Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2726 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 04/01/2021 15:45
BHCluster wrote: 04/01/2021 15:31
dale cooper wrote: 04/01/2021 14:37

Zhat Vashovo kompletno postojanje i misija je bilo mržnja i zatiranje svake forme umjetnog života. To je kabala kojoj je dobrobit romulanskog
naroda sekundarna stvar.

Jah eto flota je uvijek bila bezgrešna i odradila je svoje. Pa što se onda urotiše sa klingoncima i romulancima u Undiscovered Country
da ubiju svog i klingonskog kancelara i još Kirku smjestiše da padne? I na kraju opet šezdesetogodišnji Kirk i njegova jednako mlađahna
ekipa spasiše stvar i razjebaše ih. :D

Poenta je da federacija i flota nikada nisu bile savršene i utopističke organizacije, ali su organizacije koje daju nadu i prikazuju
bolju viziju za budućnost čovječanstva. Bolju, ali ne savršenu, jer ni ljudi nisu savršeni.

Pa Discovery i Picard nemaju duple epizode, imaju ih duplo manje nego prijašnji Star Trek. :D
Da i pored sve te tajnosti u kojoj su prema tebi mogli da razviju tehnologiju i moc na kraju stvar spasava ko narkomani, alkoholicari... umirovljeni admiral kojem federacija okrenula ledja? Medjutim ima i pozitivna strana kori stili su f bomb :lol: . A sto se tice Undiscovered Country pa valjda je samoobjasnjavajuca, urote si imao i u TNG, Voyageru, DS9 itd... i imale su svoj epilog u Picardu da pitam ponovo je zavrsilo kako? To oko duplih epizoda sam se pogresno izjasnio trebao sam napisati iz vise dijelova, ark prica i onda mors dodati jos jedan dio??? :lol: A na kraju nista ne kazu u prici!
Pa na kraju uvijek trijumfuju dobri momci, nije li tako uvijek bilo? :D Ti, kako ih ti zoveš narkomani i alkoholičari, su sve bivši
flotini oficiri, tako da uprkos ličnim problemima znaju valjda šta rade. :D Pa imao si, u tome i jeste poenta, ti hoćeš da prikažeš
kao da je flota uvijek bila savršeno funkcionirajuća organizacija bez problema i da su problemi nastali tek u Picardu. Što očigledno
nije istina. I recimo sama činjenica da je floti potrebna sopstvena tajna organizacija kao što je Sekcija 31 koja odrađuje prljavi
posao i stvari koje nisu baš u skladu sa principima federacije govori u prilog tome da i da idealizmi boljeg i naprednijeg društva
dolaze sa svojom cijenom.
Ma ne nego poenta je ta da je doslo do naglog zaglupljavanja, flota nikada nije bila sarvsena nego nijije bila glupa kontas, sto se tice Sekcije 31 je upravo dokaz tome. Imali su oni razne eksperimente koji su bili van onoga sto mozemo nazvati normalno i progresivno medjutim nisu bili glupi. STD je serija o Zvjesdanim stazama a ne i same ZS.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#2727 Re: Star Trek

Post by alibegoa »

Najveca glupost je da zemlja vulkan i andor nisu u federaciji a eto ona kao opet postoji i jos gore postoji star fleet koja je ustvari federacija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2728 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 04/01/2021 16:10
dale cooper wrote: 04/01/2021 15:45
BHCluster wrote: 04/01/2021 15:31

