Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#551 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:I ja sam to isto cit'o na Reddit-u. Neko ko je im'o uvid u skript, storyboard, ili sta li vec, napis'o izmedju ostalog da ce joj Luke otkrit' da je ona reinkarnacija njegovog babe.

Ako ovo stvarno bude u filmu, Lucasovi oblaceni prequeli ce bit' Citizen Kane za jednu tako neispirisanu karinu. Cuj reinkarnacija jbt. :roll:
Zviz piše po redditu? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#552 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Mislim da je JJ Abrams na jednoj fan konvenciji, koja je održana nakon izlaska Force Awakens, na pitanje
jednog fana ko su Reyini roditelji, rekao da se oni ne pojavljuju u tom filmu. Što automatski isključuje
mogućnost da je Rey iz Skywalker klana. Eh sad, JJ je znao slagati i prije, tako da ne treba uzeti to zdravo
za gotovo. Ali bum vidjeli...JJ piše i režira zadnji dio trilogije, pa ćemo vidjeti je li nas masno slagao. :D
Ne, ona kao treba da bude samo "duhovna" reinkarnacija Vadera, bez ikakve krvne srodnosti sa Skywalkerima. :-)
Da, kontam. Koje sranje. :| :roll: :D
Stvarno ne kontam zasto moraju uvlacit' Vader-a u ovo. Eto, nemeres bit' nadaren sa Force-om ako nisi nekakav Vader-ov isprdak. :roll:

Mislim, u jednom svijetu gdje za mastu ne bi trebalo da bude nikakvih prepreka, oni se opet ogranicavaju sa vadjenjem starog lika umjesto da idu dalje sa nekim progresivnijim idejama. Nadam se da nije istina, al' jebo ih Vader sve redom ako jeste.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#553 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:
Tito_i_Partija wrote:I ja sam to isto cit'o na Reddit-u. Neko ko je im'o uvid u skript, storyboard, ili sta li vec, napis'o izmedju ostalog da ce joj Luke otkrit' da je ona reinkarnacija njegovog babe.

Ako ovo stvarno bude u filmu, Lucasovi oblaceni prequeli ce bit' Citizen Kane za jednu tako neispirisanu karinu. Cuj reinkarnacija jbt. :roll:
Zviz piše po redditu? :D
Zviz ti je k'o herpes genitalija, neces ga se nikad rijesit'. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#554 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
Zviz ti je k'o herpes genitalija, neces ga se nikad rijesit'. :D
oj
jebem ti sumpor :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#555 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:
Da, kontam. Koje sranje. :| :roll: :D
Stvarno ne kontam zasto moraju uvlacit' Vader-a u ovo. Eto, nemeres bit' nadaren sa Force-om ako nisi nekakav Vader-ov isprdak. :roll:

Mislim, u jednom svijetu gdje za mastu ne bi trebalo da bude nikakvih prepreka, oni se opet ogranicavaju sa vadjenjem starog lika umjesto da idu dalje sa nekim progresivnijim idejama. Nadam se da nije istina, al' jebo ih Vader sve redom ako jeste.
Da, to je ono kada imaš jednog od najikoničnijih i najprepoznatljivijih villainsa ikada i ne možeš se odmaknuti od ideje
da ga recikliraš iznova i iznova. :roll: A jebiga, nije da nemaju inspiracije u knjigama i proširenom SW univerzumu. Da imaju
imalo kreativnosti stvorili bi nešto novo i svoje. Meni se od početka ne sviđa ovo što smo u Force Awakensu uvučeni
ponovo u haos i rat, kao da onaj kraj Return Of The Jedi-a nije ništa značio. Kao da nije bilo perioda ponovne izgradnje
republike i perioda nekakvog mira i prosperiteta. Da budem iskren više bih volio da su sa time počeli ovu novu trilogiju.
Sa nekom svjetlijom i optimističnijom vizijom daleke galaksije. Gdje su one stvari za koje su se borili u originalnoj
trilogiji urodile nekim boljim svijetom, sa Lukeovom obnovom Jedi reda, obnovom senata i demokratskog sistema republike.
Ovako su svi ispali kao luzeri koji nisu ništa mogli ponuditi nakon kraha imperije.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#556 Re: Star Wars

Post by tranquil »

Pa dobro, možda ste u pravu, u filmskom serijalu u kom imamo magične moći, duhove, djevičanska rođenja kao i odnos dobra i zla modeliran prema yinu i yangu, uvlačenje reinkarnacije bi zaista sve upropastilo.

Sarkazam off, to je samo Internet špekulacija o jednom plot pointu, niti je pouzdana, niti navijam za to, niti nužno mora biti odron ako i bude tako, sve zavisi kako odrade.

