Stan u Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
antonio_sa
Posts: 24
Joined: 04/12/2004 13:52

#1 Stan u Mostaru

Post by antonio_sa »

znaci jednostavno, zna li neko nekog, ko zna nekog da izdaje stan u Mostaru i koje su cijene :-D

relativno je hitno :o

stan se renta na duze vrijeme, ono garsonjera, jednosoban namjesten stan
njegica
Posts: 24
Joined: 27/03/2008 17:17

#2 Re: Stan u Mostaru

Post by njegica »

Pozdrav iz Mo, u svakom slučaju ovisi u kojem dijelu grada jer
je Mostar jako jako podijeljen u svemu pa tako i po pitanju cijena,
u zapadnom dijelu ćeš platiti oko 250 KM, u istočnom možeš naći
i za 150 KM.
antonio_sa
Posts: 24
Joined: 04/12/2004 13:52

#3 Re: Stan u Mostaru

Post by antonio_sa »

pa eto... idem linijom manjeg otpora pa tamo gdje mi je jeftinije i gdje mogu imati bihnet adsl :-D ... ono spreman sam platiti do nekih 200 KM...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#4 Re: Stan u Mostaru

Post by zambaklija »

Idi u kafić Black Lable na Fejićevoj džadi,gazda tog lokala uvjek ima stanova,soba i sobičaka za studente ali ima i luksuzne apartmane. :D :run:
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#5 Re: Stan u Mostaru

Post by akcija007 »

HELP ljudi, nadam se da sam na dobrom mjestu postavio svoje pitanje.
Naime, uskoro cu da se selim u Mostar jer sam dobio premjestaj na poslu iz Sarajeva u Mostar i ako ne prihvatim dobijam otkaz. Pa idem trbuhom za kruhom .

Kako se krecu cijene stanova u zgradi i dal ima centralnog grijanja u Mostaru ? Ne zelim stan da se grijem na struju, drva ili plin.
Koliko se krecu stanovi ?

S obzirom da sam iz Sarajeva, dal ce za mene biti sok doci u nacionalno podijeljen grad da zivim od ponedjeljka do petka ?
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#6 Re: Stan u Mostaru

Post by jedna tamo »

akcija007 wrote:HELP ljudi, nadam se da sam na dobrom mjestu postavio svoje pitanje.
Naime, uskoro cu da se selim u Mostar jer sam dobio premjestaj na poslu iz Sarajeva u Mostar i ako ne prihvatim dobijam otkaz. Pa idem trbuhom za kruhom .

Kako se krecu cijene stanova u zgradi i dal ima centralnog grijanja u Mostaru ? Ne zelim stan da se grijem na struju, drva ili plin.
Koliko se krecu stanovi ?

S obzirom da sam iz Sarajeva, dal ce za mene biti sok doci u nacionalno podijeljen grad da zivim od ponedjeljka do petka ?
hoće vjeruj, ja sam u toj situaciji, ali izdrži čovjek sve....ja sam malo dalje od Mostara i nemogu da vjerujem koji su nacionalisti, ali šta ćeš tako nam je....ma mi smo u Sarajevu najbolji, fakat to tek sada vidim.....
sretno :-D
constanza
Posts: 9
Joined: 30/01/2010 15:55

#7 Re: Stan u Mostaru

Post by constanza »

Pozz druze, ma stipu te price o nacionalizmu, nije nacionalizam toliki problem, trebat ce ti vrijeme da se navikneš na Mostarce generalno, jer oni žive i umiru sa riječima na usnama: A ta će on, vidi mu glave... :-D
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#8 Re: Stan u Mostaru

Post by kakav nered »

jedna tamo wrote:
akcija007 wrote:HELP ljudi, nadam se da sam na dobrom mjestu postavio svoje pitanje.
Naime, uskoro cu da se selim u Mostar jer sam dobio premjestaj na poslu iz Sarajeva u Mostar i ako ne prihvatim dobijam otkaz. Pa idem trbuhom za kruhom .

Kako se krecu cijene stanova u zgradi i dal ima centralnog grijanja u Mostaru ? Ne zelim stan da se grijem na struju, drva ili plin.
Koliko se krecu stanovi ?

S obzirom da sam iz Sarajeva, dal ce za mene biti sok doci u nacionalno podijeljen grad da zivim od ponedjeljka do petka ?
hoće vjeruj, ja sam u toj situaciji, ali izdrži čovjek sve....ja sam malo dalje od Mostara i nemogu da vjerujem koji su nacionalisti, ali šta ćeš tako nam je....ma mi smo u Sarajevu najbolji, fakat to tek sada vidim.....
sretno :-D

Mostar je jedan miran i lijep grad. Problemi su samo kad su utakmice. To također ovisi s kim se družiš, ako se krećeš među nacionalno opterećenim ljudima onda normalno da ćeš doživjeti Mostar kao podijeljen. Ja sam tamo živjela 14 godina i sad idem svaki drugi vikend i meni je Mostar jedan grad, kao i svim mojim prijateljima. Sve je do tebe i do toga kako ćeš pristupiti gradu, ako ga prihvatiš kao jedinstven on će biti jedinstven, ako ne naravno da neće.

