Stadioni u BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#1026 Re: Stadioni u BiH

Post by bjelave »

Jest, samo Grbavica ima najbolji teren i drenažu. Nije se reprezentacija bez razloga tamo preselila
User avatar
turbofolk
Posts: 3138
Joined: 13/05/2014 09:37

#1027 Re: Stadioni u BiH

Post by turbofolk »

Grbavica je potencijalno lijep stadion, sa dvije vrlo kvalitetne tribine, iako je sve to još u naznakama. Osim toga to je jedna od rijetkih pozitivnih priča u BiH kad je u pitanju izgradnja sportske infrastrukture kod nas. I ono najznačajnije, sviđalo se to nama (Pitarima) ili ne, a meni se recimo sviđa, stadion Grbavica zauzima posebno mjesto u ratnoj historiji Sarajeva i u ovakvom stanju u kakvom je sad, ona je spomenik i potvrda odbrane, pa da upotrijebim i težu riječ, simbol opstanka BiH. Sigurno je da sad bode oči onima koji su je palili i željeli je sravnit sa zemljom. Nije toga svjestan ni značajan dio mlađih Željovaca, a kamoli Pitara.
O terenu i drenažama ne bih. Mi u utakmici protiv Belgije jednostavno nismo imali ponuditi ništa bolje i dobili smo to što smo dobili. U svijet je otišla jedna prilično ružna slika, kao opomena i šamar svima nama do čega smo doveli svoja sportska borilišta.
SSemir
Posts: 4572
Joined: 26/02/2009 08:42

#1028 Re: Stadioni u BiH

Post by SSemir »

Pricamo o fudbalskom terenu na temi o fudbalu, i navodis argumente "pozitivna prica" "potencijalno" "ratna proslost", a o terenu i drenazama ne bi da pricas.
:-) :-) :-) :-)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1029 Re: Premijer liga BiH

Post by sabina1 »

kakotakonikako wrote:....izjavio je za Faktor Nedžad Koldžo, načelnik Općine Novo Sarajevo....Uvijek mi je bio cilj, pa i prije nekoliko godina kada smo započeli priču o uređenju Grbavice, da dovedemo reprezentaciju Bosne i Hercegovine na ovaj stadion i to smo postigli..
Da sam novinarka Faktora pitala bih Koldzu slijedece :
- o kojoj mnozini misli kada kaze da je zelio dovesti reprezentaciju na stadion i s kim je to postigao , s Željom mozda ?

Da se kratko podsjetimo.
Koldzo je 2012 u septembru svecano pred navijacima Zeljeznicara obecao rekonstrukciju stadiona Grbavica.
Njegov tadasnji protivkandidat , klupska legenda Dzelaludin Muharemovic recimo to nije obecao iako bi emotivnije i realnije pristupio tome.
Kako je Koldzo mogao pomoci obnovu stadiona koji nije u javnom vlasnistvu ?

Ok.
Vrijeme tece ne desava se nista.

U Zelju dolazi nova uprava i pocinje rekonstrukcija stadiona....srcem i novcem navijaca i kluba pravi se sjajna tribina.
Koldzo iako kreira fiktivni budzet oko 30 miliona za proslu i ovu godinu (fiktivni jer u oba slucaja mu je izvrsenje oko 45 % i najveca rashodovna stavka su naravno plate i naknade) shvata da se teska srca mora ukljuciti u pomoc da ga ne bi prozivali.
Konkretno je recimo opozicija imala amandmane za grantove pri izgradnji tribine....Koldzo u dva navrata daje po 100.000 KM.

Da li sve ovo ima smisla ?
Ako posmatramo iz ugla svih gradjana BiH koji nisu navijaci Zeljenicara investicije nemaju smisla - pomaze se izgradnja privatnog stadiona u vlasnistvu FK Zeljeznicar bez obzira na javni interes.
Ako posmatramo iz ugla izvrsenja budzeta koji je kriminalno malen i koji sluzi samo za isplate plata svaka i bilo kakva investicija u nesto gdje Koldzo bas i nema direktan interes - itekako ima smisla.

