Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2151 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Eh da...svako poštovanje za pokojnu admiralicu Cornwell. :kakoste: Žrtvovala se stoički i bez treptaja.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2152 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Bitka je bila ubjedljivo najbolji dio epizode... pogotovo kad je pomoć stigla.

Et pogodio si da će se obrijati na kraju :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2153 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:Bitka je bila ubjedljivo najbolji dio epizode... pogotovo kad je pomoć stigla.

Et pogodio si da će se obrijati na kraju :lol:
Pa naravno, čovjek je bio na odsustvu. Sad se vratio u flotu full time, i nema brade jarane. :mrgreen:

Iako ne kontam zašto je Discovery morao skočiti u budućnost, kad je Philippa kraljevski sjebala Lelanda/Controlu prije skoka? :zoka:
Jedna od stvari koje baš ne drže vodu ako malo dublje razmisliš (daleko od jedine) :D

Discovery će sa trećom sezonom oficijelno biti jedina Star Trek serija koja je ujedno i prequel i sequel. :D

Ali molim te CBS...dajte nam Pajkovu seriju! :hajmooo: :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2154 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

Mogli bi oni Star Trek Enterprise kao trecu sezonu, promijenit naziv serije. Jos da je Ash otisao s njima, pa ko ih jebe tamo u buducnosti, ne zanimaju me uopste :D svi kul likovi su ostali ovdje

pitam se da li je onaj admiral sto ih je ispitivao neko bitan, dok mu nisu lice pokazali

al sam se glasno nasmijao kad ona klingonka kaze nesto kao " bice krvi neprijatelja do koljena" a bore se protiv AI-a :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2155 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Raigor Stonehoof wrote:Mogli bi oni Star Trek Enterprise kao trecu sezonu, promijenit naziv serije. Jos da je Ash otisao s njima, pa ko ih jebe tamo u buducnosti, ne zanimaju me uopste :D svi kul likovi su ostali ovdje

pitam se da li je onaj admiral sto ih je ispitivao neko bitan, dok mu nisu lice pokazali

al sam se glasno nasmijao kad ona klingonka kaze nesto kao " bice krvi neprijatelja do koljena" a bore se protiv AI-a :lol:
:lol: Mogu misliti koliko ti je muka što taj mrski petaq nije nastradao? :mrgreen:

Fakat, kompletna posada Enterprisea sa Pikeom na čelu mi se čini cool. :-D

Da, moguće. Možda neko od admirala iz TOS-a koji je spominjan?

Ali imaju duha mora se priznati, svaki dan im je dobar za umrijeti. Zavidan životni moto. :mrgreen:

Ja se samo bojim da će Federacija u trećoj sezoni Discoverya biti neprepoznatljiva ili čak nepostojeća.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2156 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:
MarlboroGold wrote:Bitka je bila ubjedljivo najbolji dio epizode... pogotovo kad je pomoć stigla.

Et pogodio si da će se obrijati na kraju :lol:
Pa naravno, čovjek je bio na odsustvu. Sad se vratio u flotu full time, i nema brade jarane. :mrgreen:

Iako ne kontam zašto je Discovery morao skočiti u budućnost, kad je Philippa kraljevski sjebala Lelanda/Controlu prije skoka? :zoka:
Jedna od stvari koje baš ne drže vodu ako malo dublje razmisliš (daleko od jedine)
:D

Discovery će sa trećom sezonom oficijelno biti jedina Star Trek serija koja je ujedno i prequel i sequel. :D

Ali molim te CBS...dajte nam Pajkovu seriju! :hajmooo: :D
To ni meni nije bilo jasno... preglupo je ispalo. Bolje da je bilo šaljemo discovery kroz wormhole da bi univerzum zaštitili od Controla i bilo koga drugog koji bi mogao podatke iskoristiti kako bi načinio štetu... ovako je ispalo samo da su otišli zbog Controla, a kojeg je Philippa sjebala prije nego što su prošli kroz wormhole :roll:

Šteta ako ovaj Pike i Spock ne budu imali svoju seriju.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2157 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Pa otisli u buducnost da niko nikad ne moze doci do tih podataka, jer uvijek postoji vjerovatnoca da ce neko pokusati.

Nadao sam se da cemo vidjeti gdje je Discovery na kraju zavrsio. Znaci u novoj sezoni ocekujemo dosta novih glumaca...
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2158 Re: Star Trek

Post by Qler »

Dobro finale. Bilo je nekih nelogičnosti ali OK. Ja jedva čekam narednu sezonu.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2159 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Zacepili su svima usta i sada se mogu razvijati kao samostalna serija. Trebalo im je 2 godine zagrijavanja, ali dobro su ovo osmislili.

