Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3201 Re: Star Trek

Post by tranquil »

Treća sezona Picarda je fan service, al' onaj totalni :lol:

Da ne spoilam, pojavila se još jedna poznata faca.

A s obzirom na to koliko su puta pomenuli izvjesnu admiralicu (evo opet u ovoj), mislim da će se i ona 100% pojaviti, barem u zadnjoj epizodi.

Fali još samo da Neelix izroni :lol:

Za one kojima nije sjeo Picard na početku pa su odustali, a čuli su dobre stvari o trećoj sezoni: svaka sezona je priča za sebe, i ima vrlo malo stvari u prethodnim sezonama, a koje su bitne za ovu. Možda onaj "golem", a i to se da pohvatati, tako da mislim da je prilično sigurno gledati samo ovu sezonu, definitivno vrijedi.

Takođe, mislim da malo testiraju potencijani spinoff, kao što je SNW lansiran iz druge sezone Discovey-a. Možda neki ST: Titan, sa dipshitom, malom la Forge, i šta ja znam ko još, upamtio sam onu ćelavu Vulkanku/Romulanku, šta je već, možda Jack, čisto da bi neko prislonio Geordijevu malu :D 7/9 je članica posade, al' nešto sumnjam da će je dalje reciklirati. Kao fan "Lower Decks-a" priželjkujem da nekako vrate Boimlerovog transporter klona, koji je koju godinu prije ovih događanja služio na Rikerovom Titanu (i zalijepio).

P.S.:
Spoiler
Show
opet nije bilo Rafi
:mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3202 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Koliko je priča povezana sa Changlingsima, Dominionom i DS9 pravo je čudo što se još niko iz te serije nije pojavio. Ali izabrali su dobre antagoniste.
Posljedice Dominion rata su slabo istražene nakon DS9, a bilo je to možda najmračnije razdoblje federacije i flote. Ne treba zaboraviti da je
sa onim virusom gotovo počinjen genocid nad foundersima odnosno changlingsima. Još kad pogledaš šta su naučnici federacije u procesu stvaranja virusa radili Vadic i njenoj grupi ovakve posljedice i želja za osvetom su logični i razumljivi. Mada se ne mogu oteti dojmu da ovdje ima još neko u igri ko vuče konce i ima svoje motive.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3203 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

A sad malo vijesti što se tiče budućnosti Star Treka.

https://trekmovie.com/2023/03/28/breaki ... announced/

Strange New Worlds sezona 2 dolazi 15 Juna, a i treća je već u produkciji. Lower Decks sezona 4 slijedi kasnije ovog ljeta.

Najveća novost je da je dato zeleno svjetlo za novu seriju Starfleet Academy koja će se početi snimati 2024 godine.

https://trekmovie.com/2023/03/30/breaki ... nnnounced/
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3204 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

dale cooper wrote: 31/03/2023 23:18 Koliko je priča povezana sa Changlingsima, Dominionom i DS9 pravo je čudo što se još niko iz te serije nije pojavio. Ali izabrali su dobre antagoniste.
Posljedice Dominion rata su slabo istražene nakon DS9, a bilo je to možda najmračnije razdoblje federacije i flote. Ne treba zaboraviti da je
sa onim virusom gotovo počinjen genocid nad foundersima odnosno changlingsima. Još kad pogledaš šta su naučnici federacije u procesu stvaranja virusa radili Vadic i njenoj grupi ovakve posljedice i želja za osvetom su logični i razumljivi. Mada se ne mogu oteti dojmu da ovdje ima još neko u igri ko vuče konce i ima svoje motive.
I ja mislim...
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3205 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Ova serija se za sad vrhunski razvija, iako sam uzivao i u prve dvije sezone, tek sad vidim koliko su radnjom bile osrednje i koliko je ova kvalitetnija.
Jasno je da tu jos neko stoji iza svega, nije mi jasno ko je ono bice sa kojim Vadic komunicira i da li se nesto takvo pojavljivalo u DS9 kojeg se slabo sjecam, davno sam gledao i mislim ne bas sve.