Ne znam kako se kreću stanovi za iznajmljivanje ali u Mostaru nemaš centralno grijanje. Neke su ga zgrade imale prije rata ali to nikad nije obnovljeno.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#9 Re: Stan u Mostaru

Post by kakav nered »

constanza wrote:Pozz druze, ma stipu te price o nacionalizmu, nije nacionalizam toliki problem, trebat ce ti vrijeme da se navikneš na Mostarce generalno, jer oni žive i umiru sa riječima na usnama: A ta će on, vidi mu glave... :-D

heheh e ovo ti je prava istina... mentalitet mostaraca je to na što se moraš navići...
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#10 Re: Stan u Mostaru

Post by akcija007 »

OK, nacionalizam smo shvatili, centralnog nigdje nema.
Ima li plinskog grijanja u Mostaru ? Ako nema ni to, onda struja ili drva .

Koliko se krecu cijene manjih stanova za iznajmiti ?
Hummingbird
Posts: 21
Joined: 26/03/2010 15:55

#11 Re: Stan u Mostaru

Post by Hummingbird »

Cijena manjih stanova (onih normalnijih) se krece oko 250-300 KM (Ako imas srece). A inace su stanovi precijenjeni, pa znaju za 40ak kvadrata namjestenog stana traziti i 500-600 KM... Eventualno, ako si student, onda mozes naci krevet u 2-sobnom ili 3-sobnom stanu za 150 KM, al tu rizikujes da te strpaju u stan sa 2-3 potpuna stranca... Ma uzas, nasa mostarska posla... grijanje - struja... ako rentas kucu, il dio kuce, onda i drva dolaze u obzir... al vecinom struja...
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#12 Re: Stan u Mostaru

Post by mostarac_2009 »

jedna tamo wrote:
akcija007 wrote:HELP ljudi, nadam se da sam na dobrom mjestu postavio svoje pitanje.
Naime, uskoro cu da se selim u Mostar jer sam dobio premjestaj na poslu iz Sarajeva u Mostar i ako ne prihvatim dobijam otkaz. Pa idem trbuhom za kruhom .

Kako se krecu cijene stanova u zgradi i dal ima centralnog grijanja u Mostaru ? Ne zelim stan da se grijem na struju, drva ili plin.
Koliko se krecu stanovi ?

S obzirom da sam iz Sarajeva, dal ce za mene biti sok doci u nacionalno podijeljen grad da zivim od ponedjeljka do petka ?
hoće vjeruj, ja sam u toj situaciji, ali izdrži čovjek sve....ja sam malo dalje od Mostara i nemogu da vjerujem koji su nacionalisti, ali šta ćeš tako nam je....ma mi smo u Sarajevu najbolji, fakat to tek sada vidim.....
sretno :-D

Za tebe su nacionalisti i oni koji su se branili u ratu i borili za suverenu i nezavisnu BiH, jel de? Koji ignorantska izjava, moja sarajko :roll:
Ocito ti nisi primirisala Mostaru prije rata i sad zivis u nekoj zabiti i pod utjecajem si ljudi koji nisu iz Mostara.
:bih:
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#13 Re: Stan u Mostaru

Post by mostarac_2009 »

akcija007 wrote:OK, nacionalizam smo shvatili, centralnog nigdje nema.
Ima li plinskog grijanja u Mostaru ? Ako nema ni to, onda struja ili drva .

Koliko se krecu cijene manjih stanova za iznajmiti ?
Moj sarajlija, imao je Mostar prije rata sta si god pozelio, ali nazalost Mostarom jos uvijek hara jednim dijelom fasizam i to je najzalosnije. Jedino na to ce ti se biti tesko navici...mislim ako si protiv fasizma.
Mostar kao grad je grad koji je najgore prosao u bivsoj Jugoslaviji. Razarali su ga i cetnici i ustase, a sad ga razaraju sa nesposovnoscu i seljacine koji su na vlasti, ustase koji su do jucer klali po Mostaru.
Neces ti moj JARANE nigdje naci centralno grijanje u Mostaru. Kad se preselis u Mostar osjetit ces koliko je taj grad zapostavljen i prepusten samom sebi...
Sto se tice cijena....cijene u BiH su inace prenapuhane...sta ces, takav nam je grah pao u BiH....zivimo u zemlji gdje pola stanovnistva ne prizna ovu zemlju i sistematski je razaraju i "muzu"...

