STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Nekatamo
Posts: 567
Joined: 18/01/2013 22:33

#1 STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Nekatamo »

Mojoj mami vec nekoliko mjeseci(oko 4 mjeseca) stalno krkljaju crijeva.Ali stalno.Bilo da je gladna ili sita.Sta to moze da bude
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by kerima1 »

Jel provjerila koliki joj je secer? Moja mama ga ima pa je stalno gladna.
User avatar
Nekatamo
Posts: 567
Joined: 18/01/2013 22:33

#3 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Nekatamo »

Nema secer i to nije od gladi
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#4 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Zovem se Zelena »

Da li je u skorije vrijeme koristila antibiotike? Kakva je probava, stolice redovne? Nadutost? Neka svrati do apoteke, možda bi joj espumisan u granulama (kesicama) mogao pomoći, mada je i u tabletama dobar.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#5 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Neradnik »

nek mute ukljuci :D
malaplava27
Posts: 33
Joined: 18/06/2013 10:34

#6 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by malaplava27 »

to je mnogo dosadno
nutricionist
Posts: 16
Joined: 03/02/2013 12:48

#7 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by nutricionist »

Neka proba sa SIPF-om alge Fucus, jako dobar kod problema s probavom.
User avatar
Nekatamo
Posts: 567
Joined: 18/01/2013 22:33

#8 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Nekatamo »

Nema ona problema sa probavom
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#9 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

Meni isto krče creva godinama, drugih simptoma nemam. Ne konzumiram alkohol, cigare, kafu ...
Od analiza sam radio :
Stolica na :
-bakterije
-gljivice
-jaja crevnih parazita
-crevne parazite -protozoe ( amebe )
-svarljivost na masti
-svarljivost na skrob
-svarljivost na mišićna vlakna
-heliko bakteriju
-kalprotektin
Krv i biohemija :
-crp
-kompletna krvna slika uključujući feritin i Fe i analiza urino kulture
- test na ćelijakiju ( antitela na tkivnutransglutaminazu)

Pio sam flobian, espumisan, Rudakol, colaspa r. i ništa ne pomaže . Svi rezultati su u redu, samo je nađena kandida u malom broju, ali ona se ne leči.
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#10 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

svakog dana prožvači i pojedi 3-4 lista svetog bosiljka i nikad nećeš imati problema sa probavom i crijevima, ljuti začini isto pomažu :D
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#11 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

Drosera, nije lepo zajebavati druge :D


Jedan gastroenterolog kaže iritabilni Kolon, da radim kolonoskopiju, gastroskopiju... drugi gastroenterologija, treći kaže ma pusti ti gastroenterologe, uzmi espimisan 3x2 i čašu vina svaki dan. Bio sam i namještanju želuca kod jedne žene, koja je bila par puta na Pinku. Ja naivan i optimističan, samo samo sam bez veze mlatio dva puta po 300kilometara do nje. Kaže da se tuširam 3-4 puta dnevno jer to značajno opušta organizam, da idem u crkvu, da pijem čaj od valerijane, i hit godine je njena rečenica : stavi vanglu vode u zamrzivač, pa posle 20 minuta natopi čaršaf i umotaj se go u njega i neka te neko onda pokrije jorganom .Posle pola sata, biće čaršaf suv. Naravno nisam je poslušao, da ne dobijem upalu pluća :mrgreen:
Uzeću u knjižari jednu svesku sa debljim koricama i zapisivati ove bisere :D
Zaboravih reći, uzeo sam i biokolon kapi, platio 23 km. Prevara teška
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#12 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

Ko zajebaje?

Sveti bosiljak druže koristim ga godinama malo se edukuj.

http://alternativa-za-vas.com/index.php ... i-bosiljak
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#13 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

ovo je moja biljka malo sam je iznjeo na sunce inače je držim u kući, vrlo ljekovita svaki dan uberem 3-4 lista i pojedem

Image
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#14 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

Hehe, ja sam mislio da se bosiljak koristi protiv komaraca :D . Drosera jesi li ti travar ?
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#15 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

ponekad zapalim :lol: :lol: :lol:
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#16 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

A u čemu je tajna tu, je li svet onda izgleda mnogo lepši nego što to jeste :mrgreen: ?
Hvala ti za informaciju o bosiljku
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#17 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

Dragule wrote:A u čemu je tajna tu, je li svet onda izgleda mnogo lepši nego što to jeste :mrgreen: ?
Hvala ti za informaciju o bosiljku
pogrešno si shvatio, nisam travar ne pušim i ne pijem ima 14 godina imam hobi biljke mesožderke i ostala egzotika biljna :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#18 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by pustopoljina »