Da li je Koldzo lazovcina ?
.........
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#1030 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

bjelave wrote:http://sport1.ba/ostalo/koldzo-napravit ... ropu/99806

Koldzo poziva Federaciju i ostale organe vlasti da novac ulazu u vlasnistvo UG koji istim tim organima vlasti duguje milione maraka neplacenog poreza. I koje ih potkrada na dnevnoj bazi jer ne placa doprinose za zaposlene. Recimo uplacuje duplo manje nego FKS.

Dakle, Koldzo direktno ohrabruje potkradanje drzave i to jos honorira drzavnim novcem.
Nemoj tako kolega, njih ipak država 'ebe gdje god stigne, svi su protiv njih, ali izdržat će radnička klasa kontra dušmanskog sistema i ovoga puta! :oops:
Rilkoni
Posts: 847
Joined: 07/08/2015 23:01

#1031 Re: Premijer liga BiH

Post by Rilkoni »

sabina1 wrote:
kakotakonikako wrote:....izjavio je za Faktor Nedžad Koldžo, načelnik Općine Novo Sarajevo....Uvijek mi je bio cilj, pa i prije nekoliko godina kada smo započeli priču o uređenju Grbavice, da dovedemo reprezentaciju Bosne i Hercegovine na ovaj stadion i to smo postigli..
Da sam novinarka Faktora pitala bih Koldzu slijedece :
- o kojoj mnozini misli kada kaze da je zelio dovesti reprezentaciju na stadion i s kim je to postigao , s Željom mozda ?

Da se kratko podsjetimo.
Koldzo je 2012 u septembru svecano pred navijacima Zeljeznicara obecao rekonstrukciju stadiona Grbavica.
Njegov tadasnji protivkandidat , klupska legenda Dzelaludin Muharemovic recimo to nije obecao iako bi emotivnije i realnije pristupio tome.
Kako je Koldzo mogao pomoci obnovu stadiona koji nije u javnom vlasnistvu ?

Ok.
Vrijeme tece ne desava se nista.

U Zelju dolazi nova uprava i pocinje rekonstrukcija stadiona....srcem i novcem navijaca i kluba pravi se sjajna tribina.
Koldzo iako kreira fiktivni budzet oko 30 miliona za proslu i ovu godinu (fiktivni jer u oba slucaja mu je izvrsenje oko 45 % i najveca rashodovna stavka su naravno plate i naknade) shvata da se teska srca mora ukljuciti u pomoc da ga ne bi prozivali.
Konkretno je recimo opozicija imala amandmane za grantove pri izgradnji tribine....Koldzo u dva navrata daje po 100.000 KM.

Da li sve ovo ima smisla ?
Ako posmatramo iz ugla svih gradjana BiH koji nisu navijaci Zeljenicara investicije nemaju smisla - pomaze se izgradnja privatnog stadiona u vlasnistvu FK Zeljeznicar bez obzira na javni interes.
Ako posmatramo iz ugla izvrsenja budzeta koji je kriminalno malen i koji sluzi samo za isplate plata svaka i bilo kakva investicija u nesto gdje Koldzo bas i nema direktan interes - itekako ima smisla.

Da li je Koldzo lazovcina ?
.........
Ja da sam novinar pitao bih prvo tvoje ahbabe da li i dalje misle da je ulaganje u stadion Grbavica nepotrebno? Zasto su sad licemjeri? Sad stadion ima kategoriju tri, mnogo stvari uradjeno na njemu, jedna od njih i tribina istok, najavljena gradnja novog juga i rekonstrukcija terena, u blizoj buducnosti ce biti i kategorija 4, sve zahvaljujuci Zeljinoj upravi i navijacima. Prije toga prstom nisu mrdnuli ni pozicija ni opozicija, samo lagali i jedni i drugi. Ako klub plati poreza na godisnjem nivou preko milion KM, zasto ne bi opcina onda tom klubu finansijski pomogla? Jos dodas na to da je tu rijec o necemu sto je javni interes, najtrofejniji fudbalski klub u drzavi, sa armijom svojih navijaca sirom nase drzave i inostranstva.