Ideja za novu seriju je odlicna, drago mi je da se ide dalje ali mi se ni malo ne svidja ideja o nastavku na discovery i u buducnosti gdje su oni otisli.
Nekako to vidim kao neki alternativni timelime i puno vise bih volio da su nastavili na ovo vrijeme iz Picarda i odatle krenuli dalje.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#3206 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Ja se DS9 sjecam kroz maglu, a ST Enterprise jos manje. Jednom gledao prije nekih 15-tak godina.

Fale Kardasijanci, bilo bi dobro da se pojavi fantasticni Garak (ako se ne varam on je ostao ziv).
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3207 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Gledam osmu epizodu Picarda. OK je, malo mi je slabija od prijasnjih, prebrzo su se neke stvari izdesavale. Zato je epizodu izvadila mocna rola Date, ko voli TNG najezio se. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3208 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Meni je ovo možda, uz treću, najbolja epizoda do sada. Puna emocija proizašlih iz spajanja stare ekipe. Ako ništa Matelas zaista poznaje
ove likove dobro, vidi se da je bio fan TNG-a. Kao što sam i pretpostavio Vadic nije glavni negativac, stoji tu još nešto, po Dianinim riječima,
prastaro i mračno. Vidim da se većina teorija vrte oko toga da je Borg u pitanju, i neke stvari zaista ukazuju na to. Ali opet mi se čini da
tu ima nešto više. I da ako je Borg u pitanju to nije verzija Borga kakvu smo vidjeli prošlu sezonu.

Prelijepih je momenata bilo između likova. Riker i Troi. Data i Geordie. Datina konačna pobjeda na Loreom uz pregršt sjećanja i
uspomena iz prošlosti - Spot, hologram Tashe Yar, Sherlockova lula - sve stvari koje čine život vrijednim življenja, a što Lore nikada
nije uspio shvatiti. Može se reći da je Data konačno iskusio sav spektrum ljudskih iskustava i kroz to i sam postao, najbliže što se
može...čovjek. Ovo su mi najbolje stvari u ovoj sezoni.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3209 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Vrh epizoda, nema sta, ono okupljanje cijele ekipe je prava poslastica za sve fanove TNG.
Ona kratka konverzacija Worfa i Diane i reakcija Rikera :D :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23583
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3210 Re: Star Trek

Post by Qler »

Beton epizoda. Jebo ih kralj, sto su čekali 3 sezone da naprave dobru seriju....
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3211 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Kada vidjeh hologram Tashe nesto mi "zasmrdi" da je Armus iza ovoga svega. Long shot je, ali ne bih bio iznenadjen. Prastara tama.. gledao sam i Promo za 9tu epizodu, Troi je nesto vidjela...

Mozda je i Pah-wraith.

Treca sezona rastura. Nadam se da ce tako i zavrsiti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3212 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

drag_gost wrote: 07/04/2023 23:31 Kada vidjeh hologram Tashe nesto mi "zasmrdi" da je Armus iza ovoga svega. Long shot je, ali ne bih bio iznenadjen. Prastara tama.. gledao sam i Promo za 9tu epizodu, Troi je nesto vidjela...
Da, imaju i takve teorije. Samo to bi baš bilo vađenje iz naftalina. Ali sve je moguće. Ja čak mislim da je možda u pitanju i kombinacija
nekih elemenata. Bilo kako bilo vjerovatno ćemo u sljedećoj epizodi saznati. Gledao sam kratki sneak peek u kojem u njihovoj zajedničkoj
viziji Troi otvara vrata i iznenada se trza i prekida sesiju sa Jackom odlazeći plakajući. Šta god da je djelovalo je strašno potresno na nju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3213 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

