Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1776 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Da se osvrnemo na federacijski momenat.
Pičkopacenicki, melodramatični, predvidljivi, vietnam war hippy MLK propaganda....

Znači pljuc.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1777 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Ok, ti budi Svabo, ja cu bit‘ partizan(ka)
:D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1778 Re: Star Trek

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote:Ok, ti budi Svabo, ja cu bit‘ partizan(ka)
:D
and your mother has a smooth forehead :oops:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1779 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:
hadzinicasa wrote:Ok, ti budi Svabo, ja cu bit‘ partizan(ka)
:D
and your mother has a smooth forehead :oops:
Not true, kako starimo faltamo se, ono po Klingonski.... a i narav se primice :)
Klingonci smo, bice, mi kad ostarimo
Bore plus tersluk na n-tu.
A sve su mi moje, k‘o da sam rodjena s njima.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1780 Re: Star Trek

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote:
Bloo wrote:
hadzinicasa wrote:Ok, ti budi Svabo, ja cu bit‘ partizan(ka)
:D
and your mother has a smooth forehead :oops:
Not true, kako starimo faltamo se, ono po Klingonski.... a i narav se primice :)
Klingonci smo, bice, mi kad ostarimo
Bore plus tersluk na n-tu.
A sve su mi moje, k‘o da sam rodjena s njima.
Sramota je ostariti, kada možeš poginuti u borbi!

Bože, Petra...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1781 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote: Sramota je ostariti, kada možeš poginuti u borbi!

Bože, Petra...
stara sam ja za te furke, suvise ratova iza mene :)

u to ime:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1782 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Tvoja kuća te se stidi :oops:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1783 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:Tvoja kuća te se stidi :oops:
pa ta cu kad sam too valuable.
mora neko i voditi ratove :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1784 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:*cough*cough*

Ako ćete se razmaknuti molim vas...puny humans

wo’ batlhvaD!

Image
Bloo wrote:Da se osvrnemo na federacijski momenat.
Pičkopacenicki, melodramatični, predvidljivi, vietnam war hippy MLK propaganda....

Znači pljuc.
Sjebali smo vas sa samo jednom planet destroying bombom. :D Ko igra za raju i zanemaruje taktiku... :skoljka: :evil: :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1785 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:Da se osvrnemo na federacijski momenat.
Pičkopacenicki, melodramatični, predvidljivi, vietnam war hippy MLK propaganda....

Znači pljuc.
Sjebali smo vas sa samo jednom planet destroying bombom. :D Ko igra za raju i zanemaruje taktiku... :skoljka: :evil: :mrgreen:
1. Morali ste dovesti mirror lika bez ikakvih moralnih skrupula, da to učini za vas, jer ste sami prevelike kukavice. Nije jedna osoba to odobrila. Već čitav friggin board. Jadno. Tako se peru ruke od zločinačkih poduhvata. Nismo mi, ona je to predložila...bilo smo ugroženi...cilj opravdava sredstvo..kmekmek

2. Trebala vam je pomoć jednog Klingonca i jednog Terrana. S kim si takav si :D ergo bolji nisi.

3. I naravno održi se onda malecki motovirajući govor, i sve bude ok. Glavešine ostale na svojim mjestima? Probably :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1786 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:Da se osvrnemo na federacijski momenat.
Pičkopacenicki, melodramatični, predvidljivi, vietnam war hippy MLK propaganda....

Znači pljuc.
Sjebali smo vas sa samo jednom planet destroying bombom. :D Ko igra za raju i zanemaruje taktiku... :skoljka: :evil: :mrgreen:
1. Morali ste dovesti mirror lika bez ikakvih moralnih skrupula, da to učini za vas, jer ste sami prevelike kukavice. Nije jedna osoba to odobrila. Već čitav friggin board. Jadno. Tako se peru ruke od zločinačkih poduhvata. Nismo mi, ona je to predložila...bilo smo ugroženi...cilj opravdava sredstvo..kmekmek