Sta bi bona Muharemovic realnije postupio, ne znas jel gore sto je Koldzo lazovcina, sto je Dzelo nesposoban ili sto ste vi iz opozicije u globalu velike debilcine, pa vas ovakav Koldzo hladno ko slinu otresa na izborima..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1032 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

Obnova grbavice koja je privatno vlasnistvo ne moze biti objekat od javnog interesa
Da se grbavica obnovila jeste
Vecinom od ulaganja navijaca jeste i svaka cast na tome
Tu ne moze niko prigovoriti bez obzira za koga navija
Da se gradi iz budzeta ne moze
Jer ja mogu navijati za sarajevo olimpik saobracajac ili velez i meni nije javni interes bez obzira koliko zeljo ima navijaca
Mozda uopstr ne pratim fudbal i kao takav mi ne moze biti interes ni da je opstinski mada je to druga prica sto u ovoj prici nije slucaj

Sve dok se gradi parama navijaca vlasnika uprave investitora neka naprave Allianz Arenu ako mogu al od javnih para nikako ni grbavica ni pandan fk sarajeva
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#1033 Re: Stadioni u BiH

Post by Charuga »

U 2015. godini učestovali smo finansijski u adaptaciji svlačionica na pomoćnom stadionu sa 20 hiljada maraka. Naredne, 2016. godine za izgradnju reflektora i rekonstrukciju podloge na terenu sa vještačkom travom izdvojili smo iz budžeta oko 106 hiljada maraka. ... Na to smo dodali još 10 hiljada maraka da bi se reflektori mogli priključiti na pomoćnom stadionu. Nakon toga potpisali smo ugovor za sanaciju vještačke trave i Općina je dala 56 hiljada maraka.
Ovo se tiče terena sa umjetnom travom, koji nije Željin, ali prevarant sve ovo trpa u pomoć klubu.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#1034 Re: Stadioni u BiH

Post by ZonFon »

Charuga wrote:
U 2015. godini učestovali smo finansijski u adaptaciji svlačionica na pomoćnom stadionu sa 20 hiljada maraka. Naredne, 2016. godine za izgradnju reflektora i rekonstrukciju podloge na terenu sa vještačkom travom izdvojili smo iz budžeta oko 106 hiljada maraka. ... Na to smo dodali još 10 hiljada maraka da bi se reflektori mogli priključiti na pomoćnom stadionu. Nakon toga potpisali smo ugovor za sanaciju vještačke trave i Općina je dala 56 hiljada maraka.
Ovo se tiče terena sa umjetnom travom, koji nije Željin, ali prevarant sve ovo trpa u pomoć klubu.
Jel Zeljine selekcije treniraju i igraju tekme na istom terenu i po kojoj cijeni?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#1035 Re: Stadioni u BiH

Post by Charuga »

Ne znam koja je cijena u pitanju, ali znam da teren nije Željin i nije se napravio za Želju. Mogu ih koristiti, i koriste, i druge ekipe, kao i one terene sa umjetnom travom na Koševu, koje je napravila opština Centar.
Šta god da pokušavaš i dalje stoji isto, ulaganja u taj teren se ne mogu predstaviti kao ulaganja u Želju. To što prevrtljivi političar pokušava, to je njegova stvar.

