Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#1 Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by super_woofer »

Na piku nadje oglas gdje se prodaju stanovi u Alany od 60.000km do 90.000KM, prvo kad pogleda mislio sam da je neka zezancija i da su euri u pitanju, medjutim kako sam dalje citao to nije tako...
Sto je to tamo toliko jeftino? Imaju u ponudi stanve gdje je plaza preko ceste, po meni na prvi pogled fantazija da se covjek spakuje i proda nekretninu ovdje i kupi tamo i zivi :) e sad kakav je standard tu, zna li neko??
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Truba »

možda je klizište ili zemljotresno područje :D pa da se izvrne zgrada
il su kurdi u blizini :mrgreen:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by pirpa »

pratim,, :D
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#4 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by dnaxy »

to vjerovatno rs subvencira da se mi iselimo :D :run:
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#5 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by talić »

Alanya je (bar ono što nalazim na netu) prelijepa. Nije trusno tlo i tamo već živi preko deset hiljada stranaca uglavnom Nijemaca. Cijene su koliko sam ja skontao za malo kvalitetniju gradnju ipak oko 1.500 KM/m2 ali ni to nije previše s obzirom na to kakve su cijene u Europi.
http://www.immobilienscout24.de/Suche/H ... kei/Alanya
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#6 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by mayab »

Bio sam tri puta u Alaniyi i okolici na odmoru, i vidio sam tamo "iz prve ruke" da su cijene stvarno relativno povoljne, i cuo da pored Turaka najvise ima Nijemaca u gradu, e sada kako bi bilo tamo preseliti i od cega zivjeti ne znam, znam da je benzin pravo skup,vidio sam da su cigare, cini mi se preko 7KM, po gradu sam po prodavnicama vidio neke cijene, slicno je to kao kod nas itd itd
User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by karanana »

ovo jesu cijene tamo. znam par ljudi koji su uzeli stanove. samo i za to treba imat lovu jer daljina je daljina i ako ces to koristiti 10-15 dana godisnje, koliko ti se to isplati?
to sto je kod nas kvadrat dvije milje za neku rupu na alipasinom nije nikakva mjera za ostatak svijeta. jaranica u americi mi radi na toj prodaji nekretnina i ponekad postavi neke stanove koji su tamo na prodaju. kvadrat oko milje maraka ide na cini mi se pristojnim lokacijama
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#8 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

Da sve je tacno, to je planirano da bude EU Florida.

Njemci, Svicarci, Danci i svi drugi kada odu u penziju da tu kupe nekretnine i zive, i to se sada masovno desava, Njemacki penzioneri kupuju velika imanja i sele se da uzivaju do kraja zivota kraj mora i u dobroj klimi.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#9 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by @mba »

karanana wrote:ovo jesu cijene tamo. znam par ljudi koji su uzeli stanove. samo i za to treba imat lovu jer daljina je daljina i ako ces to koristiti 10-15 dana godisnje, koliko ti se to isplati?
to sto je kod nas kvadrat dvije milje za neku rupu na alipasinom nije nikakva mjera za ostatak svijeta. jaranica u americi mi radi na toj prodaji nekretnina i ponekad postavi neke stanove koji su tamo na prodaju. kvadrat oko milje maraka ide na cini mi se pristojnim lokacijama

a gdje su konkretno uzimali stanove u turskoj?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#10 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by @mba »

Sandra N. wrote:Da sve je tacno, to je planirano da bude EU Florida.

Njemci, Svicarci, Danci i svi drugi kada odu u penziju da tu kupe nekretnine i zive, i to se sada masovno desava, Njemacki penzioneri kupuju velika imanja i sele se da uzivaju do kraja zivota kraj mora i u dobroj klimi.

odakle ti te informacije, jer mene vec odavno turska obala interesuje pogotovo antalya i okolina!
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#11 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

@mba wrote:
Sandra N. wrote:Da sve je tacno, to je planirano da bude EU Florida.

