Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2176 Re: Star Trek

Post by JoseMujica »

dale cooper wrote:Eh da...svako poštovanje za pokojnu admiralicu Cornwell. :kakoste: Žrtvovala se stoički i bez treptaja.
sad ćemo joj hatmu i jasin proučit
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#2177 Re: Star Trek

Post by DrugaGimnazija »

Mislim da je odlicno da Discovery ide u buducnost, jer je ova kompletna sezona bilo pod pritiskom kanona i puno energije je potroseno da se sve ispostuje i spoji. Sad napokon mogu pisati novi materijal i pustiti masti na volju.

Sto se tice broda, u kratkom filmu Calypso smo vidjeli da je Discovery napusten, bez posade i sa vrlo razvijenim AI sistemom. Calipso je prikazao skok od 1000 godina u buducnost, sto je tek nekih 50 godina nakon 1. epizode 3. sezone.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2178 Re: Star Trek

Post by arzuhal »

Fenomenalna epizoda. Bitka me se posebno dojmila, nekakvo trunje unaokolo puca u mraku kao kokice... Manevri i akcija većih brodova kakve se ne bi postidila ni Chicken Invaders 3: The Easter Edtion... Pa onaj torpedo, kakav frojdovski ulet! Michael zaslužno Veliku zlatnu malinu na šl0gu... Dijalog sa Spokom, cuclam onu Heineken 0,0, a suze same liju... Oni skokovi u prošlost, sve mi se odjednom posložilo, fabulozno je bilo...I odlazak u nepoznato... Nemam riječi...

Dok ne dođe treća sezona prebacujem se na Vruć vetar.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2179 Re: Star Trek

Post by BHCluster »


:smeker:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2180 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Image

Da, oficijelno ime nove serije će biti Star Trek: Picard. Radni naslov je bio Star Trek: Geriatri Years. :mrgreen:

Dovraga, čak i Patricka sustiže vrijeme. :|
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2181 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Mislim da ce ova Picard serija biti pun pogodak. I mislim da ce biti dalja baza za razvoj star Trek u budućnosti.
Iz slika i klipa sto su procurili mogu se vidjeti mnoge pozitivne stvari.
Prvo desava se u prime timeline poslije dogadjaja iz filma Nemisis i Star Trek. Romulus je unisten (to je Canon). Veoma drugačiji svijet ali sudeci po uniformama Star fleet se vratila pacifistickom djelovanju uniforme su veoma slicne onima iz Star Trek Voyagera i pocetak Deep Space Nina, malo modernizovane.
Bice zanimljivo vidjeti Federaciji 25 god nakon Dominijskih ratova i 20 god nakon unistenja Romulusa.
Bice zanimljivo vidjeti ulogu Picard u ovoj seriji. Kapetan vise nije a sudeci po ovom klipu nije vise ni clan flote kao admiral. Moguce da je u penziji ili ambasador.
Mozda se Borg pojavi a bice zanimljivo vidjeti i tehnologiju koju flota ima.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2182 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Pored svega biće i novih memes :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2183 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2184 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Reklama za vino :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2185 Re: Star Trek

Post by JoseMujica »

MarlboroGold wrote:Reklama za vino :lol:
Picard Vranac :lol: :lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2186 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:Reklama za vino :lol:
Chateau Picard!

Image
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2187 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

Ne znam koliko ima istine u ovome, nadam se da je istina i da cemo se rijesiti Kurtzmana konacno
Rumors keep coming in from behind the scenes at CBS' Star Trek Discovery and Star Trek Picard. We have heard Netflix rejected Picard and now we hear the test screenings are being received poorly. Star Trek Discovery season 3 may be in question and on top of all of this my insider tells me CBS is done with Alex Kurtzman.

User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2188 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

nelle_tz wrote:Ne znam koliko ima istine u ovome, nadam se da je istina i da cemo se rijesiti Kurtzmana konacno
Rumors keep coming in from behind the scenes at CBS' Star Trek Discovery and Star Trek Picard. We have heard Netflix rejected Picard and now we hear the test screenings are being received poorly. Star Trek Discovery season 3 may be in question and on top of all of this my insider tells me CBS is done with Alex Kurtzman.

