Stadion reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U kojem gradu bi trebala biti uradjena izgradnja/rekonstrukcija stadiona?!

Sarajevo
357
56%
Mostar
24
4%
Zenica
154
24%
Tuzla
35
6%
Jajce
15
2%
Bihac
8
1%
Banja Luka
21
3%
Travnik
9
1%
Brcko
7
1%
nesto drugo (navedite)
6
1%
 
Total votes: 636

User avatar
los merengues
Posts: 407
Joined: 13/12/2008 18:01
Location: Na obroncima brda Radogost sjeverozapadno od sela Radonići

#1 Stadion reprezentacije BiH

Post by los merengues »

Posto sve vise ljudi spominje ovu ideju..
Dakle sve vezano za izgradnju/preuredjenje stadiona na kome bi igrala
nasa reprezentacija...
Prijedlozi /sugestije/cijena izgradnje...
Princip javno-privatnog partnerstva ili neki drugi prijedlog....
Mislim (uz duzno postovanje navijacima Celika) da BP trenutno nije
u mogucnosti da pruzi uslove jednoj reprezentaciji naseg kalibra(tika/taka) :D


Od mene za pocetak
Impuls Arena Augsburg,kapacitet 30 000 mjesta, cijena 40 mil eura.izgradnja 20 mjeseci
Image
Image
http://www.worldstadiums.com/
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#2 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by jasko_ba »

odakle pare :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Bez veze :oops:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4821
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#4 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

imaj u vidu da ono sto na zapadu kosta 40 mil eura kod nas kosta dupolo vise (IMT politika)

a drugo, ne vidim zasto bi se morao graditi nov stadion iskljucivo za potrebe reprezentacije
mislim da je primarno preurediti Kosevo kao najveci bh stadion dok se Grbavica nova ne napravi :D (ako to dozivimo nekad), takodjer mislim da je Velezu potreban neki normalan stadion

naravno ovo samo hipoteticki, svjestan azurnosti nasih klupskih rukovodstava, kao i manjka paaara :-) :bih:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#5 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by ReD aka Socijalista »

los merengues wrote:Posto sve vise ljudi spominje ovu ideju..
Dakle sve vezano za izgradnju/preuredjenje stadiona na kome bi igrala
nasa reprezentacija...
Prijedlozi /sugestije/cijena izgradnje...
Princip javno-privatnog partnerstva ili neki drugi prijedlog....
Mislim (uz duzno postovanje navijacima Celika) da BP trenutno nije
u mogucnosti da pruzi uslove jednoj reprezentaciji naseg kalibra(tika/taka) :D


Od mene za pocetak
Impuls Arena Augsburg,kapacitet 30 000 mjesta, cijena 40 mil eura.izgradnja 20 mjeseci
Image
Image
http://www.worldstadiums.com/
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Naravno da treba :thumbup:

Moze to i za 30mil.

Financiranje:
Opcina - 30% - 9mil.
Kanton - 30% - 9mil.
FBiH - 40% - 12mil.
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#6 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by dnaxy »

ma ja bezveze.. :lol: :lol: :lol: jesi bio u njemu majke ti? mislim da si vidio uzivo da tako nebi prico..
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#7 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by bordo gandalf »

Tvrtko II Kotromanić wrote:imaj u vidu da ono sto na zapadu kosta 40 mil eura kod nas kosta dupolo vise (IMT politika)

a drugo, ne vidim zasto bi se morao graditi nov stadion iskljucivo za potrebe reprezentacije
mislim da je primarno preurediti Kosevo kao najveci bh stadion dok se Grbavica nova ne napravi :D (ako to dozivimo nekad), takodjer mislim da je Velezu potreban neki normalan stadion

naravno ovo samo hipoteticki, svjestan azurnosti nasih klupskih rukovodstava, kao i manjka paaara :-) :bih:
10 mil. da se u Kosevo ulozi bio bi "lampa"
User avatar
los merengues
Posts: 407
Joined: 13/12/2008 18:01
Location: Na obroncima brda Radogost sjeverozapadno od sela Radonići

#8 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by los merengues »