Njemci, Svicarci, Danci i svi drugi kada odu u penziju da tu kupe nekretnine i zive, i to se sada masovno desava, Njemacki penzioneri kupuju velika imanja i sele se da uzivaju do kraja zivota kraj mora i u dobroj klimi.

odakle ti te informacije, jer mene vec odavno turska obala interesuje pogotovo antalya i okolina!
Neki dan bilo na DW-u. (deutsche welle)
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#12 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

Turska postaje Florida europskih umirovljenika
Image

Dugotrajna kriza eurozone rezultirala je pretvaranjem Turske u 'europsku Floridu'. Zapadnoeuropski umirovljenici masovno migriraju na jug, gdje dvosobni apartman mogu kupiti za 40.000 eura, a vilu za doživotni odmor s bazenom za 130.000 eura
Zahvaljujući niskim životnim troškovima i cijenama nekretnina, Turska postaje iznimno atraktivno odredište za umirovljenike sa zapada, koji strahuju od strmoglavog pada kupovne moći vlastitih mirovina, piše njemački Die Welt.

Kriza eura osobito je nagnala Nijemce da u Turskoj potraže sigurno utočište. Masovnije nego ikada prije, njemački umirovljenici kupuju jeftine nekretnine koje prenamjenjuju u novi dom ili moguću alternativu za stalno prebivalište, potvrdio je Hans-Rainer Lindner, partner u njemačkoj kompaniji Türkei-Objekte, specijaliziranoj za 'nekretnine iz snova u Turskoj'.

U turskom hit odredištu Alanya, Ibrahim Fide, vlasnik agencije za nekretnine Prima, navodi da je 'tipičan klijent Nijemac stariji od 60 godina'. Novi, dvosobni apartmani na turskoj obali Mediterana nude se za 40.000 eura, kuća od 120 metara četvornih, uz dodatne sadržaje poput terase, vrta i bazena, košta 130.000 eura.

Životni troškovi, uključujući hranu, toliko su niski da 'tri kilograma rajčica stoje 80 eurocenti', kaže Lindner, dodajući da njemački par može dobro živjeti u Turskoj sa 700 eura mjesečno.

Takva računica od Turske je stvorila veoma zanimljivo odredište za sve one koji se boje da će kriza eura katapultirati cijene u nebo, ostavljajući ih 'golima i bosima' u vlastitoj domovini.

Ni Turska, međutim, nije imuna na turbulencije tržišta kapitala. Rastuće cijene nafte podižu i životne troškove: turska središnja banka prognozira porast od 7,62 posto do kraja 2012. Najviše će skočiti cijene struje i goriva, ali i hrane.

U posljednjih devet mjeseci, tečaj eura u odnosu na tursku liru pao je devet posto: ljetos, za jedan euro moglo se dobiti 2,55 lire, sada samo 2,32 lire. Djelomično, to je posljedica činjenice da mnogi Turci koji rade u eurozoni prebacuju ušteđevinu kući kako bi izbjegli moguće rizike. Također, snažno i zdravo tursko gospodarstvo sve više privlači tvrtke zemalja eurozone.

Automobilska industrija i strojarstvo, informatičke tvrtke i razne druge kompanije iz Njemačke, Francuske, Italije i Nizozemske usidrile su se u Turskoj ili su dogovorile pokretanje proizvodnje s kolegama iz Turske. To itekako potiče potražnju za lirama.

'Istovremeno, svjedočimo povećanoj potražnji za turskim nekretninama', kaže Lindner. Prema podacima središnje banke u Ankari, rast turskog gospodarstva u prošloj godini iznosio je 7,5 posto. Turski statistički institut navodi da je istovremeno stopa nezaposlenosti pala sa 15 posto na 10,2 posto.

'Velika srednja klasa raste u Turskoj, a njeni pripadnici žele ispuniti svoje snove o posjedovanju vlastitog doma. To znači da će u idućih nekoliko godina cijene apartmana i kuća polako, ali sigurno rasti', kaže Lindner.

Nove zakonske odredbe, kojima se olakšava i potiče ulaganje stranaca u turske nekretnine, dodatno će osnažiti tržište. Dosad je kupovina zemljišta, apartmana i kuća u Turskoj bila dopuštena samo državljanima zemalja koje su isto to pravo davale Turcima, što jest slučaj s državama članicama EU-a, ali ne i s vrtoglavo bogatim zemljama Perzijskog zaljeva.

Očekuje se da će novi turski zakon stupiti na snagu u rujnu. Ukinut će se i ograničenja veličine imovine, pa će tako stranci moći kupiti do 30 hektara zemljišta bez posebne dozvole.

Agenti na tržištu nekretnina vjeruju da će tržište procvasti. 'Bit će mnogo kupaca, osobito iz zemalja Perzijskog zaljeva. Potražnja bi uskoro mogla značajno porasti', kaže Feyzullah Yetgin, direktor agencije Calik.


