Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3351 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Odličan završetak poprilično neujednačene sezone. Nemam ništa protiv eksperimenata, ali je potrebno bolje pisanje i više epizoda kao što je ova zadnja. Mislim da je ovo finale neka vrsta onog famoznog Kobayashi Maru testa odnosno now win scenarija koju svi polaznici flote moraju proći na akademiji.
I čini mi se da je ovo prvi put da neka sezona novog Star Treka završi sa cliffhangerom. Kao u stara dobra vremena. Nadajmo se da će sljedeća sezona biti jača. Imaju sve sastojke.

Eh da, novi Scotty mi je bio dobar. :thumbup: Genije u bilo kojoj dobi, vremenskoj liniji ili univerzumu. :D
User avatar
Peacean
Posts: 2713
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#3352 Re: Star Trek

Post by Peacean »

Mislim da je Scotty u svakoj verziji u kojoj se do sada pojavio bio bez greške :-D Ima nešto u dizajnu njegovog lika i akcenta što je uvijek privlačno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3353 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

I prvi put da Scottya glumi pravi Škot. :D
User avatar
Praetorious
Posts: 1540
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3354 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Razvuk'o sam usne u kez :-D kad se predstavio. Scotty! haman što nisam radosno uziknuo :D Vidjećemo hoće li ga iskoristiti u Sezoni 3 ili će upropastiti tu šansu.
Eh, da su im sve spizode bile ovako dobro osmišljene k'o ovo finale sezone, ovo bi bila odlična serija, ovako...
Elem, možda uspiju uhelaćiti još više S.3, vidjećemo.

Definitivno ne kontam što toliko šikaniraju Pikeov lik, k'o da je neko uz'o pik na Pikea :D :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3355 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Čitajući malo ove trekerske forume, ima jedna stvar vezano za Pikea koju zaboravljamo i koja može biti in universe objašnjenje za
ovaj manjak komandne odlučnosti kod njega. On je u drugoj sezoni Discoverya saznao za tešku sudbinu koja ga čeka u ne tako dalekoj budućnosti.
Dok je u finalnoj epizodi prošle sezone saznao koje bi posljedice bile ako bi to pokušao da promijeni. Tako da ove dvije stvari logički gledajući
mogu znatno utjecati na odluke koje (ne)donosi. Ali suočavanje sa ovim bi također mogla biti odskočna daska za promjenu tona u njegovom
karakteru, ako pisci odluče da tako urade. Pike iz originalne serije (kojeg je glumio pokojni Jeffrey Hunter) je i u tom prikazu bio kapetan
koji se na neki način našao na životnom raskršću. Bio je razočaran i umoran od karijere u floti i svakodnevnom donošenju odluka koje bi mogle odlučivati o životu i smrti članova posade. Ne znam, moglo bi se sve ovo iskoristiti za promjenu tona i unošenju nove energije u lik Pikea.
Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#3356 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Kao da sam gledao Alien, sta reci. Mogli su biti inovativniji.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3357 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 11/08/2023 16:36 Odličan završetak poprilično neujednačene sezone. Nemam ništa protiv eksperimenata, ali je potrebno bolje pisanje i više epizoda kao što je ova zadnja. Mislim da je ovo finale neka vrsta onog famoznog Kobayashi Maru testa odnosno now win scenarija koju svi polaznici flote moraju proći na akademiji.
I čini mi se da je ovo prvi put da neka sezona novog Star Treka završi sa cliffhangerom. Kao u stara dobra vremena. Nadajmo se da će sljedeća sezona biti jača. Imaju sve sastojke.

Eh da, novi Scotty mi je bio dobar. :thumbup: Genije u bilo kojoj dobi, vremenskoj liniji ili univerzumu. :D
I meni je Kobayashi Maru prvi pao na pamet u onom momentu. <3

Epizoda je generalno onako, Scotty momenti vade kvalitet, ali da prezivi Chapel mi je ipak bilo malo too much. Taman sam kontala da smo se riješili ljubavno-vulkanske drame. :|
User avatar
Praetorious
Posts: 1540
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3358 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Bloo wrote: 12/08/2023 09:05 (...)ali da prezivi Chapel mi je ipak bilo malo too much. Taman sam kontala da smo se riješili ljubavno-vulkanske drame. :|
I ja sam se ponadao da smo se toga riješili, no ne bi nam suđeno. Oh, well, možda ne preživi idući napad :-)

