Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3051 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Finale je bilo odlično, kao svojevrsni what if pogled na jednu od najboljih i najpopularnijih epizoda (Balance Of Terror) originalne serije.
Ujedno je i pokazao kakve posljedice i butterfly effect može izazvati bilo kakva promjena timelinea. Pike je shvatio da bi promjenom
svoje sudbine faktički trejdao sudbinu Spocka uz katastrofalne posljedice za ostatak federacije. Ova epizoda je pojasnila odakle potiče
tolika privrženost Spocka prema bivšem kapetanu u Menagerie epizodi originalne serije.

Jedina slaba karika je bio Paul Wesley koji glumi Kirka. Od njega uopšte nisam dobio taj Kirk vibe. Djelovao mi je kao neki random
flotin kapetan. Eh sad da li je u pitanju to što je alternativni timeline gdje Kirk nikada nije postao kapetan Enteprisea pa je
Wesley odlučio glumiti Kirka na drugačiji način ili lik jednostavno nema te glumačke kvalitete. Po meni je lik Jamesa Kirka najteži
za castinga, jer toliko onoga što je Kirka činilo Kirkom je djelo Williama Shatnera, njegovi manirizmi, karizmatičnost, glumački tajming,
teatralnost, da je postalo teško odvojiti lik od glumca. Chris Pine je u JJ Abramsovim filmovima u mnogo čemu pokušao emulirati te njegove
osobine prilagodivši ih sebi i svom glumačkom stilu i moram priznati da je napravio solidan posao, bez obzira na druge mane tih filmova.
Ako budu nastavili koristiti Wesleya, ovaj će morati podignuti razinu svoje glumačke igre, jer ovo jednostavno nije to.
I moraće se malo fizički podići, izgledao je tako sitno u scenama pored Anson Mountovog Pikea. :D
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3052 Re: Star Trek

Post by Truba »

Solidno finale
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50443
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3053 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 08/07/2022 14:02 Finale je bilo odlično, kao svojevrsni what if pogled na jednu od najboljih i najpopularnijih epizoda (Balance Of Terror) originalne serije.
Ujedno je i pokazao kakve posljedice i butterfly effect može izazvati bilo kakva promjena timelinea. Pike je shvatio da bi promjenom
svoje sudbine faktički trejdao sudbinu Spocka uz katastrofalne posljedice za ostatak federacije. Ova epizoda je pojasnila odakle potiče
tolika privrženost Spocka prema bivšem kapetanu u Menagerie epizodi originalne serije.

Jedina slaba karika je bio Paul Wesley koji glumi Kirka. Od njega uopšte nisam dobio taj Kirk vibe. Djelovao mi je kao neki random
flotin kapetan. Eh sad da li je u pitanju to što je alternativni timeline gdje Kirk nikada nije postao kapetan Enteprisea pa je
Wesley odlučio glumiti Kirka na drugačiji način ili lik jednostavno nema te glumačke kvalitete. Po meni je lik Jamesa Kirka najteži
za castinga, jer toliko onoga što je Kirka činilo Kirkom je djelo Williama Shatnera, njegovi manirizmi, karizmatičnost, glumački tajming,
teatralnost, da je postalo teško odvojiti lik od glumca. Chris Pine je u JJ Abramsovim filmovima u mnogo čemu pokušao emulirati te njegove
osobine prilagodivši ih sebi i svom glumačkom stilu i moram priznati da je napravio solidan posao
, bez obzira na druge mane tih filmova.
Ako budu nastavili koristiti Wesleya, ovaj će morati podignuti razinu svoje glumačke igre, jer ovo jednostavno nije to.
I moraće se malo fizički podići, izgledao je tako sitno u scenama pored Anson Mountovog Pikea. :D
Da, meni je bio pravo dobar kao Kirk :D
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#3054 Re: Star Trek

Post by yoda82 »

Realno tanak Kirk.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3055 Re: Star Trek

Post by tranquil »

Da podignem ovu temu sa...

Ovim :D



Ko nema Star Trek asocijaciju, ima problem sa vidom :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3056 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Treća sezona Orville ispade baš dobra. Digli su i priču i produkciju na jedan nivo više sa dozom humora koja je bila taman. Ako je ovo bila zadnja sezona što zadnja epizoda sugeriše prava je šteta, ali su uspjeli i fino zaokružiti priču.
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3057 Re: Star Trek

Post by Truba »

ja baš nisam zadvoljan
druga priča s Topom i otmicom je dosadna truba
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3058 Re: Star Trek

Post by tranquil »

Sinoć uletih na Amazon Prime Video, kad ono prva epizoda treće sezone Lower Decks.

Prijatno iznenađenje, nisam još očekivao.

