Stadioni u BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Crvena Tifoza
Posts: 10632
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1376 Re: Stadioni u BiH

Post by Crvena Tifoza »

vryzas wrote:Image


8) :nargila:

Ja bi samo volio da su na ovom plavom iscrtali grb Želje. Može ispred južne tribine ili negdje na sredini.

Svaka čast FKŽ. :thumbup:


(Bio sam skeptičan na početku u vezi ovog projekta, ali mi je sad drago)
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#1377 Re: Stadioni u BiH

Post by missko »

Lako je po ovom plavom bijelom bojom orskat i slova i grb mislim da ce uraditi to ili prostirati reklame kao i vani
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1378 Re: Stadioni u BiH

Post by JavierBosnia »

Mislim da se kod tunela planira grb staviti
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1379 Re: Stadioni u BiH

Post by P308 »

Kakav ce tek pogled iz ove perspektive biti kad i preostala tri nebodera na Trgu heroja dobiju novu fasadu. :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1380 Re: Stadioni u BiH

Post by hrasno38 »

P308 wrote:Kakav ce tek pogled iz ove perspektive biti kad i preostala tri nebodera na Trgu heroja dobiju novu fasadu. :thumbup:
Uuuuuuhhh koliko je tu zeljeza i fosfora uletilo i proletilo meni uopste nije jasno da su ostali a nisu se srusili :(
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1381 Re: Stadioni u BiH

Post by vryzas »

Crvena Tifoza wrote:
vryzas wrote:Image


8) :nargila:

Ja bi samo volio da su na ovom plavom iscrtali grb Želje. Može ispred južne tribine ili negdje na sredini.

Svaka čast FKŽ. :thumbup:


(Bio sam skeptičan na početku u vezi ovog projekta, ali mi je sad drago)

:thumbup:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#1382 Re: Stadioni u BiH

Post by Mišo_Kovač »

P308 wrote:Kakav ce tek pogled iz ove perspektive biti kad i preostala tri nebodera na Trgu heroja dobiju novu fasadu. :thumbup:
Preostala 4 :D I mogao bi se nacekati na to, s obzirom da opcina cicijaši :P
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1385 Re: Stadioni u BiH

Post by archi_a »

“SPORTSKE” SAZNAJU: BiH dobija Nacionalni stadion
August 1. 2018 god.

BiH će pet do šest godina izgraditi jedan od najmodernijih stadiona u ovom dijelu Evrope. Sportski kompleks imat će sve potrebne sadržaje: hotel, nekoliko pomoćnih terena, dvoranu, bazen, ambulantu… Stadion će primati 32.000 gledatelja, saznaju Sportske.ba.

Izgradnja Nacionalnog stadiona trebala bi koštati 45-50 miliona eura. Projekat stadiona, odnosno modernog sportskog centra finansirat će Kanton, Grad, Općina, NSBiH, UEFA-a. Idejni projekat je gotov, a do kraja godine kompletirat će se ostala potrebna dokumentacija, kako bi krenuli radovi.

Stadion bi se trebao graditi u općini Novi grad. Na lokaciji postojećeg centra “Safet Zajko”. Uefina inspekcija je dala zeleno svjetlo, a jedna od najvećih pogodnosti je ta što će se, isključenjem s auto puta za nekih stotinjak metara stići na stadion. Sportski kompleks imat će tržni centar, ali i ogromni parking. Stotinjak metara zračne linije nalazi se zgrada NSBiH.

Sve je sjajno i bajno, osim domaćeg nogometa, gdje mešetari kolo vode. Kroje poredak u skoro svim ligama. Stranci, kako igrači i treneri se forsiraju umjesto domaćih kadrova i talenata. Kojih je u BiH desetljećima bilo od Orašja do Trebinja, od Drine do Une. BiH je zemlja s najviše profi trenerskih licenci, s najviše menadžera i s najgorim uslovima za rad. Samo je u bh. nogometu moguće da u elitnom rangu igraju mjesne zajednice, a VELEŽ, koji je dao najveće fudbalere i trenere iz ovog dijela Evrope zbog poštenog odnosa ne može u viši rang. Premijer liga je takmičenje u kojoj se godinu unaprijed zna ko će pobjediti.