Al' mi nešto nije jasno, kako su oni "gušteri" s onakvom tjelesnom konstitucijom - a po ponašanju mladih i sa potpunim anmalističkim ponašanjem - mogli napraviti onako naprednu tehnologiju. Malo me zbunjuje i onaj odrasli u skafanderu, kao da mladunci i odrasli predstavljaju vrlo različite vrste. Neko iznad spomenu Aliena, pa takav dualizam u razvoju zaista podsjeća na njega: facehugger i xenomorf su dvije potpuno odrasle jedinke, međusobno sasvim različite a ipak iste vrste. Možda su u ST uzeli nešto tako, jer oni mladunci više podsjećaju na klingonske pse nego na nešto intelignetno i sposobno za gradnju warp tehnologije.
Bah! Epizoda je bila zabavna, a znam da će nastavak radnje donijeti teški antiklimaks, često tako uhelaće dobre epizode, ne mislim samo na ST SNW već generalno na Sci-Fi tematiku. Šta zapčne dobro to kasnije ode nizbrdo.
Čudo jedno: nekad sam (prije 20+ godina) živio na animama, onim akcionim/horror/sci-fi i sličnom tematikom, ne ovim bljuzgama za mlade tinejdžere. Nevjerovatnih 90+% serijala je imalo užasan završetak, kao da ne znaju kako okončati serijal. Plašim se da će iduća epizoda, koja po svemu viđenom mora započeti frkom i eskalirati u još više frke da bi spasili posadu, biti pretvorena u neku razvodnjenu priču, natezanje i pre**ravanje po deja vu principu Sezone 2. Znam samo da se Kirk aka Shatner ne bi ukočio ni za sekundu u onakvoj borbenoj situaciji :D Ali, jedan je Kirk, heh! :izet:
LSD
Posts: 27305
Joined: 24/07/2007 08:26

#3359 Re: Star Trek

Post by LSD »

SNW bolja od ofucane Picard :thumbup:
User avatar
spree
Posts: 7902
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#3360 Re: Star Trek

Post by spree »

Prva sezona vrlo dobra koliko me sjećanje sluzi, dok je ova vala razočarenje. Bilo je par dobrih epizoda, ali generalno moralo je bolje. Zadnja dobra i nadam se da ce nastaviti u takvom tonu. Bilo bi fino da nam malo objasne gorna, da Pike nabavi muda, da spock napokon postane spock i da ubace jos kakvu vrstu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3361 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 09:05
dale cooper wrote: 11/08/2023 16:36 Odličan završetak poprilično neujednačene sezone. Nemam ništa protiv eksperimenata, ali je potrebno bolje pisanje i više epizoda kao što je ova zadnja. Mislim da je ovo finale neka vrsta onog famoznog Kobayashi Maru testa odnosno now win scenarija koju svi polaznici flote moraju proći na akademiji.
I čini mi se da je ovo prvi put da neka sezona novog Star Treka završi sa cliffhangerom. Kao u stara dobra vremena. Nadajmo se da će sljedeća sezona biti jača. Imaju sve sastojke.

Eh da, novi Scotty mi je bio dobar. :thumbup: Genije u bilo kojoj dobi, vremenskoj liniji ili univerzumu. :D
I meni je Kobayashi Maru prvi pao na pamet u onom momentu. <3

Epizoda je generalno onako, Scotty momenti vade kvalitet, ali da prezivi Chapel mi je ipak bilo malo too much. Taman sam kontala da smo se riješili ljubavno-vulkanske drame. :|
Well, Chapel mora preživjeti, jer je živa i u Kirkovo vrijeme. Ali ova njihova romansa nikada nije uspjela. Mogli bi je se riješiti sljedeće
sezone, jer je dobila onu stipendiju. Plus što je uz nju primljen i doktor Korby koji će postati njen zaručnik. Ali imam osjećaj da će
baš double down na taj momenat, pa ćemo imati i prikaze vulkanske ljubomore. :mrgreen:
Praetorious wrote: 12/08/2023 11:47
Bloo wrote: 12/08/2023 09:05 (...)ali da prezivi Chapel mi je ipak bilo malo too much. Taman sam kontala da smo se riješili ljubavno-vulkanske drame. :|
I ja sam se ponadao da smo se toga riješili, no ne bi nam suđeno. Oh, well, možda ne preživi idući napad :-)