Dragule wrote:Drosera, nije lepo zajebavati druge :D


Jedan gastroenterolog kaže iritabilni Kolon, da radim kolonoskopiju, gastroskopiju... drugi gastroenterologija, treći kaže ma pusti ti gastroenterologe, uzmi espimisan 3x2 i čašu vina svaki dan. Bio sam i namještanju želuca kod jedne žene, koja je bila par puta na Pinku. Ja naivan i optimističan, samo samo sam bez veze mlatio dva puta po 300kilometara do nje. Kaže da se tuširam 3-4 puta dnevno jer to značajno opušta organizam, da idem u crkvu, da pijem čaj od valerijane, i hit godine je njena rečenica : stavi vanglu vode u zamrzivač, pa posle 20 minuta natopi čaršaf i umotaj se go u njega i neka te neko onda pokrije jorganom .Posle pola sata, biće čaršaf suv. Naravno nisam je poslušao, da ne dobijem upalu pluća :mrgreen:
Uzeću u knjižari jednu svesku sa debljim koricama i zapisivati ove bisere :D
Zaboravih reći, uzeo sam i biokolon kapi, platio 23 km. Prevara teška
Jesi pokusala zapisivati sta jedes?
Voditi dnevnik ishrane?
I zapisivati sta se tog dana desavalo, odnosno cim si se bavila.
Ulje divljeg origana je mnogima pobijedilo kandidu u crijevima...ali ne samo za to...jednostavno djeluje kao antibiotik...
Ali kako ubija nametnike, ubija i dobre bakterije, pa se treba nafoknaditi uzimanjem probiotika (ne u isto vrijeme, nego sa par sati razmaka).
Slicno, ako ne i jednako, djeluje i ulje curekota, koje je kod nas mozda lakse nabaviti jer je popularno.
Osim toga- obicno ulje paprene metvice (u kapsulama) ili na kocki secera nakapano moze umiriti iritabilna crijeva.
Ove kapi...ovo...biokolon...to niti je koncentrisano, niti ima neki pametan sastav...lavanda, melisa, kantarion, hajducka trava (ako dobro vidjeh) valeriana isto...bukvalno su kapi vise da te lagano smire, nego da djeluju na nesto u crijevima...ali su svejedno SLABE.
mozes odmah iste cajeve piti...
To je jedan pristup i nekad je i pravi...
ali ako pusis, pijes, pijes kole i jedes cevape i pizze, i to sve pocesto...nece ti pomoci.
Jesi probala smanjiti ugljikohidrate? Ili bar samo secer?
Sta si probala uraditi na sebi, osim vaditi nalaze?
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#19 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

pustopoljina wrote:
Dragule wrote:Drosera, nije lepo zajebavati druge :D


Jedan gastroenterolog kaže iritabilni Kolon, da radim kolonoskopiju, gastroskopiju... drugi gastroenterologija, treći kaže ma pusti ti gastroenterologe, uzmi espimisan 3x2 i čašu vina svaki dan. Bio sam i namještanju želuca kod jedne žene, koja je bila par puta na Pinku. Ja naivan i optimističan, samo samo sam bez veze mlatio dva puta po 300kilometara do nje. Kaže da se tuširam 3-4 puta dnevno jer to značajno opušta organizam, da idem u crkvu, da pijem čaj od valerijane, i hit godine je njena rečenica : stavi vanglu vode u zamrzivač, pa posle 20 minuta natopi čaršaf i umotaj se go u njega i neka te neko onda pokrije jorganom .Posle pola sata, biće čaršaf suv. Naravno nisam je poslušao, da ne dobijem upalu pluća :mrgreen:
Uzeću u knjižari jednu svesku sa debljim koricama i zapisivati ove bisere :D
Zaboravih reći, uzeo sam i biokolon kapi, platio 23 km. Prevara teška
Jesi pokusala zapisivati sta jedes?
Voditi dnevnik ishrane?
I zapisivati sta se tog dana desavalo, odnosno cim si se bavila.
Ulje divljeg origana je mnogima pobijedilo kandidu u crijevima...ali ne samo za to...jednostavno djeluje kao antibiotik...
Ali kako ubija nametnike, ubija i dobre bakterije, pa se treba nafoknaditi uzimanjem probiotika (ne u isto vrijeme, nego sa par sati razmaka).
Slicno, ako ne i jednako, djeluje i ulje curekota, koje je kod nas mozda lakse nabaviti jer je popularno.
Osim toga- obicno ulje paprene metvice (u kapsulama) ili na kocki secera nakapano moze umiriti iritabilna crijeva.
Ove kapi...ovo...biokolon...to niti je koncentrisano, niti ima neki pametan sastav...lavanda, melisa, kantarion, hajducka trava (ako dobro vidjeh) valeriana isto...bukvalno su kapi vise da te lagano smire, nego da djeluju na nesto u crijevima...ali su svejedno SLABE.
mozes odmah iste cajeve piti...
To je jedan pristup i nekad je i pravi...
ali ako pusis, pijes, pijes kole i jedes cevape i pizze, i to sve pocesto...nece ti pomoci.
Jesi probala smanjiti ugljikohidrate? Ili bar samo secer?
Sta si probala uraditi na sebi, osim vaditi nalaze?
Kafu, cigare, alkohol ne konzumiram. Fizički sam aktivan.
Pizzu, cevape, skoro i da ne jedem. Kad sam fizički aktivan, creva se ne čuju, ali čim malo duže sedim ili kad legnem da spavam tj kad sam u stanju mirovanja, ona krkljaju i jako se neprijatno osećam zbog toga. Ono što sam primetio da pomaže ( a mnogima će biti smešno ) jeste bounty čokoladica i sok šveps bitter lemon.
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#20 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