A Darth Vader je svakako primarni lik dijelova I - VI, ne bi me toliko ni iznenadilo da ga vrate na neki način.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#557 Re: Star Wars

Post by Bloo »

Trebali su stati poslije Rogue one (koji je meni divan)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#558 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

jes, felicity jones je divna u filmu :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#559 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

tranquil wrote:Pa dobro, možda ste u pravu, u filmskom serijalu u kom imamo magične moći, duhove, djevičanska rođenja kao i odnos dobra i zla modeliran prema yinu i yangu, uvlačenje reinkarnacije bi zaista sve upropastilo.
Kolega, nije rijec o reinkarnaciji, nego o recikliranju poznatih likova i elemenata price, sto znaci da cak ni mocni Disney nema muda da napravi nesto novo sa ovom mastovitom fransizom.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#560 Re: Star Wars

Post by Stari_Jarac »

Tito_i_Partija wrote:
Stvarno ne kontam zasto moraju uvlacit' Vader-a u ovo. Eto, nemeres bit' nadaren sa Force-om ako nisi nekakav Vader-ov isprdak. :roll:

Mislim, u jednom svijetu gdje za mastu ne bi trebalo da bude nikakvih prepreka, oni se opet ogranicavaju sa vadjenjem starog lika umjesto da idu dalje sa nekim progresivnijim idejama. Nadam se da nije istina, al' jebo ih Vader sve redom ako jeste.
Očekivati od Abramsa maštovitost i kreativnost je kao očekivati od Meše da postavi formaciju i igru kako treba :roll:
Što se tiče našpanovanosti na filmove, nije to do starosti, nego do filmova. Zadnje filmove koje sam gledao u kinu među njima i zadnji Lukasov SW sam ispratio i izašao iz kina zadovoljan, a već tada sam bio poprilično mator, ovo Abramsovo smeće od SW-a kada sam odgledao, izašao iz kina kao popišan :( u Holivudu je izgleda zavladao nepotizam kao kod nas, pa filmove rade podobni, a ne sposobni režiseri.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#561 Re: Star Wars

Post by artuditu »

Darth Vader je odabrani! Ne zaboravimo da je nastao od same sile, tako da njegova reinkarnacija itekako ima smisla. Mora popraviti karmu :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#562 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

Misliš, Vader je Isus? :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#563 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Vi zaboravljate da je ideja o midichlorijanima među najomraženijim detaljima prequela. Izuzetno hrabro bi bilo nadograđivati dalje taj koncept. S obzirom da je epizoda 7 blatantan mashup originalne trilogije, te da poprilično oprezno preuzima stvari iz prequela, jasno je da se to neće dogoditi.

Epizoda 7 nekako, s distance od 2 godine, jednostavno nije imala emocionalni impact koje su prethodne epizode nosile, uključujući prequele.

Btw, Rogue One je karina.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#564 Re: Star Wars

Post by artuditu »

Velkoski wrote:Misliš, Vader je Isus? :mrgreen:
Pa da :D
Sve se vrti oko toga.
S tim da se ovdje ne radi o Bogu nego Sili.
Razlika između dobra i zla je jasna, a Sila ne traži od pojedinca ništa. Sila je Big Bang :D
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#565 Re: Star Wars

Post by artuditu »

ExNihilo wrote:Vi zaboravljate da je ideja o midichlorijanima među najomraženijim detaljima prequela. Izuzetno hrabro bi bilo nadograđivati dalje taj koncept. S obzirom da je epizoda 7 blatantan mashup originalne trilogije, te da poprilično oprezno preuzima stvari iz prequela, jasno je da se to neće dogoditi.

Epizoda 7 nekako, s distance od 2 godine, jednostavno nije imala emocionalni impact koje su prethodne epizode nosile, uključujući prequele.

Btw, Rogue One je karina.
Sve stoji kako kažeš. Ali emocionalno gledano ja bih se prva obradovala da Vader oživi :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#566 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: Btw, Rogue One je karina.
Sto bolan Niho?

Ja sam doduse i zaboravio da sam ga gled'o, vodio bratica u kino kad je izas'o, al' stvarno mi nije bio tako los. Jedino mi je smetala Felicity, mislim da je bila totalno pogresan izbor, nije mi legla nikako.

Ah da, i ona abominacija sa CGI Peter Cushingom i Carrie Fisher. Ono kad gledas animirani crtani u po live-action filma. :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#567 Re: Star Wars

Post by Velkoski »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Btw, Rogue One je karina.
Sto bolan Niho?

Ja sam doduse i zaboravio da sam ga gled'o, vodio bratica u kino kad je izas'o, al' stvarno mi nije bio tako los. Jedino mi je smetala Felicity, mislim da je bila totalno pogresan izbor, nije mi legla nikako.

