Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#501 Re: Star Wars

Post by KB9 »

znas sta se desilo a ne kako se desilo
User avatar
jasko_ba
Posts: 7796
Joined: 13/11/2006 17:47

#502 Re: Star Wars

Post by jasko_ba »

Savrseno su uradili film, pogotovo na kraju one borbe. Iskoristili su 3D bas kako treba.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#503 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

Potvrđen naziv Epizode VIII :D

Image
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#504 Re: Star Wars

Post by Hame_ »

Izašao BluRay Rip "Rogue One (2016)" :thumbup:



Image
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#505 Re: Star Wars

Post by Truba »

gledam
ne izgleda lose
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#506 Re: Star Wars

Post by Altsa »

Dobar Rogue One
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#507 Re: Star Wars

Post by Truba »

definitivno najbolji od svih nastavaka prikvela i to...
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#508 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Rogue One definitivno ima pogođen onaj feeling originalne trilogije mnogo više nego
Force Awakens, prequele da i ne spominjemo.

Ja bih recimo volio da u budućnosti urade jedan film smješten u staroj republici, da vidimo kako
je bilo kada su republika i džedaji bili na vrhuncu. Jedna od dobrih stvari prequel trilogije je
bila ta što je dala neke naznake toga, odnosno u momentima kada nije bila preokupirana
generalnim šupačkim ponašanjem i pričom "najvećeg džedaja od svih" aka Anakina Skywalkera. :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 7928
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#509 Re: Star Wars

Post by Filter »

dale cooper wrote:Rogue One definitivno ima pogođen onaj feeling originalne trilogije mnogo više nego
Force Awakens, prequele da i ne spominjemo.
:thumbup:

i daleko bolje mi je legao 2D, kucna varijanta, nego u kinu 3D.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#510 Re: Star Wars

Post by Truba »

defintiivno je dobro što su ovo otkupili od one ljenčine lukasa
pa lin ništa nije dao serijalu kad sabereš 30 godina

mada ni nije dobra hiperprodukcija, ali definitivno rogue one zadovoljava
znači samo je nova nada bolji

uopće nema mrskog lika u čitavom filmu
mogu podnijeti i dza dzar binka ali svi nastavci su usiljeni nekako... ovo s novom ekipom je savršeno

i to ja kažem koji nisam fan serijala :D
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#511 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

Rogue One dosta bolji iz drugog gledanja :thumbup:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#512 Re: Star Wars

Post by shin »

Rogue One, dobro snimljen film, vidi se da režiser zna šta radi. Karakterizacija je bez veze, najviše emocija robot ima. Suprotnost Force Awakens, gdje su likovi ekstra dok je radnja bez veze.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#513 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

Evo ga teaser trailer za The Last Jedi :D
https://youtu.be/zB4I68XVPzQ
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#514 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

Šta kaže Luke? It's time to end the Jedi. :shock: Haman mu ide na kurac što mu dolaze i remete rahatluk penzije. :mrgreen:

Kako vi interpretirate Lukove riječi u traileru? :D
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#515 Re: Star Wars

Post by mayab »

dale cooper wrote:Šta kaže Luke? It's time to end the Jedi. :shock: Haman mu ide na kurac što mu dolaze i remete rahatluk penzije. :mrgreen:

Kako vi interpretirate Lukove riječi u traileru? :D
Misli, daj sjašite više! :lol:
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#516 Re: Star Wars

Post by lajkujMe »

Imam dvije teorije prva da je razocaranu sve i da je pukao i opasno se priblizio tamnoj strani.
A druga teorija da je skontao da dok god postoje strane "tamna i svijetla" u odvojenim grupama da ce se historija ponavljati i da onaj koji koristi silu koristi i tamnu i svijetlu stranu u balansu za dobrotu ljudi
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#517 Re: Star Wars

Post by dale cooper »

lajkujMe wrote:Imam dvije teorije prva da je razocaranu sve i da je pukao i opasno se priblizio tamnoj strani.
A druga teorija da je skontao da dok god postoje strane "tamna i svijetla" u odvojenim grupama da ce se historija ponavljati i da onaj koji koristi silu koristi i tamnu i svijetlu stranu u balansu za dobrotu ljudi
Teorija o sivim džedajima? :D
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#518 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

sivi dzedaji su jedno

no pravi jedi order, tj njegova preteca, na samom startu je bio red koji je obucavao ljude da nadju ravnotezu dark i light sidea. Posto im je planeta imala dva mjeseca, jedan je uvijek obasjan a drugi nikad, gore su slali one koji predju na jednu stranu. To znaci i dark i light. Ni jedno je valja. Pa bi onog sto je otisao na dark side poslalu na mjesec koji je stalno obasjan da dodje u dodir sa svjetlom i vice versa, onog sto je otisao na light side su slali na mracni miesec da pronadje ravnotezu.

