Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1376 Re: Star Trek

Post by wewa »

btw sinoc gledam the Big Bang Theory re-runs, i bas je bila epizoda sa ovim (ne)s(p)retno izabranim skracenicama :cry:
STD
PMS
AA
nastavi niz
:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1377 Re: Star Trek

Post by Bloo »

wewa wrote:dragi Lastane, jesam li ja normalna ako je on meni malkice sehi? :oops:
šta sesi, dobar ko dobar dan :mrgreen:
ko lamelu uz mahmutovac
ko dijete čokoladicu
ko seljak državni poticaj....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1378 Re: Star Trek

Post by Bloo »

wewa wrote:btw sinoc gledam the Big Bang Theory re-runs, i bas je bila epizoda sa ovim (ne)s(p)retno izabranim skracenicama :cry:
STD
PMS
AA
nastavi niz
:lol:
Zapravo je oficijeno D:ST jer su se svi sprdali sa STD :D
mislim ako je TOS onda je STD
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1379 Re: Star Trek

Post by wewa »

Bloo wrote:
wewa wrote:dragi Lastane, jesam li ja normalna ako je on meni malkice sehi? :oops:
šta sesi, dobar ko dobar dan :mrgreen:
ko lamelu uz mahmutovac
ko dijete čokoladicu
ko seljak državni poticaj....
eto Kliza da se zgrazava nad poredjenjima, sa's vidjet' :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1380 Re: Star Trek

Post by Bloo »

wewa wrote:
Bloo wrote:
wewa wrote:dragi Lastane, jesam li ja normalna ako je on meni malkice sehi? :oops:
šta sesi, dobar ko dobar dan :mrgreen:
ko lamelu uz mahmutovac
ko dijete čokoladicu
ko seljak državni poticaj....
eto Kliza da se zgrazava nad poredjenjima, sa's vidjet' :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

ah puritanci :oops: :oops: :oops: :oops:

Abe je sesi jer je inteligentan, načitan, lijepo se izražava, lijepo priča, sav je fin i kulturan i odgojen

eeeeee

nemreš takog više nać a da je iste vrste moja ti
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1381 Re: Star Trek

Post by wewa »

Bloo wrote: :lol: :lol: :lol:

ah puritanci :oops: :oops: :oops: :oops:

Abe je sesi jer je inteligentan, načitan, lijepo se izražava, lijepo priča, sav je fin i kulturan i odgojen

eeeeee

nemreš takog više nać a da je iste vrste moja ti
meni kazes!

zato sam ja uspostavila prekogranicnu suradnju in RL :mrgreen: 8-) :lol:

trebalo bi otvoriti topic o TV i filmskim likovima od kojih nam klecaju koljena, kad nesto razmislim...
ima materijala, nije da nema :evil:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1382 Re: Star Trek

Post by arzuhal »

nelle_tz wrote:Simpa slika. Pikardu dobro stoji ova bijela uniforma:)
Image
Takvu sličnu bijelu ima i naš ex-Reis, samo je duža jer je džuba, hedija od turskog reisa :thumbup: Lijepo proštepana i po rubovima fino izvezena.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1383 Re: Star Trek

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Takvu sličnu bijelu ima i naš ex-Reis, samo je duža jer je džuba, hedija od turskog reisa :thumbup: Lijepo proštepana i po rubovima fino izvezena.
:|
gdje će ti duša, pa tako grubo prekidaš naše romantične izljeve..i spominješ reisa...koji je ono turn off ko Vogonska poezija
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1384 Re: Star Trek

Post by arzuhal »

o Gruppe, zazivam ti
da te dragnlam svojim klinknim
binvurdlama
i pazi se ako te ne!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1385 Re: Star Trek

Post by Bloo »

You have no power here old man :lol: :lol: :lol: :lol:


Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1386 Re: Star Trek

Post by hadzinicasa »

e Arzo, vraticu ti za ovo na Ramazanu, kad dodje opet.
pisem jedan, dva pamtim.
User avatar
klixoris
Posts: 6327
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1387 Re: Star Trek