Vrtoglav oporavak tržišta

Prvi val interesa za turske nekretnine krenuo je 1997. u Njemačkoj, Velikoj Britaniji, Austriji i Nizozemskoj. Kupci su osobito profitirali 2009. i 2010, kada su britanske banke zamrznule odobravanje kredita za vikendice, istovremeno, britanski vlasnici nekretnina u Turskoj pod teretom financijske krize oglasili su prodaju, što je dodatno spustilo cijene.

Prošle godine tržište se oporavilo: prema podacima Instituta za statistiku, u posljednjem kvartalu 2011. prodaja nekretnina povećala se za 21,8 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#13 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by hrle1976 »

super_woofer wrote:Na piku nadje oglas gdje se prodaju stanovi u Alany od 60.000km do 90.000KM, prvo kad pogleda mislio sam da je neka zezancija i da su euri u pitanju, medjutim kako sam dalje citao to nije tako...
Sto je to tamo toliko jeftino? Imaju u ponudi stanve gdje je plaza preko ceste, po meni na prvi pogled fantazija da se covjek spakuje i proda nekretninu ovdje i kupi tamo i zivi :) e sad kakav je standard tu, zna li neko??

Zezancija 100% poznam lika iz moje firme koji je nasjeo na to. Ti jako povoljni i jeftini / atraktivni stanovi pa namame 5-6 kupaca zatim proda svim kupcima isti stan, ali stos je u tom sto od svakoga uzmu proviziju od neki 10 - 15% cijene (za kupovnu rezervaciju, papirologiju itd.) i nestanu prekonoci, i nema stanse da ih ko tuzi - nekontam kako ljudi samo nasjednu na takva navlakuse :-)
Last edited by hrle1976 on 15/06/2012 22:57, edited 1 time in total.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#14 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

hrle1976 wrote:
super_woofer wrote:Na piku nadje oglas gdje se prodaju stanovi u Alany od 60.000km do 90.000KM, prvo kad pogleda mislio sam da je neka zezancija i da su euri u pitanju, medjutim kako sam dalje citao to nije tako...
Sto je to tamo toliko jeftino? Imaju u ponudi stanve gdje je plaza preko ceste, po meni na prvi pogled fantazija da se covjek spakuje i proda nekretninu ovdje i kupi tamo i zivi :) e sad kakav je standard tu, zna li neko??

Zezancija 100% poznam lika iz moje firme koji je nasjeo na to. Ti jako povoljni i jeftini / atraktivni stanovi pa namame 5-6 kupaca zatim proda svaim kupcima isti stan ali stos je u tom sto od svakoga uzmu proviziju od neki 10 - 15% cijene i nema stanse da ih ko tuzi - nekontam kako ljudi samo nasjednu na takva navlakuse :-)
Ma nije ti to istina, i u Turskoj imas notare, kako ce prodati 5-6 ljudi ?

Procitaj clanak iznad, to je ta cijena (40.000 EUR) - mjesecni ZIVOT za dvoje 700 EUR.

Luksuzna VILA SA BAZENOM 130.000 EUR
User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by karanana »

@mba wrote:
karanana wrote:ovo jesu cijene tamo. znam par ljudi koji su uzeli stanove. samo i za to treba imat lovu jer daljina je daljina i ako ces to koristiti 10-15 dana godisnje, koliko ti se to isplati?
to sto je kod nas kvadrat dvije milje za neku rupu na alipasinom nije nikakva mjera za ostatak svijeta. jaranica u americi mi radi na toj prodaji nekretnina i ponekad postavi neke stanove koji su tamo na prodaju. kvadrat oko milje maraka ide na cini mi se pristojnim lokacijama

a gdje su konkretno uzimali stanove u turskoj?
antalya. inace ljudi vec duze vremena zive i rade u norveskoj ali bosanci. bosnu najcesce samo prelete.

ne znam za ovo na piku, ali zainteresovanim bi mozda bilo bolje da odu direktno. recimo u antaliji sa jedne strane ceste su hoteli a sa druge ti apartmanski komplexi sa mnogo objesenih banera sa cijenama i telefonskim brojevima valjda direktno od investitora koji su i napravili zgrade.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#16 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by hrle1976 »

Sandra N. wrote:
hrle1976 wrote:
super_woofer wrote:Na piku nadje oglas gdje se prodaju stanovi u Alany od 60.000km do 90.000KM, prvo kad pogleda mislio sam da je neka zezancija i da su euri u pitanju, medjutim kako sam dalje citao to nije tako...
Sto je to tamo toliko jeftino? Imaju u ponudi stanve gdje je plaza preko ceste, po meni na prvi pogled fantazija da se covjek spakuje i proda nekretninu ovdje i kupi tamo i zivi :) e sad kakav je standard tu, zna li neko??

