Stanišić i Simatović - Presuda

Post Reply

Presuda

Poll ended at 31/05/2013 12:19

sloboda
16
55%
zatvor (nešto malo)
1
3%
zatvor (kako sam se nadala, dobro sam se udala)
2
7%
zatvor (i prlić im se smije)
10
34%
 
Total votes: 29

User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#276 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by un1ted »

Ah ti ugrozeni bosnjaci, ni u svojoj mahali ne mogu nista uraditi. Sta rade bjelosvjetske sile.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#277 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Sociolog »

DonieBrasco wrote: 30/06/2021 16:53 Svakako ima drugostepna pa cemo vidjeti.
Izvini jel ovo Prvostepena?

Da li ima drugi rok?

Moguce ponovo sudjenje?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#278 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Guadalajara »

Može se na ovo žaliti...
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#279 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

un1ted wrote: 30/06/2021 17:05 Ah ti ugrozeni bosnjaci, ni u svojoj mahali ne mogu nista uraditi. Sta rade bjelosvjetske sile.
Nedaju Bosnjacima da urede ni svoju mahalu kako treba, ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne i ko zna sve kakve koji rade samo za sebe i tudje interese. ne daju namjerno Bosnjacimabosancima da su im na celu i da ih predstavljaju njihovi najbolji, skolovani, sposobni, posteni i uspjesni kadrovi na svim pozicijama. nego im uvaljuju one po sistemu sto gori to bolji. Razlog je taj da bi mogli pokazati i dokazati da Bosnjacibosanci muslimani ne znaju i ne mogu da upravljaju i imaju svoju drzavu.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#280 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by tovarish »

Sociolog wrote: 30/06/2021 17:07
DonieBrasco wrote: 30/06/2021 16:53 Svakako ima drugostepna pa cemo vidjeti.
Izvini jel ovo Prvostepena?

Da li ima drugi rok?

Moguce ponovo sudjenje?
Ovo je prvostepena i ako bude uložena žalba, očekuje se presuda za dvije godine.

Iskreno, ja mislim da je ova presuda negdje između i niko nije njom zadovoljan. Mislim da će se ona koristiti kao pritisak na Srbiju, koja ako nastavi sa glupiranjem, nova presuda će biti još gora za nju.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#281 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by un1ted »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17 ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne
ubacujemo* da te ispravim

Mi ih biramo, mi ih smjenjujemo, mi se žalimo. Problem je u nama.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#282 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by DonieBrasco »

tovarish wrote: 30/06/2021 17:19
Sociolog wrote: 30/06/2021 17:07

Izvini jel ovo Prvostepena?

Da li ima drugi rok?

Moguce ponovo sudjenje?
Ovo je prvostepena i ako bude uložena žalba, očekuje se presuda za dvije godine.

Iskreno, ja mislim da je ova presuda negdje između i niko nije njom zadovoljan. Mislim da će se ona koristiti kao pritisak na Srbiju, koja ako nastavi sa glupiranjem, nova presuda će biti još gora za nju.
More dokaza i dobijes ovo, isto kao za Mladica i Karadzica vezano za genocid u ostalim opcinama okean dokaza pa opet kazu nisu vas dovoljno pobili. Ovima nisu utvrdili povezanost UZP - Srbija, a oni na celnim pozcijama bili, crno na bijelo sve se zna.

Mora biti drugostepena, jer su ovi prvo oslobođeni pa osuđeni, ni jedni n drugi nisu zadovoljni.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#283 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by tovarish »

un1ted wrote: 30/06/2021 17:21
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17 ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne
ubacujemo* da te ispravim

Mi ih biramo, mi ih smjenjujemo, mi se žalimo. Problem je u nama.
Upravo, mi smo ti koji biramo govna. Prvo pogledati u sebe, pa onda dalje tražiti krivca.

Kaže neće muslimansku državu u Evropi, pa otkud onda Albanija i Kosovo.