To je poenta. Balans.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#519 Re: Star Wars

Post by Truba »

vala nek su kupili on lukasa ta prava
onaj bradati levat nije 20 godina ništa učinio za serijal koji ga je proslavio
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#520 Re: Star Wars

Post by triconja »

Ja ni ovo i star trek nikad nisam gledo, cini mi se glupo. Vama raja svaka cast ali ovo meni izgleda nerealno i samim tim nije vrijedno trosenja vremena :)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#521 Re: Star Wars

Post by KB9 »

Image

:izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#522 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

triconja wrote:Ja ni ovo i star trek nikad nisam gledo, cini mi se glupo. Vama raja svaka cast ali ovo meni izgleda nerealno i samim tim nije vrijedno trosenja vremena :)
vrijeme je individualna valuta koju svako od nas trosi onako kako mislimo da treba.
Ne kontam tvoj upis na ovoj temi. Kao ti si sad pametni baja koji ovo nikad nije gledao jer mu je to gubitak vremena... ali realno, to je jedina poenta tvog posta. Da ti nisi gledao.
Hu iz ju? Zasto nekog briga jesi li ti to gledao?
Pa sta ako je nerealno? Ne znam u sta si trosio vrijeme koje si ustedio negledanjem ovog serijala, ali na logiku nisi. Postoji sijaset filmova na ovu tematiku, sci fi, horora, drama, trilera itd - svi su nerealni i po tvojoj "logici" nisu vrijedni vremena.
Cisto da kazem, gotovo svi inteligentni ljudi koje poznajem su gledali star wars, a obicno kad mi neko kaze da nije gledai star trek i one dark vejdere- ispostavi sed a razgovaram sa glupom osobom. Ne uvijek, ima fkt izuzetaka al eto cesto.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#523 Re: Star Wars

Post by mali_balon »

triconja wrote:Ja ni ovo i star trek nikad nisam gledo, cini mi se glupo. Vama raja svaka cast ali ovo meni izgleda nerealno i samim tim nije vrijedno trosenja vremena :)

Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#524 Re: Star Wars

Post by triconja »

sizifinho wrote:
triconja wrote:Ja ni ovo i star trek nikad nisam gledo, cini mi se glupo. Vama raja svaka cast ali ovo meni izgleda nerealno i samim tim nije vrijedno trosenja vremena :)
vrijeme je individualna valuta koju svako od nas trosi onako kako mislimo da treba.
Ne kontam tvoj upis na ovoj temi. Kao ti si sad pametni baja koji ovo nikad nije gledao jer mu je to gubitak vremena... ali realno, to je jedina poenta tvog posta. Da ti nisi gledao.
Hu iz ju? Zasto nekog briga jesi li ti to gledao?
Pa sta ako je nerealno? Ne znam u sta si trosio vrijeme koje si ustedio negledanjem ovog serijala, ali na logiku nisi. Postoji sijaset filmova na ovu tematiku, sci fi, horora, drama, trilera itd - svi su nerealni i po tvojoj "logici" nisu vrijedni vremena.
Cisto da kazem, gotovo svi inteligentni ljudi koje poznajem su gledali star wars, a obicno kad mi neko kaze da nije gledai star trek i one dark vejdere- ispostavi sed a razgovaram sa glupom osobom. Ne uvijek, ima fkt izuzetaka al eto cesto.
bacam trol da vidim hoce li se neko ufatit :). Dobar je star wars :thumbup:
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#525 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

triconja wrote:Ja ni ovo i star trek nikad nisam gledo, cini mi se glupo. Vama raja svaka cast ali ovo meni izgleda nerealno i samim tim nije vrijedno trosenja vremena :)
Haj se ti upucaj malo.
Post Reply