stalne mucnine

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#1 stalne mucnine

Post by ribe »

ima li ko da ima stalne mucnine a da su svi nalazi ok neka mi se javi sa nekim savjetom :-)
*mima*

#2 Re: stalne mucnine

Post by *mima* »

I ja bas kontala da otvorim temu......Cijelo jutro imam proliv......Sta li mi je?
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#3 Re: stalne mucnine

Post by ribe »

barem imamo dvije teme proliv i mucnina sta ti mislis
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#4 Re: stalne mucnine

Post by male_okice »

ribe wrote:ima li ko da ima stalne mucnine a da su svi nalazi ok neka mi se javi sa nekim savjetom :-)

jesi trudna? ako si trudna eto razloga a ako nisi a svi nalazi uredu mozda je zbog menstruacijue. Ja imam uzasnu mucninu i glavobolje 2-3 dana pred menstruaciju. A isto mucnina moze biti i ako patis od migrene, a to se teze i otkrije zato su mozda nalazi uredu.
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#5 Re: stalne mucnine

Post by ribe »

trudna nisam jer sa tim imam iskustva imam dvoje djece ni ostalo nije sto kazes ali hvala ti u svakom slucaju
User avatar
Bond_JaneBond001
Posts: 133
Joined: 18/05/2009 19:19

#6 Re: stalne mucnine

Post by Bond_JaneBond001 »

mima wrote:I ja bas kontala da otvorim temu......Cijelo jutro imam proliv......Sta li mi je?
I ja isto, samo ne cijelo jutro vec vec nekoliko dana i to po cijeli dan, narocito izjutra, navecer i nocu...Samo u mojoj mahali, (nisam u Sa) je to do vode ili od vode. Cim pocnem piti caj nezasladjen ili kiselu vodu, nemam nikakvih problema.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#7 Re: stalne mucnine

Post by Shoshana »

Meni se isto ponekad dogodi... Mada ne cesce nego par puta godisnje, i traje po dva-tri dana. Konstantna slaba mucnina. Ne dovoljno jaka da bi tjerala na povracanje, ali dovoljno jaka da mi smeta. To nije ista mucnina kao kad se ima jaka glavobolja (imam neugodnu cast dobro poznavati oboje :( ).

Da li je u pitanju nizak pritisak i/ili nizak secer (koji znam da imam), ili je nesto drugo, ili kombinacija raznih stvari - ne znam... Mozda naidje neko ko zna pa nas prosvijetli :D
*mima*

#8 Re: stalne mucnine

Post by *mima* »

Odes ljekaru....uradis detaljne pretrage.
User avatar
Bond_JaneBond001
Posts: 133
Joined: 18/05/2009 19:19

#9 Re: stalne mucnine

Post by Bond_JaneBond001 »

Uradila, i nista..Testirali me na neku baju. Nista. Meni idalje muka. I imam dijareju.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#10 Re: stalne mucnine

Post by Shoshana »

mima wrote:Odes ljekaru....uradis detaljne pretrage.

Jasta cu, ne'am preca posla :D Sjediti u cekaonici 8 debelih sati zbog necega sa cime, ipak, sasvim dobro zivim :D

No, radoznalost je ubila macku, te bih ja, ipak voljela znati sta moze uzrokovati konstantnu slabu mucninu, edabih taj dozivljaj, ukoliko je moguce - u buducnosti izbjegla.
Amko80
Posts: 189
Joined: 20/01/2005 09:29

#11 Re: stalne mucnine

Post by Amko80 »

Otiđi na gastroskopiju, vjerovatno imas gastritis (upala sluznice zeluca), moze biti od bakterija, ali moze i od npr. stresa. Morat ces sondu gutati, ne boli, ali je neprijatno. Ako zelis izbjeći gužve i maltretiranje, 70KM ti je pregled kod privatnika. Liječi se Controlocom (blokira lučenje kiseline) i za svaki slučaj dvije vrste antibiotika, ukoliko je uzročnik bakterija. Terapija traje mjesec dana, veoma je uspješna, a ukoliko se ne liječi, vrlo je moguće da preraste u čir, a i u rak...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#12 Re: stalne mucnine

Post by Shoshana »

Amko80 wrote:Otiđi na gastroskopiju, vjerovatno imas gastritis (upala sluznice zeluca), moze biti od bakterija, ali moze i od npr. stresa. Morat ces sondu gutati, ne boli, ali je neprijatno. Ako zelis izbjeći gužve i maltretiranje, 70KM ti je pregled kod privatnika. Liječi se Controlocom (blokira lučenje kiseline) i za svaki slučaj dvije vrste antibiotika, ukoliko je uzročnik bakterija. Terapija traje mjesec dana, veoma je uspješna, a ukoliko se ne liječi, vrlo je moguće da preraste u čir, a i u rak...
U mom slucaju nije gastritis, nazalost, imala sam i tu cast :roll: Gastritis je (bar ono sto sam ja imala) lako prepoznati... Stomak ne trpi kafu ni cokoladu... Imas utisak da si se najeo smrdljivih muskih carapa :lol: Jednom sam cak dobila i one odvratne sampone da pijem, a poslije sam otkrila da mi Gaviscon (one ogromne tablete sto se zvacu) isto tako pomaze.

Mozda je kod mene neka osjetljivost na neke mlijecne masnoce. Ne znam. NIsam nikada o tome ni razmisljala. Mada sam do svoje 30-i neke uredno pila mlijeko, danas vise ne pijem. Ne da sam, svjesno, donijela neku odluku, nego sam jednostavno primijetila jednog dana da vise ne pijem mlijeko... ono, kad otvorim frizider - svasta me nesto privlaci, ali ne mlijeko. Otac mi, takodje nije mogao variti mlijeko, pa je mozda nesto genetski. Sa jogurtom, kiselim mlijekom i ostalim mlijecnim proizvodima nemam nikakvih problema.
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#13 Re: stalne mucnine

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Postani vegy ili barem, djelomični vegy kao i ja.

Ništa meso i mesni proizvodi, ništa mlijeko i mliječni proizvodi, ništa jaja,...Samo plava riba, tunjevina, skuša, srdela,...

Povremeni ''mesni izleti'',...
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#14 Re: stalne mucnine

Post by Aurea Mediocritas »

Takve simptome moze izazvati žuč. Dobro bi bilo da i to provjeriš.
Post Reply