ćevapi najgore jelo i najsmrdljivije, u mene bi dedo hafiz kazo birvaktile, ćevap ti je prvo jelo poslje govneta(svašta u njemu), meni lično ćevapi smrde i tako mi je odvratan onaj miris FUJ
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#21 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by pustopoljina »

Drosera capensis wrote:ćevapi najgore jelo i najsmrdljivije, u mene bi dedo hafiz kazo birvaktile, ćevap ti je prvo jelo poslje govneta(svašta u njemu), meni lično ćevapi smrde i tako mi je odvratan onaj miris FUJ
Ti si meni toliko antipatican, ne sjecam se da mi je na ovom forumu ko bio u tolikoj mjeri antipatican u tako kratkom vremenu.
Tamo pricas totalne besmislice o solaninu u glogu, na drugom mjestu jedes smece od cokoladica i pijes jos vece smece od energetskih napitaka i onda za hranu koja je bar manje vjestacka od tvog dorucka kazes da je ni manje ni vise, nego go.no???
Bio bi ti meni gladan dva mjeseca!
Cevap i pizza nisu smece sami po sebi i nije nista lose nekad pojesti kvalitetno napravljeno i jedno i drugo ali su po sastavu najvise ugljikohidrati (koji takodjer nisu babaroga, ali ih u danasnjim vremenima jedemo precesto i previse).
Mjera je potrebna u svemu i za hranu se ne govori fuj!!!
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#22 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

za mene lično ćevapi fuj u čemu je problem?onaj smrad iz usta kad to neko pojede :( gadi mi se i pisat o ćevapima
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#23 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by pustopoljina »

Dragule wrote:
pustopoljina wrote:
Dragule wrote:Drosera, nije lepo zajebavati druge :D