Da smo mi poslali SDA i derivate na smetljište prije 20 godina, druga bi pjesma danas bila. Al jok, Alijansa usrala mi vratimo SDA, pa SDP usere mi opet vratimo SDA. Kakvi smo, dobro da BiH ima ikako.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#284 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Hajvan »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17
un1ted wrote: 30/06/2021 17:05 Ah ti ugrozeni bosnjaci, ni u svojoj mahali ne mogu nista uraditi. Sta rade bjelosvjetske sile.
Nedaju Bosnjacima da urede ni svoju mahalu kako treba, ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne i ko zna sve kakve koji rade samo za sebe i tudje interese. ne daju namjerno Bosnjacimabosancima da su im na celu i da ih predstavljaju njihovi najbolji, skolovani, sposobni, posteni i uspjesni kadrovi na svim pozicijama. nego im uvaljuju one po sistemu sto gori to bolji. Razlog je taj da bi mogli pokazati i dokazati da Bosnjacibosanci muslimani ne znaju i ne mogu da upravljaju i imaju svoju drzavu.
pises o Sebiji, bOkiru Izmetbegovicu, Novalicu i njihovim prethodnicima?
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#285 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

un1ted wrote: 30/06/2021 17:21
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17 ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne
ubacujemo* da te ispravim

Mi ih biramo, mi ih smjenjujemo, mi se žalimo. Problem je u nama.
Nemaju Bosnjacibosanci (glasaci) politickih i drugih alternativa osim onih koje su im oni uvalili odmah prije rata, kroz rat i iza rata. Sve one odlicne koje bosnjacibosanci imaju, nedaju im namjerno da dodju na vlast ili na neke liste da ih narod bira, ili i ako uspije i neki da prodje odmah ga potope raznim aferama.
scarr
Posts: 478
Joined: 28/01/2019 23:34

#286 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by scarr »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:33
un1ted wrote: 30/06/2021 17:21

ubacujemo* da te ispravim

Mi ih biramo, mi ih smjenjujemo, mi se žalimo. Problem je u nama.
Nemaju Bosnjacibosanci (glasaci) politickih i drugih alternativa osim onih koje su im oni uvalili odmah prije rata, kroz rat i iza rata. Sve one odlicne koje bosnjacibosanci imaju, nedaju im namjerno da dodju na vlast ili na neke liste da ih narod bira, ili i ako uspije i neki da prodje odmah ga potope raznim aferama.
Ko ih je uvalio? Dobri dedo aljo, **bo ih on.
User avatar
moa
Posts: 3621
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#287 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by moa »

Sramota sta je trebalo puske sa serijskim.brojevima donosit na sud.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#288 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

Hajvan wrote: 30/06/2021 17:32
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17

Nedaju Bosnjacima da urede ni svoju mahalu kako treba, ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne i ko zna sve kakve koji rade samo za sebe i tudje interese. ne daju namjerno Bosnjacimabosancima da su im na celu i da ih predstavljaju njihovi najbolji, skolovani, sposobni, posteni i uspjesni kadrovi na svim pozicijama. nego im uvaljuju one po sistemu sto gori to bolji. Razlog je taj da bi mogli pokazati i dokazati da Bosnjacibosanci muslimani ne znaju i ne mogu da upravljaju i imaju svoju drzavu.
pises o Sebiji, bOkiru Izmetbegovicu, Novalicu i njihovim prethodnicima?
Pisem o onim najvise iz Srbije, Hrvatske, EU i drugih iz MZ koji od pocetka rata 1992 g. na razne nacine sabotiraju Bosnjackobosanski narod samo zato sto su vecina muslimani i koji po njihovom ne smiju imati svoju drzavu BiH. Ove koje si ti nabrojao ne znam za koga rade, vidim da rade za sebe i neke trece partnere, inace bi sami sebi davno podijelili otkaze sa obrazlozenjem da su sabotirani i kazu od koga, da ne mogu nista ili ne znaju sta i kako da urade i da zbog toga daju otkaz?
Last edited by Novi_Nick on 30/06/2021 17:52, edited 2 times in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#289 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by tovarish »

Po meni je ovo bitnije od same kazne:
Pretresno vijeće kazalo kako je Tužilaštvo dokazalo kako je na području Bosne i Hercegovine i Hrvatske tokom devedesetih godina prošlog stoljeća vršen Udruženi zločinački poduhvat u kojem je učestvovao vrh Srbije.
Ostatak teksta na:
https://ba.n1info.com/vijesti/dr-goran- ... db-srbije/
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#290 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