Al' mi nešto nije jasno, kako su oni "gušteri" s onakvom tjelesnom konstitucijom - a po ponašanju mladih i sa potpunim anmalističkim ponašanjem - mogli napraviti onako naprednu tehnologiju. Malo me zbunjuje i onaj odrasli u skafanderu, kao da mladunci i odrasli predstavljaju vrlo različite vrste. Neko iznad spomenu Aliena, pa takav dualizam u razvoju zaista podsjeća na njega: facehugger i xenomorf su dvije potpuno odrasle jedinke, međusobno sasvim različite a ipak iste vrste. Možda su u ST uzeli nešto tako, jer oni mladunci više podsjećaju na klingonske pse nego na nešto intelignetno i sposobno za gradnju warp tehnologije.
Bah! Epizoda je bila zabavna, a znam da će nastavak radnje donijeti teški antiklimaks, često tako uhelaće dobre epizode, ne mislim samo na ST SNW već generalno na Sci-Fi tematiku. Šta zapčne dobro to kasnije ode nizbrdo.
Čudo jedno: nekad sam (prije 20+ godina) živio na animama, onim akcionim/horror/sci-fi i sličnom tematikom, ne ovim bljuzgama za mlade tinejdžere. Nevjerovatnih 90+% serijala je imalo užasan završetak, kao da ne znaju kako okončati serijal. Plašim se da će iduća epizoda, koja po svemu viđenom mora započeti frkom i eskalirati u još više frke da bi spasili posadu, biti pretvorena u neku razvodnjenu priču, natezanje i pre**ravanje po deja vu principu Sezone 2. Znam samo da se Kirk aka Shatner ne bi ukočio ni za sekundu u onakvoj borbenoj situaciji :D Ali, jedan je Kirk, heh! :izet:
Fanovi špekulišu da se možda radi o različitim kastama ili drugačijim primjercima iste vrste. Gorn u originalnoj seriji je bio veliki smiješni
gumeni gušter. :D U Enterpriseu su ga redizajnirali sa CGI-om da liči na originalni prikaz, ali ne tako smiješan.

Image

Image
User avatar
Peacean
Posts: 2713
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#3362 Re: Star Trek

Post by Peacean »

Možda gornovi dolaze do inteligencije tek kasnije u životnom ciklusu dok su kao mladunci bukvalno kao životinje. Spominjalo se u seriji da oni mladunce puštaju da love i ubijaju se međusobno čime samo najsnažniji preživljavaju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3363 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Peacean wrote: 12/08/2023 14:38 Možda gornovi dolaze do inteligencije tek kasnije u životnom ciklusu dok su kao mladunci bukvalno kao životinje. Spominjalo se u seriji da oni mladunce puštaju da love i ubijaju se međusobno čime samo najsnažniji preživljavaju.
Solidna teorija.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3364 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 12/08/2023 14:25 Well, Chapel mora preživjeti, jer je živa i u Kirkovo vrijeme. Ali ova njihova romansa nikada nije uspjela. Mogli bi je se riješiti sljedeće
sezone, jer je dobila onu stipendiju. Plus što je uz nju primljen i doktor Korby koji će postati njen zaručnik. Ali imam osjećaj da će
baš double down na taj momenat, pa ćemo imati i prikaze vulkanske ljubomore.
o bogte totalno smetnuh plavusu iz TOS-a ahhaha i voyage hometa dammit
TOS :| traume
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3365 Re: Star Trek

Post by Bloo »