Da i pored sve te tajnosti u kojoj su prema tebi mogli da razviju tehnologiju i moc na kraju stvar spasava ko narkomani, alkoholicari... umirovljeni admiral kojem federacija okrenula ledja? Medjutim ima i pozitivna strana kori stili su f bomb :lol: . A sto se tice Undiscovered Country pa valjda je samoobjasnjavajuca, urote si imao i u TNG, Voyageru, DS9 itd... i imale su svoj epilog u Picardu da pitam ponovo je zavrsilo kako? To oko duplih epizoda sam se pogresno izjasnio trebao sam napisati iz vise dijelova, ark prica i onda mors dodati jos jedan dio??? :lol: A na kraju nista ne kazu u prici!
Pa na kraju uvijek trijumfuju dobri momci, nije li tako uvijek bilo? :D Ti, kako ih ti zoveš narkomani i alkoholičari, su sve bivši
flotini oficiri, tako da uprkos ličnim problemima znaju valjda šta rade. :D Pa imao si, u tome i jeste poenta, ti hoćeš da prikažeš
kao da je flota uvijek bila savršeno funkcionirajuća organizacija bez problema i da su problemi nastali tek u Picardu. Što očigledno
nije istina. I recimo sama činjenica da je floti potrebna sopstvena tajna organizacija kao što je Sekcija 31 koja odrađuje prljavi
posao i stvari koje nisu baš u skladu sa principima federacije govori u prilog tome da i da idealizmi boljeg i naprednijeg društva
dolaze sa svojom cijenom.
Ma ne nego poenta je ta da je doslo do naglog zaglupljavanja, flota nikada nije bila sarvsena nego nijije bila glupa kontas, sto se tice Sekcije 31 je upravo dokaz tome. Imali su oni razne eksperimente koji su bili van onoga sto mozemo nazvati normalno i progresivno medjutim nisu bili glupi. STD je serija o Zvjesdanim stazama a ne i same ZS.
Oj jebote lika. :facepalm: Nije ni u Picardu glupa nego pogođena raznim krizama i kompromitovana. Isto kao i u Undiscovered Country,
isto kao i u onoj epizodi TNG kada su oni jebeni puževi infiltrirali kompletnu komandu flote i isto kao što je Sekcija 31
bila spremna počiniti genocid nad Osnivačima da bi pobijedili Dominion u DS9. Kako to ne možeš da razumiješ čovječe. :|

Ako govorimo o Discoveryu i trećoj sezoni jasno je da su od federacije ostali samo fragmenti.
Last edited by dale cooper on 04/01/2021 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2729 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

alibegoa wrote: 04/01/2021 16:12 Najveca glupost je da zemlja vulkan i andor nisu u federaciji a eto ona kao opet postoji i jos gore postoji star fleet koja je ustvari federacija.
I meni to nije baš sjelo. Posebice zemlja koja je jedan od osnivača i tradicionalno sjedište.
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#2730 Re: Star Trek

Post by Fuzzy Dunlop »

dale cooper wrote: 04/01/2021 16:36
alibegoa wrote: 04/01/2021 16:12 Najveca glupost je da zemlja vulkan i andor nisu u federaciji a eto ona kao opet postoji i jos gore postoji star fleet koja je ustvari federacija.
I meni to nije baš sjelo. Posebice zemlja koja je jedan od osnivača i tradicionalno sjedište.
Nije politički korektno prema vanzemaljcima da Zemlja uvijek bude u centru pažnje :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2731 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 04/01/2021 16:35
BHCluster wrote: 04/01/2021 16:10
dale cooper wrote: 04/01/2021 15:45

Pa na kraju uvijek trijumfuju dobri momci, nije li tako uvijek bilo? :D Ti, kako ih ti zoveš narkomani i alkoholičari, su sve bivši
flotini oficiri, tako da uprkos ličnim problemima znaju valjda šta rade. :D Pa imao si, u tome i jeste poenta, ti hoćeš da prikažeš
kao da je flota uvijek bila savršeno funkcionirajuća organizacija bez problema i da su problemi nastali tek u Picardu. Što očigledno
nije istina. I recimo sama činjenica da je floti potrebna sopstvena tajna organizacija kao što je Sekcija 31 koja odrađuje prljavi
posao i stvari koje nisu baš u skladu sa principima federacije govori u prilog tome da i da idealizmi boljeg i naprednijeg društva
dolaze sa svojom cijenom.
Ma ne nego poenta je ta da je doslo do naglog zaglupljavanja, flota nikada nije bila sarvsena nego nijije bila glupa kontas, sto se tice Sekcije 31 je upravo dokaz tome. Imali su oni razne eksperimente koji su bili van onoga sto mozemo nazvati normalno i progresivno medjutim nisu bili glupi. STD je serija o Zvjesdanim stazama a ne i same ZS.
Oj jebote lika. :facepalm: Nije ni u Picardu glupa nego pogođena raznim krizama i kompromitovana. Isto kao i u Undiscovered Country,
isto kao i u onoj epizodi TNG kada su oni jebeni puževi infiltrirali kompletnu komandu flote i isto kao što je Sekcija 31
bila spremna počiniti genocid nad Osnivačima da bi pobijedili Dominion u DS9. Kako to ne možeš da razumiješ čovječe. :|

