Star gas problem

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
p0ltergeist
Posts: 25
Joined: 13/07/2011 18:18

#1 Star gas problem

Post by p0ltergeist »

Pozdrav,

Vozim Volvo S60 sa ugrađenim plinom. Uvezen je sa plinskim instalacijama "Star gas". Zanima me postoji li iko u BiH ko radi servis/dijagnostiku navedenog sistema. Išao sam kod Darkoma, ono što je mogao uraditi jeste mijenjati filtere, ali detaljnije intervencije na Stargasu ne radi. Auto sam vozio godinama bez problema, uz redovnu zamjenu filtera, međutim u zadnje vrijeme mi se desi da mi zatrza i sam prebaci na benzin. Na benzinu radi odlično. Zna li neko u čemu bi mogao biti problem? Hvala i pozz :)
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#2 Re: Star gas problem

Post by NediM17 »

p0ltergeist wrote:Pozdrav,

Vozim Volvo S60 sa ugrađenim plinom. Uvezen je sa plinskim instalacijama "Star gas". Zanima me postoji li iko u BiH ko radi servis/dijagnostiku navedenog sistema. Išao sam kod Darkoma, ono što je mogao uraditi jeste mijenjati filtere, ali detaljnije intervencije na Stargasu ne radi. Auto sam vozio godinama bez problema, uz redovnu zamjenu filtera, međutim u zadnje vrijeme mi se desi da mi zatrza i sam prebaci na benzin. Na benzinu radi odlično. Zna li neko u čemu bi mogao biti problem? Hvala i pozz :)
Jbg., druze, koliko sam uspio vidjeti na google-u, nigdje nemas servis za taj sisem prije Zemuna.

Onako napamet, 99% da ti problem pravi senzor pritiska gasa, mozda i MAP senzor, eventualno isparivac.

Moj ti je savjet, obzirom da nema podrske za taj sistem, izbaci ga napolje, i ugradi novi. Dobra stvar je sto se mnogo toga od "stare" instalacije moze iskoristiti.
Post Reply