Po običaju gomila glasina bez stvarnog uporišta i želja od onog nezadovoljnog dijela Star Treka fandoma koji kukaju još otkako je
Discovery započeo. Jedina istina je da Kurtzman ima dugogodišnji ugovor sa CBS-om koji je nedavno potpisao i da radi punom parom na
Picard seriji, trećoj sezoni Discoverya i još neimenovanoj Section 31 seriji. Naravno ovaj gore lik kuka na Kurtzmana i na vječito
omraženog JJ Abramsa, ljude koji su, htjeli to neki priznati ili ne, vratili Star Trek na mapu i udahnuli mu novi život. To što to više
nije Star Trek na kojim smo mi stariji odrasli, a šta ćemo, vremena se mijenjaju i potrebne su neke nove ideje koje će se dopasti
novim generacija tv gledatelja. Što je i većim dijelom uspjelo sa JJ-ovim filmovima i Discoveryem.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2189 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

dale cooper wrote:
nelle_tz wrote:Ne znam koliko ima istine u ovome, nadam se da je istina i da cemo se rijesiti Kurtzmana konacno
Rumors keep coming in from behind the scenes at CBS' Star Trek Discovery and Star Trek Picard. We have heard Netflix rejected Picard and now we hear the test screenings are being received poorly. Star Trek Discovery season 3 may be in question and on top of all of this my insider tells me CBS is done with Alex Kurtzman.

Po običaju gomila glasina bez stvarnog uporišta i želja od onog nezadovoljnog dijela Star Treka fandoma koji kukaju još otkako je
Discovery započeo. Jedina istina je da Kurtzman ima dugogodišnji ugovor sa CBS-om koji je nedavno potpisao i da radi punom parom na
Picard seriji, trećoj sezoni Discoverya i još neimenovanoj Section 31 seriji. Naravno ovaj gore lik kuka na Kurtzmana i na vječito
omraženog JJ Abramsa, ljude koji su, htjeli to neki priznati ili ne, vratili Star Trek na mapu i udahnuli mu novi život. To što to više
nije Star Trek na kojim smo mi stariji odrasli, a šta ćemo, vremena se mijenjaju i potrebne su neke nove ideje koje će se dopasti
novim generacija tv gledatelja. Što je i većim dijelom uspjelo sa JJ-ovim filmovima i Discoveryem.
Lik je imao dosta informacija koje su se kasnije ostvarile, od njega sam cuo jos na pocetlu druge sezone da je Burnham Red Angel i da ce spasiti Discovery na kraju sezone, jos kad niko o tome nije ni pricao.Covjek je sam radio u filmskoj industriji i dosta toga zna
I receno je na kraju videa da Kurtzman ima ugovor na 5 godina i da se to ne moze tek tako raskinuti nego ce mu dati neku drugu funkciju u okviru firme.
Nadam se da ce se ovo ostvariti, i on i J.J. Abrams su ono sto su D & D za Game of Thrones.Unistili su Star Wars, sad unistavaju Star Trek
Ovo jeste informacija od izvora, i on sam tvrdi da nije siguran je li tacna i da ne garantuje da jeste, nadam se da jeste,Picard je prema prvim informacija imao 80 % negativnih rekacija na prvim prikazivanjima za odabranu publiku.Netflix nije bez razloga odustao od distribucije Picarda .
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2190 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