Zezancija 100% poznam lika iz moje firme koji je nasjeo na to. Ti jako povoljni i jeftini / atraktivni stanovi pa namame 5-6 kupaca zatim proda svaim kupcima isti stan ali stos je u tom sto od svakoga uzmu proviziju od neki 10 - 15% cijene i nema stanse da ih ko tuzi - nekontam kako ljudi samo nasjednu na takva navlakuse :-)
Procitaj clanak iznad, to je ta cijena (40.000 EUR) - mjesecni ZIVOT za dvoje 700 EUR.

Luksuzna VILA SA BAZENOM 130.000 EUR
Covjeka tj. kolega moj znam kroz sta je prosao i cak se cuo sa neznam koliko ljudi koji su jos tako prosli. U turskoj za najam nozes naci stan godisnje za 5.000€ na moru! Ali ja pricam o kupovini.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#17 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »


Ja covjeka tj. kolega moj znam kroz sta je prosao i cak se cuo sa neznam koliko ljudi koji su jos tako prosli. U turskoj za najam nozes naci stan godisnje za 5.000€ na moru! Ali ja pricam o kupovini.
Pa ako je tvoj kolega prosao kroz navlakusu, ne znaci da ce cijela EU proci kroz istu navlakusu, nadam se da je tvoj kolega prijavio slucaj nadleznom tuzilastvu i da je sada taj prevarant u zatvoru

I ja pricam o kupovini, kao i clanak sa DW-a.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#18 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by hrle1976 »

Sandra N. wrote:

Ja covjeka tj. kolega moj znam kroz sta je prosao i cak se cuo sa neznam koliko ljudi koji su jos tako prosli. U turskoj za najam nozes naci stan godisnje za 5.000€ na moru! Ali ja pricam o kupovini.
Pa ako je tvoj kolega prosao kroz navlakusu, ne znaci da ce cijela EU proci kroz istu navlakusu, nadam se da je tvoj kolega prijavio slucaj nadleznom tuzilastvu i da je sada taj prevarant u zatvoru

I ja pricam o kupovini, kao i clanak sa DW-a.
Nije on jedini. Kolega mi pricao da je bio jedan od vise hiljada eto sta mu je sud u turskoj rekao... ima, sve su oni pokrenuli ali to je tamo organizovano. Imas ti i postenih prodavaca i sve ali ima i ovih navlakusa. Pokusajem da nadjem reportazu na Youtube pa pogledaj. Nadlezni organi u drzavi iz koje dolazis nemaju sta da ti pomognu, jer je to van njihove moci. Kupujes na vlastiti rizik - tako ispadne.
Last edited by hrle1976 on 15/06/2012 23:06, edited 1 time in total.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#19 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

hrle1976 wrote:
Sandra N. wrote:

Ja covjeka tj. kolega moj znam kroz sta je prosao i cak se cuo sa neznam koliko ljudi koji su jos tako prosli. U turskoj za najam nozes naci stan godisnje za 5.000€ na moru! Ali ja pricam o kupovini.
Pa ako je tvoj kolega prosao kroz navlakusu, ne znaci da ce cijela EU proci kroz istu navlakusu, nadam se da je tvoj kolega prijavio slucaj nadleznom tuzilastvu i da je sada taj prevarant u zatvoru

I ja pricam o kupovini, kao i clanak sa DW-a.
Nije on jedini kolega mi pricao da je bio jedan od vise hiljada eto sta su mu sud u turskoj rekao... ima sve su oni pokrenuli ali to je tamo organizovano. Imas ti i postenih prodavaca i sve ali ima i ovih navlakusa. Pokusajem da najem reportazu na Youtube pa pogledaj. Nadlezni organi u drzavi iz koje dolazis nemaju sta da ti pomognu, jer je to van njihove moci. Kupujes na vlastiti rizik - tako ispadne.
Imas i u Sarajevu, nekretnine Pelak.

Ne nadlezni organi iz drzave iz koje dolazes, nego iz drzave gdje si prevaren u vezi sa imovinom.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#20 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by hrle1976 »

Sandra N. wrote:

Imas i u Sarajevu, nekretnine Pelak.