scarr wrote: 30/06/2021 17:38
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:33
Nemaju Bosnjacibosanci (glasaci) politickih i drugih alternativa osim onih koje su im oni uvalili odmah prije rata, kroz rat i iza rata. Sve one odlicne koje bosnjacibosanci imaju, nedaju im namjerno da dodju na vlast ili na neke liste da ih narod bira, ili i ako uspije i neki da prodje odmah ga potope raznim aferama.
Ko ih je uvalio? Dobri dedo aljo, **bo ih on.
Poenta je ko je stajao i stoji iza Dede i drugih nasljednika, prije rata, u toku rata i iza rata.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#291 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Hajvan »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:42
Hajvan wrote: 30/06/2021 17:32
pises o Sebiji, bOkiru Izmetbegovicu, Novalicu i njihovim prethodnicima?
Pisem o onim najvise iz Srbije, Hrvatske, EU i druge iz MZ koji od pocetka rata 1992 g. na razne nacine sabotiraju Bosnjackobosanski narod samo zato sto su vecina muslimani i koji po njihovom ne smiju imati svoju drzavu BiH. Ove koje si ti nabrojao ne znam za koga rade, vidim da rade za sebe i neke trece partnere, inace bi sami sebi davno podijelili otkaze sa obrazlozenjem da su sabotirani i kazu od koga, da ne mogu nista da urade i da zbog toga daju otkaz?
I lbanci su vecinski muslimanski narod, pa imaju vije drzave.
No, Albanci su politicki narod, a za nas jos uvijek nisam u potupnosti siguran.
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#292 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Bossona »

KRIVI SU
Srbija i
- Jovan "Jovica" Stanišić (30. 7. 1950.) bio je srpski obavještajac poznat po tome što je bio načelnik Resora Državne Bezbednosti, odnosno srpske tajne službe između 1991. i 1998. godine
- Franko Simatović "Frenki" (Beograd, 1. aprila 1950.), po nacionalnosti Hrvat - obavještajac Republike Srbije, komandant specijalnih snaga Službe državne bezbjednosti Srbije
za zločine počinene u Bosni i Hercegovini učestvujući u udruženom zločinačkom poduhvatu zajedno sa Slobodanom Miloševičem, Veljkom Kadijevičem; Blagojem Adžićem; Ratkom Mladićem; Radmilom Bogdanovićem; Radovanom Stojićem zvani Badza;
Mihaljom Kertezom; Milanom Martićem; Goranom Hadžič; Milanom Babićem, Radovanom Karadžić; Momčilom Krajišnikom; Biljanom Plavšić; Mićom Stanišićem, Željkom Ražnatović zvani Arkan, Vojislav Šešeljem i drugim pripadnicima pripadnici srpskih snaga
i to:
TACKA 1 - PROGON NA POLITICKOJ, RASNOJ ILl VERSKOJ
OSNOVI, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI
TACKA 2: UBISTV A, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI,
TACKA 3: UBISTV A, KRSENJA ZAKONA I OBICAJA RA TOVANJA
TACKA 4: DEPORTACIJE, ZLOCINA PROTIV ČOVJEČNOSTI
TACKA 5: NEHUMANIH DELA (PRISILNO PREMEŠTANJE), ZLOĆINA
PROTIV ČOVEČNOSTI
PO 12 GODINA ZATVORA ZLOČINCIMA I TRAJNI MEĐUNARODNO PRAVI TERET REPUBLICI SRBIJI
Image

Godišnjica zločina 'Škorpiona' kod Trnova



madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#293 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by madridista15 »

tovarish wrote: 30/06/2021 17:43 Po meni je ovo bitnije od same kazne:
Pretresno vijeće kazalo kako je Tužilaštvo dokazalo kako je na području Bosne i Hercegovine i Hrvatske tokom devedesetih godina prošlog stoljeća vršen Udruženi zločinački poduhvat u kojem je učestvovao vrh Srbije.
Ostatak teksta na:
https://ba.n1info.com/vijesti/dr-goran- ... db-srbije/
Apsolutno. Individualna krivica njih dvojice po meni nije važna koliko ovo.

Konstatovan je UZP u kojem je učestovovalo rukovodstvo hrvatskih i bosanskih Srba, ali i Srbije.

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#294 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by General War »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:17
un1ted wrote: 30/06/2021 17:05 Ah ti ugrozeni bosnjaci, ni u svojoj mahali ne mogu nista uraditi. Sta rade bjelosvjetske sile.
Nedaju Bosnjacima da urede ni svoju mahalu kako treba, ubacili su im i ubacuju upravo nesposobne i ko zna sve kakve koji rade samo za sebe i tudje interese. ne daju namjerno Bosnjacimabosancima da su im na celu i da ih predstavljaju njihovi najbolji, skolovani, sposobni, posteni i uspjesni kadrovi na svim pozicijama. nego im uvaljuju one po sistemu sto gori to bolji. Razlog je taj da bi mogli pokazati i dokazati da Bosnjacibosanci muslimani ne znaju i ne mogu da upravljaju i imaju svoju drzavu.
:lol: velko, vece, najvece
Nek se sve nabroji, sigurno je sigurno :mrgreen:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#295 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

