Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#101 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by harač »

gledljiv film. par stvari koje bi bile kretenske u drugom kontekstu, ali u ovoj samoproglašenoj svemirskoj sapunici imaju smisla: ono debilno huxovo uber-evil vrištanje: "uništit ćemo republiku aaaaaaa" (smiri doživljaje); supreme leader SNOKE (troje scenarista i ovo je najbolje ime koje su domislili?!); previše nekih sretnih slučajnosti; čitav koncept planete-ubice, koja ispaljuje laser/rakete etc. [ona se puni uništavajući zvijezdu oko čije se mase vrti...]
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#102 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

ExNihilo wrote:Kad se uporedi dvoboj Rey/Finna sa Kylo Renom i dvoboj Obi-Wana/Qui-Gona sa Darth Maulom...ovaj prvi djeluje nekako previše diznijevski. Heroji odjednom pronalaze unutrašnju snagu, Rey biva nadahnuta silom (a Kylo Ren za to vrijeme gleda u nju i čeka), good guys win, deus ex spašavanje Kylo Rena i slično.

S druge strane, finalni duel u The Phantom Menace je bio serious stuff. :D
Veceras ga opet pogledao. Vrhunski uradjen duel. Ovi novi efekti za lightsabere mi se ne svidjaju nikako. A vec sam napisao da mi je presmijesan momenat gdje trenirani jedi vitez ne ubije ovo dvoje za 5 sekundi. Prvi put uzeo LS u ruke dan i prije i kao ravnopravan :D a treba mi e fula za glavni lik al eto.

Ps. Ne kontam sto fanovi ne vole epizode1,2 i 3. Meni su odlicni filmovi
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#103 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dale cooper »

Gledao večeras. Slažem se u potpunosti sa onim što je Ex-Nihilo napisao ranije na temi.
Dobar film u kojem se može zaista uživati 2+ sata, i sasvim dovoljan da izbriše gorak okus
prequel trilogije iz sjećanja. Ali (uvijek ima ali) film pati od sada već tipičnog JJ Abrams sindroma.
Čovjek je postao sinonim za rekonfiguraciju poznatih mitova i asocijacija ustajalih franšiza u
razvaljujuće blockbustere. Uradio je to sa Star Trekom i sada to još uspješnije radi sa Star Warsima.
Međutim onaj ko očekuje neki zaista novi i svježi spin na Star Wars priču, biće razočaran.
Ovaj film je u suštini remake Nove Nade. Ali ne mogu reći da nisam uživao i da nisam osjetio
neku dječiju nostalgiju i emocije.
Last edited by dale cooper on 20/12/2015 10:42, edited 2 times in total.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#104 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by walter kurtz »

klasika :wink:
iz zadnje klupe
Posts: 937
Joined: 27/07/2012 18:10

#105 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by iz zadnje klupe »

Ne volim taj američki tip kapitalizma: ako nesto donosi pare, iscijedi iz njega i zadnji cent, makar na kraju ostao samo osjecam gadjenja :(

ako nista drugo, napravili su Lukasu uslugu, vise če ljudi cijeniti prva tri filma, jer kakvi god bili, bar su pokusali donijeti nesto novo 8)

Da se upisem,jesam uzivao, ali ne bi filmu dao prolaznu ocjenu :izet:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#106 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by KB9 »

jesi sastavio taj post svaka ti cast, u par navrata sam sebi kontriras sto je umjetnost
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#107 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dale cooper »

...
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#108 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Elokventni »

Na kraju ce Kylo zavrsiti na light side :izet:
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#109 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by BHCluster »

Ja mislim da je BB8 najbolja stvar sto se mogla desiti ovome filmu ostalo sve je standardno sto smo vec vidjeli u Star Warsu.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#110 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by KB9 »

kolko ubiru para covjece avatar ce izgledat ko neki amaterski film :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#111 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

BHCluster wrote:Ja mislim da je BB8 najbolja stvar sto se mogla desiti ovome filmu ostalo sve je standardno sto smo vec vidjeli u Star Warsu.
BB-8 je R2-D2 with a pinch of WALL-E. :D
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#112 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by sumirprimus »

SPOJLER!





sjeba sto ovde procita da neko gine, i citav film cekam ko ce poginut..i ode film.
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#113 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by lajkujMe »

Spoileri ispod








Odgledah film jucer moram reci da sam inace vrlo veliki fan od SW'a :D tako da me euforija pocela pucati jos od objave da je disney kupio lucasfilm :D

Prvo veliki plus gledateljima u kinu svi su sutili i nije bilo preseravanja s mobitelima i slicno. 3D je meni bar smetao nije sad bilo toliko wau 3D efekata.

