Stanišić i Simatović - Presuda

Post Reply

Presuda

Poll ended at 31/05/2013 12:19

sloboda
16
55%
zatvor (nešto malo)
1
3%
zatvor (kako sam se nadala, dobro sam se udala)
2
7%
zatvor (i prlić im se smije)
10
34%
 
Total votes: 29

5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1 Stanišić i Simatović - Presuda

Post by 5 0 5 »

novi dan, nova nafaka.



User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by KatarinaKosaca »

Vidjećemo u 16h. Stanišić, Legijin šef.
nemoguce vruce
Posts: 748
Joined: 13/03/2012 15:41

#3 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by nemoguce vruce »

Imal' dje opcija metak u celo...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by 5 0 5 »

nemoguce vruce wrote:Imal' dje opcija metak u celo...
imaju tri. (samo nije u celo).
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#5 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Comrad »

Ova dvojica se ne mogu izvuci, tako da slobodu mozes komotno izbrisati iz ankete. Vjerni poslusnici Milosevica i jedni od vaznijih ljudi agresije na nasu zemlju.

Ne moraju biti dozivotne kazne koje trazi tuzilastvo, ali sigurno nece biti male.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by KatarinaKosaca »

Stanišiću priželjkujem doživotnu, jer je mračniji lik i od samog Miloševića, mada manje medijski eksponiran. I funkcija koju je obnašao je najznačajnija glede svih specijalaca iz Srbije koji su harali Bosnom.
User avatar
Johnzy
Posts: 290
Joined: 16/03/2013 19:58

#7 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Johnzy »

Ni jednog ni drugog ne bih voleo da sretnem ni u snu. Čini mi se da je Hanibal Lektor za obojicu majka Tereza. Voleo bih da ih zatvore u septičku jamu nekog turskog ili grčkog zatvora, a ako ne može to, onda bar sa razbacanim, zagorelim crncem iz Subsaharshe Afrike, koji nikad nije radio test na AIDS, pa nek' doživotno žive u strahu.
Dela su im grozna skoro koliko i zaostavština, šta god da dobiju, malo će biti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Alfons Kauders »

Satanisic oko 30, Frenki 20 i kusur...

Trebali smo kladionicu neku napraviti.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#9 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by 5 0 5 »

Alfons Kauders wrote:Satanisic oko 30, Frenki 20 i kusur...

Trebali smo kladionicu neku napraviti.
10 maraka na 20 i 25 godina :-D
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#11 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Opetja033 »

Ne bih da rasprava ode u pogresnom pravcu, ali Frenki je Hrvat, zar ne?
Eöl Mornedhel
Posts: 233
Joined: 15/04/2013 18:59
Location: R'lyeh

#12 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Eöl Mornedhel »

Johnzy wrote:Čini mi se da je Hanibal Lektor za obojicu majka Tereza.
Meni se čini drugojačije. Ovi su ti klasični službaci, all job, no emotions. U spektru gde je jedan kraj definisan Hajdrihom a drugi Ajhmanom ovi su neuporedivo bliži ajhmanskom kraju skale (mada nisu ni blizu banalni kao dotični).
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by karanana »

kad ce presuda sheshelju?
to je jedno od sudjenja koje sam intenzivnije pratio jer je PTC pustala reprize navecer.
mogu vam reci, ja da sam sudija, ja bih ga oslobodio. pocepo je one nesposobne tuzioce. ali on srbije vjerovatno vise ziv nece vidjeti. ne zbog toga sto je krivnja dokazana nego zbog politike i mira u kuci.
Eöl Mornedhel
Posts: 233
Joined: 15/04/2013 18:59
Location: R'lyeh

#14 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Eöl Mornedhel »

Opetja033 wrote:Ne bih da rasprava ode u pogresnom pravcu, ali Frenki je Hrvat, zar ne?
Franko Simatović je službak, ali je to higher level of clasification za većinu plebsa.
Eöl Mornedhel
Posts: 233
Joined: 15/04/2013 18:59
Location: R'lyeh

#15 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Eöl Mornedhel »

karanana wrote: ali on srbije vjerovatno vise ziv nece vidjeti. ne zbog toga sto je krivnja dokazana nego zbog politike i mira u kuci.
? kakvog mira i u kojoj kući ?
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#16 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by zlatiborka »

karanana wrote:kad ce presuda sheshelju?
to je jedno od sudjenja koje sam intenzivnije pratio jer je PTC pustala reprize navecer.
mogu vam reci, ja da sam sudija, ja bih ga oslobodio. pocepo je one nesposobne tuzioce. ali on srbije vjerovatno vise ziv nece vidjeti. ne zbog toga sto je krivnja dokazana nego zbog politike i mira u kuci.
Presuda Seselju je u oktobru, kako su najavili. Cini mi se da je trebala biti jos u aprilu ili maju, ali je definitivno odgodjena za oktobar.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by karanana »