P.S. Mogao je onda ubaciti i pare koje su dali za sportsku dvoranu na Grbavici, pa i to predstaviti kao da su uložili u Želju.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1036 Re: Stadioni u BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Budimo realni, Željo je jedini premierligaš iz općine Novo Sarajevo i kao takav zaslužuje sponzorstvo i pomoć općine kao što i:

Sarajevo zaslužuje sponzorstvo i pomoć općine Centar - i ima je!
Sloboda zaslužuje sponzorstvo i pomoć Grada Tuzle - i ima je!
Borac zaslužuje sponzorstvo i pomoć Grada Banjaluke - i ima je!
Čelik zaslužuje sponzorstvo i pomoć Grada Zenica - i ima je!

Pomoć Grada i Kantona zaslužuju i Sarajevo i Željo - i na papiru je imaju!

Sad ko je sposoban koliko iskoristiti, to je posebna priča. Problem je usafunjani pitarski mentalitet koji slabo pamti i razdvaja argumente. Od rata naovamo FK Sarajevo ne plaća CSR-u 180.000,00 KM za godišnje korištenje GRADSKOG STADIONA Koševo. Stadion Koševo ima veze sa FK Sarajevo ko i sa FK Hrid. Korištenje se fakturiše kao pomoć ili sadaka ili donacija, tj. ne fakturiše. Izračunajte koliko je to keša, i ko Vam stadion održava. Nijednu KM niste uložili u infrastrukturu od rata, to Vam drugi rade. Najsvježiji primjer je da vam depilirani kupuje veš mašine.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#1037 Re: Stadioni u BiH

Post by ZonFon »

Ne pokusavam nista, nego samo rezonujem ako ti je neko poboljsao uslove za treniranje i igranje ne možeš reći da nije uložio u tebe.

Ako meni direktor kupi novi laptop, mobitel i plati racune za isti ne mogu reci da nije ulozio u mene jer iako je laptop i mobitel u vlasnistvu firme ja imam bolje uslove.
User avatar
Logovan
Posts: 94338
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1038 Re: Stadioni u BiH

Post by Logovan »

Nije to baš tako, pomalo lupaš, ali hajde eto.

Standardno razmišljanje od ljudi poganog košpicarskog mentaliteta.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1039 Re: Stadioni u BiH

Post by MensurM »

ZonFon wrote:Ne pokusavam nista, nego samo rezonujem ako ti je neko poboljsao uslove za treniranje i igranje ne možeš reći da nije uložio u tebe.

Ako meni direktor kupi novi laptop, mobitel i plati racune za isti ne mogu reci da nije ulozio u mene jer iako je laptop i mobitel u vlasnistvu firme ja imam bolje uslove.
Pa više je uložila opština Centar u Sarajevo nego Novo Sarajevo u Želju. Iako sigurno u Centru ima više navijača Želje nego u NS navijača Sarajeva.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1040 Re: Premijer liga BiH

Post by sabina1 »

Rilkoni wrote:
sabina1 wrote:
kakotakonikako wrote:....izjavio je za Faktor Nedžad Koldžo, načelnik Općine Novo Sarajevo....Uvijek mi je bio cilj, pa i prije nekoliko godina kada smo započeli priču o uređenju Grbavice, da dovedemo reprezentaciju Bosne i Hercegovine na ovaj stadion i to smo postigli..
Da sam novinarka Faktora pitala bih Koldzu slijedece :
- o kojoj mnozini misli kada kaze da je zelio dovesti reprezentaciju na stadion i s kim je to postigao , s Željom mozda ?

Da se kratko podsjetimo.
Koldzo je 2012 u septembru svecano pred navijacima Zeljeznicara obecao rekonstrukciju stadiona Grbavica.
Njegov tadasnji protivkandidat , klupska legenda Dzelaludin Muharemovic recimo to nije obecao iako bi emotivnije i realnije pristupio tome.
Kako je Koldzo mogao pomoci obnovu stadiona koji nije u javnom vlasnistvu ?

Ok.
Vrijeme tece ne desava se nista.