E sad o filmu, not bad ali nekako sam izasao malo razocaran iz filma zadovoljan filmom ali malo razocaran ponajvise sto je film nesto kao "tajni" reboot filma, dosta je posudjeno iz 6 filmova prije toga. Najvise me razocarao novi death star, covjek bi rekao da kreativni ljudi sjede tamo u Hollywoodu ali ja samo vidim mnogo Dina Merlina plagijatori max mogli su doci do novih ideja brata.

Moram istaci da je jedna od najvaznijih scena u filmu bila predvidiva mogli su to malo zaciniti a govorim o smrti Han Soloa, meni licno je trebao umrijeti vise herojski a ne ono hej i love you i bam mac kroz srce i pad u dubinu.

I ocekivao sam mnogo vise Luka :D ali haj bice ga u ep 8 :D do koje jos imaju dvije godine :( :( :(

Ovo nije protiv filma nego protiv interneta u proteklih nekoliko mjeseci sam vidio teorije o smrti vaznog lika, da je Kylo Ren sin od Luka i Leie bla bla bla mogu reci da je to pomalo mene ucinilo negativnijim prema dogadjajima u filmu jer sam nekako vec znao to...

I iznimno mi je smetalo da je Finn s svjetlosnim macem izdrzao duze od dvije sekunde protiv Kylo Rena, isto tako za Rey koja nije trenirana u sili pobjedi Kylo Rena koji vec godinama prolazi kroz Jedi pa onda Sith trening

Eh sad pozitivne stvari, po meni odlicna gluma od svih jedino je malkice Harrison podbacio ali svi ostali su pravo ok, od novih likova najvise mi se svidja Kylo Ren pa onda Finn i onda Rey

Prica mi se mnogo svidja i ima onaj feeling od prva tri filma iz SW'a nekako je bas uzitak bilo gledati i stare i nove likove i nekakvu hemiju posebno Finna i Rey'e.

Mjesavina novih i starih likova je bila odlicna, onaj pilot je ekstra covjek nekako me podsjeca na onog glavnog iz Fireflya kaubojski nekako :D

Danas sam pogledao "politicku" situaciju na jednom letku i to mi se svidja nekako ima tu mnogo potencijala jer u biti imamo sada tri frakcije, 1 je nova republika koja opet ima isti problem kao i stara, 2. First Order koji je nasljedio oslabljenu Imperiju i 3. Pobunjenici koji se bore protiv Imperije u korist Republike protiv zelja Republike.

Iako mi se ne svidja po treci put deathstar, svidja mi se kako su ga unistili i cgi me podsjetio na imploziju Vulkana iz Star Treka, Vjerovatno isti cgi :D

Svidja mi se mnogo realizam u filmu Abrams je stvarno obracao paznju na efekte i ne nema puno lense flera :thumbup:

Film je taman trajao i po ovo je vise bilo otvaranje pravca ostalih filmova jer ima mnogo mnogo potencijala za buducnost i mnogo pitanja je postavljeno u filmu a da nije odgovoreno neki od tih je zasto je Luke ustvari pobjegao ne vjerujem da je zbog Kyla, sta se desilo Kylu da predje na tamnu stranu, ko je smoke, odkud Prvi red, sta je proslost od Rey'e cini mi se nekako da je imala vrlo cudnu proslost. Mislim da je kljuc svega Luke :D

Mislim da je ovaj film bio dosta fan service i usput film koji ce stvoriti novu bazu fanova pa su zato koristili mnogo iz starijih filmova da bi novi fanovi bili vise pri prici.