Dosta Zemlje, objašnjenja zašto još uvijek postoji Golden Gate, i puno vanzemaljskih reproduktivnih tekućina.

Takođe, pola epizode je callback na First Contact.

:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3059 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Izašla je i druga epizoda Lower Decks. Super je serija, duhovita i ne shvata sebe tako ozbiljno, a opet ima duh Star Treka.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3060 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Teaseri za nove sezone Picarda i Strange New Worlds.





Can't wait. :sretan:

Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3061 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

top :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50443
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3062 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 10/09/2022 14:09 Can't wait.
SNW
:ljulja:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3063 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Sedma konačno članica flote. I dio TNG ekipe, što mi nekako ima smisla, dobro se uklapa.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3064 Re: Star Trek

Post by tranquil »

Lower Decks mi generalno sjeda, ali moram priznati da sam u novoj epizodi naročito uživao, i to na više načina, kako razvojem dva od 4 glavna lika, humorom, emocionalno, i nagovještajem za neka buduća dešavanja.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3065 Re: Star Trek

Post by agent_zero »

Razočaran sam sa Strange New Worlds, od cijele prve sezone jedino dvije epizode gledljive.

Ekipa na brodu kriza, osim Christine Chong. :kiss:
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3066 Re: Star Trek

Post by Qler »

Ma daj, meni SNW odlican, svaka epizoda bila super. I hemija posade, i sve je super. Miljama ispred svih ovih novijih, cak mi je bolji i od Enterprise...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3067 Re: Star Trek

Post by agent_zero »

Qler wrote: 28/09/2022 23:35 Ma daj, meni SNW odlican, svaka epizoda bila super. I hemija posade, i sve je super. Miljama ispred svih ovih novijih, cak mi je bolji i od Enterprise...
Meni apsoluto ne, sve kontra tvog utiska. Ali ti si vidim fan ds9, kojeg ja isto ne mogu smisliti, pa ti je možda zato ovo ok.

Poslije SNW pogledao drugu sezonu Picarda, znači sezona otkida, u jednom dahu se gleda, šta znači dobra glumačka ekipa i scenarij. Baš me uhavizala poslije SNW debakla.
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3068 Re: Star Trek

Post by Qler »

i 7of9 postade gay na krju druge sezone... Picard me opet razocarao. I ne volim ove ST serije koje nisu epizodicne, gdje je epizoda za sebe. DIsovery isto ona place vise nego Esmeralda, Picard razvucen, nisu imali neke ideje.. ne znam... SNW i Lower Decks su mi super :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3069 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ne svađajte se dečki, bar sada ima Star Treka za sve ukuse. :D

Priča se navodno da bi i Sedma mogla dobiti svoj spin off.
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3070 Re: Star Trek

Post by Qler »

Vidio sam to, vidjet cemo na sta ce ispasti. Mislim ja sam ST fan, koliko god me nervirala Michael, i Discovery komplet serija, opet sam svaku gledao, psovao i nervirao se, ali gledao sam.. I sad kad hocu da legnem i opustim se pustim TNG sebi, po X put.

I novi filmovi su mi dobri, mogu se gledati, i radujem se novim sto su najavili.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3071 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ja sam nedavno odgledao ponovo TNG i Voyager, trenutno po malo guštam DS9.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3072 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Također pozdrav fanovima druge franšize:

Image

WARP 10, Mr. Sulu! :D
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3073 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Ja nesto ne mogu da se natjeram da probam gledati bilo sta od tih animiranih serija. Vjerujem da mogu biti dobre, ali ne mogu da ih shvatim ozbiljno nikako.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3074 Re: Star Trek

Post by tranquil »

Pa i ne treba ih shvatati ozbiljno, barem Lower Decks, to je dobra zeza u ST duhu.

Na tu temu, zadnja epizoda Lower Decks je solidan DS9 crossover :D
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#3075 Re: Star Trek

Post by yoda82 »

Qler wrote: 28/09/2022 23:45 Vidio sam to, vidjet cemo na sta ce ispasti. Mislim ja sam ST fan, koliko god me nervirala Michael, i Discovery komplet serija, opet sam svaku gledao, psovao i nervirao se, ali gledao sam.. I sad kad hocu da legnem i opustim se pustim TNG sebi, po X put.

I novi filmovi su mi dobri, mogu se gledati, i radujem se novim sto su najavili.
100% SNW top! Baš pravi ST.

Discovery loš, ali Picard baš loš, a nekako sam najviše od njega očekivao.
Više cmizdre u Picardu nego u Esmeraldi...Nadam se da će trećom sezonom bar malo uspjeti spasiti obraz Picarda.
Post Reply