U Zelju dolazi nova uprava i pocinje rekonstrukcija stadiona....srcem i novcem navijaca i kluba pravi se sjajna tribina.
Koldzo iako kreira fiktivni budzet oko 30 miliona za proslu i ovu godinu (fiktivni jer u oba slucaja mu je izvrsenje oko 45 % i najveca rashodovna stavka su naravno plate i naknade) shvata da se teska srca mora ukljuciti u pomoc da ga ne bi prozivali.
Konkretno je recimo opozicija imala amandmane za grantove pri izgradnji tribine....Koldzo u dva navrata daje po 100.000 KM.

Da li sve ovo ima smisla ?
Ako posmatramo iz ugla svih gradjana BiH koji nisu navijaci Zeljenicara investicije nemaju smisla - pomaze se izgradnja privatnog stadiona u vlasnistvu FK Zeljeznicar bez obzira na javni interes.
Ako posmatramo iz ugla izvrsenja budzeta koji je kriminalno malen i koji sluzi samo za isplate plata svaka i bilo kakva investicija u nesto gdje Koldzo bas i nema direktan interes - itekako ima smisla.

Da li je Koldzo lazovcina ?
.........
Ja da sam novinar pitao bih prvo tvoje ahbabe da li i dalje misle da je ulaganje u stadion Grbavica nepotrebno? Zasto su sad licemjeri? Sad stadion ima kategoriju tri, mnogo stvari uradjeno na njemu, jedna od njih i tribina istok, najavljena gradnja novog juga i rekonstrukcija terena, u blizoj buducnosti ce biti i kategorija 4, sve zahvaljujuci Zeljinoj upravi i navijacima. Prije toga prstom nisu mrdnuli ni pozicija ni opozicija, samo lagali i jedni i drugi. Ako klub plati poreza na godisnjem nivou preko milion KM, zasto ne bi opcina onda tom klubu finansijski pomogla? Jos dodas na to da je tu rijec o necemu sto je javni interes, najtrofejniji fudbalski klub u drzavi, sa armijom svojih navijaca sirom nase drzave i inostranstva.

Sta bi bona Muharemovic realnije postupio, ne znas jel gore sto je Koldzo lazovcina, sto je Dzelo nesposoban ili sto ste vi iz opozicije u globalu velike debilcine, pa vas ovakav Koldzo hladno ko slinu otresa na izborima..
Poštovani , u fudbal i stadione se nimalo ne razumijem , u politiku se ponešto razumijem a javni novac i javni interes me mnogo ali mnogo zanima a i i ponešto se razumijem.

Idemo redom.

Fudbal i stadioni .
Moje pisanje nema nikakve veze sa pripadnošću ili oponiranju nekoj navijačkoj grupi , subkulturi , bilo čemu , nemam pojma ništa o tome , nemam pojma ni o samoj fudbalskoj igri , proklamativno "navijam" za Želju jer za Želju navija cijela porodica već decenijama i decenijama.

Politika
U potpunosti se slažem s vama da su opozicioni prijedlozi - politički i politikanski ali morate biti svjesni da opozicija NE UPRAVLJA NOVCEM , NE DONOSI ODLUKU O RASPODJELI NOVCA , NEMA UTICAJA NA IZNOS GRANTOVA ILI VRIJEME ISPLATE , dakle koliko god se opozicija mora i treba optužiti za politikanstvo toliko je pozicija tj. Koldžo Nedžad direktno odgovorniji , jer on je investicioni mendažer opštine po statutu , direktno donosi odluke o budžetu , izvršenju , vremenu isplate i on je prvi direktno upleo i stadion Grbavicu i FK Željezničar u vlastitu kampanju 2012 godine sa lažnim obećanjem te se sada uz veliki trud i zalaganje uprave Željezničara pokušava se medijski nametnuti kao važan faktor u rekonstrukciji stadiona sa ovim stupidnim saopštenjima ("mi smo doveli reprezentaciju na Grbavicu") iako je obećao CIJELU REKONSTRUKCIJU STADIONA pa je ovih 200.000 koje je isplatio za dvije godine kap u moru potreba za cjelokupnu rekonstukciju objekta izgrađenog 1953 godine.
Shvatam ja da upravi mnogo znači isplata bilo kakvog granta i da će to koliko-toliko pomoći ali u političkom smislu to je ništa spram obećanog.
Muharemovića sam spomenula jer sam kroz priče shvatila da je on bio vrlo važan čovjek u historiji Željezničara , da bi ovom problemu pristupio iz tih razloga mnogo emotivnije i subjektivnije ali da se nije u predizbornoj kampanji razbacivao fiktivnim obećanjima poput Koldže o rekonstrukciji stadiona , nego da je ipak imao političku odgovornost iako je za razliku od Koldže - neodvojivi dio historije i tradicije kluba.
Da li je Koldžo politički lažov nevezano za isplaćene grantove......?