Uglavnom raduje me iduce godine spin off SW'a i tako dalje....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#114 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

bzzzzzzzzz bzzzzzz bz bzzzzzzzzzzz :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#115 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dale cooper »

Ne znam što se žalite na Forda, za onako matoru mrcinu sasvim solidno urađen posao. Nije baš
telegrafirao kao u zadnjem Indijani.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#116 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ladacoko »

ja sam se bas razocarao i dajem filmu prolaznu ocjenu zbog smijesnih scena-

Meni je toliko film bio predvidljiv da sam u gotovo svakom trenutku znao sta ce se desiti.Onda onaj wanabe darth vader nije u stanju da pobjedi ren koja prvi put uzima mac u ruke
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#117 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Better Man »

Meni je film pravo legao i svidio mi se. Proleti vrijeme u sekundi. Ovdje se neki žale na novog Dartha Vadera i kako nije u stanju pobjediti Ren. Pa valjda je reditelj htio da bude tako i ne vidim zašto se žalite na to.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#118 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

Better Man wrote:Meni je film pravo legao i svidio mi se. Proleti vrijeme u sekundi. Ovdje se neki žale na novog Dartha Vadera i kako nije u stanju pobjediti Ren. Pa valjda je reditelj htio da bude tako i ne vidim zašto se žalite na to.
to ti je kad imas đeda kao veliki uzor, a nisi dorastao :D fuckin em0 :D
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#119 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by yoda82 »

Bloo wrote:
Better Man wrote:Meni je film pravo legao i svidio mi se. Proleti vrijeme u sekundi. Ovdje se neki žale na novog Dartha Vadera i kako nije u stanju pobjediti Ren. Pa valjda je reditelj htio da bude tako i ne vidim zašto se žalite na to.
to ti je kad imas đeda kao veliki uzor, a nisi dorastao :D fuckin em0 :D
Vala je onaj Ren pravi gay....pu pu pu...nije ni čudo što nikoga ne može pobijediti...
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#120 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Filter »

:mrgreen:

Image

zadni kadrovi kao da su snimani u rajlovcu, na vojnom aerodromu :lol: :D
ali u sustini odlican film. mislim da je potrefio smek prve trilogije... i moram ga pogledati u 2D
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#121 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
Better Man wrote:Meni je film pravo legao i svidio mi se. Proleti vrijeme u sekundi. Ovdje se neki žale na novog Dartha Vadera i kako nije u stanju pobjediti Ren. Pa valjda je reditelj htio da bude tako i ne vidim zašto se žalite na to.
to ti je kad imas đeda kao veliki uzor, a nisi dorastao :D fuckin em0 :D
Pa ako ćemo gledati po prequel trilogiji i đed mu je bio emo pičkica u mlađim danima. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#122 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
Better Man wrote:Meni je film pravo legao i svidio mi se. Proleti vrijeme u sekundi. Ovdje se neki žale na novog Dartha Vadera i kako nije u stanju pobjediti Ren. Pa valjda je reditelj htio da bude tako i ne vidim zašto se žalite na to.
to ti je kad imas đeda kao veliki uzor, a nisi dorastao :D fuckin em0 :D
Pa ako ćemo gledati po prequel trilogiji i đed mu je bio emo pičkica u mlađim danima. :mrgreen:
shhhhhhhhhhhhhhhhhh...nećemo o tome :oops: hold me... like you did by the lake on Naboo
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#123 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Pa ako ćemo gledati po prequel trilogiji i đed mu je bio emo pičkica u mlađim danima. :mrgreen:
shhhhhhhhhhhhhhhhhh...nećemo o tome :oops: hold me... like you did by the lake on Naboo
:cry: Kad se sjetim tih dijaloga i drvene glume. George Lucas mi je uništio uspomene na djetinjstvo. :cry:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#124 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Pa i Luke je bio kmezo. Pogledati usporedbu od 1:20 do 1:45 :D

User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#125 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by klixoris »

Bloo wrote: shhhhhhhhhhhhhhhhhh...nećemo o tome :oops: hold me... like you did by the lake on Naboo
:lol: :lol: :lol:
Gdje se toga sjeti :mrgreen:
Post Reply