Stadioni u BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#1126 Re: Stadioni u BiH

Post by luckylaka »

leškarenje wrote:
luckylaka wrote:
Jel ovo proslo 6 mjeseci od ove objave.Zna li se dokle se stiglo
Odakle ti to Boga ti ....ja juce vidio ovo,o kakvih 6 mjeseci govoris :(
Ok,do mene je .Vidio sam datum 06-12-2017 a posto se to kod mene tumaci naopako tj.ide prvo mjesec pa dan eto pomislio sam tako.Sorry.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#1127 Re: Stadioni u BiH

Post by leškarenje »

luckylaka wrote: Ok,do mene je .Vidio sam datum 06-12-2017 a posto se to kod mene tumaci naopako tj.ide prvo mjesec pa dan eto pomislio sam tako.Sorry.
Dobro si,ima i ta :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1128 Re: Stadioni u BiH

Post by Grean »

Stručnjaci napravili analizu travnjaka: Sarajevski rivali će se obratiti predstavnicima vlasti za pomoć

Riječ je o firmi SiSpitches, koja je između ostalog, zaslužna za vrhunske travnate podloge na stadionima FC Barcelona, Athletic Bilbao, Besiktas JK, Chelsea FC, Galatasaray, Olympiacos i drugi.

Također, ova firma je jedan od najvećih dobavljača za predstojeće svjetsko prvenstvo u Rusiji, a u toku svoje posjete gradu Sarajevu, koja se realizovala na poziv FK Sarajevo, posjetili su Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, kako bi uradili analizu koševskog travnjaka, te nakon iste, dostavili klubu i prijedloge za modernizaciju i poboljšanje trenutnog stanja.

Obzirom na trenutne vremenske okolnosti, stanje nije zadovoljavajuće za vrhuski sport, no predstavnici kompanije SiSpitches su istakli da travnata podloga Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” može biti jedna od najboljih u regionu, te će u skladu s tim pripremiti i odgovarajući projekat za unaprijeđenje travnjaka.

U toku svoje posjete glavnom gradu Bosne i Hercegovine, SiSpitches je posjetio i stadion Grbavica, te će oba sarajevska kluba svoja iskustva, kao i dobivene informacije iskoristiti u razgovorima sa predstavnicima vlade, koji su nedavno obećali unaprijeđenje travnjaka na koševskom stadionu i na Grbavici


http://sport1.ba/premijer-liga-bih/stru ... moc/103364
Fino od nas, treba misliti na komsije.

Nadajmo se da ce nesto biti. Gledam juce onaj Zvijezdin stadion pa ne mogu da vjerujem koja razlika.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1129 Re: Stadioni u BiH

Post by vryzas »

zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1131 Re: Stadioni u BiH

Post by zipoo »

Od izuzetne je važnosti uključivanje lokalne zajednice u ovaj projekat, te njihove spremnosti za finansiranje istog.

halali Huso materi
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1132 Re: Stadioni u BiH

Post by channel10 »

Nema potrebe da Huso ista halali. Bice nesto, ako nista u Zenici(tamo i gdje su naucili ulagati u svoje).
Trenutni kapaciteti stadiona :Kosevo 34 000, Bilino polje 15 600 i Grbavica 13 750 (13 850).
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1133 Re: Stadioni u BiH

Post by archi_a »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1134 Re: Stadioni u BiH

Post by Logovan »

Dobar taj stadion u Zenici. Kada je to nova tribina napravljena?
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1135 Re: Stadioni u BiH

Post by archi_a »

Logovan wrote:Dobar taj stadion u Zenici. Kada je to nova tribina napravljena?
Naleti na sliku, vjeruj nisam ni obratio pažnju. :P U svakom slučaju, to je približno negdje gdje smo sad sa stadionima.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ima još par, jelde, sa kakvom takvom infrastrukturom, al eto, da ne tražim.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1136 Re: Stadioni u BiH