2. Trebala vam je pomoć jednog Klingonca i jednog Terrana. S kim si takav si :D ergo bolji nisi.

3. I naravno održi se onda malecki motovirajući govor, i sve bude ok. Glavešine ostale na svojim mjestima? Probably :D
dobro uvijek pobjedjuje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1787 Re: Star Trek

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote:
dobro uvijek pobjedjuje.
:lol:
očito nisi gledala DS9 :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1788 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote:
hadzinicasa wrote:
dobro uvijek pobjedjuje.
:lol:
očito nisi gledala DS9 :mrgreen:
ima negdje u svemiru neki Abakus s bijelim i crnim kuglicama djela...
zbrajaju se.
i nekako one bijele bljesnu.
crne proguta nistavilo i tama vjecna tama.
:oops:
Last edited by hadzinicasa on 13/02/2018 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1789 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:Da se osvrnemo na federacijski momenat.
Pičkopacenicki, melodramatični, predvidljivi, vietnam war hippy MLK propaganda....

Znači pljuc.
Sjebali smo vas sa samo jednom planet destroying bombom. :D Ko igra za raju i zanemaruje taktiku... :skoljka: :evil: :mrgreen:
1. Morali ste dovesti mirror lika bez ikakvih moralnih skrupula, da to učini za vas, jer ste sami prevelike kukavice. Nije jedna osoba to odobrila. Već čitav friggin board. Jadno. Tako se peru ruke od zločinačkih poduhvata. Nismo mi, ona je to predložila...bilo smo ugroženi...cilj opravdava sredstvo..kmekmek

2. Trebala vam je pomoć jednog Klingonca i jednog Terrana. S kim si takav si :D ergo bolji nisi.

3. I naravno održi se onda malecki motovirajući govor, i sve bude ok. Glavešine ostale na svojim mjestima? Probably :D
Nismo savršeni, ali uradimo ispravnu stvar when it counts. :D U tome i jeste poenta Star Treka/Federacije...način na koji je čovječanstvo
prikazano u njemu. Nismo savršeni, ali učimo iz greški, za razliku od čovječanstva u stvarnosti.

Osim toga we are bubbly and happy. :mrgreen:

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1790 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Chmoljo, ko god posta bilo šta u vezi Ferengija, banuj :lol: :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#1791 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

Malo su smlatili radnju čitave sezone u ovoj zadnjoj epizodi.

Dobro, kraj sa pojavljivanjem broda na kraju je ok.

SPOJLERI:

Sve nekako mogu i skontati, ali ne mogu da Kligonci ustupe pred Kligonskom koja tvrdi ako ih ne budu slušali da će pobiti Kligonce. Niđe veze.

Mogli su ovo sa šovinizmom Kligonaca odraditi mnogo bolje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1792 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Haris.ba wrote:Malo su smlatili radnju čitave sezone u ovoj zadnjoj epizodi.

Dobro, kraj sa pojavljivanjem broda na kraju je ok.

SPOJLERI:

Sve nekako mogu i skontati, ali ne mogu da Kligonci ustupe pred Kligonskom koja tvrdi ako ih ne budu slušali da će pobiti Kligonce. Niđe veze.

Mogli su ovo sa šovinizmom Kligonaca odraditi mnogo bolje.
Da, kraj rata je zbrzan i to je validna kritika. L'Rell je u teškoj poziciji i biće teško držati sve ove klingonce pod kontrolom
sa prijetnjom uništenjem, ako se ne povinuju njenoj volji. Producenti su naznačili da ovo nije kraj njene priče i klingonaca,
ali da neće više biti tako u fokusu. Što je dobro, vrijeme je da se priče počnu vrtiti oko eksploracije i drugih stvari i rasa.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1793 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

Odlican zavrsetak sezone.

