Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23364
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2326 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Image
Vulkanci krenuli smrkati krech.

Image
Ovo vise lici na set nekog od nastavaka Lord of the Rings.

Sta je ba ovo
Image
Elnor

Image
Elrond

Onda ona mala kad god se aktivira ko da gledam Serenity (Firefly), a karakter Icheba unistise ko da nikad nije ni bio. Sta je ostalo a da Riker postao hippie, Worf je yoga master a Beverly je postala striptizeta.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2327 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

I ja sam malo u čudu. U ovom serijalu je budućnost tako mračna i opasna. Mislim da su ti Romulanci, a ne Vulkanci :?

Ja se samo pitam otkud na Borg kocki drveni pod i kako ona mala to začas probi i proleti bezbijedno nivo ispod, hey....čuj drveni pod razdvaja nivoe u Borg kocki... :shock:
I'm speechless :roll:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2328 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Miss Moonlight wrote: 29/02/2020 21:22 I ja sam malo u čudu. U ovom serijalu je budućnost tako mračna i opasna. Mislim da su ti Romulanci, a ne Vulkanci :?

Ja se samo pitam otkud na Borg kocki drveni pod i kako ona mala to začas probi i proleti bezbijedno nivo ispod, hey....čuj drveni pod razdvaja nivoe u Borg kocki... :shock:
I'm speechless :roll:
Pa skontala si da kockom upravljaju Romulanci? Neke dijelove kocke su prilagodili svojim potrebama. Kao tu sobu sa drvenim podom koja
se koristi za ovaj neki meditacijski ritual. Ta je soba čak signalno izolovana pa je ni Hugh ni Picard nisu mogli upratiti dok nije pobjegla.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2329 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

dale cooper wrote: 29/02/2020 21:39
Miss Moonlight wrote: 29/02/2020 21:22 I ja sam malo u čudu. U ovom serijalu je budućnost tako mračna i opasna. Mislim da su ti Romulanci, a ne Vulkanci :?

Ja se samo pitam otkud na Borg kocki drveni pod i kako ona mala to začas probi i proleti bezbijedno nivo ispod, hey....čuj drveni pod razdvaja nivoe u Borg kocki... :shock:
I'm speechless :roll:
Pa skontala si da kockom upravljaju Romulanci? Neke dijelove kocke su prilagodili svojim potrebama. Kao tu sobu sa drvenim podom koja
se koristi za ovaj neki meditacijski ritual. Ta je soba čak signalno izolovana pa je ni Hugh ni Picard nisu mogli upratiti dok nije pobjegla.
Pa ok mi je da se pod oblozi drvetom... Ali da bude samo drvo.... :roll: Kako ce biti signalno izolovana ako je pod drveni? Valjda ispod treba neki beton ili materijal iz budućnosti :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2330 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Miss Moonlight wrote: 29/02/2020 21:40
dale cooper wrote: 29/02/2020 21:39
Miss Moonlight wrote: 29/02/2020 21:22 I ja sam malo u čudu. U ovom serijalu je budućnost tako mračna i opasna. Mislim da su ti Romulanci, a ne Vulkanci :?

Ja se samo pitam otkud na Borg kocki drveni pod i kako ona mala to začas probi i proleti bezbijedno nivo ispod, hey....čuj drveni pod razdvaja nivoe u Borg kocki... :shock:
I'm speechless :roll:
Pa skontala si da kockom upravljaju Romulanci? Neke dijelove kocke su prilagodili svojim potrebama. Kao tu sobu sa drvenim podom koja
se koristi za ovaj neki meditacijski ritual. Ta je soba čak signalno izolovana pa je ni Hugh ni Picard nisu mogli upratiti dok nije pobjegla.
Pa ok mi je da se pod oblozi drvetom... Ali da bude samo drvo.... :roll: Kako ce biti signalno izolovana ako je pod drveni? Valjda ispod treba neki beton ili materijal iz budućnosti :lol:
Ma vjerovatno je napravljeno nešto kao drveni sublevel između dva normalna levela kocke sa vjerovatno nekim prigušivačima životnih signala.
Nije mi to vala ni zapalo za oko. Intersantnija mi je ona kapija kroz koju Picard i Soji hladno prođoše. Ne sjećam se da su ranije prikazivali
tu vrstu tehnologije na Borg kockama. Imali su transwarp tunele, ali ovo je nešto novo.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2331 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Bila je jedna epizoda sa ovom kapijom, pomoću koje prelaze iz galaksije u galaksiju, kroz dimenzije, pa čak i kroz vrijeme
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2332 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Da, ali ta kapija nije bila povezana sa Borgom koliko se sjećam. Borg se nikada nije kretao na ovaj način. Obično dođu sa ovim svojim kockama
i kažu predajte se jer ćemo da vas asimiliramo...i da...resistance is futile. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2333 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#2334 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

