Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2126 Re: Star Trek

Post by klixoris »

Haris.ba wrote:
arzuhal wrote:U prvoj sezoni mi je Tilly bila simpa... U drugoj je navalentni smor, samo nesto poskakuje i dopunjava ljude... Kad u zadnjoj epizodi, ničim izazvana štreberka, sva ustreptala izdeklamova treći Njutnov zakon, kad nisam laptop razbio od klavir... Da hoće poginut...
Ženski Vesli Krašer. :D
:lol: :lol: :lol:
Kad mu se samo sjetim one štreberske frizure, tačno se vidi da ga je mama počešljala :mrgreen:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2127 Re: Star Trek

Post by biggrin »

Qler wrote:
biggrin wrote:bio je jedan Pike prije rata...ne bih rekao da se neštu furao na star trek
To bi bila serija sa Piketom a ne sa Pike-om :)
e jes' dobro si

#teamannoyedbytilly
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2128 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Finale bi trebalo biti odlicno. Jos jedna dobra epizoda.

Ja sam mislio da ce biti jos 2 epizode do kraja, kad samo jedna.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2129 Re: Star Trek

Post by biggrin »

po ovoj predzadnjoj epizodi miriše da bi treća sezona mogla radnju imati u nekoj dalekoj budućnosti...and I like it! 8-)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2130 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

mešćini da će se sezona okončat sa kreacijom borga
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2131 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

biggrin wrote:po ovoj predzadnjoj epizodi miriše da bi treća sezona mogla radnju imati u nekoj dalekoj budućnosti...and I like it! 8-)
I ja se nadam tom scenariju, a Spock i Pike ostaju u sadasnjosti.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2132 Re: Star Trek

Post by biggrin »

ispalice se discovery za one što ga vole....i majkl sa njim...iii onda nemaju energije za povratak iz buducnosti sto objasnjava zasto se brod sa ovakvim prevoznickim karakteristikama ne pominje u proslosti...al je pitnanje jel mu i sapiensi buducnosti mogu dohakati i hoce li ga u nastojanju da ga uniste ustvari istesati u oblik kocke
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2133 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Forumerrer wrote:
biggrin wrote:po ovoj predzadnjoj epizodi miriše da bi treća sezona mogla radnju imati u nekoj dalekoj budućnosti...and I like it! 8-)
I ja se nadam tom scenariju, a Spock i Pike ostaju u sadasnjosti.
Da, ili to ili će Michael sama otići i napraviti neku vrstu reseta na kraju sezone.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2134 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Mozda greskom odu u proslost sa Control, ne uniste je u potpunosti i od ostataka se stvori Borg.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2135 Re: Star Trek

Post by biggrin »

Forumerrer wrote:Mozda greskom odu u proslost sa Control, ne uniste je u potpunosti i od ostataka se stvori Borg.
ako odu u proslost, onda su jos manje sanse za opstanak zivota, jer bi pederacija i ostali bili tehnološki još manje u mogućnosti da se odupru preteči borga....mada treba racunati i na to da se borg nije pojavio u tom dijelu svemira nego negdje far far away
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2136 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Ako je Control preteca Borga, moraju je vratiti u proslost.

1) preko spore drive-a se prebace u delta q - Control ih slijedi
2) greskom se prebace u proslost umjesto u buducnost
3) uniste control tj. misle da su je unistili
4) u borbi se trajno unisti spore drive
5) Discovery se pokusava vratiti kuci
6) od ostataka se formira Borg u delta q
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2137 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

Bas citam danas, valjda se u nekoj tng (ili vojadzer, ne sjecam se) epizodi spominje da je borg nastao u 15om vijeku po zemaljskom racunanju vremena. Znaci moraju u proslost ako je to ta prica.