Ako govorimo o Discoveryu i trećoj sezoni jasno je da su od federacije ostali samo fragmenti.
Da ti skratim sve je do price; kada usporedis ono sto smo vidjeli do sad sa STD-om znamo da ona ne postoji, STD je jednostavno parodija na ST.
Last edited by BHCluster on 04/01/2021 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2732 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 04/01/2021 16:58
dale cooper wrote: 04/01/2021 16:35
BHCluster wrote: 04/01/2021 16:10

Ma ne nego poenta je ta da je doslo do naglog zaglupljavanja, flota nikada nije bila sarvsena nego nijije bila glupa kontas, sto se tice Sekcije 31 je upravo dokaz tome. Imali su oni razne eksperimente koji su bili van onoga sto mozemo nazvati normalno i progresivno medjutim nisu bili glupi. STD je serija o Zvjesdanim stazama a ne i same ZS.
Oj jebote lika. :facepalm: Nije ni u Picardu glupa nego pogođena raznim krizama i kompromitovana. Isto kao i u Undiscovered Country,
isto kao i u onoj epizodi TNG kada su oni jebeni puževi infiltrirali kompletnu komandu flote i isto kao što je Sekcija 31
bila spremna počiniti genocid nad Osnivačima da bi pobijedili Dominion u DS9. Kako to ne možeš da razumiješ čovječe. :|

Ako govorimo o Discoveryu i trećoj sezoni jasno je da su od federacije ostali samo fragmenti.
Da ti skratim sve je do price; kada usporedis ono sto smo vidjeli do sad sa STD-om znamo da ona ne postoji, SDT je jednostavno parodija na ST.
Misliš Orville? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2733 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Fuzzy Dunlop wrote: 04/01/2021 16:55
dale cooper wrote: 04/01/2021 16:36
alibegoa wrote: 04/01/2021 16:12 Najveca glupost je da zemlja vulkan i andor nisu u federaciji a eto ona kao opet postoji i jos gore postoji star fleet koja je ustvari federacija.
I meni to nije baš sjelo. Posebice zemlja koja je jedan od osnivača i tradicionalno sjedište.
Nije politički korektno prema vanzemaljcima da Zemlja uvijek bude u centru pažnje :D
Ima i toga. Zato su se povukli u zabačeni ugao svemira zaklonjeni svemirskim balonom. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2734 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 04/01/2021 16:59
BHCluster wrote: 04/01/2021 16:58
dale cooper wrote: 04/01/2021 16:35

Oj jebote lika. :facepalm: Nije ni u Picardu glupa nego pogođena raznim krizama i kompromitovana. Isto kao i u Undiscovered Country,
isto kao i u onoj epizodi TNG kada su oni jebeni puževi infiltrirali kompletnu komandu flote i isto kao što je Sekcija 31
bila spremna počiniti genocid nad Osnivačima da bi pobijedili Dominion u DS9. Kako to ne možeš da razumiješ čovječe. :|

Ako govorimo o Discoveryu i trećoj sezoni jasno je da su od federacije ostali samo fragmenti.
Da ti skratim sve je do price; kada usporedis ono sto smo vidjeli do sad sa STD-om znamo da ona ne postoji, STD je jednostavno parodija na ST.
Misliš Orville? :D
Sto je jos smijesnije upravo Orvil postade ono sta je duh ST.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2735 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 04/01/2021 17:03
dale cooper wrote: 04/01/2021 16:59
BHCluster wrote: 04/01/2021 16:58