dale cooper wrote: 29/02/2020 22:01 Da, ali ta kapija nije bila povezana sa Borgom koliko se sjećam. Borg se nikada nije kretao na ovaj način. Obično dođu sa ovim svojim kockama
i kažu predajte se jer ćemo da vas asimiliramo...i da...resistance is futile. :mrgreen:
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Spatial_trajector
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2335 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Haris.ba wrote: 29/02/2020 23:22
dale cooper wrote: 29/02/2020 22:01 Da, ali ta kapija nije bila povezana sa Borgom koliko se sjećam. Borg se nikada nije kretao na ovaj način. Obično dođu sa ovim svojim kockama
i kažu predajte se jer ćemo da vas asimiliramo...i da...resistance is futile. :mrgreen:
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Spatial_trajector
Nice! :thumbup: I ne sjećam se ovoga. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2336 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Izvinjavam se @Miss Moonlight očigledno da si pažljivije pratila i bolje se sjećaš Voyagera nego ja. :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2337 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

dale cooper wrote: 29/02/2020 23:36 Izvinjavam se @Miss Moonlight očigledno da si pažljivije pratila i bolje se sjećaš Voyagera nego ja. :D
Sve ok, i ja sam zaboravila bila. I prvo sam pomislila kao i ti i onda flashback sjetih se toga kad su se čudili kako tako brzo putuju i do delta kvadranta :thumbup:
Epizode sa Borgom su mi najzanjimljivije. Sad opet gledam TNG. Trenutno petu sezonu, ali nema baš Borga. Mada ovu sezonu nisam ranije gledala, jer je se ni ne sjećam.
Bila sam prilično mala kad sam to gledala, osnovka i srednjoškolka, pa sam puno zaboravila i ja :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2338 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Miss Moonlight wrote: 03/03/2020 14:53
dale cooper wrote: 29/02/2020 23:36 Izvinjavam se @Miss Moonlight očigledno da si pažljivije pratila i bolje se sjećaš Voyagera nego ja. :D
Sve ok, i ja sam zaboravila bila. I prvo sam pomislila kao i ti i onda flashback sjetih se toga kad su se čudili kako tako brzo putuju i do delta kvadranta :thumbup:
Epizode sa Borgom su mi najzanjimljivije. Sad opet gledam TNG. Trenutno petu sezonu, ali nema baš Borga. Mada ovu sezonu nisam ranije gledala, jer je se ni ne sjećam.
Bila sam prilično mala kad sam to gledala, osnovka i srednjoškolka, pa sam puno zaboravila i ja :lol:
TNG je najbolji od kraja druge sezone, tada su baš stali na noge i što se tiče razrade likova i kvaliteta priča. Do tada je bilo pomalo
klimavo uz povremene bljeskove.

A što se tiče preferencija ide nekako ovim redom: TOS = TNG > DS9 > Picard > Discovery > Voyager > Enterprise.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2339 Re: Star Trek

Post by Lalena »

Ranije nisam imala vremena, i onda odgledam svih sest (toliko sam nasla) epizoda ovaj vikend...
Imam neki dojam da je sve vise kao u humoristicnim serijama, nego u SF... Likovi su previse "ljudski", ni Vulkanci nisu ono sto su nekada bili...
Od odjece, do hrane, prostorija... Vise podsjecaju na proslost/ sadasnjost, nego na buducnost?!

A nikako mi nije jasno kako su od Date mogli stvoriti nesto toliko superiorno, u odnosu na njega?
Mislim, on je bar licio na androida...
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2340 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

:lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23364
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2341 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Nakon 4. epizode dobili smo jos jenu veoma dobru epizodu 7. Puna emocija i onoga sto se moglo osjetiti da je Star Trek.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2342 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Da, predivna epizoda. U onim momentima sa Rajkerovima sam bio na rubu suza. :cry: Grozno je ono što im se desilo, da su izgubili dijete. :cry:
A opet su ostali snažni i zajedno. I može se osjetiti ta ljubav između Picarda, Rikera i Troi. Hemija između glumaca je ostala posebna,
vjerovatno zato što prijateljstvo postoji još uvijek i u RL. Epizoda puna kvalitetnog razvoja karaktera i popunjavanje priče o našim omiljenim
likovima.
User avatar
Hame_
Posts: 5493
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2343 Re: Star Trek

Post by Hame_ »