Ne nadlezni organi iz drzave iz koje dolazes, nego iz drzave gdje si prevaren u vezi sa imovinom.
Prijavio sve i nista dobio potvrdu da ako bude sta da cemu javiti eto toliko. Rekli mu da nije jedini. Kupovina drzavljanima EU van EU je rizik. Da nov Mercedes kosta 1.000€ nebi bio Mercedes tako isto i te nekretnine po "ljevim" drzavama - sa vidika zapadnih drzava.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#21 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

hrle1976 wrote:
Sandra N. wrote:

Imas i u Sarajevu, nekretnine Pelak.

Ne nadlezni organi iz drzave iz koje dolazes, nego iz drzave gdje si prevaren u vezi sa imovinom.
Prijavio sve i nista dobio potvrdu da ako bude sta da cemu javiti eto toliko. Rekli mu da nije jedini. Kupovina drzavljanima EU van EU je rizik. Da nov Mercedes kosta 1.000€ nebi bio Mercedes tako isto i te nekretnine po "ljevim" drzavama - sa vidika zapadnih drzava.
Ne kontam, ljudi ne prodaju po nekoj izuzetno niskoj cijeni, nego za 80.000 KM, cijena izgradnje po 1m2 je od 300€ pa do 600 € po m2, dakle firmama se isplati i da lijepo zarade.

Tu je zemlja but zasto, nije naseljena, grad tek nastaje i nice, to su normalne trzisne cijene.

Ljudi stede na advokatima, platis lijepo advokata u Turskoj sve ti istrazi pa kupis - a onda kad se tako nesto desi kazu "prevareni", sami su si krivi.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#22 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by em11r »

Joj levatskih prica ... prodao on stan petorici ... toga ima i u Bosni ali nije nikakvo mjerilo

eno prostor.ba pun tih stanova i samo se javite ljudima na email posalju ti brosuru xy strana opisan cijeli proces sta ces kupiti kako ces platiti, koji dokumenti ti trebaju, na kojem mjestu gdje koji pecat treba biti, koliko kada koliko sada placas, kako ces dobiti tursku licnu kartu, kako ces se prijaviti bla bla bla i ljudi te vode kroz cijeli proces postajes maltene turski drzavljan ... sve sto sljeduje jednog turcina sljeduje i tebe osim prava glasa i sluzenja u vojsci ali znaci 100%. Te cijene nisu samo u Alanyi nego u cijeloj Turskoj ... eno ima Pendik mahala u Istanbulu ko mala Bosna ... raja kupuje ... koliko je to sad isplativo kao sto neko rece ... da odes dole na godisnji jednom dva puta u godini a puknes 50 kila ojra sto bi rekli napaceni bosnjaci iz "kod nas u njemackoj"

I kao sto je vec spomenuto ... Turska je ko i Bosna puna vrleti nenaseljenih ... ljudi kupuju sumetine livade osnivaju nova naselja mahale carsije ... i naravno da su tu cijene primamljive ...

Sto je vazno naglasiti, a nadovezujuci se na ono "rupa na alipasinom za 2K KM" ... kvalitet gradnje ovih stanova u .tr je vrh ... moderni materijali ... projekti dizajn sve je extra moderno ... a ne ko kod nas kupis stan novogradnju ... kad udjes u kupatilo ... samo cekas da negdje Vucko '84 iskoci koliko je staromodno ...
Last edited by em11r on 15/06/2012 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#23 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

em11r wrote:Joj levatskih prica ... prodao on stan petorici ... toga ima i u Bosni ali nije nikakvo mjerilo

eno prostor.ba pun tih stanova i samo se javite ljudima na email posalju ti brosuru xy strana opisan cijeli proces sta ces kupiti kako ces platiti, koji dokumenti ti trebaju, na kojem mjestu gdje koji pecat treba biti, koliko kada koliko sada placas, kako ces dobiti tursku licnu kartu, kako ces se prijaviti bla bla bla i ljudi te vode kroz cijeli proces postajes maltene turski drzavljan ... sve sto sljeduje jednog turcina sljeduje i tebe osim prava glasa i sluzenja u vojsci ali znaci 100%. Te cijene nisu samo u Alanyi nego u cijeloj Turskoj ... eno ima Pendik mahala u Istanbulu ko mala Bosna ... raja kupuje ... koliko je to sad isplativo kao sto neko rece ... da odes dole na godisnji jednom dva puta u godini a puknes 50 kila ojra sto bi rekli napaceni bosnjaci iz "kod nas u njemackoj"