Jedva cekam cetvrtak
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#2138 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Nisam jedini kojem je to palo na pamet

https://www.tor.com/2019/04/01/5-reason ... y-its-not/
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2139 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

STVARNO, STVARNO, STVARNO ne bih volio da se ova priča oko Kontrole pretvori u Borg origin priču. Svakako je prenategnuta kako jeste
i najslabiji dio priče ove sezone da je ne treba pretvoriti u neki fan wank. :| :roll:
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#2140 Re: Star Trek

Post by mali_balon »

Odu toliko daleko u buducnost da se od njih razvije Q

Moze i borg samo ako bude bila 7 od 9 :mrgreen:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2141 Re: Star Trek

Post by biggrin »

i ja glasam za ovu verziju sa 7 of 9 ili srodnim varijantama :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2142 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Nije loše finale, ali mi nije jasno zašto discovery nije bio zaustavljen kad su Controla uništili? S obzirom da su ga zaustavili nije bilo potrebe za wormhole ili je to iz razloga ako se pojavi neki novi Control u budućnosti, pa da nema pristup podacima od spherea?

Ono "confidential" mi također nije leglo... nekako je bilo bezveze. Mogli su to malo bolje odraditi. Pored toga toliki kelpijanci i klingonci su vidjeli i znali šta se dešavalo :-)
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#2143 Re: Star Trek

Post by Kiki_Musampa »

MarlboroGold wrote:Nije loše finale, ali mi nije jasno zašto discovery nije bio zaustavljen kad su Controla uništili? S obzirom da su ga zaustavili nije bilo potrebe za wormhole ili je to iz razloga ako se pojavi neki novi Control u budućnosti, pa da nema pristup podacima od spherea?

Ono "confidential" mi također nije leglo... nekako je bilo bezveze. Mogli su to malo bolje odraditi. Pored toga toliki kelpijanci i klingonci su vidjeli i znali šta se dešavalo :-)
Meni je samo smetalo cmizdrenje.... Svuda okolo ginu ljudi, a ona pizdi 5 minuta...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2144 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Kiki_Musampa wrote:
MarlboroGold wrote:Nije loše finale, ali mi nije jasno zašto discovery nije bio zaustavljen kad su Controla uništili? S obzirom da su ga zaustavili nije bilo potrebe za wormhole ili je to iz razloga ako se pojavi neki novi Control u budućnosti, pa da nema pristup podacima od spherea?

Ono "confidential" mi također nije leglo... nekako je bilo bezveze. Mogli su to malo bolje odraditi. Pored toga toliki kelpijanci i klingonci su vidjeli i znali šta se dešavalo :-)
Meni je samo smetalo cmizdrenje.... Svuda okolo ginu ljudi, a ona pizdi 5 minuta...
To je već postalo standardno. Ja sam se navikao :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2145 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Vrlo dobro finale...8+. Uspjeli su da manje-više prihvatljivo usklade TOS i prime timeline sa postojanjem Discoverya, spore drivea i Kontrole.
U suštini propali eksperimenti o kojima flota više nikada nije htjela govoriti. Dobro, jeste malo nategnuto...ali mogu progutati. :mrgreen:
Epizoda je bila intenzivna (bitka je bila spektakularna, spičkali su pola budžeta sezone čini mi se na ovo :mrgreen: ), emotivna, a karakterni
momenti solidno odrađeni. Discovery je otišao...kada i gdje ko će znati. A stvar je...baš me boli briga. Nakon pogleda na Enterpise u svemirskom
dry docku, obrijanog i uglađenog Spocka kakvog poznajemo iz serije, nabrijanog i spremnog Pikea i Number One-a (moj najnoviji crush u seriji :srce:
volim sposobne i pametne žene :) ) i posadu spremnu za nove avanture sve što želim je...TOS Enteprise seriju - the Pike Years. :-D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2146 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

meni je bila odlicna epizoda :) prava star trekovska :D
osim kreveljenja od Michael. pa tito mili, kako moze biti onako izvjestacena.... grozno :(

divan je momenat bio uskakanje Klingonaca u pomoc, ponovo prilika da se vidi njihova krvozednost koja je u drugoj sezoni bila bas pomlaka... zao mi je sto u narednoj sezoni Discoveryja necemo gledati Spocka :( ne znam ni hoce li sezona bez njega biti vrijedna gledanja, samo s ovom majkl koja me bas nervira. radije bih gledala Spoka i Pikea....