Post by zipoo »

channel10 wrote:Nema potrebe da Huso ista halali. Bice nesto, ako nista u Zenici(tamo i gdje su naucili ulagati u svoje).
Trenutni kapaciteti stadiona :Kosevo 34 000, Bilino polje 15 600 i Grbavica 13 750 (13 850).
1 gradski stadion je nista, ima jos 10 klubova sa usranim terenom u vlasnistvu grada
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1137 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

Pa koliko mi omamo stadiona koji se mogu nazvati stadionima
Grbavica kosevo i bilino to je da kazem ta prva klasa
Ne znam sad kakav je u bl zrinjski i slobodin iz tz
Vjerovatno ono nesto na pola a ostalo je uglavnom ja mislim jedna dvije tribine i to je to
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1138 Re: Stadioni u BiH

Post by zipoo »

supercali wrote:Pa koliko mi omamo stadiona koji se mogu nazvati stadionima
Grbavica kosevo i bilino to je da kazem ta prva klasa
Ne znam sad kakav je u bl zrinjski i slobodin iz tz
Vjerovatno ono nesto na pola a ostalo je uglavnom ja mislim jedna dvije tribine i to je to
ako cemo ih redat po klasama onda BP 1. klasa, Grbavica 2. klasa, Kosevo, BB, Pecara 3. klasa, ostali 4. klasa
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1139 Re: Stadioni u BiH

Post by Logovan »

archi_a wrote:
Logovan wrote:Dobar taj stadion u Zenici. Kada je to nova tribina napravljena?
Naleti na sliku, vjeruj nisam ni obratio pažnju. :P U svakom slučaju, to je približno negdje gdje smo sad sa stadionima.

Ima još par, jelde, sa kakvom takvom infrastrukturom, al eto, da ne tražim.
Mnogi ne obrate pažnju kada postavljaju sliku BP. :mrgreen: Svaka čast za post, za trud. :thumbup:

Većina ovih stadiona se mogla preurediti do ove godine da liče na nešto, ali nije bilo dovoljno pameti, želje, previše ličnih interesa, ublehaša, itd.

AFH - sve mi se čini da će se pojedine tribine morati rušiti. :-) Šta je sa svim onim prostorijama ispod zapada i istoka? Možda se i može rekonstruisati, bez ikakvog rušenja, nisam pametan. :-) Natkriti makar dvije tribine.
Grbavica - južna tribina se mora srušiti i približiti se terenu. Zapad se može ostaviti ovakav kakav je, ako se već ide na ono "old school" tribina, samo možda da se još malo preuredi. Natkriti i istok i jug.
BP - rekonstruisati sjever i jug i da su iste visine kao i istok, ako već nisu. Mislim da je bespotrebno povećavati kapacitet pa da se dobiju tribine kao što je zapadna tribina.
BB - srušiti ovu gornju tribinu, odnosno gornji sprat, ruglo obično. Napraviti tribinu gdje su Ultrasi i iza gola, odnosno sa desne strane od Ultrasa.
Tušanj - Nova tribina je ok, neka još naprave istočnu (krenuli su, pa su stali :roll: ), a zapad neka sruše i naprave novu. Ovo im je možda i previše.
Otoka - Ne treba ništa raditi, jedino da se poveća kapacitet radi navijača Sarajeva i Željezničara. :mrgreen:
Vrapčići - povećati kapacitet tribine gdje su RA.
GS Banja Luka - Zar je sjeverna tribina morala biti ovako ružna? Trebali su je napraviti, kao što izgledaju ostale dvije i to je to. Ukinuti tribinu (ko fol tribina) gdje budu gostujući navijači. Ima mjesta na istoku.

