Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1876 Re: Star Trek

Post by Truba »

počeo voyager
sjećam se prve epizode
znam da sam to na HRTu gledao
:mrgreen:
prvu sezonu ću sada pogledati jer ima 15 epizoda a ne standardno 26

malo dok se naviknes na likove... bude dobro :D

nisam nikad gledao dip spejs najn
:D
to poslije
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1877 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Voyager je ekstra, ko kaže da ne valja, laže. :D Voyager ima tako dobar kraj.

DS9 je odličan od treće sezone kada se likovi razviju, pojave dominioni. Jedino što mi se kod DS9 ne sviđa je glup i nemaštovit kraj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1878 Re: Star Trek

Post by Bloo »

DS9 najbolji zbog moralnog sivila
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#1879 Re: Star Trek

Post by belfy »

ama zasto se pisu takve stvari ovdje?
postoje samo dva kapetana, jedan vulkanac i jedan android vrijedni spomena u Star Trek-u. ako nakon ove recenice svi znaju o kome se prica da li ima potrebe za pojasnjenja?

naravno, nisu drugi zanemarivi, ali su nivo ispod. to sto im znamo uloge i imena govori dosta, ali oni iz prve recenice govore vise. :mrgreen:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1880 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Bloo wrote:DS9 najbolji zbog moralnog sivila
DS9 se razlikuje od ostalih serija što napušta okvir sci-fi i naginje ka fantasy-u. Sjetimo se, vojska, ratovi, politika, narodi, tu i tamo neka ženska koju treba spašavati, mistika, religija, dobro i zlo.

Ako ćemo gledati na Star Trek kao na sci-fi, onda je VOY kvalitetniji od DS9, jer tu je naglasak na istraživanju, upoznavanju novih svjetova i novih anomalija.

Jesam li spomenuo da DS9 ima grozan kraj? Neoprostivo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1881 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Karabaja wrote:
Bloo wrote:DS9 najbolji zbog moralnog sivila
DS9 se razlikuje od ostalih serija što napušta okvir sci-fi i naginje ka fantasy-u. Sjetimo se, vojska, ratovi, politika, narodi, tu i tamo neka ženska koju treba spašavati, mistika, religija, dobro i zlo.

Ako ćemo gledati na Star Trek kao na sci-fi, onda je VOY kvalitetniji od DS9, jer tu je naglasak na istraživanju, upoznavanju novih svjetova i novih anomalija.

Jesam li spomenuo da DS9 ima grozan kraj? Neoprostivo.
Kakav ba Voyager, tolike godine izgubljeni na drugom kraju svemira, a brod ko' ispod čekića u svakoj epizodi. :D I onda kada su
stvarno najebali kao u dvostrukoj epizodi Year Of Hell, gdje su ulozi postali ogromni i konsekvence i žrtve stvarne sve su to
na kraju fino počistili jednim resetom u sljedećoj epizodi. I to resetovanje su non stop koristili, tako da ulozi i posljedice po
posadu nikada nisu bile upitne.

DS9 sa druge strane je pokazao da su posljedice rata itekako stvarne, da ljudi nastradaju, da se moralne skrupule čak i kod
najboljih od flote kompromituju. I da, kraj je odličan, kada uzmeš sve u obzir možda i najbolji od svih Trekova.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1882 Re: Star Trek

Post by Bloo »

*bro fist*
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1883 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:*bro fist*
Image

:D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1884 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Ti si ba puk'o. :D

Year Of Hell je vrh epizoda :-D To je pravi science fiction. Naglasak je na science.

Star Trek nije baziran na ratu. Zato DS9 odstupa od ostalih serija. Pao je na science, ali je to nadomjestio sukobima, epskim borbama i genijalnim strategijama... bla, bla. No science, therefore no science-fiction. To ko želi, neka gleda Star Wars, Game of Thrones, LOTR i slično.

Kraj DS9 je došao iznenada, napisan je vjerovatno za vrijeme pauze za ručak. Priča ne drži vodu. Odjednom se stvorila neka veza između propheta i Benjaminove majke, ali to uopšte nije razrađeno. Benjamin je nestao, otišao kod propheta ali i to je veoma površno objašnjeno. Zapravo nikome nije jasno šta se njemu dogodilo. Nije baš jasno ni šta se desilo sa Gul Dukatom. Kao da su scenaristi rekli sebi: hajmo mi njih dvojicu ubaciti u vatru, jedan će otići na nebo, jedan u pakao pa neka sami gledaoci maštaju zašto.

Priča isto nije zaokružena. Ne znamo hoće li na kraju Bajor biti primljen u Federaciju ili neće, iako je to bilo pitanje od početka serije.

Ali je zato Janeway u posljednje dvije epizode izvela tako dobar stunt i izlevatila Borg kraljicu i na kraju dovela posadu kući. Evo sav se naježih. :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1885 Re: Star Trek

Post by irac300 »

Karabaja wrote:Voyager je ekstra, ko kaže da ne valja, laže. :D Voyager ima tako dobar kraj.