nelle_tz wrote:
dale cooper wrote:
Po običaju gomila glasina bez stvarnog uporišta i želja od onog nezadovoljnog dijela Star Treka fandoma koji kukaju još otkako je
Discovery započeo. Jedina istina je da Kurtzman ima dugogodišnji ugovor sa CBS-om koji je nedavno potpisao i da radi punom parom na
Picard seriji, trećoj sezoni Discoverya i još neimenovanoj Section 31 seriji. Naravno ovaj gore lik kuka na Kurtzmana i na vječito
omraženog JJ Abramsa, ljude koji su, htjeli to neki priznati ili ne, vratili Star Trek na mapu i udahnuli mu novi život. To što to više
nije Star Trek na kojim smo mi stariji odrasli, a šta ćemo, vremena se mijenjaju i potrebne su neke nove ideje koje će se dopasti
novim generacija tv gledatelja. Što je i većim dijelom uspjelo sa JJ-ovim filmovima i Discoveryem.
Lik je imao dosta informacija koje su se kasnije ostvarile, od njega sam cuo jos na pocetlu druge sezone da je Burnham Red Angel i da ce spasiti Discovery na kraju sezone, jos kad niko o tome nije ni pricao.Covjek je sam radio u filmskoj industriji i dosta toga zna
I receno je na kraju videa da Kurtzman ima ugovor na 5 godina i da se to ne moze tek tako raskinuti nego ce mu dati neku drugu funkciju u okviru firme.
Nadam se da ce se ovo ostvariti, i on i J.J. Abrams su ono sto su D & D za Game of Thrones.Unistili su Star Wars, sad unistavaju Star Trek
Ovo jeste informacija od izvora, i on sam tvrdi da nije siguran je li tacna i da ne garantuje da jeste, nadam se da jeste,Picard je prema prvim informacija imao 80 % negativnih rekacija na prvim prikazivanjima za odabranu publiku.Netflix nije bez razloga odustao od distribucije Picarda .
A opet, filmovi koje je JJ radio i za Star Wars i za Star Trek franšizu su neki od najuspješnijih i najgledanijih. Ne kažem da je JJ neki
genije, ali ovo demoniziranje lika od fanova obje franšize prevazilazi sve granice.

Netflix je odustao od distribucije Picarda najvjerovatnije zato što je Amazon Prime (koji će seriju preuzeti van američke teritorije)
ponudio više love. Što se tiče negativnih reakcija na prve dvije epizode, u to čisto sumnjam, jer je snimanje za njih tek dovršeno krajem
Maja i vjerovatno još nije gotova ni post produkcija, a kamoli da je ušlo u fazu testnog prikazivanja. I ako pogledaš oficijelne fan stranice
koje donose Star Trek vijesti nećeš nigdje naći vijesti vezano za ovo. Osim od ovih par youtube kmečavaca kao što je ovaj lik gore
ili onaj lik sa Midnight's Edge kanala, koji je by the way, fulao sve vezano za Discovery do sada. :mrgreen:
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2191 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

dale cooper wrote:


A opet, filmovi koje je JJ radio i za Star Wars i za Star Trek franšizu su neki od najuspješnijih i najgledanijih. Ne kažem da je JJ neki
genije, ali ovo demoniziranje lika od fanova obje franšize prevazilazi sve granice.

Netflix je odustao od distribucije Picarda najvjerovatnije zato što je Amazon Prime (koji će seriju preuzeti van američke teritorije)
ponudio više love. Što se tiče negativnih reakcija na prve dvije epizode, u to čisto sumnjam, jer je snimanje za njih tek dovršeno krajem
Maja i vjerovatno još nije gotova ni post produkcija, a kamoli da je ušlo u fazu testnog prikazivanja. I ako pogledaš oficijelne fan stranice
koje donose Star Trek vijesti nećeš nigdje naći vijesti vezano za ovo. Osim od ovih par youtube kmečavaca kao što je ovaj lik gore
ili onaj lik sa Midnight's Edge kanala, koji je by the way, fulao sve vezano za Discovery do sada. :mrgreen:
I Twlight filmovi su uzeli brdo love, to ne znaci da su dobri.
Da ja uzmem rezirati Star Trek i Star Wars filmove, oni bi uzeli isto toliko love jer je rijec o kulturnim fenomenima.Uporedis Star Trek filmove od JJ Abramsa sa Fast i Furious fransizom i vidis da je to jedna te ista stvar, akcija, akcija, trka, ali kod Star Treka samo u svemiru.
Zadja dva Star Wars filma su totalna katastrofa, Solo je cak i izgubio lovu koja je u njega ulozena.
Prvi film SW je ok, i to iz razloga sto je cista kopija SW- A NeW Hope, od radnje do likova.To je uspio J J Abrams, da reciklira film iz 1977 i uvali ga ljudima kao novi SW film.
Netflix je odustao od serije, nije Amazon dao vise love, nego je Netflix jednostavno odustao , jer im se ne svidja pravac u kojem ce serija ici,a to je kopija STD. Amazon ionako ima najbolju sf seriju- The Expanse
Nerdrotic je ,sto se tice STD. pogodio 90 % stvari koje ce se desiti u drugoj sezoni jer covjek ima svoje izvore od ljudi koji rade na seriji, prvo sto se tice toga da je Burnham Red Angel i da ce spasiti Discovery, a to je bilo odmah na pocetku sezone, do toga da ce ona tako djelovati na Spocka da ce Spock postati Spock , kakvog znamo bas zbog Michael, i da ce napraviti metiljka i mekavca od njega... Te neke detalje nisu drugi znali
Molim dragog Boga da neko drugi dodje umjesto Abramsa i ovog Klutzmana, i napravi ok seriju od Discoveryja, pogotovo sto sad imaju mogucnosti da se igraju, ne ogranicava ih canon u 900 godina daleko buducnosti.Keptan Pike je osvjezenje u seriji i definitivno najbolji lik u drugoj sezoni
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2192 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