Jos kad bi se mogli oduprijeti LGBT lobiju, serija bi bila jos bolja.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2160 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Ja bih Spockov prijedlog za čuvanje tajne primjenio na ovu nesretnu seriju. Ugasiti i praviti se da nikad nije postojala.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2161 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Kome se ne svidja nek je ne gleda
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2162 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

dale cooper wrote:Eh da...svako poštovanje za pokojnu admiralicu Cornwell. :kakoste: Žrtvovala se stoički i bez treptaja.
El-Fatiha

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2163 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Interesantno je da je očigledno ostalo nešto od originalnog koncepta Bryana Fullera. Navodno je Discovery trebao u startu biti antologijski
tip serije koji bi se bavio različitim erama Star Treka. Ovo je na neki način rekonfiguracija tog koncepta.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2164 Re: Star Trek

Post by biggrin »

uspio sam napokon pogledati zadnju epizodu...iz 4.puta...tri puta zaspao...toliko o toj epizodi :D netegnuto uskladjivanje price je eufemizam za ono sto se tu desilo, al prelazio sam u zivotu i preko vecih sranja, tako da cu naravno nastaviti gledati...kao i eventualne nove serije iz ovog svemira.

p.s.lijepa recenzija serije https://svijetfilma.eu/recenzija-star-t ... -sezona-2/
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#2165 Re: Star Trek

Post by Kaligrafija »

Zadnja epizoda u rangu Star Trek filmova, ako ne i bolja od mnogih ST filmova, ali kako ce se serija sad zvati od iduce sezone, ST Enterprise!? I usrase i sefa i stanicu, Discovery je i prije svega i poslije svega...pa majka mu stara, ne kontam nista vise...! :shock:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2166 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Forumerrer wrote:Kome se ne svidja nek je ne gleda
Pa kako da znam da ne valja, ako ne pogledam?Ja 25 godina pratim Star Trek i uvijek ću gledati sve što nosi to ime.

Nelogičnosti su uvijek bile dio sci-fi-a, ali u Discoveryu prelazi svaku mjeru.

Neke stvari preko kojih ne mogu preći (i ovo se odnosi samo na finale sezone 2):

1. Ako je Georgiou uništila Control, čemu potreba da Michael i Discovery idu u budućnost?
2. Torpedo u Enterpriseu je otkinuo pola broda, ali su ga zaustavila vrata s prozorom iza kojih stoji Pike

Image
Image

3. Michael je došla do momenta kada treba da otvori portal za budućnost, odijelo joj to ne dozvoljava i ona zajedno sa Spockom skonta da mora još jednom da ode u prošlost i da pošalje sve signale, tek onda može u budućnost. Zašto? Može li mi neko objasniti?

4. Ofirno je na koji način usklađuju canon, vidi se da je na silu.

Zato što je Control putem video linka uspio preći na brod, to je razlog zašto više nikad niko neće koristiti tu tehnologiju komuniciranja.
Brod Discovery treba da se zaboravi i nikad više ne spominje (na stranu što je igrao ključnu ulogu kod Klingonaca i svi znaju za njega i posadu).

Mislim da su scenaristi krenuli u eksperimentisanje u prvoj sezoni, a u drugoj su se počeli vaditi. Ne zna se šta su gore odradili.

Serija je počela sa Shenzhou, a završila sa Enterpriseom. Ključne radnje se dešavaju mimo Discoverya koji bi trebao biti brod u centru pažnje. A tek smjena kapetana koja nam ne dozvoljava da se upoznamo sa posadom kao cjelinom. Čim smo počeli da bolje upoznajemo neke likove, oni ginu (Ariam). Ko od vas zna nabrojati imena posade komadnog mosta? U svim ostalim serijama smo na kraju druge sezone dobro znali ko je Harry Kim ili Lt. Worf. Da nisam guglao, ne bih znao da se R.A. Bryce zove R.A. Bryce.

Također mislim da scenaristi pojma nemaju kako dalje. Takvu su situaciju namjestili da serija može komotno sad da se prekine (možda su postojale naznake da bi serija mogla biti otkazana, u međuvremenu je sezona 3 potvrđena). Opet su sebi ostavili vrlo malo prostora da razviju priču da bude canon. To će biti jedino moguće ako se radnja nastavi u budućnosti. Sad zamisli tih skokova i razlika između sezona.

Ja nisam optimista za ovu seriju, a da je ću je gledati, naravno da hoću.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2167 Re: Star Trek

Post by Qler »

de baja ne komplikuj :D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2169 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Qler wrote:de baja ne komplikuj :D
Bježi ba, ukinu Archera, a ovdje pišu scenarije kao da su se djeca igrala.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2170 Re: Star Trek

Post by Qler »

Ma malu su sa Xindu zajebali i tamo, ali sad je bolji CGI :D i lens flare :D

A ne zezaj, druga sezona je bas dobra, i slusali su kritike, pustili kosu klingoncima, malo pokusali da se uklope u canon sa pricom. Nije lose. Let it grow a beard :)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2171 Re: Star Trek

Post by klixoris »

Odlicno finale ! Vrlo sam zadovoljan !

Heghlu'meH QaQ jajvam !!! :evil:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2172 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

E, jest vam CGI isprao mozgove :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2173 Re: Star Trek

Post by Bloo »

klixoris wrote:Odlicno finale ! Vrlo sam zadovoljan !

Heghlu'meH QaQ jajvam !!! :evil:
:thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2174 Re: Star Trek

Post by arzuhal »

Skonto sam konačno šta me nervira u svakom Treku...

"Štitovi su pali na 75%....žvaaaajz!...Kapetane, štitovi su na 53%..."
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2175 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

arzuhal wrote:Skonto sam konačno šta me nervira u svakom Treku...

"Štitovi su pali na 75%....žvaaaajz!...Kapetane, štitovi su na 53%..."
Pa jeste iritantno. Reci mi brate kad zakažu skroz da se počnem brinuti. :mrgreen:
Post Reply