dale cooper wrote: 07/04/2023 23:37
drag_gost wrote: 07/04/2023 23:31 Kada vidjeh hologram Tashe nesto mi "zasmrdi" da je Armus iza ovoga svega. Long shot je, ali ne bih bio iznenadjen. Prastara tama.. gledao sam i Promo za 9tu epizodu, Troi je nesto vidjela...
Da, imaju i takve teorije. Samo to bi baš bilo vađenje iz naftalina. Ali sve je moguće. Ja čak mislim da je možda u pitanju i kombinacija
nekih elemenata. Bilo kako bilo vjerovatno ćemo u sljedećoj epizodi saznati. Gledao sam kratki sneak peek u kojem u njihovoj zajedničkoj
viziji Troi otvara vrata i iznenada se trza i prekida sesiju sa Jackom odlazeći plakajući. Šta god da je djelovalo je strašno potresno na nju.
Da, kaze "Sta god da bude, Jack, idemo zajedno", pa onda pobjegne glavom bez obzira. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3214 Re: Star Trek

Post by Ateista »

dale cooper wrote: 07/04/2023 23:37
drag_gost wrote: 07/04/2023 23:31 Kada vidjeh hologram Tashe nesto mi "zasmrdi" da je Armus iza ovoga svega. Long shot je, ali ne bih bio iznenadjen. Prastara tama.. gledao sam i Promo za 9tu epizodu, Troi je nesto vidjela...
Da, imaju i takve teorije. Samo to bi baš bilo vađenje iz naftalina. Ali sve je moguće. Ja čak mislim da je možda u pitanju i kombinacija
nekih elemenata. Bilo kako bilo vjerovatno ćemo u sljedećoj epizodi saznati. Gledao sam kratki sneak peek u kojem u njihovoj zajedničkoj
viziji Troi otvara vrata i iznenada se trza i prekida sesiju sa Jackom odlazeći plakajući. Šta god da je djelovalo je strašno potresno na nju.
S obzirom na to da cijelu seriju vade sve zivo iz naftalina, vjerovatno ce i ovo biti takav slucaj, samo je pitanje sta konkretno. :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3215 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Gledam 9tu epizodu. Uuuuffff, pomijesana osjecanja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23348
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3216 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Kakva scena hebem ti ledaru!
Spoiler
Show
User avatar
Praetorious
Posts: 1529
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3217 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Bless my old heart... mislio sam da ovo nikad više neću vidjeti... TU posadu i TAJ brod, TAJ Enterprise...
Ah... osjećanja me drmaju, uspomene također. Prošlo je dugo vremena od Prvog Kontakta sa TNG, godine su pritisle. I mene i njih. Srce mi se stegne kad vidim Picarda onako oronulog :sad:
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3218 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Sa obzirom da sam se načitao teorija i teorija o tome da će glavni antagonista biti Borg, malčice mi je falio taj elemenat iznenađenja kada se ispostavilo da je, je li, Borg u pitanju. :D
Ali ovo je onaj opaki Borg iz TNG ere i ima smisla da su oni na kraju sa obzirom da su bili Picardov i ekipin najteži i najljući protivnik. I da na ovaj način infiltriraju i asimiliraju cijelu flotu, uz pomoć odmetnutih Changelinga je baš old school Borg način pronalaženja slabosti neprijatelja.

Eh da onaj momenat otkrivanja Enteprisea D i ulaska na legendarni most broda me je doveo do ruba suza. Ponovo sam bio onaj desetogodišnji dječak koji je sa uzbuđenjem čeka svaku novu epizodu TNG-a. Ovo je Star Trek i Enterprise moga djetinjstva i mladosti. :-D

Jedva čekam finale.
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#3219 Re: Star Trek

Post by LSD »

Znao sam da ce se nekako ubaciti i Enretprajz u pricu, jos samo fali da iskoci odnekud Q, da i on koju kaze i zavrsite seriju.

Mrzim nostalgicnu patetiku
Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1529
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3220 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Pa, uzevši u obzir da je prva epizoda TNG predstavila i Q-a, imalo bi smisla ubaciti ga, naročito pri kraju sezone/serije. Kako počelo-tako završio. Krug je zatvoren.
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#3221 Re: Star Trek

Post by Tabijat »

Pa bio je Q već u drugoj sezoni

Image
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3222 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Sav sam se najezio od ove epizode, mislio sam da je u prethodnoj bio vrhunac ono njihovo okupljanje u sali za sastanke, ali ovaj dolazak na Enterprise D je bas bio da se najezi svaki pravi TNG fan.