(R.S./Sportske.ba)


:D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#1386 Re: Stadioni u BiH

Post by Mišo_Kovač »

Stiže stadion čim se završe radovi na garaži kod hitne i prvoj transferzali :P

Dajte ba ljudima pare da završe onu grbavicu kako i valja i bog te veselio... :roll:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1387 Re: Stadioni u BiH

Post by agnostic_front »

Šta misle pod ovim "na lokaciji postojećeg centra Safet Zajko" :roll: nek ne jedu govna
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1388 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

archi_a wrote:
“SPORTSKE” SAZNAJU: BiH dobija Nacionalni stadion
August 1. 2018 god.

BiH će pet do šest godina izgraditi jedan od najmodernijih stadiona u ovom dijelu Evrope. Sportski kompleks imat će sve potrebne sadržaje: hotel, nekoliko pomoćnih terena, dvoranu, bazen, ambulantu… Stadion će primati 32.000 gledatelja, saznaju Sportske.ba.

Izgradnja Nacionalnog stadiona trebala bi koštati 45-50 miliona eura. Projekat stadiona, odnosno modernog sportskog centra finansirat će Kanton, Grad, Općina, NSBiH, UEFA-a. Idejni projekat je gotov, a do kraja godine kompletirat će se ostala potrebna dokumentacija, kako bi krenuli radovi.

Stadion bi se trebao graditi u općini Novi grad. Na lokaciji postojećeg centra “Safet Zajko”. Uefina inspekcija je dala zeleno svjetlo, a jedna od najvećih pogodnosti je ta što će se, isključenjem s auto puta za nekih stotinjak metara stići na stadion. Sportski kompleks imat će tržni centar, ali i ogromni parking. Stotinjak metara zračne linije nalazi se zgrada NSBiH.

Sve je sjajno i bajno, osim domaćeg nogometa, gdje mešetari kolo vode. Kroje poredak u skoro svim ligama. Stranci, kako igrači i treneri se forsiraju umjesto domaćih kadrova i talenata. Kojih je u BiH desetljećima bilo od Orašja do Trebinja, od Drine do Une. BiH je zemlja s najviše profi trenerskih licenci, s najviše menadžera i s najgorim uslovima za rad. Samo je u bh. nogometu moguće da u elitnom rangu igraju mjesne zajednice, a VELEŽ, koji je dao najveće fudbalere i trenere iz ovog dijela Evrope zbog poštenog odnosa ne može u viši rang. Premijer liga je takmičenje u kojoj se godinu unaprijed zna ko će pobjediti.

(R.S./Sportske.ba)


:D
Sta ce nam potpuno nov stadion pored Olimpijskog stadiona?
Jos na lokaciji centra Safet Zajko. Centar Safet Zajko je jedna od boljih stvari koja je uradjena na podrucju opcine Novi Grad u zadnjih nekoliko godina i sad treba da postane gradiliste?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1389 Re: Stadioni u BiH

Post by Grean »

Sve poludilo, Ajnadzic i Saudijci sa Kosevom, mi sa Bordo Arenom ali ovi su prekucali...32 000 mjesta za stadion bez kluba koji ni reprezentacija ne bi napunila ni kad dodje Francuska a za sve kvalifikacione bi bio poluprazan.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1390 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

Obecavamo 100 stadiona. Sve ce biti, samo glasajte za SDA.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1391 Re: Stadioni u BiH

Post by archi_a »

Ne pitajte ništa, znam samo da je osoba koja je u "sportskim" strašno bliska sa nogometnim savezom. Za upućene to je S.S. :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1392 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