Sto je vazno naglasiti, a nadovezujuci se na ono "rupa na alipasinom za 2K KM" ... kvalitet gradnje ovih stanova u .tr je vrh ... moderni materijali ... projekti dizajn sve je extra moderno ... a ne ko kod nas kupis stan novogradnju ... kad udjes u kupatilo ... samo cekas da negdje Vucko '84 iskoci koliko je staromodno ...
Slazem se.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#24 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by hrle1976 »

Eto ko zna engleski pa neka procita ima ovog na brda.

AN IRISHMAN has been questioned in a £10 million ‘fake villa scam’ which is believed to have duped dozens of British and Irish families in Didim and Bodrum.

Kevin O’Kane was taken in by police in Didim and taken to Bodrum yesterday for questioning about falsely marketing 41 villas at Golden Beach Villas, at Imbat Bay, in Altinkum.


Police in Bodrum are investigating claims that as many as up to 80 families may have been swındled based on promises of luxury villas in Bodrum and Altinkum which O’Kane and his business partner Kubilay Atmaca were not entitled to sell.

O’Kane has been released on police bail while the inquiry continues. He has had his passport confiscated.

When he appeared before a court in Bodrum yesterday as part of the criminal investigation, O’Kane said; “I have been advertising the villas in Altinkum and Bodrum at international real estate and tourist fairs.

“I also purchased a villa and have not received the deed yet. I too have been treated unjustly and have no idea about sales involving fake deeds.”
His passport has been confiscated while enquiries continue.




Victims, including Tom Barry, from Northern Ireland, have spoken of handing over £75,000 each for the three-bed luxury villas. In one case, three members of one family paid a total of £225,000 for three villas only to find later that they did not actually own them.

At least eight Irish citizens applied to police headquarters and the prosecutor's office, and the Northern Ireland Police have launched an investigation after receiving 80 complaints on this issue.

Özlem Arslanparçası, the lawyer representing eight Irish citizens who purchased villas in Golden Beach Holiday Resort said the number of the defrauded people is increasing each day.

Police are stil searching for 38-year-old Atmaca, a taxi driver two years ago but now in the construction business, and his 40-year-old wife Hande Bakkal.

They are also accused of selling villas with fake deeds, but have managed to evade police capture.
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#25 Re: Stan u Turskoj 100m2 = 80.000 KM

Post by Sandra N. »

hrle1976 wrote:Eto ko zna engleski pa neka procita ima ovog na brda.

AN IRISHMAN has been questioned in a £10 million ‘fake villa scam’ which is believed to have duped dozens of British and Irish families in Didim and Bodrum.

Kevin O’Kane was taken in by police in Didim and taken to Bodrum yesterday for questioning about falsely marketing 41 villas at Golden Beach Villas, at Imbat Bay, in Altinkum.


Police in Bodrum are investigating claims that as many as up to 80 families may have been swındled based on promises of luxury villas in Bodrum and Altinkum which O’Kane and his business partner Kubilay Atmaca were not entitled to sell.

O’Kane has been released on police bail while the inquiry continues. He has had his passport confiscated.

When he appeared before a court in Bodrum yesterday as part of the criminal investigation, O’Kane said; “I have been advertising the villas in Altinkum and Bodrum at international real estate and tourist fairs.

“I also purchased a villa and have not received the deed yet. I too have been treated unjustly and have no idea about sales involving fake deeds.”
His passport has been confiscated while enquiries continue.




Victims, including Tom Barry, from Northern Ireland, have spoken of handing over £75,000 each for the three-bed luxury villas. In one case, three members of one family paid a total of £225,000 for three villas only to find later that they did not actually own them.

At least eight Irish citizens applied to police headquarters and the prosecutor's office, and the Northern Ireland Police have launched an investigation after receiving 80 complaints on this issue.

Özlem Arslanparçası, the lawyer representing eight Irish citizens who purchased villas in Golden Beach Holiday Resort said the number of the defrauded people is increasing each day.

Police are stil searching for 38-year-old Atmaca, a taxi driver two years ago but now in the construction business, and his 40-year-old wife Hande Bakkal.

They are also accused of selling villas with fake deeds, but have managed to evade police capture.
Pa jel ti drug kupio jednu od 41 luksuznih VILA ili stan ?
Post Reply