Jedan gastroenterolog kaže iritabilni Kolon, da radim kolonoskopiju, gastroskopiju... drugi gastroenterologija, treći kaže ma pusti ti gastroenterologe, uzmi espimisan 3x2 i čašu vina svaki dan. Bio sam i namještanju želuca kod jedne žene, koja je bila par puta na Pinku. Ja naivan i optimističan, samo samo sam bez veze mlatio dva puta po 300kilometara do nje. Kaže da se tuširam 3-4 puta dnevno jer to značajno opušta organizam, da idem u crkvu, da pijem čaj od valerijane, i hit godine je njena rečenica : stavi vanglu vode u zamrzivač, pa posle 20 minuta natopi čaršaf i umotaj se go u njega i neka te neko onda pokrije jorganom .Posle pola sata, biće čaršaf suv. Naravno nisam je poslušao, da ne dobijem upalu pluća :mrgreen:
Uzeću u knjižari jednu svesku sa debljim koricama i zapisivati ove bisere :D
Zaboravih reći, uzeo sam i biokolon kapi, platio 23 km. Prevara teška
Jesi pokusala zapisivati sta jedes?
Voditi dnevnik ishrane?
I zapisivati sta se tog dana desavalo, odnosno cim si se bavila.
Ulje divljeg origana je mnogima pobijedilo kandidu u crijevima...ali ne samo za to...jednostavno djeluje kao antibiotik...
Ali kako ubija nametnike, ubija i dobre bakterije, pa se treba nafoknaditi uzimanjem probiotika (ne u isto vrijeme, nego sa par sati razmaka).
Slicno, ako ne i jednako, djeluje i ulje curekota, koje je kod nas mozda lakse nabaviti jer je popularno.
Osim toga- obicno ulje paprene metvice (u kapsulama) ili na kocki secera nakapano moze umiriti iritabilna crijeva.
Ove kapi...ovo...biokolon...to niti je koncentrisano, niti ima neki pametan sastav...lavanda, melisa, kantarion, hajducka trava (ako dobro vidjeh) valeriana isto...bukvalno su kapi vise da te lagano smire, nego da djeluju na nesto u crijevima...ali su svejedno SLABE.
mozes odmah iste cajeve piti...
To je jedan pristup i nekad je i pravi...
ali ako pusis, pijes, pijes kole i jedes cevape i pizze, i to sve pocesto...nece ti pomoci.
Jesi probala smanjiti ugljikohidrate? Ili bar samo secer?
Sta si probala uraditi na sebi, osim vaditi nalaze?
Kafu, cigare, alkohol ne konzumiram. Fizički sam aktivan.
Pizzu, cevape, skoro i da ne jedem. Kad sam fizički aktivan, creva se ne čuju, ali čim malo duže sedim ili kad legnem da spavam tj kad sam u stanju mirovanja, ona krkljaju i jako se neprijatno osećam zbog toga. Ono što sam primetio da pomaže ( a mnogima će biti smešno ) jeste bounty čokoladica i sok šveps bitter lemon.
Pa jest smijesno da nesto sa bas puno secera djeluje pozitivno...a mozda ti prija kiselina, koju tako dobijes??
Mozda bi ti pomoglo da uz jelo jedes zakiseljene salate, tursiju???poslije jela pijes kefir ili slicno?
Bitno je skontati kad ti se problem najvise javlja...od previse jela? Od premalo probavnih enzima? Od nervoze? Od odredjene namirnice ili grupe namirnica?
Pokusaj 2-3sedmice zapisivati mozda se i iznenadis.
Probava se glavnim dijelom i desava dok spavamo, mirujemo, pa je zato bitno redovno i dovoljno spavati, da bi se hranjive tvari dobro iskoristile...nije neobicno da bas tad cujes..kao ni to sto vecinom ljudi ujutru poslije spavanja idu na wc.
Probaj mozda samo sa uljem paprene metvice, mozda ti to dovoljno pomogne i smanji posljedicno nervozu koju imas cim pocne to krcanje crijeva.
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#24 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Drosera capensis »

da vam dočaram vidite ovo meso, košta 6 maraka kilo i od njega prave ćevape, konzumi, bingo, robot itd a smrdi ko sam đavao, inače ovo meso kupujem i dajem kerovima

Image
Dragule
Posts: 8
Joined: 11/02/2018 17:27

#25 Re: STALNO KRKLJANJE CRIJEVA

Post by Dragule »

pustopoljina wrote: Pa jest smijesno da nesto sa bas puno secera djeluje pozitivno...a mozda ti prija kiselina, koju tako dobijes??
Mozda bi ti pomoglo da uz jelo jedes zakiseljene salate, tursiju???poslije jela pijes kefir ili slicno?
Bitno je skontati kad ti se problem najvise javlja...od previse jela? Od premalo probavnih enzima? Od nervoze? Od odredjene namirnice ili grupe namirnica?
Pokusaj 2-3sedmice zapisivati mozda se i iznenadis.
Probava se glavnim dijelom i desava dok spavamo, mirujemo, pa je zato bitno redovno i dovoljno spavati, da bi se hranjive tvari dobro iskoristile...nije neobicno da bas tad cujes..kao ni to sto vecinom ljudi ujutru poslije spavanja idu na wc.
Probaj mozda samo sa uljem paprene metvice, mozda ti to dovoljno pomogne i smanji posljedicno nervozu koju imas cim pocne to krcanje crijeva.
[/quote]

Ja sam se iznenadio kad sam pročitao komentar jedne devojke sa istim problemom da joj pomaže limunska kiselina kao i meni . https://prirodnilijek.covermagazin.com/?p=4632

Bounty čokoladica sadrži puno kokosa, a kokos povoljno utiče na želudac da se oseti sitim. Što se tiče salate, ja je gotovo i ne jedem. Turšiju i kefir takođe ne konzumiram.Krčanje se najviše javlja ujutru, čim ustanem
Post Reply