nelle_tz wrote: I Twlight filmovi su uzeli brdo love, to ne znaci da su dobri.
Da ja uzmem rezirati Star Trek i Star Wars filmove, oni bi uzeli isto toliko love jer je rijec o kulturnim fenomenima.Uporedis Star Trek filmove od JJ Abramsa sa Fast i Furious fransizom i vidis da je to jedna te ista stvar, akcija, akcija, trka, ali kod Star Treka samo u svemiru.
Zadja dva Star Wars filma su totalna katastrofa, Solo je cak i izgubio lovu koja je u njega ulozena.
Prvi film SW je ok, i to iz razloga sto je cista kopija SW- A NeW Hope, od radnje do likova.To je uspio J J Abrams, da reciklira film iz 1977 i uvali ga ljudima kao novi SW film.
Netflix je odustao od serije, nije Amazon dao vise love, nego je Netflix jednostavno odustao , jer im se ne svidja pravac u kojem ce serija ici,a to je kopija STD. Amazon ionako ima najbolju sf seriju- The Expanse
Nerdrotic je ,sto se tice STD. pogodio 90 % stvari koje ce se desiti u drugoj sezoni jer covjek ima svoje izvore od ljudi koji rade na seriji, prvo sto se tice toga da je Burnham Red Angel i da ce spasiti Discovery, a to je bilo odmah na pocetku sezone, do toga da ce ona tako djelovati na Spocka da ce Spock postati Spock , kakvog znamo bas zbog Michael, i da ce napraviti metiljka i mekavca od njega... Te neke detalje nisu drugi znali
Molim dragog Boga da neko drugi dodje umjesto Abramsa i ovog Klutzmana, i napravi ok seriju od Discoveryja, pogotovo sto sad imaju mogucnosti da se igraju, ne ogranicava ih canon u 900 godina daleko buducnosti.Keptan Pike je osvjezenje u seriji i definitivno najbolji lik u drugoj sezoni
Pa problem je što fanovi generalno misle da bi oni sve bolje napravili od profesionalaca, a rezultati se mogu vidjeti po raznim fan filmovima
i serijama koji se rade dugi niz godina i rezultat je upravo to...fan film koji je napravljen za uzak krug ljudi koji se drže svojih uskih vizija
o tome šta bi Star Trek trebao biti. Ali Star Trek kao franšiza da bi preživjela mora da dosegne širi krug ljudi, fan baza (koja je sve starija)
nije dovoljna. Nisu ni meni po volji svi izbori koje je načinio Kurtzman tokom kreacije Discoverya, ali ima sasvim dovoljno onoga što
Star Trek čini Star Trekom da mogu biti zadovoljan. Neke fanove jednostavno nije moguće zadovoljiti ako stvari nisu baš onako kako su
ih oni zamislili u svojoj glavi. Pa to se vidi i sa onanisanjem na Orville, koje je istinu bio mnogo bolji u drugoj sezoni, ali je jedva preživio
i treću sezonu može zahvaliti samo iznimnom uticaju Seth MacFarlanea. Popularnost te serije među starim Trek fanovima je pokazala da je
fan baza zaglavila u prošlosti i nostalgiji i da ono što žele je ništa drugo nego replika onoga što je bilo prije. A to, po meni, nije put za
budućnost franšize.

