Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#3426 Re: Star Trek

Post by Forumerrer »

Qler wrote: 29/04/2024 11:24 I ovaj citav wokenes na silu, they them, gay, non binary.. tacno vidis da su tu radi toga da su tu, ne radi price...
To se slazem, ali nije to do ST-a, takva vremena su dosla. Kud ces dalje da to forsiraju i u crtanim filmovima.

ST fanovi su malo previse kriticni prema Discovery-u, nije toliko losiji od SNW i Picarda. I ima vise nego dobrih glumaca, meni je recimo Saru odlican.
User avatar
Praetorious
Posts: 1559
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3427 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Jbg, taj Woke pokret je inficirao i stripove. Počnem čitati i dvoje/dvije različito obojene se žvale i hvataju... Odmah znam da nema radnje ni priče već da je samo propaganda. Žalosno je što je i ST tome potpao, više niko ne drži do imena i digniteta franšize. Kad sam vidio onu vrelu scenu sexxxa u prvoj ep. Picarda, smučio mi se život. S neba pa u rebra, umjesto Warp 9 imamo 'jahanje'. Mogli su/trebali su radi samog Picarda tj. čika Patricka iskoračiti iz standardne američke shematizacije sadržaja koja nalaže obavezni sex u svemu što se prikazuje, imalo veze s radnjom ili ne.
Još čekam neki kvalitetni ST ili SW koji će vratiti staru slavu, ali se plašim da to u ovom životu neću dočekati...
User avatar
yoda82
Posts: 1632
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#3428 Re: Star Trek

Post by yoda82 »

Realno, meni to i ne smeta toliko koliko mi smetaju baš loši likovi i loša radnja.

Npr. picard II sezona je daleko najlošija sezona ST ikad. Znači lošija i od Discoverya. Da se razumijemo ni treća nije nešto dobra, ali druga... :roll:

Što se Discoverya tiče, oba doktora su iritantni, ona nonbinary treba, njen momak/djevojka, pogotovo Tilly koja redovno ima izraz lica kao da mora na wc...čak i Michael i Booker su mi više loši nego dobri.
Da ne govorimo da na svaku misiju ide isključivo kapetan i a je ona specijalista za sve živo :roll: :roll: :roll:
User avatar
Praetorious
Posts: 1559
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3429 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Mene Discovery nije privukao. Nisam mogao svariti one gljive koje pokreću brod. K vragu, od mladih dana gledam Scotty-ja kako prĆka po warp jezgri i sad puf! Gljive! Zna se za šta gljive služe: za pizzu, za dinstanje ili za uzdizanje na višu sferu svijesti, gdje konzument uživa leteći oko lustera sa ljubičatim letećim slonićima :D

A nisam homofob, ne smeta mi ničiji stil života, samo kad neki medij ima kao cilj propagiranje nekih ideja a zanemari sve ostalo: sadržaj, priču, radnju... crtež, režiju, bla bla - e to je onda nešto što automatski gasim/ostavljam. Daj mi solidnu pozadinsku priču i zanimljivost koja će me privući, pa nek' se glumci valjaju s kime i koliko žele.

Nisam gledao odavno, jel ima vijesti kad će treća sezona ST-Strange New Worlds i "najbolji kapetan Enterprise-a ikada" - Pike legenda :D :D
Post Reply