Eöl Mornedhel wrote:
karanana wrote: ali on srbije vjerovatno vise ziv nece vidjeti. ne zbog toga sto je krivnja dokazana nego zbog politike i mira u kuci.
? kakvog mira i u kojoj kući ?
kuci srbiji.
iako su njegovi radikali pali na 3%, moglo bi svasta biti ako se on vrati u otadzbinu. sigurno i toma i ostali srpski politicari mole sud da ga zauvijek zakljucaju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Alfons Kauders »

zlatiborka wrote:
karanana wrote:kad ce presuda sheshelju?
to je jedno od sudjenja koje sam intenzivnije pratio jer je PTC pustala reprize navecer.
mogu vam reci, ja da sam sudija, ja bih ga oslobodio. pocepo je one nesposobne tuzioce. ali on srbije vjerovatno vise ziv nece vidjeti. ne zbog toga sto je krivnja dokazana nego zbog politike i mira u kuci.
Presuda Seselju je u oktobru, kako su najavili. Cini mi se da je trebala biti jos u aprilu ili maju, ali je definitivno odgodjena za oktobar.
iskreno - u jednu ruku bilo bi najbolje da ga odmah puste, da se vrati u srbiju i udje u skupstinu, pa vladu... to bi nam valjalo malo je reci

i da dodik ostane na vlasti duze od fidela
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by PipiDugaDevetka »

Jovica Stanišić je rukovodio operacijom KAMELEON, napada na Predsjedništvo u Sarajevu 2. i 3. maja 1992.
Ne vjerujem da je Carla del Ponte uvrstila kidnapovanje predsjednika i ostalo u vezi sa KAMELEONOM u Tužbu.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by karanana »

malo se nesto prica o ovoj presudi, ali ako se ne varam, ovo bi mogli biti prvi visoki duznosnici srbije koji ce biti osudjeni za zlocine u BiH a i u hrvatskoj.
zvuci nevjerovatno da je sud ranije povezao hrvatsku i agresiju nego srbiju i agresiju. eto mozda bude samo dan razlike, ali opet je cudno da ranije nije bila povezana srbija. bi da slobo nije umro.

ili sam zaboravio na nekog osudjenog iz srbije?
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#22 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by horion_bosona »

Jedini bitan preostao proces pred ICTY-em, koji bi mogao direktno povezati SR Jugoslaviju sa ratom u BiH i Hrvatskoj. Mediji su jako malo poklanjali pažnje ovom slučaju. Suđenje je često prekidano, i jedan i drugi su dobijali mogućnost da borave izvan pritvora zbog navodnih zdravstvenih problema. A sama optužnica je u više navrata mijenjana.

Nekolicina je dokaza koji upućuju na direktnu kontrolu nad raznim paravojnim jedinicama iz Srbije, ali i uticaj na političke i vojne strukture RS-a.

S obzirom na "izlaznu strategiju" Tribunala, pod ovim ne mislim samo na zadani vremenski rok za završenje svih procesa, nego posljednje presude u slučajevima Perišic i Gotovina i ostali, presude neće ići tako daleko da bi mogle izazvati veće političke reperkusije, kao ni nešto što bi se moglo uzeti kao konačan istorijski sud o krvavom raspadu Jugoslavije. Ipak najvažnije naslijeđe ovog Suda je ogroman dokazni materijal, koji su države involvirane u sukob bile primorane dostaviti Tužilaštvu (neki još uvijek nedostupni javnosti).

I Stanišić i Simatović su se predali dobrovoljno, a postoje prilično uvjerljive indicije da su prije pada Miloševića imali deal sa američkim obavještajcima, doturajući bitne informacije i slabeći režim iznutra. Slično kao i kod Perišića, otud tako mlak prijem u Srbiji po oslobađajućoj presudi i povratku.

Moguće je današnja presuda i bude na tragu stvarnog stanja događaja, međutim očekujem kao u slučaju "šestorke" da će drugostepena biti prilično sterilna i svedena na lokalnu razinu. Postupanje vodstva RS je vec sudski okarakterisano kao "udruženi zločinacki poduhvat", isto će biti potvrđeno i sa herceg-bosanskim rukovodstvom, ali bez umješanosti Zagreba tj. Beograda.

Sudovi ipak ne pišu istoriju, a ni pravda im često nije bliska.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#23 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Država »

Njih treba u 'aps...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#24 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by KatarinaKosaca »

505sCrtom wrote:
Alfons Kauders wrote:Satanisic oko 30, Frenki 20 i kusur...

Trebali smo kladionicu neku napraviti.
10 maraka na 20 i 25 godina :-D
Cvaja na najmanje 40 Stanišiću, između 20 i 30 Frenkiju. Kako nema cvaja na forumu, otvaram dvije teme koje mi zadate, ako pogodim ja vama zadajem.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#25 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by 5 0 5 »

Orie: Dokazan progon kao zločin protiv čovječnosti

'Optuženi rukovodili Jedinicom za specijalne operacije, ali ne i Škorpionima'

'Optuženi rukovodili formiranje policije SAO Krajine sa Milanom Martićem'

'Optuženi nisu služili kao kanali veze između ključnih aktera u udruženom zločinačkom poduhvatu'
Post Reply