Hajvan wrote: 30/06/2021 17:51
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 17:42

Pisem o onim najvise iz Srbije, Hrvatske, EU i druge iz MZ koji od pocetka rata 1992 g. na razne nacine sabotiraju Bosnjackobosanski narod samo zato sto su vecina muslimani i koji po njihovom ne smiju imati svoju drzavu BiH. Ove koje si ti nabrojao ne znam za koga rade, vidim da rade za sebe i neke trece partnere, inace bi sami sebi davno podijelili otkaze sa obrazlozenjem da su sabotirani i kazu od koga, da ne mogu nista da urade i da zbog toga daju otkaz?
I lbanci su vecinski muslimanski narod, pa imaju vije drzave.
No, Albanci su politicki narod, a za nas jos uvijek nisam u potupnosti siguran.
Tesko je to za uporedjivati, da sada ne pisemo iz raznih razloga. Ali vidis da nijedna drzava sa vecim brojem muslimana ne moze da unidje u EU. Vidis li sta traze Makedoniji i ne pustaju je u EU zbog velikog broja albanaca muslimana u Makedoniji, bar ja tako mislim, vidis li koliko razvlace Albaniju, vidis li sta rade sa BiH. BiH, Makedonija, Kosovo i Albanija su jedine 4 drzave koje imaju najveci broj muslimana u odnosu na sve druge drzave Balkana i EU.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#296 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

Bossona wrote: 30/06/2021 17:58 KRIVI SU
Srbija i
- Jovan "Jovica" Stanišić (30. 7. 1950.) bio je srpski obavještajac poznat po tome što je bio načelnik Resora Državne Bezbednosti, odnosno srpske tajne službe između 1991. i 1998. godine
- Franko Simatović "Frenki" (Beograd, 1. aprila 1950.), po nacionalnosti Hrvat - obavještajac Republike Srbije, komandant specijalnih snaga Službe državne bezbjednosti Srbije
za zločine počinene u Bosni i Hercegovini učestvujući u udruženom zločinačkom poduhvatu zajedno sa Slobodanom Miloševičem, Veljkom Kadijevičem; Blagojem Adžićem; Ratkom Mladićem; Radmilom Bogdanovićem; Radovanom Stojićem zvani Badza;
Mihaljom Kertezom; Milanom Martićem; Goranom Hadžič; Milanom Babićem, Radovanom Karadžić; Momčilom Krajišnikom; Biljanom Plavšić; Mićom Stanišićem, Željkom Ražnatović zvani Arkan, Vojislav Šešeljem i drugim pripadnicima pripadnici srpskih snaga
i to:
TACKA 1 - PROGON NA POLITICKOJ, RASNOJ ILl VERSKOJ
OSNOVI, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI
TACKA 2: UBISTV A, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI,
TACKA 3: UBISTV A, KRSENJA ZAKONA I OBICAJA RA TOVANJA
TACKA 4: DEPORTACIJE, ZLOCINA PROTIV ČOVJEČNOSTI
TACKA 5: NEHUMANIH DELA (PRISILNO PREMEŠTANJE), ZLOĆINA
PROTIV ČOVEČNOSTI
PO 12 GODINA ZATVORA ZLOČINCIMA I TRAJNI MEĐUNARODNO PRAVI TERET REPUBLICI SRBIJI
Image