DS9 je odličan od treće sezone kada se likovi razviju, pojave dominioni. Jedino što mi se kod DS9 ne sviđa je glup i nemaštovit kraj.
Haj' nek' se s nekim mogu složiti oko Voyagera. :D Ali za razliku od tebe, mislim da se i kraj Voygera odradio zbrda zdola. Zar ništa realističnije nisu mogli naći od ''povratka iz budućnosti''? To mi baš bRezveze ispalo, moglo se i bez toga. DS9 mi postaje zanimljiv po izbijanju rata, prije toga truba i smor.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1886 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Ja sam sucker za te time travel epizode, možda je do mene. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1887 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Karabaja wrote:Ti si ba puk'o. :D

Year Of Hell je vrh epizoda :-D To je pravi science fiction. Naglasak je na science.

Star Trek nije baziran na ratu. Zato DS9 odstupa od ostalih serija. Pao je na science, ali je to nadomjestio sukobima, epskim borbama i genijalnim strategijama... bla, bla. No science, therefore no science-fiction. To ko želi, neka gleda Star Wars, Game of Thrones, LOTR i slično.

Kraj DS9 je došao iznenada, napisan je vjerovatno za vrijeme pauze za ručak. Priča ne drži vodu. Odjednom se stvorila neka veza između propheta i Benjaminove majke, ali to uopšte nije razrađeno. Benjamin je nestao, otišao kod propheta ali i to je veoma površno objašnjeno. Zapravo nikome nije jasno šta se njemu dogodilo. Nije baš jasno ni šta se desilo sa Gul Dukatom. Kao da su scenaristi rekli sebi: hajmo mi njih dvojicu ubaciti u vatru, jedan će otići na nebo, jedan u pakao pa neka sami gledaoci maštaju zašto.

Priča isto nije zaokružena. Ne znamo hoće li na kraju Bajor biti primljen u Federaciju ili neće, iako je to bilo pitanje od početka serije.

Ali je zato Janeway u posljednje dvije epizode izvela tako dobar stunt i izlevatila Borg kraljicu i na kraju dovela posadu kući. Evo sav se naježih. :D
Jeste odlična epizoda, ali je kraj za kurca, to hoću da kažem. Sve fino resetovano, tako da prethodna dva sata nisu ništa značila. Nikakvih posljedica, ništa. I Voyager je to radio iznova i iznova.

Kraj DS9 je logičan, završio je sa završetkom rata i ispunjenjem Siskove sudbine. A da je Sisko od početka
bio poseban za prophete to je bilo jasno od prve epizode. Nije sve umotano u lijepu crvenu vrpcu i
završeno happy endom za sve. Nog je izgubio nogu u ratu, Jake je ostao bez oca, Kardasija je u rasulu
nakon Dominijonske okupacije itd. Ljudi su se žrtvovali i dali živote u te zadnje 3-4 sezone i posljedice
su stvarne. U Voyageru nikada nije bilo posljedica.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1888 Re: Star Trek

Post by So What! »

Al Bajor bio k'o Bosna djecem'. :D

Ne znam da li je ovdje iko doživio iste simpatije prema njima kao što sam ja, zbog nekih sličnosti sa našom domovinom.

Dakle tamo neka planeta i rasa, jako veselih i ponosnih ljudi, godinama je tlačena od strane brojnije i dominantnije planete i rase.

Bajoranci pruže otpor i postaju kosmička senzacija, a kao zemlja u tranziciji prolaze kroz mnogo iskušenja, a jedno od njih su pregovori i suživot za dojučešanjim neprijateljima Kardasijancima.

Recimo da je Federacija neka Europska Unija, koja je tu vojno i donekle ekonomski prisutna, a Bajor se trudi da postane dio iste iako je to dug i složen proces.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1889 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

Meni su Bajoranci sinonimni sa lijenoscu make-up odjeljenja i totalnim odsustvom kreativizma. Mislim stvarno, skroz identicni ljudima, samo sa malim valovima na nosu. Vau. :roll:

Tril isto. Identicni ljudima, samo imaju crne pjege po glavi. :roll:

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1890 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Meni su Bajoranci sinonimni sa lijenoscu make-up odjeljenja i totalnim odsustvom kreativizma. Mislim stvarno, skroz identicni ljudima, samo sa malim valovima na nosu. Vau. :roll:

Tril isto. Identicni ljudima, samo imaju crne pjege po glavi. :roll:

Image
Oh ne, ako si slučajno fulno epizodu kada je Jadzia govorila o tim pjegama, they go all the way down baby!. :per: :mrgreen: Mislim da je i prikazano par puta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1891 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Oh ne, ako si slučajno fulno epizodu kada je Jadzia govorila o tim pjegama, they go all the way down baby!. :per: :mrgreen: Mislim da je i prikazano par puta.
Pa dobro, al' opet stvarno miniskulan detalj, bas da se covjek upita: like, really? :-D

Babylon 5 je bio puno kreativniji u stvaranju vanzemaljaca. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1892 Re: Star Trek

Post by Bloo »

So What! wrote:Al Bajor bio k'o Bosna djecem'. :D

Ne znam da li je ovdje iko doživio iste simpatije prema njima kao što sam ja, zbog nekih sličnosti sa našom domovinom.