ali ako bi se Lorca vratio.... e to je vec druga pjesma :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2147 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

U stvari znamo gdje je Discovery otišao. Kurtzman je potvrdio ono što je Michael rekla u finalu. 950 godina u budućnosti, što je dalje
od bilo koje druge Star Trek serije do sada. Oni fanovi koji su smatrali da Star Trek uvijek treba ići naprijed će doći na svoje.
Još kad se uzme Picardova serija koja se isto dešava nakon uništenja Romulusa u Star Trek 09 filmu, imaće dvije serije koje se
dešavaju van do sada poznatog timelinea.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2148 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:meni je bila odlicna epizoda :) prava star trekovska :D
osim kreveljenja od Michael. pa tito mili, kako moze biti onako izvjestacena.... grozno :(

divan je momenat bio uskakanje Klingonaca u pomoc, ponovo prilika da se vidi njihova krvozednost koja je u drugoj sezoni bila bas pomlaka... zao mi je sto u narednoj sezoni Discoveryja necemo gledati Spocka :( ne znam ni hoce li sezona bez njega biti vrijedna gledanja, samo s ovom majkl koja me bas nervira. radije bih gledala Spoka i Pikea....

ali ako bi se Lorca vratio.... e to je vec druga pjesma :D
Da, onaj D7 battle cruiser je bio predivan u bitci, gotovo da sam i ja počeo galamiti na klingonskom od uzbuđenja. :mrgreen:

:kiss: Yes, you know it makes sense. :sretan: Kurtzman kaže da su svjesni popularnosti Pikea i Spocka kao i dobrog prijema
redizajniranog Enterprisea, tako da...fingers crossed. :-D

:oops: Lorca u budućnosti...maybe? :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2149 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:meni je bila odlicna epizoda :) prava star trekovska :D
osim kreveljenja od Michael. pa tito mili, kako moze biti onako izvjestacena.... grozno :(

divan je momenat bio uskakanje Klingonaca u pomoc, ponovo prilika da se vidi njihova krvozednost koja je u drugoj sezoni bila bas pomlaka... zao mi je sto u narednoj sezoni Discoveryja necemo gledati Spocka :( ne znam ni hoce li sezona bez njega biti vrijedna gledanja, samo s ovom majkl koja me bas nervira. radije bih gledala Spoka i Pikea....

ali ako bi se Lorca vratio.... e to je vec druga pjesma :D
Da, onaj D7 battle cruiser je bio predivan u bitci, gotovo da sam i ja počeo galamiti na klingonskom od uzbuđenja. :mrgreen:
:kiss: Yes, you know it makes sense. :sretan: Kurtzman kaže da su svjesni popularnosti Pikea i Spocka kao i dobrog prijema
redizajniranog Enterprisea, tako da...fingers crossed. :-D

:oops: Lorca u budućnosti...maybe? :D
pa priznajem da su karizmaticniji od majkl (place). sarua mi je zao. i tilly. i inzinjerice.

a hajde dogodine, ko zna :D mozda se i Lorca vrati. <3
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2150 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Da, onaj D7 battle cruiser je bio predivan u bitci, gotovo da sam i ja počeo galamiti na klingonskom od uzbuđenja. :mrgreen:
:kiss: Yes, you know it makes sense. :sretan: Kurtzman kaže da su svjesni popularnosti Pikea i Spocka kao i dobrog prijema
redizajniranog Enterprisea, tako da...fingers crossed. :-D

:oops: Lorca u budućnosti...maybe? :D
pa priznajem da su karizmaticniji od majkl (place). sarua mi je zao. i tilly. i inzinjerice.

a hajde dogodine, ko zna :D mozda se i Lorca vrati. <3
Razlog zašto ću se definitivno uključiti i sljedeću sezonu da gledam Discovery. I sa druge strane me interesuje kakva budućnost
ih čeka. Imam osjećaj da će biti distopijska. :mrgreen:
Post Reply