Javni novac i javni interes.
Apsolutno sam protiv dodjele sredstava rekonstrukciji stadiona u privatnom vlasništvu iako to vlasništvo ima javni značaj bez širokog konzesusa poreznih obveznika (referendum , javna rasprava i sl) jer je to apsurdno.
Ipak u uslovima kada je izvršenje budžeta Novo Sarajevo minimalno i taj budžet služi isključivo i u NAJVEĆOJ MJERI za isplate plata i naknada i odvajanje sredstava za rezerve Civilne zaštite , kad nemamo obilježene saobraćajnice , ispravne trotoare , zakrpljene pješačke staze kad nam općina liči na Ruandu a da ne pominjemo da nema niti jedne kapitalne investicije , izgradnje , rekonstrukcije , promjene i sl , onda je i OVAKAV VID učešća općine u nekom kapitalnom projektu pa makar on bio i u privatnom vlansištvu sa nekom javnom svrhom a bez direktne Koldžine koristi - itekako potreban.

Bolje i privatni Željo nego Nedžad Koldžo.

Shvatate ?

Lijep pozdrav.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#1041 Re: Stadioni u BiH

Post by Charuga »

ZonFon wrote:Ne pokusavam nista, nego samo rezonujem ako ti je neko poboljsao uslove za treniranje i igranje ne možeš reći da nije uložio u tebe.
Općina Novo Sarajevo je od 2014. do 2017. godine za uređenje stadiona Grbavica iz budžeta izdvojila pola miliona maraka.
Pomogao da omladinski pogon Želje, i drugih koji žele, ima bolje uslove za treniranje da, ali on priča o nećemu sasvim drugom, a onda ubacuje i taj teren. Nije uložio te pare u uređenje stadiona Grbavica, i nema potrebe da ih veže sa tim. Prvi tim svakako ne trenira tu.
Opštine prave terene i to je u redu. Centar, N. Sarajevo, N. Grad (Halilovići) ... ali nemoj to pripisivati da si uložio u klubove.

Helem, šuplja predizborna se nastavlja.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1042 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

Jel hocete da kazete da teren nije vlasnistvo zelje nego samo tribine?
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1043 Re: Stadioni u BiH

Post by BlueBlood »

:lol: :lol: e svasta
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#1044 Re: Stadioni u BiH

Post by ZonFon »

MensurM wrote:
ZonFon wrote:Ne pokusavam nista, nego samo rezonujem ako ti je neko poboljsao uslove za treniranje i igranje ne možeš reći da nije uložio u tebe.

Ako meni direktor kupi novi laptop, mobitel i plati racune za isti ne mogu reci da nije ulozio u mene jer iako je laptop i mobitel u vlasnistvu firme ja imam bolje uslove.
Pa više je uložila opština Centar u Sarajevo nego Novo Sarajevo u Želju. Iako sigurno u Centru ima više navijača Želje nego u NS navijača Sarajeva.
Normalno je da opstina ulaze pare u svoju imovinu a time indirektno mi imamo najvise koristi jer najvise koristimo stadion.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1045 Re: Stadioni u BiH

Post by MensurM »

ZonFon wrote:
MensurM wrote:
ZonFon wrote:Ne pokusavam nista, nego samo rezonujem ako ti je neko poboljsao uslove za treniranje i igranje ne možeš reći da nije uložio u tebe.