I meni je malo ubacivanke borga preocigledno i ocekivao sam nesto malo originalnije, ali sto dale cooper kaze ima i smisla, njihov najveci neprijatelj, pogotovo Picardov kojem je taj period dok je bio locutos nesto sto je ostavilo veliki trag u njegovom zivotu.
Q je vec bio u prosloj sezoni, ali ne bi me cudilo i da se ponovo pojavi, mozda i da im pomogne. Ako se dobro sjecam, on ih je i odveo prvi put do borga i tako je i doslo do toga da borg postane zainteresovan za federaciju, pa mozda odluci da ispravi ono sto je zeznuo, u prosloj sezoni je pokazao da se promijenio.
Ostaje pitanje kako ce to uvezati sa novom verzijom borga koja je predstavljena u prodloj sezoni, kraljicu nisu pokazali i jos je otvoreno jeli to ina stara i prava kraljica (ako je moguce uopste, ne znam da li je ona glumica umrla prije ili poslije snimanja) ili Jurati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24762
Joined: 08/09/2005 20:08

#3223 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

Ateista wrote: 14/04/2023 08:49 Q je vec bio u prosloj sezoni, ali ne bi me cudilo i da se ponovo pojavi, mozda i da im pomogne.
Spoiler
Show
Mrtav je.
Ateista wrote: 14/04/2023 08:49 kraljicu nisu pokazali i jos je otvoreno jeli to ina stara i prava kraljica (ako je moguce uopste, ne znam da li je ona glumica umrla prije ili poslije snimanja) ili Jurati.
Spoiler
Show
Vjerovatno je to kraljica ranjena virusom nakon igranja sa Vojadzerom. Izgleda da je glas glumice Alis Krig.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3224 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Haris.ba wrote: 14/04/2023 08:58
Ateista wrote: 14/04/2023 08:49 Q je vec bio u prosloj sezoni, ali ne bi me cudilo i da se ponovo pojavi, mozda i da im pomogne.
Spoiler
Show
Mrtav je.
Ateista wrote: 14/04/2023 08:49 kraljicu nisu pokazali i jos je otvoreno jeli to ina stara i prava kraljica (ako je moguce uopste, ne znam da li je ona glumica umrla prije ili poslije snimanja) ili Jurati.
Spoiler
Show
Vjerovatno je to kraljica ranjena virusom nakon igranja sa Vojadzerom. Izgleda da je glas glumice Alis Krig.
Spoiler
Show
Znam da je umirao, ne sjecam se bas detaljno kraja prosle sezone jer mi nije toliko legla, ali sad citam po internetu i u pravu si da je vec umro, iako me opet ne bi cudilo da nadju nacin da ga vrate. :D

To sa borgom je dosta komplikovano, vezano za vremenske linije. Inace mi je bilo cudno kako su je par puta ubili pa ona opet ziva, vjerovatno postoji u vise vremenskih linija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24762
Joined: 08/09/2005 20:08

#3225 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

Spoiler
Show
Ateista wrote: 14/04/2023 09:37 Znam da je umirao, ne sjecam se bas detaljno kraja prosle sezone jer mi nije toliko legla, ali sad citam po internetu i u pravu si da je vec umro, iako me opet ne bi cudilo da nadju nacin da ga vrate.

To sa borgom je dosta komplikovano, vezano za vremenske linije. Inace mi je bilo cudno kako su je par puta ubili pa ona opet ziva, vjerovatno postoji u vise vremenskih linija.
Spoiler
Show
Logicno je da kad je cvaknes da je pojavi nova. To je nesta slicno ko u kolonijama mrava.
Ovu iz Delta kvadranta nisu ubili, vec valjda samo ranili. Uglavnom, nebitno.
Post Reply