Nas problem i jeste sto nam je svaki prijedlog bezveze...
U principu ja i jesam naglasio izgradnja ili preuredjenje ,dakle mogucnost
da se neki postojeci stadion renovira u nesto sto ima izgled i funkciju
fudbalskog terena...da li ce to biti Grbavica,Kosevo,BP ili neki drugi
je manje bitno.. u principu je i bolje da ga neki klub korist i odrzava
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#9 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by ReD aka Socijalista »

rashtiman wrote:
Tvrtko II Kotromanić wrote:imaj u vidu da ono sto na zapadu kosta 40 mil eura kod nas kosta dupolo vise (IMT politika)

a drugo, ne vidim zasto bi se morao graditi nov stadion iskljucivo za potrebe reprezentacije
mislim da je primarno preurediti Kosevo kao najveci bh stadion dok se Grbavica nova ne napravi :D (ako to dozivimo nekad), takodjer mislim da je Velezu potreban neki normalan stadion

naravno ovo samo hipoteticki, svjestan azurnosti nasih klupskih rukovodstava, kao i manjka paaara :-) :bih:
10 mil. da se u Kosevo ulozi bio bi "lampa"
Kosevo je nekako presiroko...jednom kad sam sjeo na sred terena u onaj krug cinilo mi se :-? Nama treba nesto zatvoreno kao kavez da grmi cek da vidim hocu li naci adekvatan stadion pa da vidite na sta mislim.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4821
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#10 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ReD aka Socijalista wrote:
rashtiman wrote: 10 mil. da se u Kosevo ulozi bio bi "lampa"
Kosevo je nekako presiroko...jednom kad sam sjeo na sred terena u onaj krug cinilo mi se :-? Nama treba nesto zatvoreno kao kavez da grmi cek da vidim hocu li naci adekvatan stadion pa da vidite na sta mislim.
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 247mn.jpg/
:D
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#11 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by ReD aka Socijalista »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
ReD aka Socijalista wrote:
rashtiman wrote: 10 mil. da se u Kosevo ulozi bio bi "lampa"
Kosevo je nekako presiroko...jednom kad sam sjeo na sred terena u onaj krug cinilo mi se :-? Nama treba nesto zatvoreno kao kavez da grmi cek da vidim hocu li naci adekvatan stadion pa da vidite na sta mislim.
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 247mn.jpg/
:D
Ja sam vise mislio na stadion Aachena (Tivoli), mraka ovo nam treba :thumbup: :bih:

Image
Image

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _innen.jpg
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#12 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by mrtva kokoš »

ReD aka Socijalista wrote:
Tvrtko II Kotromanić wrote:
ReD aka Socijalista wrote:
Kosevo je nekako presiroko...jednom kad sam sjeo na sred terena u onaj krug cinilo mi se :-? Nama treba nesto zatvoreno kao kavez da grmi cek da vidim hocu li naci adekvatan stadion pa da vidite na sta mislim.
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 247mn.jpg/
:D
Ja sam vise mislio na stadion Aachena (Tivoli), mraka ovo nam treba :thumbup: :bih:

Image
Image
ovako bi se grbavica mogla komotno preurediti, svakako je po stimungu najbolji stadion...
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#13 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Samo treba stadion u Zenici prosiriti, dovojlno jedno 15miliona KM, ako su mogli napraviti Arenu mogu i stadion :)
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#14 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Kosevo je nekako presiroko...jednom kad sam sjeo na sred terena u onaj krug cinilo mi se :-? Nama treba nesto zatvoreno kao kavez da grmi cek da vidim hocu li naci adekvatan stadion pa da vidite na sta mislim.[/quote]

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 247mn.jpg/
:D[/quote]

Ja sam vise mislio na stadion Aachena (Tivoli), mraka ovo nam treba :thumbup: :bih:

Image
Image

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _innen.jpg[/quote]

Ovo je taman!
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#15 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Prija ce Zenica napraviti stadion od Sarajeva.

U Sarajevu nije izgradjen ni jedan sportski objekat, tamo Arena, atletski stadion, sada se gradi UEFA Centar, ragbi stadion, eto iduce godine bi mogli poceti na BP u Zenici!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#16 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by jeza u ledja »

Crnogorci su sebi obnovili stadion. Makedonci napravili novi. Slovenci u Ljubljani obnovili Bezigrad.

Sva tri stadiona su super. Sve tri zemlje duplo ili visestruko manje. Gradovi manji. Reprezentacije slabije. Makedonija i Crna Gora manje ekonomije i slabiji zivotni standard. I klubovi su nam jaci.

Nema nikakvog izgovora.
User avatar
LSD
Posts: 27272
Joined: 24/07/2007 08:26

#17 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by LSD »

sarajevsko_pivo wrote:Prija ce Zenica napraviti stadion od Sarajeva.

U Sarajevu nije izgradjen ni jedan sportski objekat, tamo Arena, atletski stadion, sada se gradi UEFA Centar, ragbi stadion, eto iduce godine bi mogli poceti na BP u Zenici!
Što je jedna velika sramota (bez uvrede prema Zenici i ostalim gradovima)...svi sportski objekti u gradu su totalno zapušteni :(
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by kamen spoticanja »

LSD wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Prija ce Zenica napraviti stadion od Sarajeva.

