glumac još živ a ostavili lik čija je glumica umrla :-) Obzirom da su Hana roknuli prošli film mogli su komotno ovo dvoje ovaj film tako da se definitivno napravi presjek između stare i nove priče. Još mi je drago da su prikazali Luke-a u malo mračnijem svjetlu ovo što je pomislio da ubije Ben-a, džedaji su uvijek bili predstavljani kao vrhovne moralne gromade što mi nekako nije bilo realno :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#687 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Jbg ne mozes sad sve pobiti.

Odjednom :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#688 Re: Star Wars

Post by pici »

zato sHo je glumica dok je snimala film jos bila medju zivima... jeBiga ne mogu sve ni scenaristi predvidjet... ovo sa mladim han solom ce biti djeciji film koda gledam... Rogue One TiTo po meni u istoj ravni sa Imperija uzvraca udrac, pa cak i za nijansu bolji... mracan film gdje svi glavni akteri na kraju pogibaju... :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#689 Re: Star Wars

Post by Bloo »

pici wrote:zato sHo je glumica dok je snimala film jos bila medju zivima... jeBiga ne mogu sve ni scenaristi predvidjet... ovo sa mladim han solom ce biti djeciji film koda gledam... Rogue One TiTo po meni u istoj ravni sa Imperija uzvraca udrac, pa cak i za nijansu bolji... mracan film gdje svi glavni akteri na kraju pogibaju... :thumbup:
Mislim da ce biti vesela komicna avantura sa elementima indiane jonesa :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#690 Re: Star Wars

Post by pici »

Bloo wrote:
pici wrote:zato sHo je glumica dok je snimala film jos bila medju zivima... jeBiga ne mogu sve ni scenaristi predvidjet... ovo sa mladim han solom ce biti djeciji film koda gledam... Rogue One TiTo po meni u istoj ravni sa Imperija uzvraca udrac, pa cak i za nijansu bolji... mracan film gdje svi glavni akteri na kraju pogibaju... :thumbup:
Mislim da ce biti vesela komicna avantura sa elementima indiane jonesa :mrgreen:

vako nestHa...

User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#691 Re: Star Wars

Post by pici »

Image

mnogi fHanovi predkazuju da ce da padne sex izmedju njiHa dvoje... i ja mislim da ce biti taslacenja :izet:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#692 Re: Star Wars

Post by Bloo »

pici wrote:
mnogi fHanovi predkazuju da ce da padne sex izmedju njiHa dvoje... i ja mislim da ce biti taslacenja :izet:
Mislim da bi to bilo totalno suvišno. :-?
Eno ljudima razni fanfic nek se tamo iživljavaju.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#693 Re: Star Wars

Post by pici »

Bloo wrote:
pici wrote:
mnogi fHanovi predkazuju da ce da padne sex izmedju njiHa dvoje... i ja mislim da ce biti taslacenja :izet:
Mislim da bi to bilo totalno suvišno. :-?
Eno ljudima razni fanfic nek se tamo iživljavaju.
njiHa dvoje su vec sad pokazali da frcaju iskre cak sta vise rey je pokazala vise prema njemu a i on nije ostao mutav... novi par star warsa hos se kladit


Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#694 Re: Star Wars

Post by Bloo »

pici wrote:
Bloo wrote:
pici wrote:
mnogi fHanovi predkazuju da ce da padne sex izmedju njiHa dvoje... i ja mislim da ce biti taslacenja :izet:
Mislim da bi to bilo totalno suvišno. :-?
Eno ljudima razni fanfic nek se tamo iživljavaju.
njiHa dvoje su vec sad pokazali da frcaju iskre cak sta vise rey je pokazala vise prema njemu a i on nije ostao mutav... novi par star warsa hos se kladit
Friggin svemirski Notebook... :-?
Ko će to gledati.
Bolje im je da da Poe pokupi crnca :D
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#695 Re: Star Wars

Post by pici »

Bloo wrote: Friggin svemirski Notebook... :-?
Ko će to gledati.
Bolje im je da da Poe pokupi crnca :D
Tico je pokupila crnca a Poe voli starije, mozda opali Leia za kraj :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11043
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#696 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:Meni je vala ovaj Driver totalno usro dozivljaj. Lik Kylo Rena je dobro napisan, ali ovaj sa svojom sluntavom facom mi ne da nikako da povjerujem da je to neki ober zajebani negativac. Još kad izbaci sise :lol:
Helem, meni je on totalna fula u castingu.
Joj al' fakat, bas je i meni nekakav sluntav i bezveze, tesko mi ga gledat'. Casting za ovo je moglo (i moralo) puno, puno bolje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#697 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:Meni je vala ovaj Driver totalno usro dozivljaj. Lik Kylo Rena je dobro napisan, ali ovaj sa svojom sluntavom facom mi ne da nikako da povjerujem da je to neki ober zajebani negativac. Još kad izbaci sise :lol:
Helem, meni je on totalna fula u castingu.
Joj al' fakat, bas je i meni nekakav sluntav i bezveze, tesko mi ga gledat'. Casting za ovo je moglo (i moralo) puno, puno bolje.
Eto koga biste vas dvojica izabrali? :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11043
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#698 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote:
Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:Meni je vala ovaj Driver totalno usro dozivljaj. Lik Kylo Rena je dobro napisan, ali ovaj sa svojom sluntavom facom mi ne da nikako da povjerujem da je to neki ober zajebani negativac. Još kad izbaci sise :lol:
Helem, meni je on totalna fula u castingu.
Joj al' fakat, bas je i meni nekakav sluntav i bezveze, tesko mi ga gledat'. Casting za ovo je moglo (i moralo) puno, puno bolje.
Eto koga biste vas dvojica izabrali? :mrgreen:
Tebi uvijek biram samo ono najbolje.

Image

:D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#699 Re: Star Wars

Post by Bloo »

oj ljudi :D
hjoće li neko :D
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#700 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Samo ako ću do kraja obuke moći replicirati Obi Wan vs Anakin borbu.
Post Reply