Ovo preseravanje po temi cu pocet prijavljivat, al fakat.
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1794 Re: Star Trek

Post by spree »

Ebi se ti Michael odo ja sa vladaricom klingonaca, a i bolja je u :izet: od tebe :oops: . Vala su svasta natrpali u jednu epizodu, ali eto nekako su stigli sve. Bas me zanima kako li ce uraditi cgi likova sa Enterprisea, ako ih uopšte budem vidjeli. Btw kad ce druga sezona?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1795 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

spree wrote:Ebi se ti Michael odo ja sa vladaricom klingonaca, a i bolja je u :izet: od tebe :oops: . Vala su svasta natrpali u jednu epizodu, ali eto nekako su stigli sve. Bas me zanima kako li ce uraditi cgi likova sa Enterprisea, ako ih uopšte budem vidjeli. Btw kad ce druga sezona?
Što bi radili cgi likova sa Enterprisea? :zoka: Biće jednostavno recasting glumaca. Ovo je razdoblje kad je Pike bio kapetan, a on je do sada bio prikazan u samo jednoj epizodi originalne serije i u dva filma JJ-ovog Star Treka tako da će to biti lakši posao. Mnogo komplikovanije će biti naći novog glumca za Spocka pošto sumnjam da će Quinto pristati da se obavezuje za novi serijal. Teško je naći zamjenu dostojnu legendarnog Leonarda Nimoya. Biće i interesantno kakav će biti redizajn Enterprise enterijera i mosta sa obzirom da su dobro odradili sam brod.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#1796 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

dale cooper wrote:
Da, kraj rata je zbrzan i to je validna kritika. L'Rell je u teškoj poziciji i biće teško držati sve ove klingonce pod kontrolom
sa prijetnjom uništenjem, ako se ne povinuju njenoj volji. Producenti su naznačili da ovo nije kraj njene priče i klingonaca,
ali da neće više biti tako u fokusu. Što je dobro, vrijeme je da se priče počnu vrtiti oko eksploracije i drugih stvari i rasa.
Najzanimljiviji dio u dark universe nije bila borba ko u igricama. Najzanimljiviji dio je bio oko međuljudskih odnosa koje mi nazivamo neljudskim. Ubistva potčinjenih u liftovima, potčinjeni zele ubiti kapetana, odnosi moći i straha, motivi likova... To stvara zanimljivu priču koja omogućava nama da maštarimo, popunjavamo sami dijelove priče...

Kod Kligonaca je propuštena ta šansa. Iako su bili na Kronosu u "ambasadi", pa su malo ograničeni da pokažu ko su ustvari Kligonci, ipak ni Bosna nije život u Sarajevu u američkoj ambasadi.

Šta je poruka priče? Šovinističko društvo utjeraš u suru sa bombašom samoubicom? Federacija došla postavila bombu koja ti može uništiti društvo, dala je jednoj kligonski koja preti ako je ne slušaju pritišće puljku? Pa to je dokaz da je Federacija istinska prijetnja, i da ih treba uništiti. Pa odmah sutra Orionski sindikat može postaviti bombu ispod vulkana i postaviti svoga šefa Kligoncima.

To isto ko Kubanska kriza. JFK dao ostavku i postavili za predsjednika nekog komunistu amerikanca za predsjednika. Niđe veze.

Možda ja ovo previše razmišljam....
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#1797 Re: Star Trek

Post by yoda82 »

hadzinicasa wrote:Ok, ti budi Svabo, ja cu bit‘ partizan(ka)
:D
Sad ide ono: "Neću da budem švabo u dotiranom filmu..." :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1798 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Haris.ba wrote:
dale cooper wrote:
Da, kraj rata je zbrzan i to je validna kritika. L'Rell je u teškoj poziciji i biće teško držati sve ove klingonce pod kontrolom
sa prijetnjom uništenjem, ako se ne povinuju njenoj volji. Producenti su naznačili da ovo nije kraj njene priče i klingonaca,
ali da neće više biti tako u fokusu. Što je dobro, vrijeme je da se priče počnu vrtiti oko eksploracije i drugih stvari i rasa.
Najzanimljiviji dio u dark universe nije bila borba ko u igricama. Najzanimljiviji dio je bio oko međuljudskih odnosa koje mi nazivamo neljudskim. Ubistva potčinjenih u liftovima, potčinjeni zele ubiti kapetana, odnosi moći i straha, motivi likova... To stvara zanimljivu priču koja omogućava nama da maštarimo, popunjavamo sami dijelove priče...