U Sarajevu nije izgradjen ni jedan sportski objekat, tamo Arena, atletski stadion, sada se gradi UEFA Centar, ragbi stadion, eto iduce godine bi mogli poceti na BP u Zenici!
Što je jedna velika sramota (bez uvrede prema Zenici i ostalim gradovima)...svi sportski objekti u gradu su totalno zapušteni :(
zenica je imala jedan dobar zamah u prvom mandatu huse smajlovica...jer taj lik je fanatik strukturnih projekata :thumbup:
sve ono sto je zenica dobila ,dobila je zahvaljujuci njemu...bila je ideja rekonstrukcije bilinog polja ali je mnogo kostalo a ne bi bilo isplativo...probalo se nesto s savezom i federacijom ali to je takva bagra s druge strane da ne povjerujes...e sad znajuci da ti isti vedre i oblace u sarajevu stanje u glavnom gradu me uopste ne cudi
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#19 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by pirmin »

los merengues wrote: Dakle sve vezano za izgradnju/preuredjenje stadiona na kome bi igrala
nasa reprezentacija...
Prijedlozi /sugestije/cijena izgradnje...
Lokacija: Zenica, centralna Bosna, svima u 5 deka blizu/daleko

Uzor: Bayarena Leverkuzen(30K) ili Ljudski vrt Maribor sa vecim sjeverom i jugom

Troskovi: 30-40 Mil.€ , kad ima za totalno nesposobne politicare i jalovu birokratiju ima i za
ovakav vrlo bitan prijekat reprezentativnog karaktera. Zamoliti(platiti) Svabe i ostale sposobne nacije
da nam odrze tutorijal kako od jednog takvog objekta napraviti multifunkcionalnu stvar tako da
bi se za nekih 4-5 godina isplatio.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#20 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by udrch »

Bilino polje i Grbavica se mogu finasijski zaokružiti uz privatno-javno partnerstvo..
Obadva stadiona su na atraktivnim lokacijama, gdje bi se uz rušenje postojećih tribina mogle izgraditi tribine u čijem bi se sastavu napravili poslovni objekti od čijeg bi se izdavanja, koncesije ili prodaje moglo izvući jako puno para..
Koševo je po meni beznadežan slučaj, iako najviše volim gledati utakmice na Zapadu..
Bilo je nekih prijedloga, ali su oni po meni neisplativi..
Koševo ako se nekad obnovi, sva sredstva treba dati država, a to će se teško desiti..
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#21 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by ReD aka Socijalista »

Zvao bih se "Gradjanski stadion" :-D :thumbup:
convict
Posts: 2988
Joined: 10/02/2008 01:20

#22 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by convict »

Ovo je projekat novog Bilino polja. Bilo bi taman!

Image
Image
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#23 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by ReD aka Socijalista »

convict wrote:Ovo je projekat novog Bilino polja. Bilo bi taman!

Image
Image
Hraknut stadion! Isti kao ovaj Tivoli u Aachenu.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#24 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by kamen spoticanja »

udrch wrote:Bilino polje i Grbavica se mogu finasijski zaokružiti uz privatno-javno partnerstvo..
Obadva stadiona su na atraktivnim lokacijama, gdje bi se uz rušenje postojećih tribina mogle izgraditi tribine u čijem bi se sastavu napravili poslovni objekti od čijeg bi se izdavanja, koncesije ili prodaje moglo izvući jako puno para..
Koševo je po meni beznadežan slučaj, iako najviše volim gledati utakmice na Zapadu..
Bilo je nekih prijedloga, ali su oni po meni neisplativi..
Koševo ako se nekad obnovi, sva sredstva treba dati država, a to će se teško desiti..
ama ne mogu se izvuci pare...ko zivi u zenici dobro zna koliko poslovnih prostora zjapi prazno...a stadion je atraktivan samo kad igra repka...tu i jeste bio kamen spoticanja...opstina zenica je trazila dio love od saveza na osnovu povecanja broja karta i profita koji bi isti uzimali a vecinu toga bi snosila zenica...al jok...u glavama tih ljudi stalno sjedi ideja da se repka prebaci na kosevo po svaku cijenu sve zbog zarade sarajevskih cevabdzija :wink:
a relano opstina zenica je mogla iznijet i taj projekat sama...ali bi onda klinac i jedno selo u opstini imalo put,vodu,struju...ma klinac selo...i grad bi otisao u honduras...a to se realno ne isplati...nego ovako...tuci cemo se za svaku kartu pa sta bude
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#25 Re: Stadion reprezentacije BiH

Post by udrch »

Drug nema više tuče oko karti..
kupikartu.ba i rješen problem, rezervišeš unaprijed..od kad su oni počeli prodavati ja sam ko ponovo rođen..provizija je 2,3 marke po karti što ti donesu na adresu po želji..samo nemoj čekati, nego je odmah klepiš čim se pojavi..
Locked