Stand Up Reminder - aplikacija koja vas podsjeti da ustanete iz stolice

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
F16HT3R

Stand Up Reminder - aplikacija koja vas podsjeti da ustanete iz stolice

Post by F16HT3R » 13/08/2015 09:37

Ako dosta vremena provedete sjedeći u stolici i radeći za računarom, vrlo vjerovatno znate koliko je sjedenje nezdravo.

Ja sam sebe tjeram da pravim pauze i ustanem i malo odmorim od rada, ali vrlo često mi se desi da zaboravim i skontao sam da ne bi bilo lose da napravim sebi neku aplikaciju koja ce me podsjetiti da je vrijeem da napravim pauzu.

Trenutno pravim Android aplikaciju, a ako bude interesovanja mogao bih napraviti i za druge platforme.

Ako ste zainteresovani, možete na http://www.standupreminder.com se prijaviti i prvi dobiti pristup beta verziji kada bude dostupna.

Manu

Re: Stand Up Reminder - aplikacija koja vas podsjeti da ustanete iz stolice

Post by Manu » 13/08/2015 09:50

F16HT3R wrote:Ako dosta vremena provedete sjedeći u stolici i radeći za računarom, vrlo vjerovatno znate koliko je sjedenje nezdravo.

Ja sam sebe tjeram da pravim pauze i ustanem i malo odmorim od rada, ali vrlo često mi se desi da zaboravim i skontao sam da ne bi bilo lose da napravim sebi neku aplikaciju koja ce me podsjetiti da je vrijeem da napravim pauzu.

Trenutno pravim Android aplikaciju, a ako bude interesovanja mogao bih napraviti i za druge platforme.

Ako ste zainteresovani, možete na http://www.standupreminder.com se prijaviti i prvi dobiti pristup beta verziji kada bude dostupna.

Pozdrav,
I bravo za uloženi trud! Možeš li reći zašto ne koristiš neku od silnih istovjetnih app na svim platformama, odnosno što je to sto bi tvoju izdvojilo od drugih, po čemu je drugačija i sl.? Hvala na odgovoru.

F16HT3R

Post by F16HT3R » 13/08/2015 10:16

Generalno sto se tice Andorida nisam naletio na neko rješenje koje me oduševljava i koje radi kako treba i koje ima neke od funkcija koje su meni pale napamet.

Najveći problem ovih aplikacija je što ti vrlo brzo dosade i vrlo brzo dođeš u fazu, OK ugasiću ovo, jer moram sad ovo završiti i onda se udubiš u posao i zaboraviš da napraviš pauzu.

Cilj mi je da napravim malo pametniju aplikaciju koja je malo pametnija od ostalih i koja koristi neke elemente gamifikacije kako bi zadržala i motivisala korisnika da koristi app.

Manu

Post by Manu » 13/08/2015 10:46

F16HT3R wrote:Generalno sto se tice Andorida nisam naletio na neko rješenje koje me oduševljava i koje radi kako treba i koje ima neke od funkcija koje su meni pale napamet.

Najveći problem ovih aplikacija je što ti vrlo brzo dosade i vrlo brzo dođeš u fazu, OK ugasiću ovo, jer moram sad ovo završiti i onda se udubiš u posao i zaboraviš da napraviš pauzu.

Cilj mi je da napravim malo pametniju aplikaciju koja je malo pametnija od ostalih i koja koristi neke elemente gamifikacije kako bi zadržala i motivisala korisnika da koristi app.

OK.

Post Reply