Stadioni u Vitezu, Kaknju, Bijeljini, Krupi - Samo ih treba redovno održavati, urediti okolinu i tako to.
Last edited by Logovan on 28/02/2018 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1140 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

Pecara je odmah iza BP. Solidan stadion,dobar teren,reflektori. Kao minus bi mu naveo jedino što je linija blizu betonske konstrukcije tribina i ne daj Bože da se nekome nešta desi.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1141 Re: Stadioni u BiH

Post by zipoo »

Pecara je premala. Za SB je dobar stadion i ne treba veci, ali ako cemo gledati sve ukupno onda ona meni nije ispred Grbavice. Iako ispunjava 2. kategoriju
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1142 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

Meni je drago da Velež Vrapcice radi i da je taj stadion bolji i uljudniji nego BB. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1143 Re: Stadioni u BiH

Post by channel10 »

Kako kazu, plan za BP je da prvo dizu sjever i jug do visine zapadne tribine. Nakon toga ide rekonstrukcija istoka (takodjer do visine ostalih tribina) jer tu ima najvise posla.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1144 Re: Stadioni u BiH

Post by pirmin »

Dzaba stadion ako ce ga odrzavati neko poput onog pavijana u Banjaluci. :-)

https://goo.gl/images/D2fcPA

:oops:
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1145 Re: Stadioni u BiH

Post by Logovan »

Predstavnik Unije europskih nogometnih asocijacija (UEFA) Nebojša Ivković, zadužen za infrastrukturne projekte, naredne sedmice boravit će u Nogometnom savezu Bosne i Hercegovine.

Tačnije, od 12. do 14. marta Ivković će obići Grad Zenicu, te sarajevske općine Centar, Novi Grad i Novo Sarajevo, u potrazi za perspektivnom lokaciju za izgradnju novog, modernog stadiona.

"Pored toga, predstavnici navedenih lokalnih zajednica prezentirat će planove unaprijeđenja infrastrukture stadiona koji se nalaze u njihovim lokalnim zajednicama", saopćeno je iz NS BiH.

NS BiH je izrazio ii spremnost da u okviru svojih finansijskih mogućnosti i dostupnosti namjenskih fondova FIFA-e i UEFA-e pomogne lokalne zajednice i njihove stadione, ali je naglašeno i da NS BiH nije nadležan, niti može proglašavati bilo koji stadion "nacionalnim stadionom".
Betanija, bivša kasarna Maršal Tito, Gras, kod RTV doma, Otoka, itd.

Nema na čemu Nebojša.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1146 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

GRAS i zemlja kod RTV doma su već kaparisani.
Betanija možda.
Kasarna daj Bože da Ameri daju da im se pravi stadion u blizini ambasade gdje se kreće veliki broj ljudi.
Otoka nema mjesta.
Dva idealna mjesta za Stadion su
BauHaus iza RTV kod Miljacke ili Centrotrans gdje je auto pijaca.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#1147 Re: Stadioni u BiH

Post by leškarenje »

mali_milojica wrote:GRAS i zemlja kod RTV doma su već kaparisani.
Betanija možda.
Kasarna daj Bože da Ameri daju da im se pravi stadion u blizini ambasade gdje se kreće veliki broj ljudi.
Otoka nema mjesta.
Dva idealna mjesta za Stadion su
BauHaus iza RTV kod Miljacke ili Centrotrans gdje je auto pijaca.
Ta zemlja na autopijaci je od Mulica koliko sam cuo,a kakvi su oni mozda bi se moglo sta izvarijantisati.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1148 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

Ta zemlja jeste od Mulica,e sada za koliko bi prodali je druga stvar :D
Nema ništa od nacionalnog stadiona. Kad bi se krenulo praviti,odjednom bi se Srbi i Hrvati sjetili da je ovo i njihova zemlja,pa bi tražili da se stadion pravi u BL ili Mostaru. Ili bi zauzvrat tražili nešto drugo.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1149 Re: Stadioni u BiH

Post by vryzas »

https://fkzeljeznicar.ba/foto-predstavn ... ica/31243/
U tekućoj 2018.godini predviđena je zamjena glavnog travnjaka, ugradnja novog sistema kontrole ulaza, radovi na fasadi na sjevernoj tribini te izgradnja krova iznad istočne tribine. Nakon toga u naredne dvije godine planirana je izgradnja južne i zapadne tribine.

Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1150 Re: Stadioni u BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Vala kad rade PS ovih slika Grbavice, sto ne srede i onu sumu iza juga. :D
Post Reply