Post by klixoris »

Bloo wrote:
šta sesi, dobar ko dobar dan :mrgreen:
ko lamelu uz mahmutovac
ko dijete čokoladicu
ko seljak državni poticaj....
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#1388 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »

Bloo wrote:
wewa wrote:btw sinoc gledam the Big Bang Theory re-runs, i bas je bila epizoda sa ovim (ne)s(p)retno izabranim skracenicama :cry:
STD
PMS
AA
nastavi niz
:lol:
Zapravo je oficijeno D:ST jer su se svi sprdali sa STD :D
mislim ako je TOS onda je STD
Pošto je Enterprise ENT a Voyager VOY, onda je Discovery DIS.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1389 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Ajatolah_ wrote: Pošto je Enterprise ENT a Voyager VOY, onda je Discovery DIS.
STD is more fun :D




kako za koga :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1390 Re: Star Trek

Post by wewa »

Bloo wrote:
Ajatolah_ wrote: Pošto je Enterprise ENT a Voyager VOY, onda je Discovery DIS.
STD is more fun :D




kako za koga :D
you are one sick rabbit :cry: :lol:

inace, hvala za vogonsku poeziju na sabahu
asocijacija: trebalo bi napraviti budilnik koji recituje vogonsku poeziju

a ako se zelite okusati i sami:
http://tonybaldwin.me/pages/vogon.php

my two cents :lol:
See, see the ecstatic sky
Marvel at its big mustard yellow depths.
Tell me, sam do you
Wonder why the hyena ignores you?
Why its foobly stare
makes you feel distraught.
I can tell you, it is
Worried by your boorrllnants facial growth
That looks like
A tahan
What's more, it knows
Your ball potting shed
Smells of lizzard.
Everything under the big ecstatic sky
Asks why, why do I even bother?
You only charm durian.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1391 Re: Star Trek

Post by muhafuca »

Meni drago, nek je pao hetero sex :D

Odmah mi lakse nekako dalje gledat. :P

Lorca mi je bio zadnja nada, mislio sam da ce i njega u neki alternativni sex ugurat :-)
RodneyMcKay
Posts: 129
Joined: 17/05/2013 23:06

#1392 Re: Star Trek

Post by RodneyMcKay »

muhafuca wrote:
Qler wrote:A vala jebo ih pederluk...
:D :D Joj scene kad peru zube :D :D

Ja prvo poceo kontati kako je bezzzze sto i dalje u buducnosti trljaju zube umjesto da se to nekim laserom ili zrakom obavi u dvije-tri sekunde i u po tog razmisljanja skontam da gledam gay-romantic scenu :D

Pa ima li na onom brodu ijedan muski zemljanin da je hetero.

Sve su ih nekakve pederaste odabrali.

Ne bi me iznenadilo da i Lorca do zadnje epizode postane gay :-) tj ako vec nije.

A ona crnkinja (Michael) je trandja sto posto :lol:

Vidjet ces da ce to u jednoj epizodi otkrit - Ona dosadna ce joj dosadjivat oko imena

i ova ce joj rec - "Ma ja sam bila Sakib a sad sam Sakiba"

Ode Admiralica :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1393 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Još jedna solidna epizoda. Spomenuše Enterprise (da, da legendarni NCC-1701 je sagrađen i prisutan je negdje u
akciji, vjerovatno pod Aprilovom ili Pikeovom komandom) a bome spomenuše i Spocka. Nadam se da ćemo ih
vidjeti tokom ovo sezone...ili sljedeće. Da, serija je već produžena za još jednu sezonu. :D
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1394 Re: Star Trek

Post by ioannes »

ja sam manje više odrastao sa picardom, siskom i janeway....ta radnja i ta timeline je za mene u biti star trek. ovaj današnji nagon forsirati radnju u prošlosti je toliko frustrirajuće da boli.
mogli su napraviti radnju koja kreće iza ds9 i voyagera...šta je bilo poslje rata sa dominionom?
mogao je se neki novi brod sa nekom novom posadom ubaciti gdje imaju neki eksperimentalni slipstream pogon ili tako nešto.

