Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2676 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Meni se nije svidjela.
Tamam se počela razvijati radnja u budućnosti, oni se uklapati, raditi i sada puf....opet u prošlost i to druga dimenzija, drugi likovi i sve...To mi je postalo iritantno.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#2677 Re: Star Trek

Post by Kaligrafija »

Miss Moonlight wrote: 11/12/2020 08:50 Meni se nije svidjela.
Tamam se počela razvijati radnja u budućnosti, oni se uklapati, raditi i sada puf....opet u prošlost i to druga dimenzija, drugi likovi i sve...To mi je postalo iritantno.
Upravo tako, umjesto da radnja ide u smjeru sta je izazvalo Sagorijevanje ili kako vec, oni otisli na skroz drugo, da ne spojlam... Usrase i sefa i stanicu... :(
User avatar
l33t
Posts: 4324
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2678 Re: Star Trek

Post by l33t »

Burnam sapce i u drugom univerzumu :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2679 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Kaligrafija wrote: 11/12/2020 10:44
Miss Moonlight wrote: 11/12/2020 08:50 Meni se nije svidjela.
Tamam se počela razvijati radnja u budućnosti, oni se uklapati, raditi i sada puf....opet u prošlost i to druga dimenzija, drugi likovi i sve...To mi je postalo iritantno.
Upravo tako, umjesto da radnja ide u smjeru sta je izazvalo Sagorijevanje ili kako vec, oni otisli na skroz drugo, da ne spojlam... Usrase i sefa i stanicu... :(
Vjerujem da je su ove epizode samo diverzija i rješavanje statusa Georgiou, jer je odavno najavljena Section 31 spin off serija gdje bi ona
trebala biti glavni lik. Vjerovatno će ove dvije epizode poslužiti kao izlazna strategija i ujedno uvod u to. A što se tiče mirror univerzuma
on je uvijek postojao i bilo je dobrih epizoda smještenih u njemu. Ali on je upravo to...uvrnuti pogled u ogledalo gdje je sve ono što je dobro
u "pravom" univerzumu ovdje korumpirano i loše. I kao takvo sušta je suprotnost duhu Star Treka.
Forumerrer
Posts: 830
Joined: 14/06/2014 17:27

#2680 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Meni su i Picard i Discovery dobre serije (nerviraju me ova LGBT sranja), ali zaista nemam osjecaj da gledam Star Trek fransizu.

Radnja u Discoveryu se previse razlikuje iz sezone u sezonu, kao da gledam Fargo.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2681 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Kako je Emily Coutts sexy.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2682 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Opet pizde.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2683 Re: Star Trek

Post by Qler »

Jel ovo napravljeno da Filipa dobije svoj spinoff?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2684 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Qler wrote: 18/12/2020 11:17 Jel ovo napravljeno da Filipa dobije svoj spinoff?
Da, to je bio plan još prije godinu. Filipa bi trebala biti glavna uloga u Section 31 spin-offu.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2685 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

drag_gost wrote: 18/12/2020 08:34 Opet pizde.
Da, cry me a river serija. Sveta Michael Burnham je promijenila svemirskog Hitlera Geourgiou i onda joj Georgiou govori kako je ona posebna i kako jos moze bolja biti.Opet Michael Burnham je awesome, posebna, jedinstvena, cak i u mirror universe
Sami izbor imena Michael -andjeo, i ime njene majke, Gabrielle-andjeo, plus to sto je Michael bila Crveni Andjeo, govore koliko je ovaj lik Mary Sue.Ona je ta koja je promijenila Spocka i zbog koje je Spock postao Spock i svi joj moraju reci da je najbolja, ona mora Sarua odobriti, govoriti mu da je donio ispravnu odluku, mora Pikeu reci da je slusa. i to plakanje, boze dragi, angazovali su pisce sapunica da pisu sf
Iscrpna analiza epizode i nacina na koji je cijela sezona slozena je u videu
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2686 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

nelle_tz wrote: 18/12/2020 15:42
drag_gost wrote: 18/12/2020 08:34 Opet pizde.
Da, cry me a river serija. Sveta Michael Burnham je promijenila svemirskog Hitlera Geourgiou i onda joj Georgiou govori kako je ona posebna i kako jos moze bolja biti.Opet Michael Burnham je awesome, posebna, jedinstvena, cak i u mirror universe
Sami izbor imena Michael -andjeo, i ime njene majke, Gabrielle-andjeo, plus to sto je Michael bila Crveni Andjeo, govore koliko je ovaj lik Mary Sue.Ona je ta koja je promijenila Spocka i zbog koje je Spock postao Spock i svi joj moraju reci da je najbolja, ona mora Sarua odobriti, govoriti mu da je donio ispravnu odluku, mora Pikeu reci da je slusa. i to plakanje, boze dragi, angazovali su pisce sapunica da pisu sf
Iscrpna analiza epizode i nacina na koji je cijela sezona slozena je u videu
I Tili polako postaje Alfa. E kad bi ljudi mogli tako brzo da se mijenjaju u takvim okolnostima...