Ako meni direktor kupi novi laptop, mobitel i plati racune za isti ne mogu reci da nije ulozio u mene jer iako je laptop i mobitel u vlasnistvu firme ja imam bolje uslove.
Pa više je uložila opština Centar u Sarajevo nego Novo Sarajevo u Želju. Iako sigurno u Centru ima više navijača Želje nego u NS navijača Sarajeva.
Normalno je da opstina ulaze pare u svoju imovinu a time indirektno mi imamo najvise koristi jer najvise koristimo stadion.
Ne ulaže u svoju, nego od kluba ne traži novac za svoju imovinu. To je poklanjanje. Što je veći iznos od onog kojeg Novo Sarajevo poklanja Želji...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1046 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

Kako je centar ulozio u sarajevo ako nemaju svoj stadion?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1047 Re: Stadioni u BiH

Post by mali_milojica »

supercali wrote:Jel hocete da kazete da teren nije vlasnistvo zelje nego samo tribine?
Stadion,pomocni teren su u vlasnistvu Zelje.
Onaj teren kod Sandora je u vlasnistvu Opstine NS i ulaganja u taj teren Koldzo predstavlja kao ulaganje u klub,a ustvari Opstina ulaze u svoje vlasnistvo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1048 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

mali_milojica wrote:
supercali wrote:Jel hocete da kazete da teren nije vlasnistvo zelje nego samo tribine?
Stadion,pomocni teren su u vlasnistvu Zelje.
Onaj teren kod Sandora je u vlasnistvu Opstine NS i ulaganja u taj teren Koldzo predstavlja kao ulaganje u klub,a ustvari Opstina ulaze u svoje vlasnistvo.
To je onda druga prica
Al po meni samo bi trebao kanton davati zelji i sarajevu podjednako ako pomatu klubovr i to je to
Nista opstine da nemaju s tim
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#1049 Re: Stadioni u BiH

Post by kakotakonikako »

supercali wrote:
mali_milojica wrote:
supercali wrote:Jel hocete da kazete da teren nije vlasnistvo zelje nego samo tribine?
Stadion,pomocni teren su u vlasnistvu Zelje.
Onaj teren kod Sandora je u vlasnistvu Opstine NS i ulaganja u taj teren Koldzo predstavlja kao ulaganje u klub,a ustvari Opstina ulaze u svoje vlasnistvo.
To je onda druga prica
Al po meni samo bi trebao kanton davati zelji i sarajevu podjednako ako pomatu klubovr i to je to
Nista opstine da nemaju s tim
Citava ova prica pojedinaca ( vecinom malenih ) je tendeciozna i pogresna jer Opstina Novo Sarajevo je ulozila u pomocni stadion ( kod Sandora ) ciji su oni vlasnici.
A ovo za kantone i opstine - da li je tako u cijeloj FBiH ili samo tako treba u KS ?
Koliko ja znam, opstine pomazu klubove sa svoje teritorije u cijeloj FBiH, prema svojim mogucnostima.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1050 Re: Stadioni u BiH

Post by supercali »

Specificno je za sarajevo jer u sarajevu su 2 velika kluba i navijaci su pomjesani po opstinama
Da su recimo stari grad i centar za sarajevo novo sarajevo i novi grad za zelju to bi bila druga prica
Kao recimo mostar zapadni zrinjski istocni velez

Lako je opstini bihac kad imaju samo jednistvo i guraju samo njega ili sl kakanj gradacac gracanica lukavac pa cak i veće opstine i gradovi tipa tuzla zenica

Zato ne moze to bas u sarajevu da opstina gura jedan klub a drugi nista nevezano jel to zeljo ili sarajevo na mjestu ulaganja
Post Reply