Praetorious wrote: 12/08/2023 11:47 Sezone 2. Znam samo da se Kirk aka Shatner ne bi ukočio ni za sekundu u onakvoj borbenoj situaciji Ali, jedan je Kirk, heh!
Naredio bi napad, sjebao gustere, usput im zaveo i oplodio guster-kraljicu....
Sve uz obilno znojenje. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3366 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 15:25
dale cooper wrote: 12/08/2023 14:25 Well, Chapel mora preživjeti, jer je živa i u Kirkovo vrijeme. Ali ova njihova romansa nikada nije uspjela. Mogli bi je se riješiti sljedeće
sezone, jer je dobila onu stipendiju. Plus što je uz nju primljen i doktor Korby koji će postati njen zaručnik. Ali imam osjećaj da će
baš double down na taj momenat, pa ćemo imati i prikaze vulkanske ljubomore.
o bogte totalno smetnuh plavusu iz TOS-a ahhaha i voyage hometa dammit
TOS :| traume
Nurse Chapel i Number One u TOS, Lwaxana Troi u TNG...sve ih je glumila nenadmašna Majel Barrett. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3367 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 15:26
Praetorious wrote: 12/08/2023 11:47 Sezone 2. Znam samo da se Kirk aka Shatner ne bi ukočio ni za sekundu u onakvoj borbenoj situaciji Ali, jedan je Kirk, heh!
Naredio bi napad, sjebao gustere, usput im zaveo i oplodio guster-kraljicu....
Sve uz obilno znojenje. :D
I poderanu majicu. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3368 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 12/08/2023 15:28
Bloo wrote: 12/08/2023 15:25

o bogte totalno smetnuh plavusu iz TOS-a ahhaha i voyage hometa dammit
TOS :| traume
Nurse Chapel i Number One u TOS, Lwaxana Troi u TNG...sve ih je glumila nenadmašna Majel Barrett. :D
TOs sam uspjela da ogledam u potpunosti prije skoro 20 godina. Jedva. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3369 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 15:29
dale cooper wrote: 12/08/2023 15:28

Nurse Chapel i Number One u TOS, Lwaxana Troi u TNG...sve ih je glumila nenadmašna Majel Barrett. :D
TOs sam uspjela da ogledam u potpunosti prije skoro 20 godina. Jedva. :D
Ja je gledam sada ponovo. It's slow as fuck i smiješna sa onom scenografijom i šminkom, ali ima mnogo šarma i dobrih priča.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3370 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 12/08/2023 15:32
Bloo wrote: 12/08/2023 15:29

TOs sam uspjela da ogledam u potpunosti prije skoro 20 godina. Jedva. :D
Ja je gledam sada ponovo. It's slow as fuck i smiješna sa onom scenografijom i šminkom, ali ima mnogo šarma i dobrih priča.
Nemrem.
Ne podnosima Kirka. :|
Spock zakon, doktor zakletva...ali sestrobrate...Kirk. :|
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3371 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 15:34
dale cooper wrote: 12/08/2023 15:32

Ja je gledam sada ponovo. It's slow as fuck i smiješna sa onom scenografijom i šminkom, ali ima mnogo šarma i dobrih priča.
Nemrem.
Ne podnosima Kirka. :|
Spock zakon, doktor zakletva...ali sestrobrate...Kirk. :|
Mislim da će im biti najteži casting za novog Bonesa. Karl Urban nije bio loš u JJ-ovim filmovima, ali jedan je DeForest Kelley. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3372 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 12/08/2023 15:38
Bloo wrote: 12/08/2023 15:34

Nemrem.
Ne podnosima Kirka. :|
Spock zakon, doktor zakletva...ali sestrobrate...Kirk. :|
Mislim da će im biti najteži casting za novog Bonesa. Karl Urban nije bio loš u JJ-ovim filmovima, ali jedan je DeForest Kelley. :D
Ma i onaj zubati iz Troopersa je bio simpatican. Origigi Kirk..nemre. Nisam ga mogla gledati ni u Twilight Zoni.
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3373 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 12/08/2023 15:46
dale cooper wrote: 12/08/2023 15:38

Mislim da će im biti najteži casting za novog Bonesa. Karl Urban nije bio loš u JJ-ovim filmovima, ali jedan je DeForest Kelley. :D
Ma i onaj zubati iz Troopersa je bio simpatican. Origigi Kirk..nemre. Nisam ga mogla gledati ni u Twilight Zoni.
Ah...you don't like Shatner? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3374 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 12/08/2023 15:50
Bloo wrote: 12/08/2023 15:46

Ma i onaj zubati iz Troopersa je bio simpatican. Origigi Kirk..nemre. Nisam ga mogla gledati ni u Twilight Zoni.
Ah...you don't like Shatner? :D
:|
nemrem ga očima
User avatar
dale cooper
Posts: 28484
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3375 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

:lol: :D
Post Reply