ovo vraćanje unazad je frustrirajuće i više me ne veže toliko sa duhom star treka
.....komentar na klingone....da bog sačuva
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1395 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

muhafuca wrote:
:D :D Joj scene kad peru zube :D :D

Ja prvo poceo kontati kako je bezzzze sto i dalje u buducnosti trljaju zube umjesto da se to nekim laserom ili zrakom obavi u dvije-tri sekunde i u po tog razmisljanja skontam da gledam gay-romantic scenu :D
Isto sam se upit'o kad sam gled'o TNG i prvi put ugled'o ovog tipa kako radi:

Image

Godina je dvije hiljade tristo i neka, a i sad se kosa makazama obradjuje. :D



I ne samo to, pazi sad ovo:

Image

Jerbo Geordi, oko sokolovo, nece svakavog fuseraja na svojoj glavi. :lol:



Al' moram rec' da mi je vrh ipak ovo:

Image

Kako, zasto, sta je pisac htjeo da kaze? Da li se radi o Picardovoj nostalgiji, tihom patnjom za tim kolagenim vlaknom, ili sta? :pisnuo:
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#1396 Re: Star Trek

Post by irac300 »

ioannes wrote:ja sam manje više odrastao sa picardom, siskom i janeway....ta radnja i ta timeline je za mene u biti star trek. ovaj današnji nagon forsirati radnju u prošlosti je toliko frustrirajuće da boli.
mogli su napraviti radnju koja kreće iza ds9 i voyagera...šta je bilo poslje rata sa dominionom?
mogao je se neki novi brod sa nekom novom posadom ubaciti gdje imaju neki eksperimentalni slipstream pogon ili tako nešto.

ovo vraćanje unazad je frustrirajuće i više me ne veže toliko sa duhom star treka
.....komentar na klingone....da bog sačuva
Potpis. Usrali su i šefa i stanicu. Sreća pa nemaju konkurenciju, tj. scfi serije svemirske tematike su endemska vrsta, inače ne vjerujem da bi dočekali drugu sezonu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1397 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Vrijeme dešavanja radnje nema nikakve veze sa nekim manama koje Discovery ima. I da je setting smješten negdje post TNG/DS9/VOY mogao bi patiti od istih problema. Sve je stvar kreativnosti i kvalitete pisanja. Ja da radim seriju konačno bih presjekao tu vezanost canonom i uradio hard reboot serije i startao ponovo sa Kirkom, Spockom i ekipom. Sa potpuno novim pričama i neopterećen prošlošću franšize.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1398 Re: Star Trek

Post by ioannes »

dale cooper wrote:Vrijeme dešavanja radnje nema nikakve veze sa nekim manama koje Discovery ima. I da je setting smješten negdje post TNG/DS9/VOY mogao bi patiti od istih problema. Sve je stvar kreativnosti i kvalitete pisanja. Ja da radim seriju konačno bih presjekao tu vezanost canonom i uradio hard reboot serije i startao ponovo sa Kirkom, Spockom i ekipom. Sa potpuno novim pričama i neopterećen prošlošću franšize.
ne bih se složio....ja nemam nikakvu vele kritiku na setting i kreativnost pisanja,jer vidim da su se scenaristi dosta potrudili. Sve je to vezano za vrijeme kad je serija rađena. Discovery optički izgleda puno bolje nego TNG, čovjek ima dojam da Discovery igra 100 god. poslje TNG a ne obratno....naravno iz prostog razloga što je sniman 30 god poslje kroz bolje tehničke mogućnosti.

znam i razlog zašto mi to sve smeta...
ja nisam toliko stara generacija i odrastao sam uz jean luca picarda...TNG je za mene star trek, ja nisam gledao nikad vele kirka i spocka i nikad mi nisu bili previše interesantni i to vraćanje u taj neki njihov period ili timeline mi jednostavno ide na živce
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1399 Re: Star Trek