Godišnjica zločina 'Škorpiona' kod Trnova



I za sve ove nabrojane zlocine su dobili samo po 12 g. zatvora i to vjerovatno konfornog na nekom lijepom mjestu-
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#297 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Bossona »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 18:07
Bossona wrote: 30/06/2021 17:58 KRIVI SU
Srbija i
- Jovan "Jovica" Stanišić (30. 7. 1950.) bio je srpski obavještajac poznat po tome što je bio načelnik Resora Državne Bezbednosti, odnosno srpske tajne službe između 1991. i 1998. godine
- Franko Simatović "Frenki" (Beograd, 1. aprila 1950.), po nacionalnosti Hrvat - obavještajac Republike Srbije, komandant specijalnih snaga Službe državne bezbjednosti Srbije
za zločine počinene u Bosni i Hercegovini učestvujući u udruženom zločinačkom poduhvatu zajedno sa Slobodanom Miloševičem, Veljkom Kadijevičem; Blagojem Adžićem; Ratkom Mladićem; Radmilom Bogdanovićem; Radovanom Stojićem zvani Badza;
Mihaljom Kertezom; Milanom Martićem; Goranom Hadžič; Milanom Babićem, Radovanom Karadžić; Momčilom Krajišnikom; Biljanom Plavšić; Mićom Stanišićem, Željkom Ražnatović zvani Arkan, Vojislav Šešeljem i drugim pripadnicima pripadnici srpskih snaga
i to:
TACKA 1 - PROGON NA POLITICKOJ, RASNOJ ILl VERSKOJ
OSNOVI, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI
TACKA 2: UBISTV A, ZLOCINA PROTIV COVECNOSTI,
TACKA 3: UBISTV A, KRSENJA ZAKONA I OBICAJA RA TOVANJA
TACKA 4: DEPORTACIJE, ZLOCINA PROTIV ČOVJEČNOSTI
TACKA 5: NEHUMANIH DELA (PRISILNO PREMEŠTANJE), ZLOĆINA
PROTIV ČOVEČNOSTI
PO 12 GODINA ZATVORA ZLOČINCIMA I TRAJNI MEĐUNARODNO PRAVI TERET REPUBLICI SRBIJI
Image

Godišnjica zločina 'Škorpiona' kod Trnova



I za sve ove nabrojane zlocine su dobili samo po 12 g. zatvora i to vjerovatno konfornog na nekom lijepom mjestu-
Čini mi se da su bili u prvostepenoj oslobođeni ili je ovo prvo stepena presuda pošto je suđenje ponovljeno a ako je tako onda treba uložiti žalbu uz dokaze da je Srbijanska vlast stajala iza agresije i UZP na RBIH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#298 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by General War »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 18:04
Hajvan wrote: 30/06/2021 17:51

I lbanci su vecinski muslimanski narod, pa imaju vije drzave.
No, Albanci su politicki narod, a za nas jos uvijek nisam u potupnosti siguran.
Tesko je to za uporedjivati, da sada ne pisemo iz raznih razloga. Ali vidis da nijedna drzava sa vecim brojem muslimana ne moze da unidje u EU. Vidis li sta traze Makedoniji i ne pustaju je u EU zbog velikog broja albanaca muslimana u Makedoniji, bar ja tako mislim, vidis li koliko razvlace Albaniju, vidis li sta rade sa BiH. BiH, Makedonija, Kosovo i Albanija su jedine 4 drzave koje imaju najveci broj muslimana u odnosu na sve druge drzave Balkana i EU.
Ja mislim da bi trebalo i francusku, njemacku barem iscerat iz EU zbog velikog broja muslimana :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#299 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Haris.ba »

Novi_Nick wrote: 30/06/2021 18:07 I za sve ove nabrojane zlocine su dobili samo po 12 g. zatvora i to vjerovatno konfornog na nekom lijepom mjestu-
To je standard kažnjavanja za ratne zločine kakav je bio u Jugoslaviji.
Bossona wrote: 30/06/2021 18:10 Čini mi se da su bili u prvostepenoj oslobođeni ili je ovo prvo stepena presuda pošto je suđenje ponovljeno a ako je tako onda treba uložiti žalbu uz dokaze da je Srbijanska vlast stajala iza agresije i UZP na RBIH.
Ovo je prvostepena. Dokazivanje za Srbiju je gotovo, to je Bake odradio.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#300 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Novi_Nick »

General War wrote: 30/06/2021 18:10
Novi_Nick wrote: 30/06/2021 18:04
Tesko je to za uporedjivati, da sada ne pisemo iz raznih razloga. Ali vidis da nijedna drzava sa vecim brojem muslimana ne moze da unidje u EU. Vidis li sta traze Makedoniji i ne pustaju je u EU zbog velikog broja albanaca muslimana u Makedoniji, bar ja tako mislim, vidis li koliko razvlace Albaniju, vidis li sta rade sa BiH. BiH, Makedonija, Kosovo i Albanija su jedine 4 drzave koje imaju najveci broj muslimana u odnosu na sve druge drzave Balkana i EU.
Ja mislim da bi trebalo i francusku, njemacku barem iscerat iz EU zbog velikog broja muslimana :-)
Razlika je velika u tome sto ti muslimani zive kao useljenici/doseljenici u Njemackoj, Francuskoj i drugim EU drzavama i to nisu njihove nikakve muslimanske drzave, za razliku od muslimana na Balkanu koji imaju svoje mjesovite drzave sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom. Vidis li kakvu razliku u tome?
Post Reply