P.S. U Mostaru ti je klima sve....zimi hladi, a ljeti grije....a u banji se snalazi sa grijalicom :o
laky74
Posts: 5
Joined: 08/05/2010 10:15

#14 Re: Stan u Mostaru

Post by laky74 »

i nama treba garsonjera u Mostaru ako zna ko blizu franjevačke crkve u DUM-u
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#15 Re: Stan u Mostaru

Post by barby02 »

Oglasa ima premalo a i meni ce trebati stancic u avgustu. . i potpuno se slazem sa nickom kakav nered :-D
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#16 Re: Stan u Mostaru

Post by star(i)mo »

A sto moja barby, sta nam fali? :lol:
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#17 Re: Stan u Mostaru

Post by barby02 »

star(i)mo wrote:A sto moja barby, sta nam fali? :lol:
Nisi ti procitao post koji sam ja, u smislu, jedinstven je ako ga dozivis tako , a nista vama ne fali, stavise :D
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#18 Re: Stan u Mostaru

Post by star(i)mo »

barby02 wrote:
star(i)mo wrote:A sto moja barby, sta nam fali? :lol:
Nisi ti procitao post koji sam ja, u smislu, jedinstven je ako ga dozivis tako , a nista vama ne fali, stavise :D
Ma ja se samo salim. Fali nama mnogo sta... :-D
Vidim uskoro si na novoj lokaciji. Neces valjda u Mostar?! :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#19 Re: Stan u Mostaru

Post by barby02 »

. . stari moj. .
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#20 Re: Stan u Mostaru

Post by barby02 »

Evo mene U vas :D Nemam vremena da analiziram unazad ali dajte Mostarci,odnosno stanovnici Mostara ) kojih ima sto rece moj taksista- ima nas da stanemo u jednu banju i jos da se rasirimo) , sta se ovdje desava po pitanju stanova ? U Sarajevu su pale cijene za 30 % a sta je sa Mostarom ? Em se dobro ohrndani stanovi prodaju za visoku cijenu a ne bi smjelo radi renoviranja, em je ponuda slaba i ocajna, em je neuskadjeno sa svim djelovima - gradovima u BiH.
Ljudi sada prodaju stanove koje su prije 6-7 godina platili skoro duplo manje. Naravno, govorim o Aveniji, Rondou, ( na potezu). Sve to treba dovest u normalu.
U Zagrebu su stanovi pali i do 40 %, jedino cijenu drzi Dalmacija, bezrazlozno toliku ALI ipak je to more a gdje je u Mostaru more ??
a da , more-more se nekima, pa polupali lonce i poklopce. Eto da prvo krenem od stanova. . a moze se to sjebat za 2 mjeseca u skladu sa recesijom, pa predlazem bojkot kupovine do daljnjeg u svrhu generalnog osvjescenja :x
phenomeno86
Posts: 4
Joined: 08/01/2008 15:41
Location: Kakanj, Sarajevo

#21 Re: Stan u Mostaru

Post by phenomeno86 »

google mi ovu temu ponudi kao rezultat :) neko je nekad imao istih problema kao ja sad.. dakle, trazi se stan, garsonjera ili jednosoban, na duzi period.. ima li neko? zna li neko nekoga ko ima? i tako to :)

hvala na odgovorima :D

respect!
Into_The_Blue
Posts: 5
Joined: 17/04/2011 21:38

#22 Re: Stan u Mostaru

Post by Into_The_Blue »

Hmmm...interesantno :) Upravo razmisljam da selim :) da li neko zna za kakav lijep stancic u Mostaru :)
phenomeno86
Posts: 4
Joined: 08/01/2008 15:41
Location: Kakanj, Sarajevo

#23 Re: Stan u Mostaru

Post by phenomeno86 »

Into_The_Blue wrote:Hmmm...interesantno :) Upravo razmisljam da selim :) da li neko zna za kakav lijep stancic u Mostaru :)
ima kod mene, ja se snasao ;)
User avatar
MarkTom
Posts: 34
Joined: 22/02/2012 17:31

#24 Re: Stan u Mostaru

Post by MarkTom »

Evo tražim i ja stan u Mostaru

:-)
Da ima kablovsku, internet, to je prioritet, ostalo samo da je namješten...More i garsonjera....
Ili da budem cimer....I to dolazi u obzir 8-)
Cijena po dogovoru....

Uglavnom javite se ak šta znate, hvala...
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#25 Re: Stan u Mostaru

Post by semirizsvemira »

constanza wrote:Pozz druze, ma stipu te price o nacionalizmu, nije nacionalizam toliki problem, trebat ce ti vrijeme da se navikneš na Mostarce generalno, jer oni žive i umiru sa riječima na usnama: A ta će on, vidi mu glave... :-D
:lol: :lol:
Post Reply