Post by L u c i f e r »

irac300 wrote:
ioannes wrote:ja sam manje više odrastao sa picardom, siskom i janeway....ta radnja i ta timeline je za mene u biti star trek. ovaj današnji nagon forsirati radnju u prošlosti je toliko frustrirajuće da boli.
mogli su napraviti radnju koja kreće iza ds9 i voyagera...šta je bilo poslje rata sa dominionom?
mogao je se neki novi brod sa nekom novom posadom ubaciti gdje imaju neki eksperimentalni slipstream pogon ili tako nešto.

ovo vraćanje unazad je frustrirajuće i više me ne veže toliko sa duhom star treka
.....komentar na klingone....da bog sačuva
Potpis. Usrali su i šefa i stanicu. Sreća pa nemaju konkurenciju, tj. scfi serije svemirske tematike su endemska vrsta, inače ne vjerujem da bi dočekali drugu sezonu.
:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1400 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

ioannes wrote:
dale cooper wrote:Vrijeme dešavanja radnje nema nikakve veze sa nekim manama koje Discovery ima. I da je setting smješten negdje post TNG/DS9/VOY mogao bi patiti od istih problema. Sve je stvar kreativnosti i kvalitete pisanja. Ja da radim seriju konačno bih presjekao tu vezanost canonom i uradio hard reboot serije i startao ponovo sa Kirkom, Spockom i ekipom. Sa potpuno novim pričama i neopterećen prošlošću franšize.
ne bih se složio....ja nemam nikakvu vele kritiku na setting i kreativnost pisanja,jer vidim da su se scenaristi dosta potrudili. Sve je to vezano za vrijeme kad je serija rađena. Discovery optički izgleda puno bolje nego TNG, čovjek ima dojam da Discovery igra 100 god. poslje TNG a ne obratno....naravno iz prostog razloga što je sniman 30 god poslje kroz bolje tehničke mogućnosti.

znam i razlog zašto mi to sve smeta...
ja nisam toliko stara generacija i odrastao sam uz jean luca picarda...TNG je za mene star trek, ja nisam gledao nikad vele kirka i spocka i nikad mi nisu bili previše interesantni i to vraćanje u taj neki njihov period ili timeline mi jednostavno ide na živce
Ja sam isto odrastao uz TNG, pa sam kasnije došao do Kirka. I danas mi je Kirkova ekipa draža od Picardove.
Jednostavno su mnogo uvjerljiviji, sa boljom hemijom, mnogo su...ljudskije napisani, sa vrlinama i manama.
TNG jednostavno prikazuje presavršeno ljudsko društvo, koje je gotovo pa sterilno. U kasnijim sezonama i filmovima
su to pokušali bolje izbalansirati i dijelom su uspjeli. Međutim, Voyager je nažalost to ponovo uveo u praksu sa
prokleto savršenom kapetanicom Janeway i njenim konstantnim moraliziranjem. DS9 mi je, uz te kasnije sezone
TNG-a bio najbolji. Sisco i ekipa su bili mnogo bolje napisani. Tačno si mogao vidjeti kako se likovi mijenjaju kako
se okolnosti mijenjaju. Sisco starta kao nadobudni oficir flote bez mrlje, da bi kasnije došao u situacije gdje
se morao moralno kompromitirati jer su okolnosti to zahtjevale, pri čemu je nebrojeno puta spašavao živote
i praktično čitav kvadrant.

Normalno da Discovery vizuelno izgleda drugačije i naprednije, kao što sam kažeš i tehnologija je bolja. Izgledalo
bi tako i da je post TNG setting u pitanju. Dovraga, ogromna je razlika bila i između zadnje epizode TNG-a i
filma First Contact. Stari Enterprise D iz serije je izgledao kao lego igračka naspram novog broda u tom filmu.
The Orville je živi primjer koliko bi TNG serija snimana u starom stilu arhaično izgledala u današnjem tv okruženju.
Ono je nostalgija trip bez ukusa i mirisa.
Post Reply