User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2344 Re: Star Trek

Post by Lalena »

BHCluster wrote: 05/03/2020 23:35 Nakon 4. epizode dobili smo jos jenu veoma dobru epizodu 7. Puna emocija i onoga sto se moglo osjetiti da je Star Trek.
Moze link? Tamo gdje inace gledam, nema jos sedme epizode, a veceras imam vremena...
User avatar
BHCluster
Posts: 23364
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2345 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 06/03/2020 00:31 Da, predivna epizoda. U onim momentima sa Rajkerovima sam bio na rubu suza. :cry: Grozno je ono što im se desilo, da su izgubili dijete. :cry:
A opet su ostali snažni i zajedno. I može se osjetiti ta ljubav između Picarda, Rikera i Troi. Hemija između glumaca je ostala posebna,
vjerovatno zato što prijateljstvo postoji još uvijek i u RL. Epizoda puna kvalitetnog razvoja karaktera i popunjavanje priče o našim omiljenim
likovima.
Oaj detal kad rece kuci "Red alert, shield up, run anti-cloaking scans..." Ili kad Soji klimnu glavom kao Data. Prava stvar.
User avatar
BHCluster
Posts: 23364
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2346 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Lalena wrote: 03/03/2020 17:34 Ranije nisam imala vremena, i onda odgledam svih sest (toliko sam nasla) epizoda ovaj vikend...
Imam neki dojam da je sve vise kao u humoristicnim serijama, nego u SF... Likovi su previse "ljudski", ni Vulkanci nisu ono sto su nekada bili...
Od odjece, do hrane, prostorija... Vise podsjecaju na proslost/ sadasnjost, nego na buducnost?!

A nikako mi nije jasno kako su od Date mogli stvoriti nesto toliko superiorno, u odnosu na njega?
Mislim, on je bar licio na androida...
Tijelo su mogli napraviti medjutim replicirati njegov mozak (positronic brain) nisu, ali Maddox je imao teoriju da od jednog Datainog neutrona je moguce napraviti citav mozak. Naravno to je i uspio sa blizankama...
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2347 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 07/03/2020 00:01
dale cooper wrote: 06/03/2020 00:31 Da, predivna epizoda. U onim momentima sa Rajkerovima sam bio na rubu suza. :cry: Grozno je ono što im se desilo, da su izgubili dijete. :cry:
A opet su ostali snažni i zajedno. I može se osjetiti ta ljubav između Picarda, Rikera i Troi. Hemija između glumaca je ostala posebna,
vjerovatno zato što prijateljstvo postoji još uvijek i u RL. Epizoda puna kvalitetnog razvoja karaktera i popunjavanje priče o našim omiljenim
likovima.
Oaj detal kad rece kuci "Red alert, shield up, run anti-cloaking scans..." Ili kad Soji klimnu glavom kao Data. Prava stvar.
Da, da...Riker se začas iz domaćinskog moda prebacio u commander mode. :D Generalno se pazi na detalje u seriji.
User avatar
BHCluster
Posts: 23364
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2348 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 07/03/2020 00:06
BHCluster wrote: 07/03/2020 00:01
dale cooper wrote: 06/03/2020 00:31 Da, predivna epizoda. U onim momentima sa Rajkerovima sam bio na rubu suza. :cry: Grozno je ono što im se desilo, da su izgubili dijete. :cry:
A opet su ostali snažni i zajedno. I može se osjetiti ta ljubav između Picarda, Rikera i Troi. Hemija između glumaca je ostala posebna,
vjerovatno zato što prijateljstvo postoji još uvijek i u RL. Epizoda puna kvalitetnog razvoja karaktera i popunjavanje priče o našim omiljenim
likovima.
Oaj detal kad rece kuci "Red alert, shield up, run anti-cloaking scans..." Ili kad Soji klimnu glavom kao Data. Prava stvar.
Da, da...Riker se začas iz domaćinskog moda prebacio u commander mode. :D Generalno se pazi na detalje u seriji.
Samo cekaj dok se Worf ne pojavi (kao kapetan Enterprisa)...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21561
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2349 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2350 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Lalena wrote: 06/03/2020 18:47
BHCluster wrote: 05/03/2020 23:35 Nakon 4. epizode dobili smo jos jenu veoma dobru epizodu 7. Puna emocija i onoga sto se moglo osjetiti da je Star Trek.
Moze link? Tamo gdje inace gledam, nema jos sedme epizode, a veceras imam vremena...
Skini popcorn. Poput netflix a je, besplatan, nema reklama i odmah tu bude nova epizoda, četvrtkom
Post Reply