Stan u Berlin-u

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1 Stan u Berlin-u

Post by SaraFina »

Poslovno sam vezana idućih godinu dana za Berlin i potreban mi je smještaj na petnestak dana, svaki mjesec od Januar-a. Ako ima neka djevojka da traži cimericu možda, neka se javi, rado bih podijelila troškove za cijeli mjesec najamnine. Prilično sam uredna i nisam tip za partijanje. Tako da stan tih petnestak dana neću koristitu za tulumarenje. Dolazim raditi. Zanima me iskljucivo jedna soba koju bi samo ja koristila i po mogućnosti tuš odvojen, no nije uvjet. Poželjno b bilo i da je cimerica nepušač.

Hvala unaprijed.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7322
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#2 Re: Stan u Berlin-u

Post by Rockefeller »

SaraFina wrote:Poslovno sam vezana idućih godinu dana za Berlin i potreban mi je smještaj na petnestak dana, svaki mjesec od Januar-a. Ako ima neka djevojka da traži cimericu možda, neka se javi, rado bih podijelila troškove za cijeli mjesec najamnine. Prilično sam uredna i nisam tip za partijanje. Tako da stan tih petnestak dana neću koristitu za tulumarenje. Dolazim raditi. Zanima me iskljucivo jedna soba koju bi samo ja koristila i po mogućnosti tuš odvojen, no nije uvjet. Poželjno b bilo i da je cimerica nepušač.

Hvala unaprijed.
Pogledaj na Ebaykleinanzeigen.de, immobilien.de.

Sretno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3 Re: Stan u Berlin-u

Post by spreca »

SaraFina wrote:Poslovno sam vezana idućih godinu dana za Berlin i potreban mi je smještaj na petnestak dana, svaki mjesec od Januar-a. Ako ima neka djevojka da traži cimericu možda, neka se javi, rado bih podijelila troškove za cijeli mjesec najamnine. Prilično sam uredna i nisam tip za partijanje. Tako da stan tih petnestak dana neću koristitu za tulumarenje. Dolazim raditi. Zanima me iskljucivo jedna soba koju bi samo ja koristila i po mogućnosti tuš odvojen, no nije uvjet. Poželjno b bilo i da je cimerica nepušač.

Hvala unaprijed.
ja bi ti iznajmio po kreveta :mrgreen: :lol: .........pa uzmi jednosoban stan i mirna si
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4 Re: Stan u Berlin-u

Post by SaraFina »

Rockefeller wrote:
SaraFina wrote:Poslovno sam vezana idućih godinu dana za Berlin i potreban mi je smještaj na petnestak dana, svaki mjesec od Januar-a. Ako ima neka djevojka da traži cimericu možda, neka se javi, rado bih podijelila troškove za cijeli mjesec najamnine. Prilično sam uredna i nisam tip za partijanje. Tako da stan tih petnestak dana neću koristitu za tulumarenje. Dolazim raditi. Zanima me iskljucivo jedna soba koju bi samo ja koristila i po mogućnosti tuš odvojen, no nije uvjet. Poželjno b bilo i da je cimerica nepušač.

Hvala unaprijed.
Pogledaj na Ebaykleinanzeigen.de, immobilien.de.

Sretno.
Hvala, intenzivno tražim na sve moguće strane.
@Spreča bolan, to hoćeš " mlad i neukusan " da te srčika udari pa nudiš nemoralne ponude. :D
Šalu na stranu teško je naći garsonjericu.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7322
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5 Re: Stan u Berlin-u

Post by Rockefeller »

Ja sam stan tri mjeseca tražio da mi odgovara, znači je teško ali se može i posrećiti. Zavisi gdje želiš stan jer to igra veliku ulogu :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Stan u Berlin-u

Post by spreca »

SaraFina wrote:

Hvala, intenzivno tražim na sve moguće strane.
@Spreča bolan, to hoćeš " mlad i neukusan " da te srčika udari pa nudiš nemoralne ponude. :D
Šalu na stranu teško je naći garsonjericu.
U Berlinu je tesko naci ......da mozda trazis negdje na periferiji ili da se recimo vozis 10-15 km do posla...to bi vjerovatno lakse nasla i bilo bi jeftinije
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#7 Re: Stan u Berlin-u

Post by hrle1976 »

Kao prvo Berlin nije toliko skup (stanarina) kao u Frankfurtu ili Münchenu, pa cak i Köln je biberli na sprem Berlina. Kao drugo, od kako je uvedena zabrana za iznamljivanje preko AirBnB ako licno ne zivis u stanu, dosta stanova je ostalo praznih, jer ti isti sto su samo kupovali da bi preko tih sajtova dalvali u oglase su morali se suociti da vrate stanove jer nisu vise mogli da placaju dva kredita. Ono sto sam cuo, jeste, da su banke (poneke) preuzele pa nude iznajmljivanje, ali posto trebi treba samo 15 dana u mjesecu i da su donekle mjere oplae cijene. Onda je veliko pitanje da li se tebi isplati iznajmiti stan, nego da jednsostavno pokusas preko AirBnB gdje ljudi nude samo sobu, a tu isto zive, jer ta opcija jos je legalna u Berlinu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9 Re: Stan u Berlin-u

Post by SaraFina »

Hvala svima na pomoći. Mislim da sam na dobrom putu da sklopim povoljan aranžman. Idući vikend idem finalizirati dogovor. Moraću platiti i decembar ali ne bih se kockala pa da propustim dobru priliku.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7322
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10 Re: Stan u Berlin-u

Post by Rockefeller »

Super, nek je sretno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#11 Re: Stan u Berlin-u

Post by SaraFina »

Rockefeller wrote:Super, nek je sretno.
Hvala :)
Post Reply