Da, Netflix je odjednom nakom gomila serija i filmova koje kupuju i produciraju kilama odustao od Picarda zbog "pravca" kojim ide serija
koja još nije ni završena. I "glupi" Amazon Prime je samo tako potpisao višegodišnji ugovor sa CBS-om za prava na distribuciju te serije.
Kako da ne. :roll: Ako si iole pratio dešavanja i stvari koje su se do sada govorile o Picard seriji, jasno je da je namjera da se napravi
drugačija serija od Discoverya. Mnogo manje akciono bazirana, sporija i sa više onog poznatog Trekovog "morality playa", što je sasvim
u skladu sa Picardom i njegovor reputacijom i godinama u kojima će biti prikazan u seriji.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2193 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

dale cooper wrote:
nelle_tz wrote: I Twlight filmovi su uzeli brdo love, to ne znaci da su dobri.
Da ja uzmem rezirati Star Trek i Star Wars filmove, oni bi uzeli isto toliko love jer je rijec o kulturnim fenomenima.Uporedis Star Trek filmove od JJ Abramsa sa Fast i Furious fransizom i vidis da je to jedna te ista stvar, akcija, akcija, trka, ali kod Star Treka samo u svemiru.
Zadja dva Star Wars filma su totalna katastrofa, Solo je cak i izgubio lovu koja je u njega ulozena.
Prvi film SW je ok, i to iz razloga sto je cista kopija SW- A NeW Hope, od radnje do likova.To je uspio J J Abrams, da reciklira film iz 1977 i uvali ga ljudima kao novi SW film.
Netflix je odustao od serije, nije Amazon dao vise love, nego je Netflix jednostavno odustao , jer im se ne svidja pravac u kojem ce serija ici,a to je kopija STD. Amazon ionako ima najbolju sf seriju- The Expanse
Nerdrotic je ,sto se tice STD. pogodio 90 % stvari koje ce se desiti u drugoj sezoni jer covjek ima svoje izvore od ljudi koji rade na seriji, prvo sto se tice toga da je Burnham Red Angel i da ce spasiti Discovery, a to je bilo odmah na pocetku sezone, do toga da ce ona tako djelovati na Spocka da ce Spock postati Spock , kakvog znamo bas zbog Michael, i da ce napraviti metiljka i mekavca od njega... Te neke detalje nisu drugi znali
Molim dragog Boga da neko drugi dodje umjesto Abramsa i ovog Klutzmana, i napravi ok seriju od Discoveryja, pogotovo sto sad imaju mogucnosti da se igraju, ne ogranicava ih canon u 900 godina daleko buducnosti.Keptan Pike je osvjezenje u seriji i definitivno najbolji lik u drugoj sezoni
Pa problem je što fanovi generalno misle da bi oni sve bolje napravili od profesionalaca, a rezultati se mogu vidjeti po raznim fan filmovima
i serijama koji se rade dugi niz godina i rezultat je upravo to...fan film koji je napravljen za uzak krug ljudi koji se drže svojih uskih vizija
o tome šta bi Star Trek trebao biti. Ali Star Trek kao franšiza da bi preživjela mora da dosegne širi krug ljudi, fan baza (koja je sve starija)
nije dovoljna. Nisu ni meni po volji svi izbori koje je načinio Kurtzman tokom kreacije Discoverya, ali ima sasvim dovoljno onoga što
Star Trek čini Star Trekom da mogu biti zadovoljan. Neke fanove jednostavno nije moguće zadovoljiti ako stvari nisu baš onako kako su
ih oni zamislili u svojoj glavi. Pa to se vidi i sa onanisanjem na Orville, koje je istinu bio mnogo bolji u drugoj sezoni, ali je jedva preživio
i treću sezonu može zahvaliti samo iznimnom uticaju Seth MacFarlanea. Popularnost te serije među starim Trek fanovima je pokazala da je
fan baza zaglavila u prošlosti i nostalgiji i da ono što žele je ništa drugo nego replika onoga što je bilo prije. A to, po meni, nije put za
budućnost franšize.