Generalno sto se tice ovoga sto si napisao, imam osjecaj kao da igram neku RPG igricu, a ne da gledam Star Trek. Buffuj svog lika do besvijesti i okruzi se prosjekom. Nesto kao Fable. Samo cekam ovaj momenat sljedeci put:
https://youtu.be/APHcYegE6ns
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#2687 Re: Star Trek

Post by irac300 »

Ovo je njesra epskih razmjera. Sinoc ugasih ovu zadnju epizodu nakon 10-ak minuta. Nisam u zivotu prekinuo gledanje neke epizode Zvjezdanih staza.
Forumerrer
Posts: 830
Joined: 14/06/2014 17:27

#2688 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Odose svi najbolji glumci. Jos da ode Saru i gasi seriju.

Opet kazem, scenarij blize Fargo nego ST....
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#2689 Re: Star Trek

Post by wolfie »

irac300 wrote: 20/12/2020 11:32 Ovo je njesra epskih razmjera. Sinoc ugasih ovu zadnju epizodu nakon 10-ak minuta. Nisam u zivotu prekinuo gledanje neke epizode Zvjezdanih staza.
Isto. Kao dugogodisnji fan, gledam ovu zadnju epizodu citav vikend i nikako privesti kraju, nista ni s cim... Cekamo seriju s Pike-om, nema druge.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2690 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

wolfie wrote: 20/12/2020 20:35
irac300 wrote: 20/12/2020 11:32 Ovo je njesra epskih razmjera. Sinoc ugasih ovu zadnju epizodu nakon 10-ak minuta. Nisam u zivotu prekinuo gledanje neke epizode Zvjezdanih staza.
Isto. Kao dugogodisnji fan, gledam ovu zadnju epizodu citav vikend i nikako privesti kraju, nista ni s cim... Cekamo seriju s Pike-om, nema druge.
To je najgore sto mozes biti mislim fan, jer ocekujes one Zvjezdane staze kakve je Gene Roddenberry zamislio a ne ovo sto nam sad serviraju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2691 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

BHCluster wrote: 21/12/2020 01:08
wolfie wrote: 20/12/2020 20:35
irac300 wrote: 20/12/2020 11:32 Ovo je njesra epskih razmjera. Sinoc ugasih ovu zadnju epizodu nakon 10-ak minuta. Nisam u zivotu prekinuo gledanje neke epizode Zvjezdanih staza.
Isto. Kao dugogodisnji fan, gledam ovu zadnju epizodu citav vikend i nikako privesti kraju, nista ni s cim... Cekamo seriju s Pike-om, nema druge.
To je najgore sto mozes biti mislim fan, jer ocekujes one Zvjezdane staze kakve je Gene Roddenberry zamislio a ne ovo sto nam sad serviraju.
Ja jos nisam ugasio, valjda jer sam ters pa me zanima koji do kojih nivoa gluposti planiraju ici. Mozda sam i mazohista, jebem li ga. Uglavnom, rijesise se Dzordzo. Saru mi je jedini jos ostao tu autentican, ovo ostalo jagode i cokolada.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2692 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

drag_gost wrote: 21/12/2020 09:29
BHCluster wrote: 21/12/2020 01:08
wolfie wrote: 20/12/2020 20:35

Isto. Kao dugogodisnji fan, gledam ovu zadnju epizodu citav vikend i nikako privesti kraju, nista ni s cim... Cekamo seriju s Pike-om, nema druge.
To je najgore sto mozes biti mislim fan, jer ocekujes one Zvjezdane staze kakve je Gene Roddenberry zamislio a ne ovo sto nam sad serviraju.
Ja jos nisam ugasio, valjda jer sam ters pa me zanima koji do kojih nivoa gluposti planiraju ici. Mozda sam i mazohista, jebem li ga. Uglavnom, rijesise se Dzordzo. Saru mi je jedini jos ostao tu autentican, ovo ostalo jagode i cokolada.
Zadnjih 6 ili 7 epizoda se hebu oko desifrovanja signala, prvo ona losa kopija Wesley Crusher napravi gresku kad u ovoj epizodi sve stalo nemaju dovoljno chorbe i da toyboy nije prikacio onaj vibrator sve bi otislo u helach. :mrgreen:
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#2693 Re: Star Trek

Post by BiBi911 »

Jel do mene il u ovom star treku nema ono bas nista novo, nema novih civilizacija, novih cudesa i too... vise sve svelo na zivotnu pricu.