Da ti skratim sve je do price; kada usporedis ono sto smo vidjeli do sad sa STD-om znamo da ona ne postoji, STD je jednostavno parodija na ST.
Misliš Orville? :D
Sto je jos smijesnije upravo Orvil postade ono sta je duh ST.
Što meni ponovo govori da ti želiš da novi Star Trek bude kao stari Star Trek. :D Jer Orville jeste pastiš i parodija TNG-a. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2736 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 04/01/2021 17:08
BHCluster wrote: 04/01/2021 17:03
dale cooper wrote: 04/01/2021 16:59

Misliš Orville? :D
Sto je jos smijesnije upravo Orvil postade ono sta je duh ST.
Što meni ponovo govori da ti želiš da novi Star Trek bude kao stari Star Trek. :D Jer Orville jeste pastiš i parodija TNG-a. :D
Barem znaju sta su bez pretvaranja.
Forumerrer
Posts: 830
Joined: 14/06/2014 17:27

#2737 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Vala mogli su puno bolje ovu trecu sezonu, po meni ovo sa chainom skroz nepotrebno, imali su xy boljih opcija.

Otisli su u buducnost i mogli su izmisliti pricu kakvu su htjeli, a imam osjecaj da su odabrali najgoru.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2738 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Sta kazu dilithium je povezan kroz subspace i zato su brodovi eksplodirali, samo to ne objasnjava Rumulance i Hirogence jer njihovi brodovi koriste "Artificial Quantum Singularity Drive"? Medjutim jos ne znam sta je bila arc prica ovdje? Jadna Tilly haman umrla koiko su morali trcati.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2739 Re: Star Trek

Post by Qler »

U ovoj zadnjoj epizodi odjavna spica je najbolja, tj. muzika :)


Al hajde, mazohista sam, cekam sljedcu sezonu...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2740 Re: Star Trek

Post by Bloo »

BHCluster wrote: 07/01/2021 21:48 Jadna Tilly haman umrla koiko su morali trcati.
Ona je buhtlica <3
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2741 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Finale i nije ispalo tako loše sa obzirom na zadnjih par epizoda. Uspjeli su nekako, pa makar i na guzove, da daju neki polu naučno povezani
odgovor na Burn, tako da je onaj klinac odnosno njegova tuga i genetska povezanost djelovala kao pojačalo za ovaj planet krcat dilithiumom.
Nije sjajno, ali ok, mogu progutati. Bilo je dobre akcije, i što je najbitnije početak ponovne povezanosti bivših članica federacije.
Razrješenje sa Emerald Chainom je bilo zbrzano. Ubili su Osyru i to je to, cijela organizacija je pala? Ili možda ne? Pretpostavljam da
ćemo saznati u sljedećoj sezoni. Sad kad su raščistili sa Burnom, nemaju više nikakvih prepreka da počnu graditi federaciju ponovo, što
zadnje scene i sugerišu. Mislim da je dobra stvar štu su Michael konačno postavili za kapetanicu, svakako ovaj pokušaj pisanja iz perspektive
nižeg oficira koji bi trebao biti glavni lik nije ispao baš uspješan eksperiment.

Eh da, sviđaju mi se nove uniforme, pomalo mu vuku mi na prvi Star Trek film, ali su opet specifične što je prikladno za ovu novu eru
u kojoj se Discovery našao. Idemo dalje, da vidimo šta će četvrta sezona donijeti. Let's fly. :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2742 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

I ova se patnja zavrsila. Najvece sranje se sacuvalo ipak za kraj. Nevjerovatno mi je gledati Majkl kako sa jedva 60 kilograma naguruje muskarce teze od sebe za 30 kilograma. Uzivao sam kada se Tili gusila, nadao sam se da ce joj tu biti kraj, ali Majkl, ta zena, majka, kraljica, ukratko Jelena Karleusa treceg milenijuma ponovo uspjeva da spasi najgluplji i najnekorisniji lik u cijeloj ST fransizi. Vise su oni R2-D2 roboti uradili od nje. Vise je i ona debela Bruksova macka uradila. Jebiga, prezivila je, ali sam uzivao u patnji koju je imala. Die bitch! Ne volim Tili.