Da, Netflix je odjednom nakom gomila serija i filmova koje kupuju i produciraju kilama odustao od Picarda zbog "pravca" kojim ide serija
koja još nije ni završena. I "glupi" Amazon Prime je samo tako potpisao višegodišnji ugovor sa CBS-om za prava na distribuciju te serije.
Kako da ne. :roll: Ako si iole pratio dešavanja i stvari koje su se do sada govorile o Picard seriji, jasno je da je namjera da se napravi
drugačija serija od Discoverya. Mnogo manje akciono bazirana, sporija i sa više onog poznatog Trekovog "morality playa", što je sasvim
u skladu sa Picardom i njegovor reputacijom i godinama u kojima će biti prikazan u seriji.
Cisto sumnjam da ce Picard ista drugacije biti od STD, pucacina u svemiru, Fast and Furious
Ljudi koji pisu scenariji uopste ne razumiju Star Trek.Fan serije se prave sa malim budzetom, ne mozes ocekivati nesto spektakularno sa 1000 dolara budzeta.Kad vec spominjes fa serije, evo ti fan serija koju je CBS zabranio jer ima bolu ideju i vjerovatno bi imala bolje kritike i od publike i od kriticara

Orville nije niko ovdje spominjao, Orville je duplirao svoju gledanost tokom L+3 i L+7 ratingsa, o Orville-u samo pozitivne kritike mogu procitati, pogotovo sezona 2 je bas dobra . Ona prva sezona je imala previse glupog humora.
Slazem se da ono sto je bilo p-rije nije buducnost fransize, ali nije ni ovo sto su uradili 0d STD, sa jednim bezgresnim likom koji apsolutno sve zna, i koji govori kapetanu, Spocku sta da rade i od kojeg sve zavisi
Uopce ne postoji karakterizacija likova u ovom za sto je bio zaduzen Klutzman i JJ Abrams.
Drug, Netflix nije zelio tu seriju , mislim na Picarda, i nije htio da trosi lovu na nesto sto ce izgledati poput STD i sto mu nece donijeti neku lovu
Jedini koji ce tu profitirati je CBS, CBS trebaju Star Trek serije, treba mu STD i STP zbog streaming servicea
I da ne zaboravimo da je lik tuzio CBS za plagijat,jer su mu ukrali ideje iz njegove igre i to iskoristili za ST Discovery. imas to od 1:37
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2194 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ne bi dalje ulazio u rasprave jer očigledno imaš određeno mišljenje o ljudima koji vode Star Trek danas, niti mi se raspravlja o
ovim polu glasinama, naklapanjima i teorijama zavjere koje ovdje postavljaš kao neku vijest.

Međutim, činjenično stanje je ovakvo, nakon toliko godina suše što se tiče Star Treka na televiziji, ponovo imamo ne jednu, nego tri
serije na kojima se radi i vjerovatnom daljnom ekspanzijom franšize i to je nešto zbog čega sam, barem ja, kao Star Trek fan
sretan. Činjenica je da ne možeš zadovoljiti sve ukuse, posebno sa fan bazom koja je hard core kao što je to Star Trek ili Star Wars.
Bitno je da se Star Trek vratio u svijest ljudi, da je uspješan i da se ponovo priča o njemu, a nadat je se da će se neke stvari popravljati
i biti bolje u budućnosti. Pa i TNG-u su trebale gotovo tri sezone da potrefi stvari kako treba. I nije tačno da ljudi koji trenutno pišu
za Discovery i Picarda "ne poznaju" Star Trek. Kirsten Beyer recimo je pisac nekoliko od boljih knjiga za seriju novela o Voyageru i dobro
zna šta je Star Trek. Samo kažem da treba bili malo otvoreniji i pružiti šansu da se ljudi dokažu. Discovery je već dosta napredovao
između dvije sezone i sa trećom imaju otvoren put da od serije naprave nešto posebno. A od Picarda nismo vidjeli još ništa osim kratkog
teasera.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2195 Re: Star Trek