Kod Kligonaca je propuštena ta šansa. Iako su bili na Kronosu u "ambasadi", pa su malo ograničeni da pokažu ko su ustvari Kligonci, ipak ni Bosna nije život u Sarajevu u američkoj ambasadi.

Šta je poruka priče? Šovinističko društvo utjeraš u suru sa bombašom samoubicom? Federacija došla postavila bombu koja ti može uništiti društvo, dala je jednoj kligonski koja preti ako je ne slušaju pritišće puljku? Pa to je dokaz da je Federacija istinska prijetnja, i da ih treba uništiti. Pa odmah sutra Orionski sindikat može postaviti bombu ispod vulkana i postaviti svoga šefa Kligoncima.

To isto ko Kubanska kriza. JFK dao ostavku i postavili za predsjednika nekog komunistu amerikanca za predsjednika. Niđe veze.

Možda ja ovo previše razmišljam....
Federacija je samo demonstrirala da je mogla uništiti klingonski homeworld, ali da je izabrala to ne učiniti, jer to nije "naš" način (iako su neki iz federacije bili i previše spremni da to urade, zbog čega je trebalo biti konsekvenci) L'Rell je mogla i ne iskoristiti ovu prijetnju i priliku koju joj je federacija dala. Ali ona je istinski vjernik u ujedinjenje klingonaca i smatra da krajnji cilj opravdava sredstvo. Činjenica je da je klingonska imperija u rasulu, ratujući i ubijajući bez ikakvog smisla, što je protivno onom njihovom poznatom kodu časti ratnika koje je Kahless uspostavio. Možda će L'Rell uspjeti, a možda će se naći neko drugi ko će ujediniti imperiju na drugi način.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1799 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Haris.ba wrote:
dale cooper wrote:
Da, kraj rata je zbrzan i to je validna kritika. L'Rell je u teškoj poziciji i biće teško držati sve ove klingonce pod kontrolom
sa prijetnjom uništenjem, ako se ne povinuju njenoj volji. Producenti su naznačili da ovo nije kraj njene priče i klingonaca,
ali da neće više biti tako u fokusu. Što je dobro, vrijeme je da se priče počnu vrtiti oko eksploracije i drugih stvari i rasa.
Najzanimljiviji dio u dark universe nije bila borba ko u igricama. Najzanimljiviji dio je bio oko međuljudskih odnosa koje mi nazivamo neljudskim. Ubistva potčinjenih u liftovima, potčinjeni zele ubiti kapetana, odnosi moći i straha, motivi likova... To stvara zanimljivu priču koja omogućava nama da maštarimo, popunjavamo sami dijelove priče...
.
:thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#1800 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

dale cooper wrote:Federacija je samo demonstrirala da je mogla uništiti klingonski homeworld, ali da je izabrala to ne učiniti, jer to nije "naš" način (iako su neki iz federacije bili i previše spremni da to urade, zbog čega je trebalo biti konsekvenci) L'Rell je mogla i ne iskoristiti ovu prijetnju i priliku koju joj je federacija dala. Ali ona je istinski vjernik u ujedinjenje klingonaca i smatra da krajnji cilj opravdava sredstvo. Činjenica je da je klingonska imperija u rasulu, ratujući i ubijajući bez ikakvog smisla, što je protivno onom njihovom poznatom kodu časti ratnika koje je Kahless uspostavio. Možda će L'Rell uspjeti, a možda će se naći neko drugi ko će ujediniti imperiju na drugi način.
Moguće da je to neki narativ koji opravdava postupanja, ali da su izbjegli da Klingonka dobije puljku - i ostali samo na tome da je Federacija mogla - a nije. I to samo bi bio dovoljan dokaz da Federacija ne želi uništiti Kligonce. I fin kontrapunkt onome šta je urađeno u alternativnom tamnom univerzumu.

Ali, ja ostajem pri tome da bi opet trebalo iskoristiti taj narativ drugačije. Možda Kligoncima reći ima bomba, nećemo iskoristiti ako Kligonci ne napadnu zemlju. Opet mi je i to "logičnije".
Post Reply