Štampanje knjige na zahtjev

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Heva
Posts: 102
Joined: 13/06/2017 20:25
Location: Otoka

#1 Štampanje knjige na zahtjev

Post by Heva »

Pozdrav,
zanima me da li neko u BiH vrši usluge "štampe na zahtjev" knjiga, brošura i priručnika već pripremljenog materijala (inDesign > PDF, Word > PDF), veličina papira B5, opseg 150 do 200 strana. Digitalna štampa. Nekad bi mi trebao 1, nekad do 60 primjeraka. Lijepljeno, kolor korice i meki uvez. Kolor i c/b slike sa pratećim tekstom.
Internet usluge tipa Printing on demand nisu baš isplative zbog visoke cijene slanja, a "smetaju" im i dijakritički znakovi u tekstu. Hvala.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Štampanje knjige na zahtjev

Post by problemnatravunu »

Možda da upitaš u SaVart Print
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3 Re: Štampanje knjige na zahtjev

Post by alica.k »

Grafika Saran, isprintace ti kolko hoces cega i kad, samo od tiraza zavisi cijena.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#4 Re: Štampanje knjige na zahtjev

Post by Dope_Man »

Tokom faksa mi smo skoro sve knjige printali ili u kopirnici u Morica Hanu, ili Eurocopy (kod studentskog doma u Nedjaricima), jer su nudili uslugu da ti naprave kao knjigu a ne kao hrpu papira sa povezom. A i napisali smo tokom faksa jednu knjigu, nekih 100tinjak komada izbacili, to smo uradili onako malo ozbiljnije da izgleda, color, malo bolji povez i bili smo zadovoljni i cijenom, i kako je ispalo (to smo uradili u Eurocopy).

U sustini bilo koja ozbiljnija kopirnica ti moze to uraditi. O cijenama sad ne mogu nista reci jer je proslo finih godina od tad, al u sustini od kolicine i zahtjeva ce ovisiti.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5 Re: Štampanje knjige na zahtjev

Post by arman1 »

Na Ilidži
Štamparija ilidža Fahro/033-625-710
[email protected]
User avatar
Heva
Posts: 102
Joined: 13/06/2017 20:25
Location: Otoka

#6 Re: Štampanje knjige na zahtjev

Post by Heva »

Hvala vam svima koji ste odvojili dio vremena da date svoje odgvore; i ja ću od ponedjeljka kenuti baš ovom listom, kako su vaši odgovori pristizali. Svaka čast. Respect!
Post Reply