Post by Qler »

:thumbup:
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#2196 Re: Star Trek

Post by tap3ah75 »

Tek sam krenuo sa sezonom 2 .... evo me počinjem treću epizodu .... ništa pofatao nisam ....
odakle im Pike sad kapetan?
Je li on postavljen da bude kapetan dok istraže ove crvene signale?
Ako može bez spojlera ....
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2197 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:Ne bi dalje ulazio u rasprave jer očigledno imaš određeno mišljenje o ljudima koji vode Star Trek danas, niti mi se raspravlja o
ovim polu glasinama, naklapanjima i teorijama zavjere koje ovdje postavljaš kao neku vijest.

Međutim, činjenično stanje je ovakvo, nakon toliko godina suše što se tiče Star Treka na televiziji, ponovo imamo ne jednu, nego tri
serije na kojima se radi i vjerovatnom daljnom ekspanzijom franšize i to je nešto zbog čega sam, barem ja, kao Star Trek fan
sretan. Činjenica je da ne možeš zadovoljiti sve ukuse, posebno sa fan bazom koja je hard core kao što je to Star Trek ili Star Wars.
Bitno je da se Star Trek vratio u svijest ljudi, da je uspješan i da se ponovo priča o njemu, a nadat je se da će se neke stvari popravljati
i biti bolje u budućnosti. Pa i TNG-u su trebale gotovo tri sezone da potrefi stvari kako treba. I nije tačno da ljudi koji trenutno pišu
za Discovery i Picarda "ne poznaju" Star Trek. Kirsten Beyer recimo je pisac nekoliko od boljih knjiga za seriju novela o Voyageru i dobro
zna šta je Star Trek. Samo kažem da treba bili malo otvoreniji i pružiti šansu da se ljudi dokažu. Discovery je već dosta napredovao
između dvije sezone i sa trećom imaju otvoren put da od serije naprave nešto posebno. A od Picarda nismo vidjeli još ništa osim kratkog
teasera.
:thumbup:

Ja sam na početku također bio skeptičan kao mnogi drugi... vjerovatno isto važi i za većinu hardcore ST fanova. Jednostavno mi se dosta toga nije sviđalo, ali vremenom je serija postajala sve bolja i bolja da sad jedva čekam sljedeću sezonu. Konačno su krenuli pravim ST stopama. Prva sezona mi je bila čisti prosjek, pa i ispod prosjeka i za malo da odustanem od gledanja... ali eto, srećom nisam. Što se Kirsten tiče ne vjerujem da će zeznuti... kao što kažeš, ima ona iskustva sa Voyager novelama.

A onaj gore klip... kad sam vidio cvike odmah sam prepoznao da je to onaj Nerdrotic... klasični desničar i pljuvator.
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#2198 Re: Star Trek

Post by wolfie »

tap3ah75 wrote:Tek sam krenuo sa sezonom 2 .... evo me počinjem treću epizodu .... ništa pofatao nisam ....
odakle im Pike sad kapetan?
Je li on postavljen da bude kapetan dok istraže ove crvene signale?
Ako može bez spojlera ....
Prinudni kapetan za vrijeme krize :-D
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#2199 Re: Star Trek

Post by tap3ah75 »

Pregledao sam petu epizodu druge sezone Diskoverija ... sve mi je bezveznija što dalje gledam.
Hoće li se ovo šta promjeniti nabolje ili da prekidam gledanje i brišem sa diska ovo ostalo.

Prva sezona mi je bila mnogo zanimljivija i dinamičnija.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2200 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

tap3ah75 wrote:Pregledao sam petu epizodu druge sezone Diskoverija ... sve mi je bezveznija što dalje gledam.
Hoće li se ovo šta promjeniti nabolje ili da prekidam gledanje i brišem sa diska ovo ostalo.

Prva sezona mi je bila mnogo zanimljivija i dinamičnija.
Hoce. Ta elizoda je meni jedna od najgorih u citavom st svemiru.
Post Reply