A upoznali smo i najveceg masovnog ubicu u historiji galaksije. Mali prne, eksplodira dilithium. Sexy. Thanos negdje u cosku sjedi i crveni se. Morao sam da formatiram laptop, operem ruke, zapalim odjecu u kojoj sam bio dok sam ovo gledao. Nakon toga sam otisao pod hladan tus, sklupcao se u polozaj fetusa i tiho jecao. Da ne cuje zena, mislice da sam retardiran. Cim sam ovo pogledao do kraja, mozda i jesam.

E nije losa ni ona oprema na kraju. Umri Tili pizda ti materina, pa da Majkl moze da place kako treba. U novoj opremi.

Nadam se da nece biti 4. sezone.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2743 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Četvrta sezona se već snima. :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2744 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Pretpostavio sam... nisam namjerno provjeravao.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2745 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

drag_gost wrote: 08/01/2021 15:35 Pretpostavio sam... nisam namjerno provjeravao.
Nisi nista ni fulio, da krenu koristiti ono sto su vec snimili u 3 sezne nista gore nebi bilo. Sreca pa se ovo moze smjestiti u Kelvin vremensku liniju ili jos bolje kao korumpiranu holo-novel. :lol:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2746 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

Bez dileme najgora od 3 sezone, i vjerovatno nagora ST sezona ikad.

Ovo sa burnom je vrhunac gluposti. Ne mogu svarit nikako.

Osira totalno neubjedljiva za glavnog negativca sezone. Sta je poenta onog pokusaja saveznistva, uopste?


Dobra vijest je da cetvrta sezona tesko moze bit gora.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2747 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Raigor Stonehoof wrote: 08/01/2021 23:31 Bez dileme najgora od 3 sezone, i vjerovatno nagora ST sezona ikad.

Ovo sa burnom je vrhunac gluposti. Ne mogu svarit nikako.

Osira totalno neubjedljiva za glavnog negativca sezone. Sta je poenta onog pokusaja saveznistva, uopste?


Dobra vijest je da cetvrta sezona tesko moze bit gora.
Bravo, sta je poenta saveznistva, osim da se "Osajra kocka kao nikad u zivotu"?

Da ne zaboravim, kako je pukovnik znao da je Majkl lansirala Stamensa prema Federaciji, jer rece "Majkl did d rajt ting"?

Iznervirah se, odoh da pustim Baby TV da dodjem sebi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2748 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

drag_gost wrote: 09/01/2021 10:44
Raigor Stonehoof wrote: 08/01/2021 23:31 Bez dileme najgora od 3 sezone, i vjerovatno nagora ST sezona ikad.

Ovo sa burnom je vrhunac gluposti. Ne mogu svarit nikako.

Osira totalno neubjedljiva za glavnog negativca sezone. Sta je poenta onog pokusaja saveznistva, uopste?


Dobra vijest je da cetvrta sezona tesko moze bit gora.
Bravo, sta je poenta saveznistva, osim da se "Osajra kocka kao nikad u zivotu"?

Da ne zaboravim, kako je pukovnik znao da je Majkl lansirala Stamensa prema Federaciji, jer rece "Majkl did d rajt ting"?

Iznervirah se, odoh da pustim Baby TV da dodjem sebi.
Kae Burnham rekla sam kompijuteru da regulatore izbaci vani, a u istom moentu prikazuju onog njihovog naucnika. A na kraju imaju obraza da stave citat Gene Roddenberrya. Ima tu i pozitivna strana sad su postali dostavljačka služba za Federaciju. Od sada su Star Trek: Delivery Service.
Forumerrer
Posts: 830
Joined: 14/06/2014 17:27

#2749 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Moglo je ovo puno puno bolje, pogotovo za uzrok Burna.

Nije valjda da Saru ide iz serije?
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#2750 Re: Star Trek

Post by irac300 »

Forumerrer wrote: 10/01/2021 08:18 Moglo je ovo puno puno bolje, pogotovo za uzrok Burna.

Nije valjda da Saru ide iz serije?
Realno, da izmijene cijelu postavu glumaca, niko se ne bi ni pocesao. :D
Post Reply