Ah da, i ona abominacija sa CGI Peter Cushingom i Carrie Fisher. Ono kad gledas animirani crtani u po live-action filma. :-)
Pa jer je film bez ikakvog smisla... Mislim, ako pustiš mozak na pašu onda je ok :mrgreen:

I čuj Felicity ti smetala :sad: :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#568 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Btw, Rogue One je karina.
Sto bolan Niho?

Ja sam doduse i zaboravio da sam ga gled'o, vodio bratica u kino kad je izas'o, al' stvarno mi nije bio tako los. Jedino mi je smetala Felicity, mislim da je bila totalno pogresan izbor, nije mi legla nikako.

Ah da, i ona abominacija sa CGI Peter Cushingom i Carrie Fisher. Ono kad gledas animirani crtani u po live-action filma. :-)
Imao sam namjeru ovdje napisati epski trakat zašto je karina. Ali sam bio nešto zauzet, nisam ušao na forum par mjeseci, tako da nikada nisam to i odradio. U međuvremenu sam pozaboravljao sve što sam htio reći - ostao je samo dojam da je karina. Evo, godinu poslije, jedva se sjećam i radnje. :D :D Možda pogledam ponovo da se podsjetim.

Znam da mi je najveća zamjerka bila na likove. Nisam se mogao s njima povezati nikako, poslije gledanja filma ni imena im se nisam sjećao, bilo mi je potpuno svejedno da li će izginuti. Štaviše, smetalo mi je i forsirano eliminiranje istih samo da bi se opravdalo što ih nema u originalnoj trilogiji.

Pogledam ponovo pa napišem long overdue trakat.

P.S. Vezano za likove. Snaga SW sage je uvijek ležala u likovima. Rogue One je suprotan slučaj.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#569 Re: Star Wars

Post by Tito_i_Partija »

Velkoski wrote:Pa jer je film bez ikakvog smisla... Mislim, ako pustiš mozak na pašu onda je ok :mrgreen:
Pa Star Wars filmovi su utemeljili taj pojam pustanja mozga na pasu. :-D
Velkoski wrote:I čuj Felicity ti smetala :sad: :mrgreen:
Krhka engleska ruza iz romanticnih komedija dosla da glumi cvrstu heroinu sjebanog zivota provedenog na ulici. Ma hajte molim vas.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#570 Re: Star Wars

Post by alibegoa »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Btw, Rogue One je karina.
Sto bolan Niho?

Ja sam doduse i zaboravio da sam ga gled'o, vodio bratica u kino kad je izas'o, al' stvarno mi nije bio tako los. Jedino mi je smetala Felicity, mislim da je bila totalno pogresan izbor, nije mi legla nikako.

Ah da, i ona abominacija sa CGI Peter Cushingom i Carrie Fisher. Ono kad gledas animirani crtani u po live-action filma. :-)
Meni je odličan. I'm one with the force, and the force is with me.
Čak štaviše odlični su mi i CGI Peter Cushingom i Carrie Fisher. Radje bi gledao CGI Carrie Fisher u EP IX nego sad neko sranje bez nje. Čak bi preferirao i drugu glumicu u toj ulozi, a ne da je nema i da sada mjenjaju tok priče koji su prvobitno planirali.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#571 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

I meni je Rogue One draži od Force Awakens.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#572 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »



1:47 :D
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#573 Re: Star Wars

Post by Garak »

SW su, u svojoj suštini, pričao o porodici Skywalker i usponu i padu Darth Vadera, tako da je sasvim logično da se i nova trilogija nadovezuje na to.
User avatar
yoda82
Posts: 1591
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#574 Re: Star Wars

Post by yoda82 »

Bloo wrote:Trebali su stati poslije Rogue one (koji je meni divan)
Onda nisu trebali ni snimati Force Awakens. Svakako je Rogue one mogao i bez ovog nastavka.

Još ćeš reći da je novi blade runner trebao biti kraći pola sata :skoljka:
dale cooper wrote:I meni je Rogue One draži od Force Awakens.
Ma realno za tri klase bolji. E sad da li je to što je Force Awakens namjerno uradjen kao new hope, ili zato što je stvarno tanak, ne znam, ali Rogue one je sasvim simpatičan film.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#575 Re: Star Wars

Post by Bloo »

yoda82 wrote:
Bloo wrote:Trebali su stati poslije Rogue one (koji je meni divan)
Onda nisu trebali ni snimati Force Awakens. Svakako je Rogue one mogao i bez ovog nastavka.

Još ćeš reći da je novi blade runner trebao biti kraći pola sata :skoljka:
dale cooper wrote:I meni je Rogue One draži od Force Awakens.
Ma realno za tri klase bolji. E sad da li je to što je Force Awakens namjerno uradjen kao new hope, ili zato što je stvarno tanak, ne znam, ali Rogue one je sasvim simpatičan film.
Ravno 23 minute kraci :D
Post Reply