Grean wrote:Sve poludilo, Ajnadzic i Saudijci sa Kosevom, mi sa Bordo Arenom ali ovi su prekucali...32 000 mjesta za stadion bez kluba koji ni reprezentacija ne bi napunila ni kad dodje Francuska a za sve kvalifikacione bi bio poluprazan.
Idu izbori pa se mora bacat suplja...
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1393 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

archi_a wrote:Ne pitajte ništa, znam samo da je osoba koja je u "sportskim" strašno bliska sa nogometnim savezom. Za upućene to je S.S. :D
Pa ne znam stvarno sta ce nam toliko stadiona u Sarajevu.
Eto ako bi se sve kojim slucajem nedaj Boze ostvarilo(nisam zlonamjeran, vec treba misliti i o tome ko ce sve posjecivati te stadione), imali bi 4 veca stadiona u gradu
Olimpijski stadion Kosevo- 37 500 sjedecih mjesta
Grbavica- oko 20 000 sjedecih mjesta kada budu zavrsene juxna i zapadna tribina
Bordo arena- planirano je oko 15 000 sjedecih mjesta ako se ne varam i
Nacionalni stadion- 32 000 sjedecih mjesta
Ovo je apsolutno previse. Ono sto se po meni treba uraditi kada je u pitanju reprezentacija je renoviranje Koseva. Znaci, eventualno malo povecati kapacitet na nekih 40 000-45 000 sjedecih mjesta, natkriti stadion, uraditi sta je jos potrebno da stadion zadovolji kriterije za odigravanje utakmica grupne faze Lige prvaka i Europa lige i to je to. Ne treba razmisljat o izgradnji potpuno novog stadiona, pogotovo ne na lokaciji centra Safet Zajko.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1394 Re: Stadioni u BiH

Post by Maharadza »

mali_milojica wrote:Obecavamo 100 stadiona. Sve ce biti, samo glasajte za SDA.
Image

Na svim nOIvimama! :bih:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#1395 Re: Stadioni u BiH

Post by FreakyStyley »

Ali u Kosevo se jednostavno ne isplati ulagati. Ja shvatam da su mnogi pitari sentimentalni u vezi tog stadiona, ali on je upravo to sto Grean kaze - rupa bez dna. Jednostavno nije fudbalski stadion i to je to.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1396 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

S obzirom da mnogi kao najveci nedostatak Koseva navode atletsku stazu, zasto u potencijalnom renoviranju ne bismo uradili ono sto je uradjeno sa Luzhniki stadionom u Moskvi.
Zasto se teren ne bi ukopao jos dublje u zemlju, tako bi uklonili atletsku stazu, dobili na kapacitetu i kao jos jednu vrlo bitnu stavku tribine bi mogle biti napravljene tako da ne pocinju od nivoa terena.
Mislim da se sve navedeno(uklanjanje atletske staze, natkrivanje stadiona i uredjivanje ostalih stvari koje su potrebne da bi se stadion mogao koristiti za grupne faze Lige prvaka i Europa lige) mogo uraditi za 50 miliona eura
Last edited by Leopard_SA on 01/08/2018 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1397 Re: Stadioni u BiH

Post by SmokingMan »

Nema potrebe za ukopavanjem,nije rat,nama je jednsotavno potreban novi,manji stadion.Ali do nekih boljih vremena. :thumbup:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1398 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

SmokingMan wrote:Nema potrebe za ukopavanjem,nije rat,nama je jednsotavno potreban novi,manji stadion.Ali do nekih boljih vremena. :thumbup:
Da li govoris za reprezentaciju ili klub?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1399 Re: Stadioni u BiH

Post by SmokingMan »

Leopard_SA wrote:
SmokingMan wrote:Nema potrebe za ukopavanjem,nije rat,nama je jednsotavno potreban novi,manji stadion.Ali do nekih boljih vremena. :thumbup:
Da li govoris za reprezentaciju ili klub?
Za klub,reprezentacija barem za sada ima gdje da igra,rijetko da o njihovoj "stanarini" i razmišljam... :thumbup:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#1400 Re: Stadioni u BiH

Post by Leopard_SA »

SmokingMan wrote:
Leopard_SA wrote:
SmokingMan wrote:Nema potrebe za ukopavanjem,nije rat,nama je jednsotavno potreban novi,manji stadion.Ali do nekih boljih vremena. :thumbup:
Da li govoris za reprezentaciju ili klub?
Za klub,reprezentacija barem za sada ima gdje da igra,rijetko da o njihovoj "stanarini" i razmišljam... :thumbup:
Za klub se slazem. Kao sto sam ranije napisao, volio bih da imamo svoj stadion, koji je potpuno fudbalski i koji je manjeg kapaciteta od Koseva.
Post Reply