Voyager je bio milijardu puta interesantniji sa istrazivanjem delta kvadranta i pucnjavom na sve sto se mrda..

Prva sezona je bila ok druga hajd inekako dok ovo jos samo da esmeralda progleda.


Isto se desava i u expanse od svih zloca na Marsu, planeti Zemlji, medju Beltersima njen sin kojeg je ostavila glavni jebac koji ce da pokusa sjebat sve sa protomaterijom. I ako mu to ne uspije njegov tata ce lansirat maleni kamen sa ukradenom Marsovskom tehnologijom na Zemlju a ako tati to ne krene on ima mamu u saci da je ucjenjuje sa sinom. I na kraju ce bit nije njen sin vec Mejrin samo ga zamjenili u porodilistu.


Onaj Orvile djeluje nekako naj orginalnije, zivotnu pricu uvedu na zajebanciju.


Jel to sve od SCFI serija jer nema nesto izbora na https://www4.watchserieshd.tv
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2694 Re: Star Trek

Post by Qler »

Pa ima li Orville sta novo? Kad izlaze nove epizode?
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#2695 Re: Star Trek

Post by PhilJacksonIzvala »

BiBi911 wrote: 21/12/2020 18:22 Jel do mene il u ovom star treku nema ono bas nista novo, nema novih civilizacija, novih cudesa i too... vise sve svelo na zivotnu pricu.



Onaj Orvile djeluje nekako naj orginalnije, zivotnu pricu uvedu na zajebanciju.

:thumbup: To je moja glavna zamjerka STD-u, ali sjecam se najava prije prve sezone, i govorili su da ce za razliku od prethodnih, akcenat biti na emocijama i medjuljudskim odnosima. Sto je meni totalno nebulozno, ali eto.

Najvise me razocaralo sto u ovom jadnom formatu od 12-13 epizoda svake godine, oni cak dvije epizode posvete najavi nove serije :-)
Nesto kontam, ne bi me cudilo da i Michael ima neke veze sa uzrocima Burna, ipak se preziva BURNham :lol:

I ne bih se slozio da je ona "Mary Sue", jedna od glavnih karakteristika takvih likova je neobicna ljepota, ja ovu ne bih ni briferom dotakao :lol:

Btw Orville je meni daleko najbolja od aktuelnih SF serija, i najvise me podsjeca na TNG. Nazalost, treca sezona izgleda tek za godinu :(

Production eventually did restart on December 1, 2020,[13] and filming restarted on December 4
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2696 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Qler wrote: 22/12/2020 09:12 Pa ima li Orville sta novo? Kad izlaze nove epizode?
Rade još na trećoj sezoni. Serija se preselila sa Foxa na Hulu, a bilo je i nekih problema u produkciji. Kažu navodno da je i MacFarlane pomalo
izgubio interes za seriju i ne želi više da glumi u njoj što je dealbreaker za Hulu. Ako on ne želi više da glumi ni oni neće htjeti snimati.
Tako da će najvjerovatnije treća sezona biti i poslednja.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#2697 Re: Star Trek

Post by mali_balon »

Tacno dobijem nagon na proljev kada gledam ovo sranje od serije
User avatar
JoseMujica
Posts: 27417
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2698 Re: Star Trek

Post by JoseMujica »

irac300 wrote: 20/12/2020 11:32 Ovo je njesra epskih razmjera. Sinoc ugasih ovu zadnju epizodu nakon 10-ak minuta. Nisam u zivotu prekinuo gledanje neke epizode Zvjezdanih staza.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jebeš turske safunjare kolko se u ovom plače
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2699 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Pogledao ovu posljednju, 11 epizodu. Eto bio sam u pravu za Tili. Korisnija ona macka od nje, iako je glumila alfu na par minuta. I ne mogu da vjerujem onu pricu za onog djecaka i da je on SPOILER: UZROKOVAO BURN.

Osajra, Borgovi i ostali, ucite od balavca kako se to radi!

Kurcmane jebo te onaj ko ti je dao da pises scenarij za Star Trek.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2700 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Image

Naletih na ovaj isječak (vjerovatno iz nekog fanzina) iz 1979-te od izvjesnog Star Trek fana koji je kritikovao izgled Klingonaca u
prvom Star Trek filmu. Neke stvari se nikada ne mijenjaju, a i drug Tito Star Trek franšize aka Gene Roddenberry je trpio
slična sranja kao i svi drugi producenti serijala uključujući i ove sadašnje. :mrgreen:

Naravno, danas je opšte prihvaćeni izgled Klingonaca upravo ovaj koji je debitovao u prvom Star Trek filmu. :D
Post Reply