Dakle tamo neka planeta i rasa, jako veselih i ponosnih ljudi, godinama je tlačena od strane brojnije i dominantnije planete i rase.

Bajoranci pruže otpor i postaju kosmička senzacija, a kao zemlja u tranziciji prolaze kroz mnogo iskušenja, a jedno od njih su pregovori i suživot za dojučešanjim neprijateljima Kardasijancima.

Recimo da je Federacija neka Europska Unija, koja je tu vojno i donekle ekonomski prisutna, a Bajor se trudi da postane dio iste iako je to dug i složen proces.
Plus prophets.
Kai Winn ista reis Ceric svegami :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1893 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

Jel ono Kai Winn bjese Sister Ratchet?

Joj kako je samo ta zena sposobna da glumi najmrze karaktere u istoriji vizuelnih medija, to je strasno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1894 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:Jel ono Kai Winn bjese Sister Ratchet?

Joj kako je samo ta zena sposobna da glumi najmrze karaktere u istoriji vizuelnih medija, to je strasno.
Yep.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#1895 Re: Star Trek

Post by belfy »

jah, nista kapetani, nista rat, jer ce svi pamtiti ovo:

jel tako?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1896 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
So What! wrote:Al Bajor bio k'o Bosna djecem'. :D

Ne znam da li je ovdje iko doživio iste simpatije prema njima kao što sam ja, zbog nekih sličnosti sa našom domovinom.

Dakle tamo neka planeta i rasa, jako veselih i ponosnih ljudi, godinama je tlačena od strane brojnije i dominantnije planete i rase.

Bajoranci pruže otpor i postaju kosmička senzacija, a kao zemlja u tranziciji prolaze kroz mnogo iskušenja, a jedno od njih su pregovori i suživot za dojučešanjim neprijateljima Kardasijancima.

Recimo da je Federacija neka Europska Unija, koja je tu vojno i donekle ekonomski prisutna, a Bajor se trudi da postane dio iste iako je to dug i složen proces.
Plus prophets.
Kai Winn ista reis Ceric svegami :mrgreen:
:lol: :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1897 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Oh ne, ako si slučajno fulno epizodu kada je Jadzia govorila o tim pjegama, they go all the way down baby!. :per: :mrgreen: Mislim da je i prikazano par puta.
Pa dobro, al' opet stvarno miniskulan detalj, bas da se covjek upita: like, really? :-D

Babylon 5 je bio puno kreativniji u stvaranju vanzemaljaca. :)
What, you never daydreamed on going down on Jadzia like a hungry tribble? :oops: :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1898 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: What, you never daydreamed on going down on Jadzia like a hungry tribble? :oops: :mrgreen:
Gdje bi bio Star Trek da neka neki eye candy? Uhura, Troi, Jadzia, Seven of Nine, i ona vulkanusa u propalom prequel-serijalu. To je uvijek bilo pod moranje. :-D

Medjutim, meni je Jadzia samo 'nako bila. Pogotovo mi se zgadila kad je se spandjala s Worf-om. Ja vise volim male, quirky cure, k'o sto je bila Ezri. :-D

EDIT: (I Bloo je takva, jelde? Please say yes) :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1899 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: What, you never daydreamed on going down on Jadzia like a hungry tribble? :oops: :mrgreen:
Gdje bi bio Star Trek da neka neki eye candy? Uhura, Troi, Jadzia, Seven of Nine, i ona vulkanusa u propalom prequel-serijalu. To je uvijek bilo pod moranje. :-D

Medjutim, meni je Jadzia samo 'nako bila. Pogotovo mi se zgadila kad je se spandjala s Worf-om. Ja vise volim male, quirky cure, k'o sto je bila Ezri. :-D

EDIT: (I Bloo je takva, jelde? Please say yes) :D
Jadzia nije baš imala funkciju eye candy, odnosno njena seksualnost nije bila namjerno naglašena sa
uskim cat outfitima kao kod npr Sedme ili T' Pol. Bila je pametna i esencijalan član Siskove ekipe, a uz
to je bila i seksi čak i u standardnoj Star Trek uniformi. :D

Bloo je goropadnija od Ezri, ali jeste quirky i mala. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1900 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Jadzia nije baš imala funkciju eye candy, odnosno njena seksualnost nije bila namjerno naglašena sa
uskim cat outfitima kao kod npr Sedme ili T' Pol. Bila je pametna i esencijalan član Siskove ekipe, a uz
to je bila i seksi čak i u standardnoj Star Trek uniformi. :D

Bloo je goropadnija od Ezri, ali jeste quirky i mala. :D
Pa ne znam, nekako mi je Jadzia bila u toj shemi eye candy-a, al' su vjerovatno i producenti htjeli da naprave mali progresivni pomak od prethodne dvije serije i odlucili su da je napisu k'o pametnu. Valjda su i oni shvatili da je Troi bila parmak i da su njene izjave bile najvise vrijedne facepalma. :-D

Image
Post Reply